Zlín – Mladá Boleslav 2:7 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 4:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 25.01.2022, 18:30 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 37. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Napočtenou příště! (21:04:35)

Tři body nakonec zůstávají doma! Sparta díky minutové pasáži v závěrečné periodě, během které Litvínovu vstřelila hned dvě branky, vítězí v hodně náročném střetnutí výsledkem 3:1. Verva byla dnes domácím po většinu střetnutí vyrovnaným soupeřem a cesta k výhře pro Pražany rozhodně nebyla jednoduchá, nakonec to však možná i s trochou štěstí dokázali.

Nejlepší hráči utkání
    David VITOUCH (1+0) – Patrik ZDRÁHAL (1+0)

59:38
    Sparta s klidem ovládá závěr zápasu a nepouští protihráče do šancí, v O2 areně máme dohráno!

59:00
    Michal Řepík přesně minutu před koncem netrefil prázdnou severočeskou svatyni, jeho lehké vyhození se k ní ani nedošouralo.

58:30
    Skákající puk se po Estephanově ráně za Machovského pokusil doklepnout Jarůšek, jenže ten na něj nedosáhl.

58:05
    Oddechový čas pro hosty.

58:05
    Machovský vychytal prudkou ránu Aarona Irvinga, která na něj letěla zpoza kruhu. Parádní zákrok lapačkou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:45
    Očekávané se stává realitou, Denis Godla opouští svůj rajon! Litvínovská svatyně je prázdná!

Střely na branku: 33 – 24.

57:21
    Ze samotné hranice brankoviště nyní zakončoval Šmerha, který si ani tentokrát své střelecké portfolio nerozšířil. Poslední komerční přestávka.

56:29
    Konzultace s videem byla velmi rychlá, rozhodčí se bleskově vrátil na led a rozpažil!

56:29
    Bude se volat! Godla teď ujíždějící puk, který se k pravé tyči odrazil od brusle Davida Kašeho, zastavil až na brankové čáře!

55:58
    Prymula nahazuje puk za Godlu, domácí teď úspěšně drží hru velmi daleko od svého brankoviště.

55:36
    Spartě přečíslení dva na jednoho nevyšlo dle plánu, Šmerha si před brankovištěm přihrávku z křídla nezpracoval ideálně.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 39. David Němeček, 47. Šmerha (TS), 47. Vitouch (David Němeček, Moravčík) – 24. P. Zdráhal (Jarůšek, Estephan)

HC Sparta Praha: Machovský (Cichoň) – Moravčík, Matuškin, M. Jandus, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Pogorišnyj – Šmerha, Sobotka (A), M. Řepík (C) – E. Thorell, R. Horák, Prymula – Dvořáček, D. Kaše, M. Forman – T. Jandus, Vitouch, J. Strnad.
    Trenér: Josef Jandač.

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, D. Kolář – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), Fronk – M. Chalupa, Sukeľ, F. Lukeš (A) – Zygmunt, J. Jícha, M. Havelka.
    Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Šír, Šindel – Brejcha, Votrubec.

Diváci: 1 000