Třinec – Olomouc 3:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
HC Škoda Plzeň
Pátek 21.01.2022, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 44. kolo

59:00
    Hosté zkouší hru v šesti hráčích v poli a odvolávají gólmana!

56:21
    Je tu další možnost na srovnání pro hostující celek! Jan Hladonik si jde odpykat trest za vyhození puku mimo hřiště.
    53:13 Jan HLADONIK - 5:4

53:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Odbyla nám pátá! Domácí si krásně předávali kotouč a kombinovali v útočném pásmu až před branku a na konci celé kombinace stál JAN HLADONIK, který puk ukryl za záda Pavláta. Asistence: Tomáš Vondráček, Tomáš Mikúš.

47:33
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Vladislav Habal.
    47:33 Michal BULÍŘ - 4:4

47:33
    Plzeň právě vstřelila branku!

A je vyrovnáno! Na vyrovnání stačilo hostům pouze pět sekund z přesilové hry pět proti třem a je využita. Krátce po vhazování se ke střele dostal MICHAL BULÍŘ a Novotného prostřelil.

47:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Vondráček – 2 min., nedovolené bránění).

46:59
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., hrubost).
    46:30 Filip SUCHÝ - 4:3

46:30

Plutnarovi se nepodařilo pokrýt Filipa Přikryla, který si zpoza branky vybruslil až před branku a jeho nahození tečoval Filip Suchý, kterému se puk podařilo dostat za Novotného.

43:31
    Střídání v týmu HC Škoda Plzeň: ze hřiště odchází Miroslav Svoboda, přichází Dominik Pavlát.
    43:31 Jan HLADONIK - 4:2

43:31

Tohle se hostům vůbec nepovedlo! Puk si chtěl chytit gólman Svoboda, toho ale puk přeskočil a k úplně volnému puku se dostal Jan Hladonik a do prázdné brány zvýšil skóre.
    40:19 Jan SCHLEISS - 3:2

40:19

To bylo rychlé! Po necelé půl minutě se dostal do útočného pásma Schleiss, který střelou překonal Novotného mezi pod lapačku a zkraje třetiny snižuje stav zápasu.

39:30
    Prázdnou branku před sebou měl domácí obránce Plutnar, hostující obránce se ale stihl včas vrátit a puk zastavit.

38:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Dufek – 2 min., hrubost).

38:07
    V obraném pásmu Energie došlo ke konflitku mezi Ondřejem Beránkem a Jiřím Dufkem, oba budou na trestné lavici dvě minuty za hrubost.

36:28
    Puk se sice dostal za záda Svobody, ale gól uznán nebude, rozhodli tak hlavní sudí. Důvodem je to, že byla přerušena hra. Publikum se pochopitelně zlobí, to ale nic nezmění a vhazovat se bude po Svobodově levici.
    35:34 Petr KOBLASA - 3:1

35:34

K puku se po vhazování po Svobodově pravici dostal Martin Kohout, ten nahrál Martinu Rohanovi , který zkusil střelu. Tu sice Svoboda zastavil, ale dojíždějící PETR KOBLASA měl volný puk před prázdnou brankou a zvyšuje tak na 3:1. Asistence: Martin Rohan, Michal Plutnar.
    32:09 Ondřej BERÁNEK - 2:1

32:09

Z útočného pásma se s pukem dostali domácí až před Svobodu, kde byl na konci kombinace ONDŘEJ BERÁNEK, který puk dostal za záda hostujícího gólmana. Bez asistence.

31:52
    Ondřej Dlapa si půjde odpykat dvě minuty za nesportovní chování a tím pádem se bude hrát čtyři proti čtyřem.

31:52
    V útočném pásmu se Dufek provinil podražením.
    26:24 Ludwig BLOMSTRAND - 1:1

26:24

Střelou zápěstím se v přesilové hře srovnává hostující útočník LUDWIG BLOMSTRAND, který se trefil přesně nad Novotného rameno a srovnává tak skóre. Asistence: Petr Čerešňák, Michal Bulíř.

25:19
    V obraném pásmu podrazil domácí Plutnar jednoho z hostujících útočníků, který následně krosčekoval domácího obránce, to ale rozhodčí nerozhodilo a hra tak bude pokračovat v situaci pět proti čtyřem.

16:29
    Energičtí mohli projít do útočného pásma, ale jednoho z nich zastavil hostující Dominik Graňák, který si půjde na dvě minuty sednout za hákování.

11:46
    Při odchodu z útočného pásma se provinil hostující Martin Lang sekáním.

09:50
    Obrovská šance pro hosty! Prázdnou branku měl před sebou jeden z hostujících útočníků, jenže Rohan objetavým zákrokem bránu pokryl a skóre tak zůstává beze změny.

08:50
    A přichází velká šance pro Indiány! Jednu minutu budou hrát hru 5 na 3 po podražení, kterým se provinil Jiří Černoch.

07:51
    Domácí útočník Hladonik se provinil hrou vysokou holí a přesilovou hru mají k dispozici i hosté.
    06:00 Ondřej DLAPA - 0:0

06:00
    Svoboda se snažil vyhodit puk z pásma, na modré čáře si ho ale zastavil domácí ONDŘEJ DLAPA, který lehkým nahozením a tečí jednoho z obránců překonal hostujícího brankáře a otevírá skóre zápasu. Bez asistence.

00:33
    Přikryl fauloval v útočném pásmu a následuje přesilová hra pro Energii.

Robert Vosika

Branky a nahrávky: 6. Dlapa, 33. O. Beránek, 36. Koblasa (Martin Rohan, Kohout), 44. Hladonik, 54. Hladonik (Vondráček, T. Mikúš) – 27. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 41. Schleiss (Čerešňák), 47. F. Suchý (F. Přikryl, Bulíř), 48. Bulíř (Čerešňák, Mertl)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (48. Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, Weinhold – T. Rachůnek (A), Černoch, Flek – Hladonik, T. Mikúš, Vondráček (C) – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, O. Beránek.
    Trenér: Martin Pešout

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (44. Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, L. Kaňák, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, J. Dufek.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Pešek, Malý