Vítkovice – Kladno 2:1 (po pr.) | Motor ČB – Třinec 5:4 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 6:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 28.01.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 46. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše. Mějte příjemný zbytek večera a pokud vás čeká volný víkend, užijte si ho beze zbytku. Já se budu těšit brzy opět na počtenou. (20:28:05)

Dnešní dramatické utkání je u svého konce. Vítkovice znovu v této sezóně vyhrály poměrem 2:1, tentokrát ale hosté dokázali vybojovat bod, protože tento výsledek se zrodil až po prodloužení. První bezbranková třetina vyzněla mírně ve prospěch Kladna, ve druhé třetině ale domácí trestali nesportovní chování hostující střídačky, když po deseti vteřinách přesilovky překonal Bowa Hruška. Na ledě začalo být dusno a atmosféra by se dala krájet. Ve třetí třetině propálil domácího Dolejše od kruhu hostující bek Dotchin a bylo vyrovnáno. Oba týmy se urputně snažili o strhnutí vedení na svou stranu, ale vítkovickým se hra v této fázi příliš nedařila. I přes další nabídnutou přesilovku se skóre nezměnilo, a tak došel zápas až do prodloužení. V něm mohl po několika vteřinách ry rozhodnout o dělbě bodů Plekanec, ale Dolejš byl přesně tam, kde měl být. Vítkovičtí se poté pustili na zteč hostující klece a jejich důraz v brankovišti nakonec slavil úspěch. Prémiový bod zajistil domácím střelou do horní části branky Marosz.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si připisují prémiový bod!! Z rohu dostal puk před branku ROSTISLAV MAROSZ, který naznačil hned dvě kličky a poté poslal puk do horní části kladenské klece – 2:1. Asistence: Roman Polák.

61:17
    Vítkovice těsně u Bowovy branky, Polák se ale neprosadil.

61:02
    Domácí musejí rozehrát zpoza své klece, hosté vyčkávají.

60:52
    Ofsajd pro domácí trojici.

60:34
    Bow už dvakrát rychle rozehrál na spoluhráče, vítkovičtí se do pásma ještě nedostali.

60:03
    Plekanec vyhrál vhazování a okamžitě vystartoval do pásma, jeho střela přes lapačku Dolejše neprošla.