Washington – San Jose 1:4 (kon.) | Columbus – Calgary 0:6 (kon.) | Toronto – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Detroit – Chicago 5:8 (kon.) | Colorado – Boston 4:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
5:8 (0:4, 3:0, 2:4)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 27.01.2022, 01:48 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:49:59)

Utkání sledovalo 16 578 diváků.

Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (DET) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:04
    Filip Zadina (DET) – 0+0, -2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:24
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:14

Trestné minuty: 18:8

Utkání je u konce a byla z toho pěkná divočina. Detroit se sice od úvodu třetí třetiny snažil o srovnání skóre, jenže hosté se dokázali ubránit a sami pak dvakrát udeřili. Nejprve ve 47. minutě dokonal hattrick Dylan Strome a ve 49. minutě navýšil vedení na tříbrankový rozdíl Alex DeBrincat. Vše vypadalo jasně, jenže domácí přidali, na začátku 53. minuty skóroval Moritz Seider a v 56. minutě přidal svůj gól Dylan Larkin. Vypadalo to na dramatický závěr, jenže o malou chvíli později přišla chyba domácích ve vlastním pásmu a tu potrestal Brandon Hagel. Detroit pak zkusil dlouhou power-play, jenže na levé straně ujel Alex DeBrincat a snadnou trefou uzavřel skóre na 5:8. Chicago je po této výhře na sedmém místě Centrální divize s 39 body, Detroit je se 42 body na pátém místě Atlantické divize.

59:21
    Ještě jedna akce před Pickardem, Kubalík se neúspěšně snažil doklepnout vzduchem letící puk.

58:58
    Zápas se už jen dohrává, hráči Chicaga mají puk na svých holích.
    58:17 Alex DEBRINCAT - 5:8

58:17
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A je definitivně rozhodnuto. U mantinelu si puk vybojoval ALEX DEBRINCAT, ujel hráčům v červeném a hravě zakončil do prázdné branky – 5:8. Bez asistence.

57:41
    Hosté drží puk v rohu kluziště, Detroit se všemi možnými způsoby snaží dostat do střeleckých pozic.

56:45
    Pickard je na střídačce, Detroit zkouší power-play!
    56:13 Brandon HAGEL - 5:7

56:13
    Bláznivý zápas pokračuje. Chybnou přihrávku ve vlastním pásmu nyní předvedli domácí, namazáno do šance dostal BRANDON HAGEL a ten si věděl rady. Střelu podél levého Pickardova betonu poslal do sítě a je to 5:7. Bez asistence.
    55:25 Dylan LARKIN - 5:6

55:25
    Detroit právě vstřelil branku!
    A zase je to o jediný gól! V útočném pásmu se k puku dostal DYLAN LARKIN, z pravé strany si nabruslil na střed, z vrcholu kruhů vystřelil přes obránce a svým švihem dokonale vymetl horní růžek Fleuryho branky – 5:6. Bez asistence.

54:38
    Od levého mantinelu střílel Hagel, Seider jeho ránu zvládl srazit do rohu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. Fabbri, 27. Bertuzzi (Hronek), 40. P. Suter (Oesterle, Fabbri), 53. Seider (L. Raymond, Bertuzzi), 56. Dylan Larkin – 11. D. Kubalík (S. Jones, Kurashev), 13. D. Strome (DeBrincat, P. Kane), 15. D. Strome (P. Kane), 20. Lafferty (D. Strome, McCabe), 47. D. Strome (S. Jones, Hagel), 49. DeBrincat (J. Toews, C. Jones), 57. Hagel, 59. DeBrincat

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (21. Pickard) – Seider, DeKeyser (A), Oesterle, Leddy, Hronek, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Gagner, Veleno, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Söderblom) – E. Gustafsson, C. Jones, S. Jones, McCabe, C. Murphy (A), de Haan – P. Kane (A), D. Strome, Hagel – Lafferty, J. Toews (C), DeBrincat – Kurashev, Dach, D. Kubalík – Entwistle, R. Carpenter, Borgström.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: Schlenker, Sutherland – Marquis, Murchison

Diváci: 16 578