Plzeň – Pardubice 3:4 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 27.01.2022, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Z boleslavského stadionu je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne. (19:54:11)

V poslední třetině padl jediný gól do prázdné branky, když hosté zkoušeli dlouhé power-play. V této třetině se Slavia marně snažila ještě zvrátit průběh utkání, ale celých dvacet minut selhávala v koncovce. V zakončení chyběl klid, a tak Boleslavi stačilo jen čekat, co soupeř vymyslí, a na konec. Také měli štěstí, že soupeř nebyl chladnokrevný v situacích, které po gólu volaly. Tři body tedy zůstávají v Boleslavi, která tak upevňuje svou první pozici.

59:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A nakonec ten čtvrtý přece Slavia dostala. Hosté ztratili útočné pásmo a Bruslaři šli vpřed tři proti jednomu. DAVID ŠINDELÁŘ mohl volit přihrávku, rozhodl se střílet sám a trefil. Asistence: Vojtěch Hradec.

58:35
    Následovaly ale další zmatky, při nichž hrozilo, že by hosté dostali čtvrtý gól.

58:18
    Bruslaři dostali puk do útočného pásma, kde ale nestačili na nátlak hostující obrany.

57:57
    Po ráně od pravého kruhu to bylo před Horou odrazů jak v pinballu. Hora nakonec nějak našel puk a zakryl ho.

57:44
    Oddechový čas pro hosty.

57:44
    Nyní se již hosté usazují v pásmu Boleslavi a Hora zasahuje.

57:24
    Trochu zmateně nyní hosté přebírali puk a málem padl vlastní gól.

57:10
    Boleslav se osvobozuje.

56:40
    Benjamin Vavřena upaluje na střídačku a hosté to zkusí přes tři minuty v šesti!

55:38
    Ofsajd domácího celku.

55:10
    Hosté obehráli obranu Boleslavi a u levé tyče stál nehlídaný Havlíček a byla odkrytá brána. Takovou šanci ale nepochopitelně nevyužili.

54:07
    Radek Tomas se natlačil před brankáře a vyprášil mu betony při pokusu prostřelit ho mezi ně.

53:17
    Nepříjemný výstřel předvedl Martin Švec, kterou neměl Hora pod kontrolou a byl z toho nepříjemný závar.

52:36
    A zkouší to dál, dvoubrankové manko není moc.

52:10
    Hosté kontrovali vpádem do útočného pásma, odkud ale byli brzy zase vytlačeni.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 17. Hlinský (Vítek), 35. Vlasák (Šachl, Gron), 37. Šachl (Šindelář, Kubíček), 60. Šindelář (Hradec) – 21. Švec (Tomas, Chludil)

BK Mladá Boleslav: Hora (Forst) – Skok, Sypecký, Hlinský, Kubíček, Vlasák (A), Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec (C), Hurt, Steklý, Král, Vítek (A), Gron, Šindelář, Lisler
    Trenér: Václav Pletka

HC Slavia Praha: Vavřena (Vedral) – Karas, Kříženecký, Málek (A), Hubinka, Švec (A), Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, Tichý, Chludil, Filip, Hlavička, Tomas (C), Němeček
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Žižka – Hradil S., Hlinka