Ottawa – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.) | Florida – Vegas 4:1 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.)
Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.) | Montreal – Anaheim 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Seattle 1:2 (po pr.) | St. Louis – Calgary 5:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:5 (kon.)

3. Sam Bennett (FLA) – 2+0 (03:36:08)

Vegas Golden Knights se sice prosadilo první, ale pak bleskově inkasovalo dvě branky, což rozhodlo. Stone měl ve třetí třetině velkou šanci vyrovnat, ale minul prázdnou branku. Následně Florida dala dva góly do prázdné ranky. Domácí vyhrávají zaslouženě.

59:31 Sam BENNETT - 4:1

59:31
    Florida právě vstřelila branku!
    Další gól do prázdné branky a Florida vyhraje 4:1. Po pěkné přihrávce se prosazuje SAM BENNETT. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.
    59:06 Mason MARCHMENT - 3:1

59:06
    Je hotovo, Shea Theodore přišel u vlastní branky o puk a snadno zakončoval MASON MARCHMENT.

58:53
    Oddechový čas pro hosty. Pete DeBoer a jeho kolegové předávají hráčům Vegas instrukce, jak vymyslet vyrovnávající akci.

58:53
    Zakázané uvolnění proti Floridě. Buly před brankou domácích.

58:44
    Vegas v šesti.

58:18
    Hra je ve středním pásmu, Vegas hraje špatně. Nemůže se usadit v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Florida hraje takticky velmi dobře, přesně tak, jak potřebuje.

56:43
    Robin Lehner podržel Vegas, Owen Tippett se dostal do obrovské šance, ale neuspěl. Brankář Vegas vyrazil puk.

56:20
    Florida vyhrála buly a rychle otáčí směr hry. Vegas musí o útočné pásmu bojovat.

56:16
    Spencer Knight přerušuje hru, Vegas získalo buly v útočném pásmu. Komerční přestávka.

55:56
    Aaron Ekblad minul branku od modré čáry.

55:25
    Vegas rozehrává od své branky, ale nemůže se přes střední pásmo dostat do útoku.

54:43
    Nicolas Roy bekhendovou střelou sice zakončil, ale snadno si poradil Spencer Knight .

54:05
    Nolan Patrick sice dostal puk do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal vypálit.

53:34
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu. Florida se blíží výhře v tomto zápase.

53:06
    Max Pacioretty ránou z první minul branku, marně se pokouší Vegas o vyrovnání.

52:25
    V pohodě Florida dostala kotouč do středního pásma a následně do útočného.

51:58
    Komerční přestávka.

51:52
    William Karlsson byl sice před brankou, ale s pukem nic nevymyslel.

51:20
    Anton Lundell kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, přihrávka před branku postrádala přesnost.

50:46
    Tato neproměněná šance by mohla Vegas velmi mrzet, zejména s ubývajícím časem ve třetí třetině.

49:48
    Mark Stone měl obrovskou šanci, dostal puk před odkrytou část branky, ale minul.

49:17
    MacKenzie Weegar ani Sam Bennett nedokázali své obrovské šance proměnit. Brankář Vegas měl štěstí, že puk udržel mimo branku.

48:53
    Reilly Smith dostal sice puk do útočného pásma, ale neměl komu přihrát, a tak vrací hru do svého pásma.

48:16
    Florida je střelecky aktivnější, snadno se dostává do střeleckých pozic, naopak Vegas je hodně bezradné v koncovce.

47:51
    Alex Pietrangelo nedokázal nic vymyslet v útočném pásmu. Následně je hra přerušená, komerční přestávka.

47:10
    Jevgenij Dadonov dostal velmi špatnou přihrávku na brusle, Vegas neproměnilo možnost tři na dva.

46:39
    Brayden McNabb pokračoval v akci, následná rána od modré čáry byla snadno zblokovaná. Florida rychle otočila směr hry.

46:14
    Vegas jen odevzdalo puk soupeři, který hraje aktivně.

45:46
    Vegas se nyní dostalo do útočného pásma, ale ani jedna ze tří střel nebyla přesná.

45:03
    Florida podle předpokladů drží vedení a v pohodě míří za výhrou v tomto zápase. Mnoho šancí soupeři nedovoluje.

44:19
    William Karlsson se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí výrazně mimo branku.

43:49
    Jevgenij Dadonov protečoval kotouč do útočného pásma, následně je hra přerušená pro hru rukou.

43:20
    Shea Theodore znovu minul branku, špatná střelba doprovází Vegas prakticky celý tento zápas.

43:00
    Shea Theodore pálil od modré čáry nepřesně, následně jeho tým přišel o puk.

42:31
    21:21, střelecky je zápas vyrovnaný, ale více ze hry mají domácí hokejisté, snadněji se dostávají do zakončení.

42:05
    Další icing Vegas, buly znovu před jeho brankou. Snadno se může domácí tým usadit v pásmu.

42:02
    Špatná rozehrávka Vegas, vhazovat se bude před brankářem Golden Knights.

41:45
    Carter Verhaeghe měl velkou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Robin Lehner zasahovat nemusel.

41:25
    Vegas hraje sympaticky v úvodu třetí třetiny, ale nedokázalo své šance proiměnit.

40:48
    Jonathan Marchessault pálil, ale oni ani Dadonov se nedokázali prosadit. Obrana Floridy si poradila.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro Vegas, Florida v sezoně ani jednou neprohrála, když vedla po 40 minutách.

40:01

Zajímavý poznatek sdělil Max Pacioretty v přestávkovém rozhovoru reportérce Vegas Ashali Vise. Hovořil o tom, že je led velmi špatný a v současné době hrají spíše s tenisovým míčem a ne s pukem.

Po druhé třetině vede zaslouženě Florida, která využila laxní přístup obrany Vegas. Hosté na nějakou svou výraznější šanci na vyrovnání čekají.

40:00

39:50
    Florida se dostala do útočného pásma, ale rána se nepovedla domácím podle představ.

39:11
    Kotouč vypadl z hrací plochy na střídačku Floridy, vhazovat se bude ve střední třetině.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:43
    Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

37:41
    Aleksander Barkov se dostal do zakončení, jeho ránu tak tak dokázal zastavit brankář Robin Lehner.

37:24
    19:19, střelecky je zápas vyrovnaný.

37:00
    Vegas špatnou přihrávkou přišlo o útočné pásmo.

36:14
    Max Pacioretty trefil jen brankáře. Následně Nicolas Hague zakončoval, ale jeho pokus byl zblokovaný.

35:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme dobrou hru domácího celku.

35:32
    Hra je přerušená, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

35:04
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:39
    Jonathan Marchessault autorem další střely Vegas, ale domácí brankář Spencer Knight si v pohodě poradil.

33:49
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Floridy.

33:06
    Carter Verhaeghe postupoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Na druhé straně Dadonov nepřešel přes hradbu se jménem Gudas.

32:27
    Hraje se spíše ve středním pásmu, následně Florida rychle otočila směr hry, ale rána byla zblokovaná.

31:54
    Keegan Kolesar jen nahodil kotouč do útočného pásma, aby z toho nebyl icing. Následně šel střídat.

31:00
    Domácí jsou střelecky aktivnější a snadněji se dostávají do zakončení. Vegas na nějakou svou výraznější šanci čeká.

30:48

30:32
    Brayden McNabb byl sice volný před brankou, ale přihrávka k němu nedoputovala, byla zblokovaná.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Florida díky dobré hře v úvodu druhé části otočila stav zápasu.

29:12
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale přihrávka na modrou čáru byla hodně nepovedená.

28:43
    Vegas nehrálo přesilovku špatně, ale selhalo v přesnosti zakončení.

28:28
    Florida je kompletní, s přehledem se ubránila.

27:55
    V pohodě domácí vyhodili, z jejich oslabení už mnoho nezbývá.

27:28
    Stone kombinuje v útočném pásmu, Max Pacioretty minul branku ránou z první bez přípravy.

26:56
    Alex Pietrangelo minul branku, následně se v pohodě Florida dokázala osvobodit.

26:36
    Vegas musí rozehrávat od vlastní branky, sledujeme dobrou hru Floridy.

26:28

26:28
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Gustav Forsling.

26:04
    Radko Gudas vypálil, brankář Robin Lehner si s jeho pokusem dokázal poradit. Následně jeho spoluhráči otočili směr hry.

25:32
    V pohodě se Florida brání v oslabení, Vegas si výraznější šanci nevypracovalo, navíc se dopustilo ofsajdu.

24:56
    Spencer Knight s přehledem kryje ránu, kterou vyslal Max Pacioretty z kruhu.

24:41
    Špatně hraje hostující celek přesilovku, nemůže se dostat do pásma.

24:22
    Nicolas Roy pálil, ale brankáře nepřekonal, jeho rána nebyla povedená.

24:12

23:44
    28 vteřin budeme sledovat hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Vegas.

23:44
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Sam Bennett – 2 min., nedovolené bránění).

23:43
    Sam Bennett pálil a trefil brankovou konstrukci, obrovskou šanci Florida neproměnila.

23:27
    Reilly Smith dostal kotouč do útočného pásma, polovina oslabení Vegas je minulostí.

23:02
    Anthony Duclair měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho rána nebyla přesná.

22:32
    Mattias Janmark se dostal při vlastním oslabení do útočného pásma, kde získat nějaký čas pro hosty.

22:12
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., hákování).

22:08
    Domácí mají ponechanou výhodu.
    21:18 Sam BENNETT - 2:1

21:18
    Rychlé góly a Florida otáčí vývoj zápas, po rychlé akci se střelou, kterou brankář Vegas dobře viděl, prosazuje SAM BENNETT.

21:09
    Nicolas Hague dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho rána byla zblokovaná.

20:35
    S přehledem se Florida dokázala ubránit.

20:19
    Vegas dohrává přesilovku.

20:01

Vegas Golden Knights se dokázali prosadit jako první, ale pak v poslední minutě inkasovali jeden z nejhloupějších gólů v sezoně. Po sérii chybných rozehrávek pálil do odkryté části branky Barkov. Florida dokázala vyrovnat.

20:00
    19:32 Aleksander BARKOV - 1:1

19:32
    Krásně sehráno a po obrovské chybě Vegas je srovnáno. Ránou do odkryté části branky se prosazuje ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Anton Lundell.

18:54
    Carter Verhaeghe nedokázal vypálit při vlastním oslabení po rychlé akci.

18:43
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Carter Verhaeghe – 2 min., držení).

17:59
    12:12, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto směru je zápas vyrovnaný. Vegas zatím vede o jednu branku.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Florida dokáže velmi rychle otáčet hru a dostávat se do protiútoků.

16:53
    Jonathan Huberdeau se z ničeho nic dostal do zakončení, ale brankáře Vegas překonat nedokázal. Komerční přestávka,

16:21
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

15:27
    William Carrier vybojoval kotouč pro spoluhráče, následná rána byla zblokovaná.

14:37
    Zach Whitecloud pálil od modré čáry, jeho rána nebyla přesná.

13:58
    Další zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy, která do zápasu vstoupila velmi dobře.

13:36
    Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Vegas.

13:24
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas, hostující hokejisté nešikovně rozehráli.

12:23
    Nolan Patrick se dostal do brejku. První jeho rána nebyla přesná, s dorážkou si dokázal poradit brankář Floridy.

11:38
    Max Pacioretty měl dobrou střeleckou pozici, ale brankář Spencer Knight si dokázal s jeho pokusem poradit.

11:13
    Sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho šancí nenabízí.

10:22
    Anton Lundell hledal v útočném pásmu spoluhráče, Mason Marchment nedokázal vypálit na branku.

09:55
    Jonathan Marchessault neuspěl z bezprostřední blízkosti, následně Shea Theodore trefil prostor, kde byl brankář. Hra Vegas se pomalu zvedá.

09:20
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, Sam Bennett se dostal do útočného pásma, ale jeho tým nedokázal zakončit.

08:27
    8:5, tak vypadá statistika střel na branku, domácí jsou aktivnější, ale inkasovali jako první.
    07:51 Zach WHITECLOUD - 0:1

07:51
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Las Vegas jde do vedení, po rychlé akci a přihrávce Janmarka se tvrdou ránou do horní části branky z kruhu prosazuje ZACH WHITECLOUD. Šestá branka v sezoně pro tohoto hráče. Asistence: Mattias Janmark a Shea Theodore.

07:26
    Robin Lehner kryje ránu Barkova do lapačky, bude se vhazovat v útočném pásmu Floridy.

07:00
    Aaron Ekblad rozehrává od vlastní branky, rychle se domácí dostali do útočného pásma, ale nevypálili.

06:40
    Sam Bennett dostal hru do útočného pásma, následně Vegas otáčí směr hry.

06:18
    Robin Lehner kryje ránu, kterou vyslal Anthony Duclair. Komerční přestávka.

05:34
    Radko Gudas se dobře dokázal vrátit a zblokoval zajímavě vypadající akci Vegas. Hosté na nějakou výraznější šanci čekají.

04:45
    Anton Lundell si vybruslil před branku, dostal přihrávku, ale jeho rána končí vysoko nad.

04:06
    Další práce pro brankáře Vegas, Panthers hrají velmi dobře v úvodu zápasu. Vegas je pasivnější.

03:45
    5:1, tak vypadá statistika střel na branku, aktivně hrají domácí hokejisté.

03:05
    William Carrier tečoval kotouč před brankou, ale neuspěl. Následně se Florida dostalal do útočného pásma a brankář Vegas měl hodně práce.

02:13
    Keegan Kolesar vedl zajímavou akci Vegas, ale Radko Gudas ho nenechal vypálit. Následně domácí rychle otočili směr hry.

01:39
    MacKenzie Weegar to sehrál dobře, uvolnil spoluhráče pro střelu, ale puk končí vedle branky.

01:30
    Aaron Ekblad měl další dobrou šanci, ale Robin Lehner své spoluhráče znovu podržel.

00:50
    Aaron Ekblad a Aleksander Barkov měli dobré střelecké pozice, ale brankář Vegas si dokázal poradit. Robin Lehner byl připravený.

00:01
    Utkání začalo, Vegas se jako první dostalo do útočného pásma, ale vypálit nedokázalo.

00:01

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Lucas Carlsson, Montour – Verhaeghe, Barkov, Tippett – Huberdeau, S. Bennett, Duclair – Marchment, A. Lundell, S. Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Vatrano.

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Dadonov – Dorofejev, Patrick, Kolesar..

Florida Panthers odehrála 43 zápasů s bilancí 22-7-5-9 a získala 63 bodů. V tabulce Východní konference je tým na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Edmontonem 6:0, Vancouverem 2:1 v nájezdech a Winnipegem Jets 5:3. Tým nestačil na Calgary Flames 1:5 a na Seattle 3:5.

Vegas Golden Knights po nepříliš povedené sérii domácích zápasů vyrazili po měsíci ve městě neonů na těžký trip. Mnohými označovaný za jeden z nejobtížnějších v posledních měsících. Na úvod vyhrálo Vegas ve Washingtonu 1:0, následně smazalo dvoubrankové manko ve třetí třetině a zápas s Carolinou dostalo do prodloužení, ve kterém prohrálo. Nyní čeká Vegas mač na Floridě, a pak v noci ze soboty na neděli nastoupí proti Tampě.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Barkov (A. Lundell), 22. S. Bennett, 60. Marchment, 60. S. Bennett (Huberdeau, Barkov) – 8. Whitecloud (Janmark, Theodore)

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad (A), Forsling, Gudas, Lucas Carlsson, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), Tippett – Huberdeau (A), S. Bennett, Duclair – Marchment, A. Lundell, S. Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Vatrano.
    Trenér: Andrew Brunette

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Dadonov – Patrick, Kolesar, W. Carrier.
    Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Suchánek, Tobias

Diváci: 15 400