Vítkovice – Kladno 2:1 (po pr.) | Motor ČB – Třinec 5:4 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 6:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
po prodl.
Motor České Budějovice
5:4 (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 28.01.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga (ČR) • 46. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Konec zápasu.
  64:17 Jakub VALSKÝ - 5:4
   
  64:17
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Tak přeci jen se radují domácí hokejisté! Ti získávají bonusový bod. Lukáš Pech dostal kotouč blízko k brance a odtud jej doklepl přesně JAKUB VALSKÝ. Asistence: Lukáš Pech, Jan Štencel.
   
  63:21
  Roman Vráblík a třetí šance v prodloužení! Tentkokrát i on trefil jen brankářovu výstroj.
   
  63:10
  Martin Růžička jel se spoluhráčem do prodloužení. Jeho pokus ale směřoval na pravý beton, kterým Hrachovina kotouč vyrazil mimo nebezpečí.
   
  62:29
  David Kofroň mohl také na opačné straně ukončit! Jeho pokus mířil do prázdné branky, nicméně kotouč netrefi přesně. Puk tak končí jen na vnejší straně branky.
   
  62:05
  Jakub Valský poslal kotouč před branku, kam najížděl Koláček. Ten ale v pravý okamžik promáchl. Motor je zatím v prodloužení lepším týmem.
   
  61:29
  A další dobrá šance pro Romana Vráblíka! Ten si nabruslil z levé strany a mířil na vzdálenější tyč. Nicméně tentokrát zařízení netrefil.
   
  60:49
  Mohlo být rozhodnuto! Roman Vráblík dostal přihrávku do velmi komfortní pozice, odkud mohl rozhodnout. Nicméně Mazanec nastavil lapačku a kotouč v ní pohotově schoval.
   
  60:10
  Motor vybojoval vhazování a jako první se dostal do útoku. Nicméně ale žádnou střelu nevymyslel.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Máme za sebou poslední dvacetiminutovku. Půjde se do prodloužení. Uvidíme tedy, který z týmů se bude radovat.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:24
  Třinec ještě vybojoval kotouč těsně na modré čáře, což se nelíbí domácím fanouškům. Nicméně Oceláři zatí neskórují, Motor se brání.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty.
   
  57:24
  Jan Štencel se nyní dostal do dobré šance, z nápřahu ale trefil jen vybavení Mazance, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.
   
  55:29
  Na ledové ploše není k vidění příliš nebezpečných střel. Oba týmy se nyní bojí, aby neudělaly hrubku, která by je mohla stát body.
   
  54:48
  A na opačnou stranu rychle přebruslil Motor. I tentokrát ale brankář zasahovat nemusí, střela končí mimo pravou tyč.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 9. Vondrka (M. Beránek, M. Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. M. Hanzl (Pech, Štencel), 35. M. Hanzl (Štencel), 65. Valský (Pech, Štencel) – 17. Hrňa (Martin Růžička, M. Doudera), 29. Martin Růžička (M. Doudera), 32. Chmielewski (TS), 43. Miloš Roman (Dravecký)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Bučko, Percy, Šenkeřík, Bindulis, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – Holec, Pech, Gulaš – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Koláček, Chlubna.
  HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – A. Nestrašil, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Kofroň.

  Rozhodčí: Hradil, Pilný – Frodl, Bohuněk