Zlín – Mladá Boleslav 2:7 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 4:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 25.01.2022, 18:30 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 37. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Napočtenou příště! (21:04:35)

Tři body nakonec zůstávají doma! Sparta díky minutové pasáži v závěrečné periodě, během které Litvínovu vstřelila hned dvě branky, vítězí v hodně náročném střetnutí výsledkem 3:1. Verva byla dnes domácím po většinu střetnutí vyrovnaným soupeřem a cesta k výhře pro Pražany rozhodně nebyla jednoduchá, nakonec to však možná i s trochou štěstí dokázali.

Nejlepší hráči utkání
    David VITOUCH (1+0) – Patrik ZDRÁHAL (1+0)

59:38
    Sparta s klidem ovládá závěr zápasu a nepouští protihráče do šancí, v O2 areně máme dohráno!

59:00
    Michal Řepík přesně minutu před koncem netrefil prázdnou severočeskou svatyni, jeho lehké vyhození se k ní ani nedošouralo.

58:30
    Skákající puk se po Estephanově ráně za Machovského pokusil doklepnout Jarůšek, jenže ten na něj nedosáhl.

58:05
    Oddechový čas pro hosty.

58:05
    Machovský vychytal prudkou ránu Aarona Irvinga, která na něj letěla zpoza kruhu. Parádní zákrok lapačkou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:45
    Očekávané se stává realitou, Denis Godla opouští svůj rajon! Litvínovská svatyně je prázdná!

Střely na branku: 33 – 24.

57:21
    Ze samotné hranice brankoviště nyní zakončoval Šmerha, který si ani tentokrát své střelecké portfolio nerozšířil. Poslední komerční přestávka.

56:29
    Konzultace s videem byla velmi rychlá, rozhodčí se bleskově vrátil na led a rozpažil!

56:29
    Bude se volat! Godla teď ujíždějící puk, který se k pravé tyči odrazil od brusle Davida Kašeho, zastavil až na brankové čáře!

55:58
    Prymula nahazuje puk za Godlu, domácí teď úspěšně drží hru velmi daleko od svého brankoviště.

55:36
    Spartě přečíslení dva na jednoho nevyšlo dle plánu, Šmerha si před brankovištěm přihrávku z křídla nezpracoval ideálně.

54:30
    Čas na vyrovnání se hostům pomalu ale jistě zkracuje, závěrečná siréna zazní za pět a půl minuty.

53:58
    Litvínovu se teď nedaří se prokousat ven z vlastní třetiny, Sparta je tam drží kvalitním forčekem.

53:23
    Irving puk rozehrál na Estephana, který byl jen pár sekund nato u hrazení odzbrojen dvěma protihráči.

52:53
    V O2 areně jsou oba týmy znovu v plném počtu, Sparta ubránila dost možná klíčové oslabení tohoto utkání.

52:03
    Stříteský sbírá vyhozenou pryž zpoza své klece, ani Litvínov zatím v přesilovce nepodává příliš oslnivý výkon.

51:37
    Opět Jiří Fronk, tentokrát to zkusil z prostoru pro vhazování. Machovský byl ve střehu.

51:14
    Estephan poslal puk na mezikruží Fronkovi, kterému následně nesedlo zakončení. Sparta pak vyhodila pryž ven ze své třetiny.

50:43
    Hosté se mohou vrátit do zápasu, podrážení Vladimíra Sobotky (SPA) se neobešlo bez trestu.

50:03
    Úmyslný ofsajd Severočechů nám připravil vhazování po levé ruce slovenského Denise Godly.

49:29
    Petr Straka zaváží puk do útočného pásma, Sparta přesilovku ani tentokrát nepřetavila v nějakou nebezpečnější šanci. Litvínov ji v klidu ubránil.

48:36
    Verva má oslabení pod kontrolou, Machovský musel už dvakrát puk lovit zpoza své vlastní klece.

48:07
    Prudkou ranou z mezikruží zkusil štěstí Maxim Matuškin, který ale trefil jen hrudník Denise Godly.

47:48
    Severočeský horor ještě není u konce, František Lukeš (LIT) se za krosček vrací na trestnou lavici.

Střely na branku: 27 – 22.

47:28
    A mohlo to být hned o tři branky! Dvořáček byl úplně sám u pravé tyče, Godla ale jeho následnou ránu z první fantastickým zákrokem zastavil! Jdeme do reklamní pauzy.
    46:43 David VITOUCH - 3:1

46:43
    Sparta právě vstřelila branku!
    Studená sprcha litvínovských hráčů je zase o něco chladnější, Sparta bleskově zvyšuje svůj náskok na dva góly! Z pravé strany k brankovišti proklouzl DAVID VITOUCH, který následně Godlu překonal bekhendem – 3:1! Asistence: David Němeček, Michal Moravčík.
    46:21 Tomáš ŠMERHA - 2:1

46:21
    Nájezd proměněn! TOMÁŠ ŠMERHA nic neřešil, nasměroval puk nad beton gólmana Denise Godly a svým prvním gólem v aktuálním ročníku posílá Spartu do vedení – 2:1!

46:21
    Daniel Kolář (LIT) z čirého zoufalství podrazil ujíždějícího Tomáše Šmerhu, v O2 areně uvidíme trestné střílení!

45:58
    Machovský si nyní poradil jak s Chalupovou střelou z modré, tak i s následnou dorážkou.

45:21
    Zdráhalova střela se od Machovského odrazila před brankoviště, domácí brankář následně puk schoval pod svou rukavici. Opět se tak přerušuje.

44:59
    Výpad Litvínova vypadal velmi slibně, akci tři na dva ale zastavilo postavení mimo hru.

44:34
    Machovský bije hokejkou o led, kotouč se pomalu šourá za jeho svatyni. Lukeš opouští trestnou lavici.

43:58
    Hosté znovu puk posílají přes všechny čáry, tohle už svěřenci Vladimíra Růžičky nejspíš ubrání.

43:40
    Godla vyrazil prudkou ranu z modré čáry, jeden z jeho spoluhráčů pak kotouč vyhodil za Machovského.

42:58
    Matuškinovo zakončení ze slotu šlo mimo tři tyče, Sparta působí výrazně nebezpečnějším dojmem než v prvních třech početních výhodách.

42:34
    Pražané periodu začali výborně a teď mají ideální šanci svou aktivitu přetavit v gól, František Lukeš (LIT) je na dvě minuty vyloučen za hákování.

41:52
    Forman se obkroužil kolem Godlovy branky a pokusil se zakončit, což se mu ale nepovedlo. Kotouč mu ujel z hokejky a zamířil na vzdálenější kruh.

41:31
    Sledujeme boj o kotouč za Denisem Godlou, zatím se ani jednomu celku nepovedlo si jej přivlastnit.

40:42
    Pavelka drží kotouč za svým brankovištěm a čeká, až se na led dostane čerstvá domácí lajna.

40:08
    Už osm sekund po úvodním buly se poprvé přerušila, Sparta se dostala do postavení mimo hru.

40:01

Ve druhé třetině měla na ledě jednoznačně více ze hry Verva, která se také díky brance Patrika Zdráhala zhruba patnáct minut držela ve vedení. Její aktivita vrcholila v závěru dějství, během kterého ale paradoxně nešťastně inkasovala, a před posledním dějstvím tak máme v O2 areně stále vyrovnáno. Uvidíme, kterému z týmů vyjde poslední perioda lépe.

40:00
    S koncem druhé třetiny přišla malá strkanice mezi oběma střídačkami, kterou ale rozhodčí velmi rychle dostali pod kontrolu. Týmy míří do šaten.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
    38:53 David NĚMEČEK - 1:1

38:53
    Máme vyrovnáno, a to díky vlastnímu gólu Patrika Zdráhala! DAVID NĚMEČEK od mantinelu zahrál puk před brankoviště, přičemž kotouč se následně od hokejky hostujícího útočníka odrazil za Godlu. Velká škoda pro Vervu, která teď na ledě dominovala – 1:1! Bez asistence.

38:33
    Závěr prostřední dvacetiminutovky patří jednoznačně Severočechům, Sparta se teď prezentuje hodně bezduchým výkonem. Zejména dopředu.

38:22
    Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát ještě něco málo přes minutu a půl.

37:45
    Zdráhal byl v dobré pozici před brankou, ale nedosáhl na přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů. Litvínov ztrácí kotouč.

37:24
    Pražané se po dlouhé době usadili před Godlou, který musí zpozornět. Uvidíme, co domácí vymyslí.

36:56
    Machovského nyní proklepl z levé strany Fronk, gólman Sparty je ve druhé třetině zdaleka nejlepším hráčem svého výběru.

36:27
    Balinskis se blýskl poměrně nadějně vypadajícím zakončením z kruhu, které ale šlo mimo tři tyče.

35:32
    Hra je nyní na malou chvíli pozastavena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude u Machovského.

34:58
    Jarůšek chtěl krátkou přihrávkou k zakončení vybídnout Estephana, ten ale svému spoluhráči nerozuměl a nabídku nezachytil. Puk vyjel až za modrou, hosté musí ven z útočné třetiny.

34:24
    Momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu, oba týmy zpevnily své defenzívy a nepouští protihráče do zakončení.

33:30
    Chalupa z modré nahodil puk na Machovského, přičemž projektil se před brankovištěm ještě marně snažil tečovat další z litvínovských borců.

33:17
    Krátkou pasáž, ve které vynikaly spíše obrany obou celků, ukončuje zakázané uvolnění Sparty.

Střely na branku: 17 – 15.

32:12
    Z ochozů O2 areny se line čím dál tím hlasitější pískot, Godla dosud v oslabení nemusel ani jednou zasahovat. Pryž nyní vymrštil zase Estephan.

31:38
    Řepík na hostující modré ztratil puk, který po zásahu jednoho ze Severočechů znovu putoval za klec Matěje Machovského.

31:13
    Návrat Sparty do útoku se ani znovu nekoná, tentokrát její ambice zhatil čárový sudí. Ofsajd.

30:58
    Litvínov už podruhé vyhodil puk daleko od svého brankoviště, domácí početní výhodu ani tentokrát nezačali úplně ideálně.

30:22
    Třetí početní výhoda pro Spartu, její bývalý útočník Matúš Sukeľ (LIT) je trestán za hákování.

29:56
    Pavelkova rána zpoza kruhu byla sice razantní, chyběla jí však notná dávka přesnosti.

29:30
    V O2 areně je k vidění svižná podívaná, aktuálně jsou na kotouči sparťané. Hraje se před Godlou.

28:44
    Obrovská příležitost na druhé straně! Zdráhal prostrčil puk na pravou tyč, kde byl připravený Jícha, ten ale následně nezvládl pryž usměrnit za Machovského!

27:56
    Matuškin projel z vlastní třetiny až přímo před Godlu, z posledních sil ale nedokázal své sólo uzavřít nějakou slibnější ranou!

27:35
    Machovský vyjel ven ze svého brankoviště a na rohu zachytil vyhozený puk, který přenechal Matuškinovi.

26:57
    Velká šance na straně domácích! Řepík byl v naprosto ideální pozici pro střelu z voleje, přihrávka mu ale příliš nesedla.

Střely na branku: 13 – 13.

26:31
    Po konci komerční přestávky uvidíme další domácí přesilovku, za nedovolené bránění na dvě minuty míří ven ze hry Josef Jícha (LIT).

25:58
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Godlou, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů.

25:20
    Domácí se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, Litvínovští je ale velmi pečlivě brání a nepouští je do nějaké lepší pozice pro zakončení.

24:41
    Kolem Machovského prosvištěla nebezpečná rána z prostoru pro vhazování, pod kterou byl podepsaný znovu Patrik Zdráhal! Gólman měl štěstí, že v dráze kotouče stál Tomáš Jandus!

23:58
    Hosty vstřelená branka nakopla, Sparta momentálně působí možná trochu opařeně.
    23:15 Patrik ZDRÁHAL - 0:1

23:15
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Krásná souhra Severočechů vede k první brance, Litvínov se zkraje prostřední části ujímá vedení! Jarůšek zpoza branky naservíroval puk před brankoviště, a to přesně na hokejku PATRIKA ZDRÁHALA, na jehož následné zakončení Machovský nezvládl včas zareagovat – 0:1! Asistence: Richard Jarůšek, Giorgio Estephan.

22:50
    Balinskis zkusil štěstí z prostoru pro vhazování a ač jeho rána Machovského potrápila, nakonec zvládl neposedný skákající kotouč dostat pod kontrolu.

22:15
    Irving je dnes při chuti a chce se prosadit. V první třetině nastřelil tyčku, teď z pravé strany trefil zase výstroj připraveného domácího gólmana.

21:47
    Začátek druhé třetiny je zatím z obou stran ospalý, častěji je na kotouči hostující výběr.

20:52
    Strejček rozehrál kotouč zpoza branky dopředu, Litvínov se snaží dobýt sparťanské pásmo.

20:36
    První zákrok si na své konto ve druhé třetině připsal Denis Godla, hra je na malou chvíli přerušena.

20:01

První část branku nenabídla, budeme si na ní muset ještě chvíli počkat. Do úvodní periody vstoupila lépe Sparta, Litvínov ale postupně s domácími srovnal krok a několikrát jim pořádně zatopil pod kotlem. Dosud to tak bylo v O2 areně vesměs vyrovnané, dalo by se to shrnout pořekadlem "každý chvilku tahal pilku". Uvidíme, co nabídne další třetina.

19:59
    Necelou sekundu před koncem uvidíme vhazování v obranném pásmu Sparty, a to kvůli icingu.

19:25
    Ani jednomu týmu se v závěru první části nedaří se usadit v útoku, hraje se hlavně v neutrální zóně.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:41
    Čerstvě vysvobozený Forman se ihned vydal do útoku. Obtočil se kolem litvínovské branky a chtěl pryž uklidit k bližší tyči, Godla ale kotouči do cesty nastavil beton.

18:01
    Matěje Machovského zachránila tyč! Irving málem velký tlak přetavil v gól, z modré čáry nastřelil brankovou konstrukci! Chybělo jen pár milimetrů!

17:53
    Sparta je ve čtyřech, hosté v plném počtu. Sledujeme dlouhou hostující kombinaci, bránící Pražané už musí být bezpochyby unavení.

17:17
    Aaron Irving tvrdou ranou z hranice pásma trefil jen mantinel, Litvínov stále operuje v útoku.

16:41
    Severočeši aktivitou donutili soupeře k faulu, Miroslav Forman (SPA) jde ven za držení.

16:33
    Strážce pražského brankoviště vyrazil střelu od modré čáry, Verva se i nadále drží vepředu.

15:58
    V O2 areně tedy pokračujeme hrou ve čtyřech na obou stranách, hraje se před Matějem Machovským.

15:38
    Po drobné strkanici před střídačkami se vylučuje na obou stranách. Tomáš Šmerha (SPA) je trestán za nedovolené bránění, Jiří Fronk (LIT) zase za krosček.

14:59
    Pogorišného střela z pravé strany Godlu potrápila, slovenský brankář ale nakonec zvládl neposedný kotouč dostat pod kontrolu a přerušil.

14:18
    Hosté poprvé po delší době vyráží do útoku, konkrétně s pukem po křídle jede Petr Straka.

13:45
    Sledujeme nejpovedenější pasáž hry ze strany Sparty, která teď litvínovskou obranu pořádně trápí a nenechává jí ani na moment vydechnout.

12:48
    Ani chaotická situace před Godlou brankou neskončila, Šmerha nedosáhl na poměrně slibně vypadající dorážku po Matuškinově střele!

Střely na branku: 7 – 3.

12:28
    Rozseknout bezbrankový stav se pokusil Matuškin, Godla jeho projektil vyrazil do ochranné sítě. Míříme do další krátké komerční přestávky.

11:58
    Sledujeme vesměs vyrovnanou hru, na ledě vynikají primárně defenzívy obou celků.

11:38
    Němečkovi za brankovištěm pořádně znepříjemnili život dva protihráči, kteří si kvalitním forčekem vybojovali puk. Litvínov operuje před Machovským.

10:56
    Pražané pár sekund rotovali vepředu, šanci ze svého pobytu ale nevykřesali. Godla ani tentokrát nebyl nucen zasahovat.

10:24
    Godla zakázané uvolnění signalizoval marně, Pavelkovo nahození bylo dle pravidel. Sparta se nicméně následně nezvládla udržet v útočném pásmu.

09:36
    Estephanovi rozehrávka v neutrální zóně vůbec nevyšla, na puk se vrací domácí borci.

08:39
    Zničehonic se před brankovištěm zjevil Pawel Zygmunt, jehož následné zakončení z voleje zamířilo do nastraženého betonu Matěje Machovského! To byla první větší zkouška pro domácího gólmana!

08:14
    Po souhře s Poláškem od mantinelu střílel jeho defenzivní parťák Pavelka, který ale nastřelil jen hrudník připraveného strážce litvínovské branky.

07:51
    Machovský si na své konto připsal další úspěšný zákrok a opět na pár sekund přerušil průběh hry.

07:35
    Nepřesnou přihrávku na Šmerhu zachytil jeden z hostů, který následně puk zahrál za branku Balinskisovi. Ten pryž hlídá a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

06:58
    Sobotka jede v čele dalšího domácího výpadu, podaří se Spartě Godlu tentokrát překvapit?

06:20
    Hraje se nahoru dolu, Litvínov se svými soky pomalu ale jistě začíná srovnávat krok.

Střely na branku: 5 – 1.

05:52
    Vitouch se prodral skrz severočeskou obranu a dostal se až před brankoviště, slovenský gólman ale měl jeho následné bekhendové zakončení přečtené.

05:11
    Početní výhodu uzavřel propagační střelou z pravé strany Řepík, Godla odpověděl rutinním zákrokem.

04:49
    Pryž znovu letí až k Matěji Machovskému, Litvínov zatím oslabení zvládá bez větších obtíží.

04:20
    Sparťané se po krátké pauze vrátili zpět do útočného pásma a kombinují. Uvidíme, co vymyslí.

03:53
    Šmerha nyní poslal puk na modrou čárou Pavelkovi, jehož následný projektil byl zblokován. Jeden z hostujících hráčů pak kotouč vyhodil ven ze třetiny.

03:10
    Daniel Kolář (LIT) si ale nyní při bránění pomohl faulem a za brankovištěm podržel Šmerhu, domácí si tak vyzkouší první přesilovku utkání.

02:58
    Sparta se znovu probojovala před Godlu a snaží se rozjet kombinaci, hosté se zatím úspěšně brání.

02:27
    Dění je zastaveno. Odpískané zakázané uvolnění aspoň na pár sekund vrátí hru před svatyni Pražanů.

01:46
    Dvořáček byl ve slibné pozici před brankovištěm, Godla si ale s prvním nebezpečnějším zakončením dnešního střetnutí poradil a pryž vytěsnil mimo nebezpečí.

01:23
    Hra se v úvodu přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, častěji jsou na kotouči domácí hráči.

00:54
    Godla Thorellovo nahození z pravé strany hravě zastavil a puk následně vrátil zpět do hry, Litvínovští se snaží prorazit zpět do útoku.

00:34
    Poprvé se přerušuje, po krátké pauze uvidíme vhazování po levé ruce Matěje Machovského.

00:10
    Úvodní buly vyhrála Sparta, jeden z jejích beků následně puk zahrál až za Godlovo brankoviště.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!

Oba týmy prochází tunelem a vyráží mezi mantinely, úvodní buly střetnutí se pomalu ale jistě blíží.

Duel budou řídit Robin Šír a Jakub Šindel, na čarách budou připraveni Tomáš Brejcha a Jan Votrubec.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný a ničím nerušený úterní večer, níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Machovský (Cichoň) – Moravčík, Matuškin, M. Jandus, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Pogorišnyj – Šmerha, Sobotka (A), M. Řepík (C) – E. Thorell, R. Horák, Prymula – Dvořáček, D. Kaše, M. Forman – T. Jandus, Vitouch, J. Strnad.
    Trenér: Josef Jandač.

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, D. Kolář – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), Fronk – M. Chalupa, Sukeľ, F. Lukeš (A) – Zygmunt, J. Jícha, M. Havelka.
    Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Šír, Šindel – Brejcha, Votrubec.
    Bude se dnes Verva radovat na ledě Sparty?

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Dnešní soupeři na sebe v probíhajícím ročníku dosud narazili dvakrát, přičemž v obou případech zůstaly body doma. Sparta na konci září poslala Litvínov domů s prázdnou po přestřelce 6:4, zatímco chemici necelé dva měsíce nato přetlačili Pražany na Zimním stadionu Ivana Hlinky 3:2. Kdo se bude radovat dnes?

23. 9. 2021 (7. kolo): Sparta – Litvínov 6:4
    4. 11. 2021 (22. kolo): Litvínov – Sparta 3:2
    25. 1. 2022 (37. kolo): Sparta – Litvínov -:-
    13. 2. 2022 (52. kolo): Litvínov – Sparta -:-

HC VERVA LITVÍNOV (12. místo)
    38 Z, 14–2–5–17, 104:113 (-9), 51 bodů

Hosté jsou ve velmi podobné pozici – ani oni nemají účast v předkole vyřazovacích bojů jistou a zdá se, že ještě dlouho mít nebudou. Aktuálně jsou až dvanáctí a energetici jim se ztrátou pouhého jednoho jediného bodu nepříjemně šlapou na paty. Varům se navíc v poslední době daří, a tým velezkušeného Vladimíra Růžičky si tak nemůže dovolit moc zaváhat.

V O2 areně se dnes představí po devítidenní pauze bez odehraného utkání, přičemž dosud naposledy vyrazili do akce proti Vítkovicím. Cesta na druhý konec republiky se jim vyplatila, jelikož v Ostravě uspěli vysoko 6:1 a připsali si na své konto cenný skalp aktuálně pátého výběru extraligy. Naváží v Praze na nedávný úspěch?

Nejproduktivnější hráči
    Giorgio ESTEPHAN – 38 Z, 29 bodů (12+17)

39 Z, 13–6–5–15, 139:121 (+18), 56 bodů

V kabině Sparty v posledních dnech znovu není příliš veselo. Po aféře kolem gólmana Alexandera Saláka, která vyvrcholila koncem zkušeného veterána v klubu, k dobré atmosféře rozhodně nepřispěla nedělní porážka s předposledním Kladnem. Rytíři v O2 areně uspěli těsně 3:2 a i podruhé v aktuální sezóně si z Prahy odvezli body, poprvé se tak stalo loni v říjnu.

Domácí tedy prohráli hned tři z posledních čtyř odehraných zápasů, krom Jágrovy party nestačili také na Liberec a Motor. Závěr základní části se nicméně pomalu ale jistě blíží a svěřenci Josefa Jandače budou muset rychle zabrat: od třináctého místa je totiž dělí jen šest bodů, a není tak vůbec vyloučeno, že play-off letos v jejich kartách vůbec nebude. Uvidíme, jestli se jim dnes podaří zvítězit v klíčové bitvě s Litvínovem.