Kometa Brno – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:4 (kon.) | Sparta – Salzburg 5:0 (kon.) | Slavia – Třinec 5:6 (po pr.)
Jihlava – Havířov 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Slavia Praha
5:6 (0:2, 3:0, 2:3 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 28.01.2022, 18:00DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Je za námi gólově bohaté utkání, které rozhodně nenudilo. Do třetí části vstupovali s náskokem slávisté, jenže velmi brzy srovnal Oskar Haas. Následně domácí nevyužili čtyřminutovou přesilovku, po které navíc inkasovali z hole Michala Ramika. Když o další tři minuty později doklepl do sítě puk Daniel Chovaniak, zdálo se, že si Třinec už dojde pro tři body. Jenže slávisté se nevzdali, s trochou štěstí se trefil od modré čáry Tomáš Brotánek a při hře bez brankáře poslal utkání do prodloužení Vladimir Serov. Velkou šanci pak měl Strnad, jenže z mezikruží nemířil přesně a na druhé straně pak utkání ukončil Marek Ročák. (20:23:56)

63:19
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec nakonec skóruje v prodloužení a přece jen odjede z Prahy s výhrou! Matěj dovezl puk až před branku, kde sice sám už nedokázal zakončit, k odraženému kotouči se ale nejrychleji dostal MAREK ROČÁK a rychle poslal puk do sítě! Asistence: Pavel Matěj a Michal Ramik.

63:10
    Štrombach se s pukem dostal na osu, mířil ale jen do brankáře.

61:29
    Strnad přebruslil protihráče, dostal puk od Matušky, jenže z mezikruží mířil o kousek vedle!

60:31
    Štrombach přenechal kotouč Serovovi, který tvrdou ranou trefil jen rameno Klimka.

60:01

Ve třetí části to už vypadalo, že si pro tři body dojde Třinec, jenže slávisté dokázali v posledních dvou minutách srovnat, a tak se bude pokračovat v pětiminutovém prodloužení.

60:00

59:35
    Slávisté nepřesně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění.

59:09
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté v poslední minutě při hře bez brankáře srovnávají! Soukup vyhrál buly přesně na VLADIMIRA SEROVA, který se tentokrát prosazuje přesnou ranou kousek nad ledem! Asistence: Dominik Soukup.

59:05
    Hosté ve snaze trefit odkrytou branku vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:55
    Domácí to zkouší bez brankáře!

58:25
    Třinci se daří držet puk za slávistickou brankou a šetří tak spoustu času.

57:37
    Pittr si pohlídal střelu z levé strany a puk schoval do lapačky.

57:25
    Domácí si berou oddechový čas.

57:25
    Tak nakonec z toho bude zřejmě ještě pořádné drama! Štrombach nejdříve z mezikruží nastřelil tyčku, následně se puk dostal na modrou čáru k TOMÁŠI BROTÁNKOVI, který s pomocí teče jednoho z třineckých hráčů snižuje! Asistence: Filip Štrombach.

56:47
    Slávisté se ještě úplně nevzdávají, jenže pokus Serova k brance neprošel.

David Mencl

Branky a nahrávky: 30. Strnad (Soukup, Štrombach), 35. Serov (Soukup), 37. Šíma (Matuška), 58. Brotánek (Štrombach), 60. Serov (Soukup) – 1. Ramik (Geidl), 16. Ullrych, 44. Haas (Jobánek, Hrůzek), 53. Ramik (Chovaniak, Geidl), 56. Chovaniak (Kozlík, Moškoř), 64. Ročák (Matěj, Ramik)

HC Slavia Praha: Pittr (Volevecký) – Brotánek, Hrdlička, Serov, Němeček, Palát, Jokl, Kulinič – Strnad, Soukup, Štrombach, Kvasnička, Šíma, Matuška, Míšek, Tichý, Snášel
    Trenér: Kucharčík

HC Oceláři Třinec: Klimek (Švančara) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Pospíšil, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
    Trenér: Mucha

Rozhodčí: Šindel, Červenka – Lhotský, Svoboda