Kometa Brno – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:4 (kon.) | Sparta – Salzburg 5:0 (kon.) | Slavia – Třinec 5:6 (po pr.)
Jihlava – Havířov 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Slavia Praha
5:6 (0:2, 3:0, 2:3 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 28.01.2022, 18:00DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Brotánek, Hrdlička, Serov, Němeček, Palát, Jokl, Kulinič – Strnad, Soukup, Štrombach, Kvasnička, Šíma, Matuška, Míšek, Tichý, Snášel
    Trenér: Kucharčík

HC Oceláři Třinec: Klimek (Švančara) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Pospíšil, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
    Trenér: Mucha

Rozhodčí: Šindel, Červenka – Lhotský, Svoboda.

00:01

00:24
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se dostává do vedení prakticky z první útočné akce zápasu! Geidl se protáhl kolem obránce a od mantinelu nahrál mezi kruhy MICHALU RAMIKOVI, který i přesto, že byl blokován, dokázal bekhendem zakončit do protipohybu brankáře! Asistence: Nico Geidl.

01:35
    Snášel hledal mezi kruhy zcela volného Míška, který ale prudkou přihrávku nečekal, a tak puk ani nezpracoval.

02:27
    Soukupova rána z pravé strany nebyla přesná, puk skončil v rohu.

02:59
    Od modré pálil Němeček, Klimek puk vyrazil.

04:18
    Slavii se nepovedla rozehrávka, puk tak končí na zakázaném uvolnění.

05:04
    Kozlík se bez větších problémů proháčkoval až před branku, bekhendem ale branku přestřelil.

05:35
    Zpoza branky vyjel Soukup, jeho střelu po ledě si ale Klimek pohlídal.

06:24
    Šíma se v rychlosti dostal ke střele z pravého kruhu a trefil tyčku!

07:07
    Po střele z levé strany chtěl ještě dorážet Ullrych, jenže se puk zamotal mezi brusle, a tak nakonec ani nezakončil.

07:44
    Kotouč se dostal mezi kruhy k Haasovi, který prudkou ranou orazítkoval tyčku!

08:03
    Po prudké střele hostů se za vyhozeným pukem hnal Matuška, který se nakonec dostal i ke střele, jenže Klimek puk bez problémů vyrazil.

10:22
    Moškoř pálil z pravé strany, Pittr puk vytěsnil ramenem.

13:07
    Hrdličkovu ránu vyrazil Klimek jen před sebe, kde byl i Šíma, jenže než se vymanil ze souboje, tak třinecký brankář puk schoval pod lapačku.

14:22
    Štrombach se dokázal protlačit do zakončení, následný volný puk ještě dorážel Strnad, ale Klimek se stihl včas přesunout.

15:11
    Hrůzek puk nahodil na Pittra ze středního pásma, slávistický brankář puk raději podržel ve výstroji.

15:19
    Třinec se dostává do dvoubrankového vedení! Ihned po buly si vzal puk PETR ULLRYCH, který následně chtěl zpoza branky nahrávat volnému spoluhráči, místo toho ale trefil jednoho ze slávistů, od kterého se kotouč odrazil do sítě! Bez asistence.

15:40
    Pospíšil se dostal do souboje u mantinelu přesně v místě, kde končí střídačka, a tak dost ošklivě narazil hlavou do sloupku, kde začíná plexisklo. Zřejmě tam je i nějaké krvavé zranění v obličeji.

16:57
    Jokl se protáhl až před brankáře, v poslední chvíli ale vůbec nezakončil.

17:57
    Slávisté jsou v posledních dvou minutách aktivnější, jenže pokus Štrombacha mířil vedle a rána Paláta od modré čáry letěla přímo do připraveného brankáře.

18:36
    Po střele Šímy ještě dorážel Kvasnička, ale i tentokrát si Klimek poradil.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut, po kterých mohou být s průběhem utkání mnohem více spokojenější hosté. Třinec se dostal do vedení už v první minutě, když se z mezikruží prosadil bekhendem Michal Ramik. Následně se však hrál poměrně vyrovnaný hokej, ani domácí nebyli bez šancí. K vidění byly i tyčky na obou stranách. Hosté se nakonec radovali ještě jednou po hodně šťastné situaci. Petr Ullrych totiž chtěl zpoza branky nahrávat, místo toho ale trefil jednoho z domácích hráčů, od kterého se kotouč odrazil za brankovou čáru. Druhá část začne přibližně v 18:47.

20:01

21:57
    Ve druhé třetině se zatím hraje s hodně nepřesnostmi.

22:37
    Matuška ujel třinecké obraně a v úniku se snažil o forhendovou kličku, jenže Klimek se na brankovišti roztáhl a nedovolil puku doklouzat za brankovou čáru!

23:59
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., podrážení).

24:15
    Z levé strany pálil Haas, Pittr byl ale připravený, a tak střelu doprostřed branky schoval do výstroje.

25:25
    Ramik se kolem obránce protáhl až k brankovišti a ještě nahrál mezi kruhy. Následnou střelu i rychlou dorážku ale pokryl Pittr.

25:59

26:50
    Strnadovu střelu nad branku schoval Klimek do lapačky.

28:32
    Po ztrátě Snášela na útočné modré se hosté dostali do přečíslení, ve kterém ale ránu Geidla zastavil pozorný Pittr.

28:56
    Geidl tentokrát mířil úplně sám na Pittra, jenže střelou z mezikruží mířil příliš vysoko!

29:34
    Na malý okamžik byl sám na brankovišti Jobánek, jeho bekhendovou kličku ale Pittr vychytal.

29:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté v polovině zápasu snižují na rozdíl jednoho gólu! Rychlý protiútok táhl po levé straně Soukup, po jehož opakované střele se k odraženému puku dostal LUKÁŠ STRNAD, který dorážkou dokázal kotouč přehodit přes ležícího brankáře! Asistence: Dominik Soukup a Filip Štrombach.

30:50
    Na ledě se trochu přiostřilo, zatím jsou však všechny souboje v mezích pravidel.

32:57
    Haas pálil nikým nehlídaný z mezikruží, ale Pittr předvedl skvělý zákrok!

33:09
    Třinec se následně dostal do přečíslení, ve kterém Haas našel Ullrycha, který pálil z první! Pittr puk betonem vyrazil a Ullrych rychle dorážel, ovšem i s tím si pohotový slávistický brankář poradil!

33:44
    Z otočky to zkusil Snášel, Klimek byl na svém místě.

34:41
    Šíma tečoval Němečkovu střelu z voleje, puk ovšem ztratil razanci, a tak Klimka teč nerozhodila.

34:45
    Je srovnáno! Soukup vyhrál buly přesně k VLADIMIRU SEROVOVI, který si s pukem vybruslil na osu hřiště a parádní ranou o břevno posílá zápas do nerozhodného stavu! Asistence: Dominik Soukup

35:02
    Od modré pálil Jokl, Klimek jeho pokus zastavil lapačkou.

35:40
    Matěj si prohodil obránce a velmi lehce se dostal až před Pittra, proti kterému ale kličkou do bekhendu neuspěl!

36:25
    Slávisté přidávají po krátké době další gól a rázem jsou vedení! Matuška zastavil ve středním pásmu přihrávku, dostal se do útočné třetiny, kde puk předal mezi kruhy PETRU ŠÍMOVI a ten rychlou střelou k levé tyči překonal Klimka! Asistence: Jan Matuška.

36:56
    Wardas měl na levé straně hodně prostoru, a tak i zakončil, Pittr si ale s jeho střelou poradil.

37:36
    Třinec bude mít dobrou příležitost v závěru druhé části srovnat. Za podražení je totiž vyloučen Dominik Soukup (SLA).

37:49
    Třinec dostal kotouč do brankoviště, kde i přes slušný závar ho nikdo z hráčů za brankovou čáru neprotlačil. Následná střela Ramika z druhé vlny skončila v ochranné síti.

38:46
    Nejdříve Matuška v oslabení hledal Šímu, kterému ale puk přeskočil hokejku, následně dostal přihrávku do úniku Wardas, který ale bekhedem proti Pittrovi neuspěl!

39:36

39:56
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Moškoř – 2 min., hákování).

40:00

Druhá dvacetiminutovka nabídla parádní hokej s šancemi na obou stranách, ale úspěšnější byli tentokrát domácí, kteří nakonec třemi góly otočili skóre ve svůj prospěch. Nejdříve se trefil z dorážky Lukáš Strnad, po buly vypálil parádní ránu o horní tyčku Vladimir Serov a skvělou otočku dokonal o chvilku později Petr Šíma. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:59
    Serov od modré čáry neprostřelil blokující protihráče.

41:56

42:06
    Wardas čekal na útočné modré na přihrávku, jeho spoluhráč ale puk netrefil ideálně.

43:39
    Strnad zkusil štěstí z pravé strany, Klimek musel zasahovat nadvakrát.

43:58
    Třinec podnikl rychlý protiútok, ze kterého srovnává skóre! Jobánek našel za obranou najetého OSKARA HAASE, který bekhendem překonal přesouvajícího se Pittra! Asistence: Jonáš Jobánek a Filip Hrůzek.

45:20
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wardas – 2 min., podrážení + 2 min., nesportovní chování).

46:12
    Slavii se první minuta dlouhé přesilovky nevydařila, většinu času strávila ve vlastní obranné třetině.

47:06
    Soukupovu ránu si Klimek pohlídal.

47:28
    Třinec se v oslabení dostal do útočného pásma a kotouč nakonec prošel až k Chovaniakovi, který měl před sebou odkrytou klec, jenže mířil jen do tyčky!

48:57
    Až v závěru početní výhody se dokázali slávisté sadit v útočném pásmu, pokus Serova ale k brankáři vůbec neprošel.

49:20

50:31
    Soukup to zkoušel z nulového úhlu, Klimek si musel dávat pozor, aby si puk nesrazil do sítě.

51:05
    Pokus Šutého Pittrovi vypadl z náručí, slávistický brankář si toho ale včas všiml.

52:54
    Třinec otáčí skóre a sedm minut před koncem se dostává do vedení! Hrdlička z otočky nastřelil protihráče, následně se kotouč dostal k Chovaniakovi, který lehkou žabičkou poslal do úniku MICHALA RAMIKA, který nic nevymýšlel a prudkou střelou mezi betony nedal Pittrovi šanci! Asistence: Daniel Chovaniak a Nico Geidl.

54:27
    Ramik našel Chovaniaka, který z levé strany mířil k bližší tyči, Pittr puk vyrazil lapačkou.

55:13
    Hosté už jsou blízko k výhře! Necelých pět minut před koncem totiž odskakují do dvoubrankového vedení! Kozlík se natlačil před obránce a dovezl puk až k brance a jeho práci dokončil dorážející DANIEL CHOVANIAK! Asistence: Matěj Kozlík a Jan Moškoř.

56:47
    Slávisté se ještě úplně nevzdávají, jenže pokus Serova k brance neprošel.

57:25
    Tak nakonec z toho bude zřejmě ještě pořádné drama! Štrombach nejdříve z mezikruží nastřelil tyčku, následně se puk dostal na modrou čáru k TOMÁŠI BROTÁNKOVI, který s pomocí teče jednoho z třineckých hráčů snižuje! Asistence: Filip Štrombach.

57:25
    Domácí si berou oddechový čas.

57:37
    Pittr si pohlídal střelu z levé strany a puk schoval do lapačky.

58:25
    Třinci se daří držet puk za slávistickou brankou a šetří tak spoustu času.

58:55
    Domácí to zkouší bez brankáře!

59:05
    Hosté ve snaze trefit odkrytou branku vyhodili puk na zakázané uvolnění.

59:09
    Slávisté v poslední minutě při hře bez brankáře srovnávají! Soukup vyhrál buly přesně na VLADIMIRA SEROVA, který se tentokrát prosazuje přesnou ranou kousek nad ledem! Asistence: Dominik Soukup.

59:35
    Slávisté nepřesně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění.

60:00

Ve třetí části to už vypadalo, že si pro tři body dojde Třinec, jenže slávisté dokázali v posledních dvou minutách srovnat, a tak se bude pokračovat v pětiminutovém prodloužení.

60:01

60:31
    Štrombach přenechal kotouč Serovovi, který tvrdou ranou trefil jen rameno Klimka.

61:29
    Strnad přebruslil protihráče, dostal puk od Matušky, jenže z mezikruží mířil o kousek vedle!

63:10
    Štrombach se s pukem dostal na osu, mířil ale jen do brankáře.

63:19
    Třinec nakonec skóruje v prodloužení a přece jen odjede z Prahy s výhrou! Matěj dovezl puk až před branku, kde sice sám už nedokázal zakončit, k odraženému kotouči se ale nejrychleji dostal MAREK ROČÁK a rychle poslal puk do sítě! Asistence: Pavel Matěj a Michal Ramik.

Je za námi gólově bohaté utkání, které rozhodně nenudilo. Do třetí části vstupovali s náskokem slávisté, jenže velmi brzy srovnal Oskar Haas. Následně domácí nevyužili čtyřminutovou přesilovku, po které navíc inkasovali z hole Michala Ramika. Když o další tři minuty později doklepl do sítě puk Daniel Chovaniak, zdálo se, že si Třinec už dojde pro tři body. Jenže slávisté se nevzdali, s trochou štěstí se trefil od modré čáry Tomáš Brotánek a při hře bez brankáře poslal utkání do prodloužení Vladimir Serov. Velkou šanci pak měl Strnad, jenže z mezikruží nemířil přesně a na druhé straně pak utkání ukončil Marek Ročák. (20:23:56)

David Mencl

Branky a nahrávky: 30. Strnad (Soukup, Štrombach), 35. Serov (Soukup), 37. Šíma (Matuška), 58. Brotánek (Štrombach), 60. Serov (Soukup) – 1. Ramik (Geidl), 16. Ullrych, 44. Haas (Jobánek, Hrůzek), 53. Ramik (Chovaniak, Geidl), 56. Chovaniak (Kozlík, Moškoř), 64. Ročák (Matěj, Ramik)

Rozhodčí: Šindel, Červenka – Lhotský, Svoboda