Senegal – Kapverdy 2:0 (kon.) | Maroko – Malawi 2:1 (kon.)
Maroko
2:1 (1:1)
Malawi
Úterý 25.01.2022, 20:00 • Stade Ahmadou Ahidjo,Yaoundé • Africký pohár národů • Osmifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:59:10)

Ve čtvrtfinále Maroko narazí na lepšího ze zítřejšího zápasu Pobřeží slonoviny – Egypt.

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:18.

Malawi zakončilo svou premiérovou účast na Africkém poháru národů v osmifinále. Velkou část první půle dokonce strávilo ve vedení, nicméně na krásnou dělovku Mhanga pár desítek vteřin před přestávkou odpověděl Nasírí. Tím vyvrcholil masivní Marocký tlak. Po změně stran tolik šancí nebylo, ovšem Hakimího parádní přímý kop favoritům na postup vystačil.

90+4

90+4
    Asi poslední nákop pro Malawi. Sofján Amrábat nedopustil žádné drama a odpálil balon co nejdál od marocké brány.

90+3
    Amrábat přenesl hru na volnější pravou stranu. Hakimího dalekonosný projektil Thomu stěží vyrazil a Munirova dorážka z ofsajdu rozvlnila síť jen z vnější strany.

90+2
    Drobný faul na Mbulua bylo přesně to, co Malawi potřebovalo. Ze standardky však vznikl jen útočný faul a naděje na vyrovnání zase rychle vyprchaly.

90+1
    Nad rámec druhé půle se přidají čtyři minuty.

90
    Ryan Mmaee nespěchá na nohy poté, co se na něm vyfauloval Lawrence Chaziya. Čtvrtfinále už má Maroko na dosah.

89
    Munirova zásilka před branku doručena nebyla. Maroku to ale vadit nemusí, zůstane na útočné polovině díky faulu na Abuchlála.

88
    Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Zakarjá Abúchlál.

87
    Ngalandemu přistál na hrudi výkop Búnúa. Navzdory tomu Malawi u míče dlouho nepobylo kvůli zkaženému centru.

86
    Stain Davie aktivně presoval Akirda. Ten se ho ale nezalekl a u vlastního praporku vybojoval potřebný aut.

85
    Všudypřítomný Ašraf Hakimí byl obětí útočného faulu. Zatím se nekoná ani náznak závěrečného tlaku Malawi.

84
    Nájif Akird definitivní klid Maročanům nedal. Ve vzduchu trochu ukradl balon Saïssovi a sám hlavičkoval nepřesně.

83
    Dennis Chembezi odklidil Hakimího centr na roh. Na záda už mu v ten moment dýchal Ryan Mmaee.

82
    Chirwa promarnil šanci k dlouhému autu do pokutového území v době, kdy jeho zemi zbývá deset minut na vyrovnání.