NY Rangers – Los Angeles 3:2 (3:2 po s.n.) | Philadelphia – Dallas 1:3 (kon.) | Washington – Vegas 0:1 (kon.)
Boston – Anaheim 3:5 (kon.) | Minnesota – Montreal 8:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:1 (kon.)
Colorado – Chicago 2:0 (kon.)
Minnesota Wild
8:2 (2:1, 3:0, 3:1)
Montreal Canadiens
Úterý 25.01.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové příznivce! NHL pokračuje také v noci z pondělka na úterý, kdy utkají také Minnesota Wild a Montreal Canadiens. Zatímco domácí Divočáci směřují za postupem do play-off, tak loňští finalisté Stanley Cupu z Montrealu se nacházejí na samotném dně celé ligy.

Montreal Canadiens:
    Canadiens prožívají hodně špatnou sezónu. Po loňském senzačním postupu do finále Stanley Cupu jim to v aktuálním ročníku vůbec nelepí. Ze 40 zápasů tak nasbírali jen 23 bodů a jsou vůbec nejhorším celkem celé soutěže. Habs od začátku sezóny postrádají brankáře Careyho Price, který si řeší osobní problémy a to je samozřejmě velká ztráta. Nedaří se však ani v poli. 88 vstřelených gólů je druhý nejhorší ofenzivní počin v rámci ligy. V posledních třech duelech však Montreal dokázal bodovat. Nejprve vyhrál 5:3 v Dallasu, poté jeho hráči dvakrát padli až v prodloužení. 3:4 ve Vegas a 2:3 v Coloradu. Kromě Price Canadiens postrádají také druhého brankáře Jakea Allena a další důležité hráče jako Joel Edmundson, Paul Byron, Joel Armia či Brendan Gallagher.

Minnesota Wild:
    Wild odehráli 37 utkání, z nichž nasbírali 51 bodů. V tabulce Západní konference jim tak patří čtvrté místo, navíc kvůli Covidu absolvovali méně zápasů než většina soupeřů. Z posledních šesti duelů prohrála Minnesota jediný, v Coloradu navíc padla až po nájezdech. Naposledy zvládla Divočina dvojutkání s Chicagem. Na ledě soupeře vyhrála 5:1, doma pak 4:3 v prodloužení. Na marodce týmu zůstávají obránce Jonas Brodin a útočník Nick Bjugstad.

Kirill Kaprizov – 47b (17+30)
    Mats Zuccarello – 36b (11+25)
    Ryan Hartman – 32b (18+14)

Brankáři:
    Cam Talbot – 24 zápasů, průměr 3,00, úspěšnost 90,9 %, 0 nul
    Kaapo Kähkönen – 14 zápasů, průměr 2,48, úspěšnost 92,2 %, 0 nul

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.

Montreal Canadiens: Primeau (McNiven) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Lehkonen, Suzuki, Toffoli (A) – M. Hoffman, Dvorak, Dauphin – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – C. Paquette, Poehling, Pezzetta.

Rozhodčí: Chmielewski, O’Rourke – Rody, Gawryletz.

00:01

00:59
    Pomalejší úvod zápasu. Domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu. Následně nedopadl ani pokus Habs o založení nějaké nebezpečnější útočné akce.

01:06
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

01:23
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Nahozený puk dobruslil u levého mantinelu Laurent Dauphin. Ten ho ho poslal na osu, kde dokázal skákavý kotouč trefit MIKE HOFFMAN tak dobře, že brankář Talbot na jeho střelu lapačkou nedosáhl. Asistence: Laurent Dauphin a Jeff Petry.
    01:23 Mike HOFFMAN - 0:1

02:35
    Nahození Jareda Spurgeona skončilo v lapačce Caydena Primeaua, který dnes nastoupil v brance Montrealu.

02:54
    Wild se nechtějí spokojit s tím, že prohrávají. Joel Eriksson Ek převzal puk za brankou a posílal ho do brankoviště, u kterého číhal Marcus Foligno. Vše řeší před brankovou čarou Primeau.

03:04
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Domácí vyhráli buly v útočném pásmu. Puk se dostal na modrou čáru k Alexovi Goligoskimu, který naznačil střelu, ale ještě kotouč posunul doprava na spoluhráče z obrany JAREDA SPURGEONA. Ten si popojel na vrchol kruhu pro vhazování a ranou nad lapačku prostřelil Primeaua, který zřejmě nic neviděl – 1:1. Asistence: Alex Goligoski a Jordan Greenway.
    03:04 Jared SPURGEON - 1:1

03:43
    Rem Pitlick to zkusil z levého kruhu. Puk skončil na hrudi Cama Talbota.

04:19
    Talbot byl opět nucen přerušit hru. Raději přidržel puk po nahození Artturiho Lehkonena z levé strany.

04:54
    Connor Dewar si s pukem vybruslil na osu a střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Primeaua. Hostující brankář našel hrací předmět ve výstroji.

05:20
    Po střele Matta Dumby dorážel Joel Eriksson Ek. Puk ale prošel vedle hostující branky!

05:51
    Velká šance Minnesoty! Jordan Greenway se dostal před brankou k volnému kotouči a bekhendovou kličkou si položil Primeaua. Zakončil však vedle levé tyčky!

06:45
    Hosté byli pod tlakem a Primeau musel několikrát zasahovat. Teď však nalevo ujel Josh Anderson a dobrý zákrok si připsal také Talbot.

07:00
    Teď už zase Divočáci! Mats Zuccarello nabil Ryanovi Hartmanovi, který pálil z jedničky. Primeau se však dokázal proti střelci přemístit a kotouč vyrazil.

07:20
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:52
    Domácí se dopustili přihrávky rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

08:30
    Střely na branku – 10:5

09:04
    Wild mají více ze hry. Hosté se v posledních minutách většinou brání ve vlastní třetině.

09:16
    Po zakázaném uvolnění Montrealu se hra vrací před Primeaua.

09:22
    Domácí otáčejí skóre utkání! Jordan Greenway vystřelil z levé strany. Primeau puk vyrazil mezi kruhy, kde se k němu dostal MARCUS FOLIGNO a proti jeho střele už byl rozhozený brankář Habs bezmocný – 2:1. Asistence: Jordan Greenway a Jon Merrill.
    09:22 Marcus FOLIGNO - 2:1

10:31
    Sám před hostující brankou se zjevil Kirill Kaprizov! Ruský šikula se pokusil o zakončení s hokejkou prostrčenou mezi nohama, mířil však těsně nad horní tyčku!

11:14
    Divočáci pokračují v tlaku. Nadále se hraje v jejich útočném pásmu.

11:28
    Do útočného pásma se podívali také hosté. Se střelou Ryana Poehlinga si poradil Talbot.

12:08
    Matthew Boldy se dlouho držel v útočném pásmu na kotouči. Nakonec si vybruslil do střelecké pozice a zkoušel to bekhendem. Puk je někde na betonech brankáře Primeaua.

12:32
    Na ledě skončil Marcus Foligno. Nedovoleným zákrokem mu k tomu pomohl David Savard a Minnesota si tak zahraje přesilovku.

12:56
    Hosté vyhazují.

13:15
    Domácí rozebrali obranu soupeře. Po nahrávce Joela Erikssona Eka střílel Matthew Boldy z pravého kruhu do odkryté branky, ovšem famózní zákrok předvedl Cayden Primeau. Mladý gólman hostí se v brankovišti roztáhl a lapačkou vyrazil puk zpátky do hřiště!
    13:15 Senzační zákrok Primeaua proti střele Boldyho do odkryté branky.

14:18
    Dumba nabil na pravý kruh Kevinovi Fialovi. Ránu švýcarského útočníka pokryl Primeau.

14:28
    Vylučuje se na domácí straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Alex Goligoski. Za 4 sekundy se vrátí na led Savard a začne tak hostující přesilovka.

14:33
    Hosté jsou již v plném počtu a hrají tedy v početní výhodě.

14:55
    Domácím se podařilo vyhodit.

15:28
    A vyloučení pro změnu na straně Habs. Rem Pitlick je potrestán za hákování.

16:14
    Tyler Toffoli střílel z pravé strany na vyrážečku Talbota. Ten si poradil.

16:29
    Domácí v plném počtu a začala tak jejich zkrácená přesilovka.

17:09
    Tyler Toffoli prokázal klid, podržel kotouč několik sekund na holi a teprve pak ho vyhodil za domácí branku.

17:29
    Montreal je kompletní. Pokračujeme v pěti na obou stranách.

18:38
    Hra je po sérii vyloučení taková neurovnaná. Zdá se, že oba celky se teprve zase srovnávají do optimálních sestav.

18:56
    Matt Dumba se dostal do konfliktu s hostujícím Laurentem Dauphinem. Oba hráči půjdou na trestnou lavici za hrubost.

18:56
    Tak Dumba dostal dvě minuty navíc. Montreal tedy bude hrát přesilovku.

19:59
    Domácí málem v samotném závěru třetiny skórovali v oslabení! Frédérick Gaudreau nejprve prověřil Primeaua střelou z pravého kruhu. Po následné chybě soupeře před brankou se pak dostal k volnému puku, který se snažil po forhendové kličce zasunout za záda gólmana Montrealu. V tom mu na poslední chvíli zabránil obránce, který ho čistým zákrokem při zakončení rozhodil.

20:00

První třetina zápasu rozhodně nenudila. Minnesota po ní vede 2:1. Hosté přitom začali lépe a hned v čase 1:23 je poslal do vedení Mike Hoffman. Inkasovaný gól však Wild probudil a od té chvíle byli výrazně lepším týmem. Hned ve 4. minutě srovnal tvrdou ranou pod víko Jared Spurgeon a v 10. minutě už domácí vedli po dorážce Marcuse Foligna. Hostující gólman Primeau celkově v úvodní části čelil 21 střelám.

20:03
    V úvodu druhé třetiny ještě pokračuje přesilovka Montrealu.

20:30
    Domácí zablokovali střelu Chrise Widemana a pak puk dostali do středního pásma.

20:49
    Další šance Wild v tomto oslabení! Marcus Foligno se dostal k puku na pravém křídle a společně s Joelem Erikssonem Ekem vyrazil do přečíslení 2 na 1. Před brankou kotouč svému spoluhráči předložil, Eriksson Ek ho však nezasáhl ideálně a netrefil zařízení.

20:57

21:46
    Se střelou Matse Zuccarella od modré čáry si poradil Primeau.

22:30
    Domácí se podobně jako v první části drží na kotouči a diktují tempo hry.

23:10
    Střelu hostujícího Nicka Suzukiho zablokoval Merrill. Hosté alespoň získali buly v útočném pásmu.

23:19
    Puk vypadl na střídačku Montrealu, kde zasáhl do helmy Laurenta Dauphina. Útočník Canadiens ale neutrpěl žádnou vážnější újmu na zdraví.

23:48
    Greenway se dostal za brankou k puku a poslal ho do slotu, kde byl chvíli osamocený Joel Eriksson Ek. Tomu však stačil obránce klepnout do hole a švédský útočník trefil jen Primeaua.

24:01
    Teď už domácí své vedení navyšují! CONNOR DEWAR se dostal k puku ve středním pásmu, přejel s ním útočnou modrou a chytrou střelou přes bránícího hráče zamířil pod horní tyč nad lapačku brankáře Primeaua – 3:1. Asistence: Nico Sturm a Alex Goligoski.
    24:01 Connor DEWAR - 3:1

24:23
    Čtvrtá řada Wild skóruje podruhé v rozmezí 22 sekund! Jared Spurgeon si sjel dopředu podél pravého mantinelu a nahodil puk před branku. Tam ho tečoval nejprve Connor Dewar a po něm hrací předmět usměrnil na vzdálenější tyčce do odkryté klece NICO STURM – 4:1. Asistence: Connor Dewar a Jared Spurgeon.
    24:23 Nico STURM - 4:1

24:23
    Hosté reagují na dva rychle obdržené góly oddechovým časem!

25:05
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., držení).

26:08
    Domácí si v této přesilovce připsali už několik střel, ale brankář Primeau zatím odolává. Nyní Montreal vyhodil.

26:49
    Hosté teď v oslabení dokonce zaútočili. Lehkonen puk vyvezl do útočného pásma, poté se dostal ke střele Jake Evans. Talbot byl pozorný.

27:06

27:51
    Jordie Benn si sjel na vrchol levého kruhu a příklepem rozezvučel brankovou konstrukci za hostujícím gólmanem! Minnesota naprosto dominuje.

28:17
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

29:20
    Kevin Fiala posunul puk na Marcuse Foligna, který se řítil sám na Primeaua. Hostující gólman tenhle souboj vyhrál. Střelu na vyrážečku dokázal pokrýt!

30:06
    Málem další šance Foligna! Ten tentokrát dostával přihrávku před odkrytou branku, ovšem kotouč stačil tečovat obránce Kulak a útočník Wild ho tak netrefil.

31:07
    Nahození Spurgeona tečoval Jordan Greenway. Primeau stačil puk vytěsnit mimo svou klec! I přes čtyři inkasované góly nechytá brankář Montrealu vůbec špatně.

32:02
    Střely na branku – 30:9

32:46
    Habs působí až lehce odevzdaným dojmem. Wild jsou mnohem rychlejší, živější.

33:32
    Boldy dokázal hosty zdržet v jejich obranném pásmu. Jeho spoluhráči však z Boldyho forčekinku těžit nedokázali.

34:34
    Momentálně sledujeme takovou hlušší pasáž bez šancí.

34:53
    To mohl změnit Kaprizov. Ten se na levém křídle stahovačkou zbavil jednoho bránícího hráče. Druhý však zablokoval přihrávku na Hartmana.

35:31
    Jeff Petry svou střelou vystrašil Talbota. Domácí brankář puk lapačkou jen vyrazil.

36:36
    Cam Talbot si v tomto střídání konečně pořádně zachytal! Po střele Chrise Widemana vyrazil puk před své brankoviště, kde pracovali Artturi Lehkonen a Rem Pitlick. S jejich dorážkami si gólman Wild poradil a nakonec přikryl kotouč, který se od zadního mantinelu vrátil do jeho království. Následuje reklamní pauza.

37:18
    Tečovaný puk skončil někde na střídačce Minnesoty.

37:33
    Matthew Boldy pustil puk do jízdy Frédéricka Gaudreaua, který se dostal k bekhendovému zakončení. To pokryl Primeau.

38:58
    Toffoli hledal Artturiho Lehkonena, ke kterému se ale vrátil Kevin Fiala a útočník hostí tak nemohl kvalitně vystřelit.

39:30
    Domácí navyšují skóre 30 sekund před druhou přestávkou! Kirill Kaprizov nahrál doprava MATSOVI ZUCCARELLOVI, který z velmi ostrého úhlu nachytal brankáře Primeaua. Ten si ne úplně dokonale pokryl prostor u bližší tyčky a po odrazu od masky mu puk propadl za jeho záda – 5:1. Asistence: Kirill Kaprizov.
    39:30 Mats ZUCCARELLO - 5:1

39:55
    Ryan Hartman si to rozdal s Joshem Andersonem! Rozhodčí nyní řeší, jaké tresty se budou udělovat.

39:55
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., sekání + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., bitka).

40:00

Ve druhé třetině Minnesota jasně dominovala. Za dobrou hru byli domácí odměněni třemi góly a vedou tak nad Montrealem už 5:1. Ve 25. minutě se v rozmezí 22 sekund hned dvakrát prosadila čtvrtá formace Wild. Nejprve chytrou střelou přes beka skóroval Connor Dewar a poté se radoval také jeho spoluhráč z lajny Nico Sturm. Divočáci pak měli i další příležitosti, páté branky se však dočkali až 30 sekund před pauzou, kdy se z ostrého úhlu trefil Mats Zuccarello.

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje v brance Cannadiens Michael McNiven, který si tak připisuje premiérový start v NHL.

40:01
    Pozor, gólmany vyměnili i domácí! Cam Talbot není ani na střídačce, nahradil ho Kaapo Kähkönen.

42:08
    Oba noví gólmani jsou v úvodu třetí části zatím bez práce.

42:46
    Minnesota zahrála na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kähkönenem.

42:51
    Mohlo být sníženo! Tyler Toffoli dostal puk na osu hřiště, z jedničky vystřelil a Kähkönena zachránila horní tyčka!

43:05
    Na druhé straně jel sám na branku Kirill Kaprizov. Ruský útočník přestřelil!

44:24
    Hostí snižují! Za brankou se dostal k puku Jake Evans. Ten ho posunul na Cédrica Paquetta, jenž nahrál přes brankoviště REMOVI PITLICKOVI a ten zblízka uspěl se střelou na lapačku – 5:2. Asistence: Cédric Paquette a Jake Evans.
    44:24 Rem PITLICK - 5:2

45:25
    Domácí budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Cédric Paquette.

46:04
    Přesilovka využita! MATTHEW BOLDY si vyměnil puk s Kirillem Kaprizovem a z ostrého úhlu se trefil k bližší tyčce nad levé rameno brankáře McNivena. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
    46:04 Matthew BOLDY - 6:2

46:16
    Nyní probíhá reklamní přestávka.

47:47
    Momentálně se hraje především ve středním pásmu. Tedy bez dalších šancí.

48:52
    Po rychlé souhře hostí se dostal na pravém kruhu k puku Matthew Boldy. Jeho střelu však obrana Habs zablokovala.

49:34
    Ryan Poehling vyvinul na levém křídle velkou rychlost. Přebruslil bránícího hráče, jeho střelu si však Kähkönen pohlídal.

49:58
    Domácí zvyšují už na 7:2! Nico Sturm se dostal k puku mezi kruhy. Zadovkou ho přenechal v závěsu najíždějícímu JORDIEMU BENNOVI, který střelou na vyrážečku překonal McNivena. Pokud statistiky nelžou, tak si gólman Montrealu zatím nepřipsal od příchodu do branky žádný úspěšný zákrok... Asistence: Nico Sturm a Kevin Fiala.
    49:58 Jordie BENN - 7:2

51:52
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Chris Wideman. Přesilovka Wild začne po reklamní přestávce.

52:05
    Hosté v oslabení vyvezli puk dopředu. Dopustili se ale ofsajdu.

52:21
    Přihrávku Boldyho nezužitkoval Kirill Kaprizov, který před brankou netrefil puk dobře.

53:03

53:20
    Jake Evans zaútočil v oslabení. Skončilo to zablokovanou střelou.

53:53

54:06
    Střílenou přihrávku Davida Savarda nevyužil Nick Suzuki. Ten tečoval puk vedle odkryté domácí branky!

54:51
    Puk byl tečován do ochranné sítě za brankou Montrealu. Je tu poslední dnešní reklamní pauza.

55:12
    Hosté si odvezou ze St. Paulu pořádnou nakládačku! Frédérick Gaudreau se z levé strany natlačil před branku. On puk přes levý beton brankáře McNivena ještě neprotlačil, ovšem KEVIN FIALA ho už za brankovou čáru dostal. Asistence: Frédérick Gaudreau a Matthew Boldy.
    55:12 Kevin FIALA - 8:2

56:51
    Wild dnes potvrzují velmi dobrou aktuální formu. To Montreal navazuje na mizérii, která ho provází většinu sezóny.

57:54
    Ránu Chrise Widemana domácí srazili do ochranné sítě za svou svatyní.

58:36
    Kevin Fiala připravil šanci pro Matthewa Boldyho. Ten mířil na bližší tyčku, kterou těsně minul!

59:01
    Začala poslední minuta tohoto již rozhodnutého zápasu.

59:28
    Zápas se už jen dohrává. Domácí mají puk za brankou a nepospíchají s ním dopředu.

59:49
    Ale pozor, ještě hromadná bitka! Tu rozpoutal hit jednoho z hráčů hostí na Matta Dumbu.

59:49
    Byl to Michael Pezzetta, který za brankou atakoval Dumbu. Hostujícího útočníka si pak našel Marcus Foligno a toto duo ještě doplnily další dvojičky.

59:49
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael Pezzetta – 2 min., hrubost).

59:54
    Závěr se nám zbytečně protahuje. Okamžitě po buly totiž došlo k další šarvátce...

59:54
    Tentokrát vše začalo u Jakea Evanse, který hned po vhazování začal krosčekovat Connora Dewara. Ro

Závěr utkání nám tedy ještě natáhly šarvátky, ale teď už je konec. Minnesota deklasovala Montreal 8:2. Hosté se v úvodu utkání ujali vedení, ale Wild ještě v první třetině otočili skóre a po čtyřiceti minutách vedli už 5:1. Ve třetí části pak nejprve snížil na rozdíl tří branek Rem Pitlick, ovšem žádná dramatizace už z toho nebyla. Naopak. Brankář Habs McNiven, který naskočil do do závěrečné dvacetiminutovky, při svém debutu v NHL inkasoval ještě třikrát. V početní výhodě ho překonal Matthew Boldy, poté se poprvé v dresu Minnesoty prosadil Jordie Benn a skóre duelu pak uzavřel Kevin Fiala.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:21 (21:8, 11:7, 7:6)

3. Jared Spurgeon (MNS) 1+1

To už je z mé strany vše. Příště zase u NHL na počtenou! (04:55:47)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Spurgeon (Goligoski, Greenway), 10. M. Foligno (Greenway, Merrill), 25. Dewar (N. Sturm, Goligoski), 25. N. Sturm (Dewar, Spurgeon), 40. Zuccarello (Kaprizov), 47. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 50. Jordie Benn (N. Sturm, K. Fiala), 56. K. Fiala (F. Gaudreau, Boldy) – 2. M. Hoffman (Dauphin, Petry), 45. R. Pitlick (C. Paquette, Evans)

Minnesota Wild: C. Talbot (41. Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.
    Montreal Canadiens: Primeau (41. McNiven) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Lehkonen, Suzuki, Toffoli (A) – M. Hoffman, Dvorak, Dauphin – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – C. Paquette, Poehling, Pezzetta.

Rozhodčí: Chmielewski, O’Rourke – Rody, Gawryletz

Diváci: 18 104