Carolina – NY Rangers 6:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Detroit – Dallas 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:5 (kon.) | Vancouver – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Tampa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 0:5 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 6:3 (kon.)
Boston – Winnipeg 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 22.01.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

59:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Buddy Robinson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cal Foote – 5 min., bitka + 2 min., krosček).

55:13
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., hákování).
    52:23 Nicolas DESLAURIERS - 5:1

52:23
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tampa sedm a půl minuty před koncem riskovala s odkrytou brankou, protože hrála v přesilovce a ztrácela tři branky. Ovšem NICOLAS DESLAURIERS získal kotouč a právě do odkryté branky ho poslal. Bez asistence.

51:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., podrážení).

49:22
    Gibson opět vychytal Stamkose z jeho oblíbeného levého kruhu. Další parádní zákrok parádního gólamana! Ten je v posledních minutách neuvěřitelný! Diváci v hale mu bouřlivě tleskají ve stoje.

48:30
    Výkon Tampy se v posledních minutách dost zlepšil, ovšem Gibson v brance čaruje. Nyní se přesunul přes celou branku, aby parádně vychytal Stamkose.

47:24
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., vysoká hůl).
    45:25 Ross COLTON - 4:1

45:25
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté se konečně prosazují! A to chviličku po vypršení početní výhody. ROSS COLTON dostal skvělý pas na pravý kruh a okamžitě vyslal ránu do volného prostoru u bližší tyče. Gibson sice kotouč ramenem zasáhl, ale moc to nezměnilo jeho trajektorii. Asistence: Michail Sergačjov a Anthony Cirelli.

43:22
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Carrick – 2 min., podrážení).
    41:27 Vinni LETTIERI - 4:0

41:27
    Tampa je v rozkladu. Zápas se jí absolutně nedaří, což teď ukázala i opravdu mizerná práce Sergačjova při bránění a Vasilevského neskutečně laxní přístup ke střele VINNIHO LETTIERIhO, který tak sóroval.. Asistence: Sam Steel a Kevin Shattenkirk.

36:58
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jamie Drysdale – 2 min., hákování).

36:15
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., držení).

35:29
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Vinni Lettieri – 2 min., držení).
    27:05 Derek GRANT - 3:0

27:05
    Domácí využívají přesilovku, kterou zavinil Šustr, a jdou už do velmi dobrého vedení 3:0. DEREK GRANT se dostal ke kotouči po podklouznutí Vasilevského a pohodově ho poslal do sítě. Dnes už po druhé. Asistence: Vinni Lettieri a Jamie Drysdale.

26:58
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min.).

24:52
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hrubost).

23:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., držení).
    19:54 Kevin SHATTENKIRK - 2:0

19:54
    Nejhorší možný scénář hostujícího týmu! Ten po neproměněné přesilovce v závěru třetiny inkasuje šest sekund před jejím koncem, a to ještě od svého bývalého hráče KEVINA SHATTENKIRKA, který dojel z druhé vlny nejdříve k odraženému kotouči po střele Pateryna a dorazil ho jednoduše do volné části branky. Asistence: Greg Pateryn a Sam Carrick.

17:41
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Greg Pateryn – 2 min., podrážení).
    11:54 Derek GRANT - 1:0

11:54
    Domácí se ujímají vedení! DEREK GRANT ve středním pásmu prostrčil kotouč do toho útočného, kde svedl souboj jeden na jednoho s Hedmanem, kterého přebruslil na levý kruh a z velkého úhlu zamířil na vzdálenější tyčku, o kterou kotouč dostal do branky. Asistence: Isac Lundeström a Hampus Lindholm.

08:15
    Velká šance Corryho Perryho, jenž si sjel do kruhu, přihrál spoluhráči na mezikruží, ten mu ale puk nečekaně vrátil, tak Perry udělal kličku do bekhendu a ta mu málem vyšla.

06:36
    Vasilevskij vychytal velké šance! Nejprve se vytáhl proti pokusu Getzlafa, následně kryl i rychlou dorážku Zegrase.

00:13
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., vysoká hůl).

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 12. D. Grant (Lundeström, H. Lindholm), 20. Shattenkirk (Pateryn, S. Carrick), 28. D. Grant (Lettieri, Drysdale), 42. Lettieri (Steel, Shattenkirk), 53. Deslauriers – 46. Colton (Sergačjov, Cirelli)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Jacob Larsson, Pateryn, B. Guhle – Rakell, Getzlaf, Zegras – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – Lettieri, Steel, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: D. Eakins

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – C. Foote, Hedman, Sergačjov, McDonagh, Šustr, Claesson – Kučerov, B. Point, Perry – Stamkos, Cirelli, Killorn – M. Joseph, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: E. Furlatt, Ch. Lee – D. Nansen, T. Gawryletz