Vítkovice – Kladno 2:1 (po pr.) | Motor ČB – Třinec 5:4 (po pr.) | Litvínov – Zlín 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 6:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
5:4 (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 28.01.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 46. kolo

64:17 Jakub VALSKÝ - 5:4

64:17
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak přeci jen se radují domácí hokejisté! Ti získávají bonusový bod. Lukáš Pech dostal kotouč blízko k brance a odtud jej doklepl přesně JAKUB VALSKÝ. Asistence: Lukáš Pech, Jan Štencel.

63:21
    Roman Vráblík a třetí šance v prodloužení! Tentkokrát i on trefil jen brankářovu výstroj.

63:10
    Martin Růžička jel se spoluhráčem do prodloužení. Jeho pokus ale směřoval na pravý beton, kterým Hrachovina kotouč vyrazil mimo nebezpečí.

62:29
    David Kofroň mohl také na opačné straně ukončit! Jeho pokus mířil do prázdné branky, nicméně kotouč netrefi přesně. Puk tak končí jen na vnejší straně branky.

62:05
    Jakub Valský poslal kotouč před branku, kam najížděl Koláček. Ten ale v pravý okamžik promáchl. Motor je zatím v prodloužení lepším týmem.

61:29
    A další dobrá šance pro Romana Vráblíka! Ten si nabruslil z levé strany a mířil na vzdálenější tyč. Nicméně tentokrát zařízení netrefil.

60:49
    Mohlo být rozhodnuto! Roman Vráblík dostal přihrávku do velmi komfortní pozice, odkud mohl rozhodnout. Nicméně Mazanec nastavil lapačku a kotouč v ní pohotově schoval.

60:10
    Motor vybojoval vhazování a jako první se dostal do útoku. Nicméně ale žádnou střelu nevymyslel.

60:01

Máme za sebou poslední dvacetiminutovku. Půjde se do prodloužení. Uvidíme tedy, který z týmů se bude radovat.

60:00

59:24
    Třinec ještě vybojoval kotouč těsně na modré čáře, což se nelíbí domácím fanouškům. Nicméně Oceláři zatí neskórují, Motor se brání.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty.

57:24
    Jan Štencel se nyní dostal do dobré šance, z nápřahu ale trefil jen vybavení Mazance, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

55:29
    Na ledové ploše není k vidění příliš nebezpečných střel. Oba týmy se nyní bojí, aby neudělaly hrubku, která by je mohla stát body.

54:48
    A na opačnou stranu rychle přebruslil Motor. I tentokrát ale brankář zasahovat nemusí, střela končí mimo pravou tyč.

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 9. Vondrka (M. Beránek, M. Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. M. Hanzl (Pech, Štencel), 35. M. Hanzl (Štencel), 65. Valský (Pech, Štencel) – 17. Hrňa (Martin Růžička, M. Doudera), 29. Martin Růžička (M. Doudera), 32. Chmielewski (TS), 43. Miloš Roman (Dravecký)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Bučko, Percy, Šenkeřík, Bindulis, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – Holec, Pech, Gulaš – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Koláček, Chlubna.
    HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – A. Nestrašil, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Kofroň.

Rozhodčí: Hradil, Pilný – Frodl, Bohuněk