Ottawa – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.) | Florida – Vegas 4:1 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.)
Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.) | Montreal – Anaheim 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Seattle 1:2 (po pr.) | St. Louis – Calgary 5:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:5 (kon.)
Edmonton – Nashville 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Edmonton Oilers
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Nashville Predators
Pátek 28.01.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:36)

Statistické okénko

Střely na bránu: 46 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 64:53
    Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Evan Bouchard (EDM) – 1+0
    2. Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků
    3. Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků

Je za námi duel mezi Edmontonem a Nashvillem, který nakonec po zásluze vyhráli domácí hokejisté. V utkání sice ani jednou nevedli, ale v nájezdech uspěli, takže se radují z výhry 3:2. První branku utkání vstřelil Filip Forsberg v 6. minutě. Na konci prvního dějství vyrovnal Connor McDavid, ale v prostřední části vrátil vedení Predátorům Matt Duchene. Oilers znovu vyrovnali díky Evanu Bouchardovi a dalších třicet minut už gól nepadl. Nájezdy rozhodla branka Connora McDavida, jenž se tak opět stal hrdinou svého týmu.

Connor MCDAVID - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.
    Roman JOSI

3. série
    1:0
    Roman Josi mezírku mezi betony nenašel, takže je rozhodnuto!
    Ryan NUGENT-HOPKINS

3. série
    1:0
    Ryan Nugent-Hopkins volné místo nenašel. Ještě rozhodnuto není.
    Matt DUCHENE

2. série
    1:0
    Matt Duchene ve finální fázi nezvedl puk nad beton, takže gól nedal. Edmonton může rozhodnout.
    Connor MCDAVID

2. série
    1:0
    Connor McDavid předvedl, že má ruce opravdu velmi rychlé. Sarose si položil a poté dal branku.
    Filip FORSBERG

1. série
    0:0
    Filip Forsberg šel do bekhendové kličky, ale Koskinen si prostor u vyrážečky pohlídal.
    Leon DRAISAITL

1. série
    0:0
    Leon Draisaitl brankáře Sarose nepřekvapil. Dlouhý blafák do forehandu nezvládl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Čtyři sekundy před koncem prodloužení si domácí střídačka vyžádala čas na poradu.

64:56
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Luff – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

64:31
    Trojice hráčů Nashvillu kombinovala v útočném pásmu, ale Forsberg byl nakonec od kotouče odstaven.

63:59
    Chybu Keitha ve střední třetině mohl vzápětí trestat Duchene. Kličkou si obhodil beka, ale poté už moc prostoru ke střele neměl. Koskinen opět odolal.

63:33
    V tutovce se objevil Roman Josi. Z mezikruží střílel zápěstím, ale Koskinenova vyrážečka zapracovala skvěle.

63:00
    McDavid hledal u zadní tyče Hymana, který zamířil do betonu Sarose. Vzápětí se do přečíslení dostali hosté, kteří se ale nepřesnou přihrávkou k zakončení nedostali.

62:27
    Ránu McDavida z levé strany srazil Ekholm mimo tři tyče.

62:04
    Jesse Puljujärvi si musel vybruslit z útočného pásma, poněvadž přihrávka Keitha na jeho hůl moc precizní nebyla.

61:22
    Teď drží kotouč na hokejkách domácí, kteří by velmi rádi rozhodli. Ostatně k tomu mají od třetí třetiny výrazně blíže.

60:58
    Poprvé se v prodloužení připomněl McDavid, jenž předvedl rychlou kličku, ale střela se mu nevydařila dle představ.

60:34
    Johansen předal do tandemu Ducheneovi, jehož rána zápěstím skončila na vyrážečce Koskinena.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 43 – 26

60:00

59:49
    McDavid vybídl zpoza brány Leona Draisaitla, jenž ale prostor u přední tyče nenašel. Juuse Saros znovu podržel svůj tým.

59:06
    Hyman se objevil v souboji s Carrierem. Bylo to rameno na rameno, nakonec ale obránce Predators ztratil rovnováhu a posunul bránu.

58:48
    Treninova střela z úhlu byla betonem Koskinena posunuta do ochranné sítě. Do sirény, která ukončí třetí třetinu, zbývá už jen 72 vteřin.

58:09
    Už to vypadalo, že se Duchene dostane do samostatného úniku, ale kotouč si nezpracoval zrovna nejlépe. Velká škoda pro Predátory.

57:38
    Otevřený prostor před sebou měl Kunin, jenž ale nezpracoval ideálně pobídku svého kolegy.

57:09
    Draisaitl vybídl bekhendem na levém kruhu Kassiana, jehož střelu vyrazil Saros ramenem.

56:29
    Prodloužení začíná být stále reálnější, nicméně v posledních desítkách sekund se hostující celek herně zvednul.

56:03
    Matt Duchene se dostal do velmi podobné pozice jako při své brance. Tentokráte ale klec Olejářů minul.

55:48
    Nurse nahodil puk za bránu hostů, kam si pro hrací předmět dojel Saros, který velmi rychle a přesně rozehrál.

55:13
    O puk si na útočné modré čáře klepl Josi, který ale neměl podporu spoluhráčů, a proto musel zvolit návrat dozadu.

54:41
    Tanner Jeannot přitlačil na mantinel obránce Russella a dokázal získat puk. Poté vznikl před svatyní Oilers závar, který ale brankou neskončil.

54:09
    Kotouč po odrazu skončil na střídačce Edmontonu. Na řadu přichází poslední komerční pauza tohoto duelu.

53:46
    Od Hymana se černá guma odrazila na brankoviště, kde velmi rychle zareagoval Juuse Saros.

53:12
    Poctivě se vrátil Luff, jenž ale následně nepředložil ideální přihrávku, takže kotouč je zpět v moci domácích hokejistů.

52:47
    Teď je to boj o každý centimetr ledu. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes sedm minut.

52:03
    Ducheneho střílená pobídka zamířila do rohu kluziště. Po delší době se Nashville objevil s pukem na hokejkách v útočné třetině.

51:16
    Jesse Puljujärvi absolvoval na útočné modré čáře poměrně ostrý osobní souboj. Dostal puk zpět na hůl Draisaitla, který si ale s defenzívou Predators neporadil.

50:52
    Nahození ze středního pásma v podání Nurseho brankář Saros zastavil lapačkou. Do rozehrávky se nehnal, takže hru přerušil.

50:16
    Matt Luff s obtížemi dostával kotouč z vlastního pásma. Nakonec se mu to ale povedlo.

49:39
    Ve třetí třetině domácí vedou na střely už 9:3. I na tomto lze dokázat, že Edmonton má momentálně blíže k rozhodnutí.

49:08
    Zack Kassian to zkoušel z pravého kruhu. Saros toho mnoho neviděl, ale i tak si černou gumu našel a nakonec ji ukryl na hrudi.

48:54
    Teď jsou mírně lepší domácí hokejisté, kteří by se velice rádi dostali do vedení.

48:09
    Střela Keitha od modré čáry byla hned dvakrát tečovaná. Na své razanci ovšem ztratila, takže Saros měl čas na to, aby zareagoval.

47:39
    Evan Bouchard to dnes často zkouší od modré čáry. Tvrdě napřáhl i nyní, jenže těsně před Sarosem došlo k bloku Romana Josiho.

47:04
    Právě Mark Borowiecki se následně dostal ke dvěma střelám od modré čáry. Žádná větší potíž pro Koskinena.

46:40
    Colton Sceviour jen posunul do útočného pásma. Následně se střetl s obráncem Markem Borowieckim.

46:09
    Edmonton se provinil zakázaným uvolněním. Vhazování tedy bude obstaráno před Mikkem Koskinenem.

45:47
    Hyman ustrážil puk před dvěma hráči soupeře a poté vypálil po ledě. Juuse Saros poměrně rychle zaklapl betony.

45:05
    O vzruch před brankou Nashvillu se nyní postarali Kailer Yamamoto a Connor McDavid. Hostující defenzíva měla velké štěstí, že se Edmonton poprvé v utkání nedostal do vedení.

44:39
    Koskinen pravým betonem rychle vyrazil nahození Romana Josiho, které rozhodně nemělo nárok na úspěch.

43:52
    Cousins z pásma vyhodil tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Hostující celek teď může na led poslat čerstvé síly.

43:24
    Čtvrtá formace domácích rozhodně je vidět a směrem dopředu se nebojí. Pokus o kličku ale Shoreovi po dlouhé přihrávce Boucharda nevyšel.

42:56
    V rohu útočného pásma byl od kotouče odstaven Derek Ryan, jenž ale poměrně značně bojoval.

42:29
    Edmonton nyní uklidnil hru. Přihrává si na obranné polovině a záhy zřejmě zaútočí.

41:55
    Connor McDavid zavezl puk do prostoru mezi kruhy, kde oslovil nabrusleného Zacha Hymana. Hyman tlačil kotouč nahoru, ale Saros ramenem zakročil.

41:28
    Na červené čáře puk zachytil Ekholm, který jej okamžitě posunul do útočného pásma.

41:02
    Úvod třetí periody patří Nashvillu, který stále působí v ofenzivní třetině.

40:18
    Tohle nevypadalo špatně. Trenin nahazoval na Koskinena, který vyrazil touš mezi kruhy před zcela volného Tannera Jeannota. Posledně jmenovaný trefil konec lapačky brankáře Oilers.

40:01

Druhá třetina nabídla aktivní hokej z obou stran. Nashville se chvíli po ubránění početní výhody soupeře dostal podruhé v zápase do vedení, když v přečíslení parádně do růžku zamířil Matt Duchene. Vedení Predators ale trvalo jen šest minut, poté se poměrně šťastně prosadil Evan Bouchard. Před třetí třetinou tak platí stav 2:2.

Střely na branku po 2. třetině: 30 – 19

40:00

39:52
    Závěrečné sekundy druhé periody se odehrávají v obranném pásmu Edmontonu.

39:33
    Brejkovou situaci domácí nevyřešili ideálně, nicméně jejich postup vpřed byl znovu poměrně rychlý.

39:09
    Filip Forsberg předvedl výtečnou stahovačku, ale poté byl od kotouče čistě odstaven.

38:19
    Shore pohotově vystřelil z pravého kruhu. Saros poměrně rychle zaklapl betony, čímž svůj celek zachránil.

37:30
    Střela Josiho brankáři Koskinenovi vypadla. Vzápětí měl domácí gólman problémy s dorážkou, ale nakonec odolal. O pár vteřin později na druhé straně zahrozil Leon Draisaitl.

36:49
    Olejáři se ale dostali do rychlého kontru, který vedl Hyman. Bývalý útočník Toronta ale těsně před Sarosem ztroskotal.

36:28
    Ekholm dobruslil nahozený kotouč jako první, takže je pískán icing domácího celku. Po delší době se těžiště hry stěhuje před Koskinena.

35:54
    Edmonton je teď při chuti. Znovu se usadil v útočném pásmu a hledá si co nejvýhodnější střeleckou pozici.
    34:48 Evan BOUCHARD - 2:2

34:48
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Krátce po vhazování domácí podruhé v zápase vyrovnávají! Derek Ryan vyhrál buly na Shorea, který posunul na modrou čáru EVANU BOUCHARDOVI. Jeho ránu tečovali hned dva bránící hráči, takže o to těžší situaci Saros měl. Šťastný gól domácích. 2:2. Asistence: Devin Shore a Derek Ryan.

34:44
    Ceciho nahození zastavil pozorný Juuse Saros lapačkou. Za okamžik se bude vhazovat po jeho levici.

34:18
    Vpřed se tlačil Alexandre Carrier, jenž dnes pomáhá ofenzívě. Tentokráte se ale ke kotouči nedostal.

33:36
    Na střílenou nabídku Boucharda jen nastavil hůl Kassian. Na rychlou změnu směru puku se ale Saros připravil a znovu svůj celek znatelně podržel.

33:09
    Josiho přihrávku z rohu útočného pásma zastavily brusle vracejícího se obránce Ceciho.

32:45
    Tanner Jeannot si našel v mezikruží přihrávku Granlunda, načež rychle pálil. Mikko Koskinen vykopl svůj pravý beton a připsal si další úspěšný zásah.

32:02
    Přechod Ryana McLeoda přes útočnou modrou čáru v pořádku nebyl. Je pískán ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.

31:30
    Na mantinel byl přitlačen Ryan, který tak celkem snadno ztratil puk. Rozhodně ale znovu sledujeme velmi záživnou pasáž hry.

30:59
    McDavid obkroužil bránu a poté posunul na modrou čáru Bouchardovi. Dělovka druhého jmenovaného se neujala.

30:12
    Teď domácí nezažívají povedenou pasáž. Znovu se museli bránit, poněvadž Nashville hledal místo v otevřenější obraně.

28:57
    Mohlo to být už o dvě branky. Koskinen však další přečíslení Predátorů zastavil vynikajícím zákrokem levým betonem.
    28:32 Matt DUCHENE - 1:2

28:32
    Nashville právě vstřelil branku!
    Chvíli po skončení hostujícího oslabení jdou hokejisté Nashvillu znovu do vedení. Dostali se do přečíslení 2 na 1, které vzal na sebe MATT DUCHENE. Útočník s číslem 95 na zádech parádně vymetl horní růžek u bližší tyče. 1:2. Asistence: Filip Forsberg a Matt Benning.

28:23

28:20
    Na konci přesilovky střílel z vrcholu levého kruhu Keith. Velezkušený zadák trefil připravenou lapačku finského brankáře Sarose.

27:59
    Predátoři už znovu dostali puk přes všechny čáry. Z přesilové hry Oilers zbývá už jen dvacet vteřin.

27:36
    Jesse Puljujärvi chtěl dorážet na brankovišti sražený McDavidův pas, ale nejlépe se zorientovali hosté.

26:59
    Dlouho si domácí hledali co nejvýhodnější pozici, až nakonec od modré čáry střílel Bouchard. Trefil však jen před sebou blokujícího soupeře.

26:23
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., sekání).

26:17
    Edmonton má opravdu obrovský tlak. Pokud jej nevyužije, čeká na něj přesilová hra.

25:42
    Foegele nastartoval Draisaitla, který se dostal do samostatného úniku. Šedesátého kanadského bodu v sezoně se ale nedočkal, poněvadž jej Saros vychytal vyrážečkou.

25:01
    Z otočky z poměrně značného úhlu střílel Shore. Na brankovišti se uvolnil jeho spoluhráč, ale Saros veškerá volná místa ucpal.

24:28
    Velkou rychlost nabral Duchene, kterého ale stačil zastavit Duncan Keith, jenž si tedy směrem do defenzívy splnil povinnosti na jedničku.

24:05
    Ve středním pásmu puk ztratil Hyman, v útočném snažení tedy pokračují Predátoři.

23:15
    Přečíslení Oilers dvou proti jednomu nevyřešil Leon Draisaitl úplně nejlépe. Kotouč si stáhl do bekhendu, přičemž chtěl ještě vybídnout svého kolegu. Hosté ale vykryli pozice tak, že přihrát nešlo.

22:25

22:17
    Jen o kousek se odražený kotouč nedostal ke Kuninovi, který by jinak střílel. Za okamžik už třetí dnešní přesilovka hostů skončí.

21:56
    Nashville kombinoval v útočné zóně, ale po teči touš opustil hrací plochu. Hra tedy musela být přerušena.

21:09
    Zach Hyman tlačil puk k zadní tyči. Tu však o pár centimetrů netrefil, takže branku v oslabení domácí nevstřelili.

20:44
    Zkraje oslabení se domácí celek osvobodil vyhozením puku přes všechny čáry. V tomto ohledu uspěl Duncan Keith.

20:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

20:01

V první třetině jsme se rozhodně nenudili. V úvodu hrál Nashville dvě přesilovky, ale poprvé skóroval při hře pět na pět, to se trefil z pravého kruhu Filip Forsberg. Edmonton si ale udržoval střeleckou převahu a nakonec byl odměněn vyrovnáním. O to se ve 20. minutě postaral Connor McDavid, takže do druhé třetiny půjdeme za nerozhodného stavu.

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 9

20:00
    19:28 Connor MCDAVID - 1:1

19:28
    Hlavním hrdinou posledních sekund první třetiny se stal CONNOR MCDAVID, který ve vlastním pásmu získal puk a následně si to ve velké rychlosti mířil vpřed. Objel Forsberga i Benninga a poté se natlačil do předbrankového prostoru. Rychlou ranou k přední tyči překonal Sarose. 1:1. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Darnell Nurse.

19:09
    Mattias Ekholm dostal kotouč z nebezpečných míst alespoň do středního pásma. Mezitím se nám rozběhla poslední minuta první periody.

18:42
    Johansen šikovně přenechal puk Cousinsovi, který tak pálil ze strany. Koskinen měl s kotoučem problémy, nadvakrát jej ale dokázal zkrotit.

18:11
    Se střelou Kassiana brankář Saros větší starosti neměl. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve třetině Predators.

17:42
    Cody Ceci si celkem šikovně měnil kotouč s kolegou na útočné modré čáře, avšak Nashville měl veškerá volná místa pokryta a velmi těžko se jeho obrana překonávala.

16:59
    Do útočné třetiny protečoval Trenin, který se následně vydal bojovat na zadní mantinel.

16:29
    Na brankovišti jemně tečoval Duchene. Puk ale nezasáhl ideálně, takže černá guma se odrazila do rohu kluziště.

16:11
    Forsberg nechtěně dostal kotouč do hlediště, takže hra se musela přerušit. Na řadu přichází poslední komerční pauza této třetiny.

15:39
    Shore se jako tank tlačil před Sarose, který si ale pomohl vystrčenou hokejkou. Díky ní nebezpečí před jeho klecí zastavil.

14:57
    Individuálně se málem proháčkoval do kloudné pozice Tanner Jeannot, jenže kotouč mu nakonec odskočil od hokejky.

14:29

14:18
    Z podobné pozice střílel i Leon Draisaitl. Německý kanonýr o chlup minul. Za okamžik první přesilovka Edmontonu skončí.

13:44
    McDavid pálil z pravého kruhu. Touš pravděpodobně vyrazil Saros, kotouč pak skákal u brankoviště.

13:12
    Teď už jsou hosté z nejhoršího venku. Kotouč dokázali dostat přes všechny čáry a zároveň mohou prostřídat.

12:41
    Pořádné komplikace musel Saros řešit na brankovišti. Puk ale záhy odklidil z nebezpečného prostoru Mark Borowiecki.

12:29
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., krosček).

11:57
    Úplně volný na chvíli mezi kruhy vyplaval hvězdný Connor McDavid, jenž jen o kousek minul pravou tyč ze svého pohledu.

11:03
    Druhá lajna Oilers zůstala v tlaku. Na modré čáře si získával prostor Kris Russell, který následně i střílel z otočky. Puk po jeho střele zaplul kousek vedle zadní tyče.

10:27
    Kassian hledal na brankovišti Draisaitla, který byl ale poctivě střežen a k zakončení se tedy nedostal.

09:52
    V úvodu jsou domácí střelecky aktivnější, jenže zatím o gól prohrávají. Na počet střel na bránu je to v tuto chvíli 8 ku 3.

08:45
    Do přečíslení dvou proti jednomu na opačné straně se dostal Ceci, jenž vzal zakončení na sebe, ale prostor pod vyrážečkou Sarose nenašel.

07:59
    Roman Josi předvedl výtečnou kličku a poté se dostal do příhodné střelecké pozice na levém kruhu. Jen těsně minul horní růžek u zadní tyče.

07:50

07:40
    Teď už hosté hrají v obranném pásmu, tudíž to vypadá, že ani druhou přesilovku v tomto duelu nevyužijí.

07:01
    Úplně volno měl na pravém kruhu Nick Cousins, který si zpracoval pěknou pobídku svého kolegy. Do rány mu však lehl jeden z obránců, takže Koskinen zasahovat nemusel.

06:09
    Po nepřesné přihrávce hostů touš do neutrální zóny vyvezl útočník Ryan Nugent-Hopkins.

05:50
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., sekání).
    05:07 Filip FORSBERG - 0:1

05:07
    Útočná akce Predators ale pokračovala a záhy z ní vznikla první branka. Alexandre Carrier z rohu kluziště přistrčil puk na modrou čáru FILIPU FORSBERGOVI, který nádherně trefil volné místo u zadní tyče. Koskinen se vyrážečkou po puku natahoval marně. 0:1. Asistence: Alexandre Carrier a Mikael Granlund.

04:57
    Do otevřenější obrany se vydal Duchene, jehož ránu vyrazil Koskinen do rohu kluziště.

04:30
    Zatím utkání rozhodně má tempo. Domácí pálili z kruhu, ale pravý beton Sarose se činil.

04:02
    Vysoko napadal v útočném pásmu Matt Luff. Forvard Predators ale trvaleji puk na svou hůl nezískal.

03:22
    Jesse Puljujärvi si na útočné modré čáře hledal přihrávku Draisaitla, avšak poměrně rychlá souhra těchto dvou nakonec přesná nebyla.

02:52
    První přesilovka se hostům vůbec nepovedla. Oilers už hrají v plném počtu.

02:23
    Zahrozil i Devin Shore, jehož dělovku po dlouhém nápřahu vyrazil Saros lapačkou před sebe.

01:36
    Vpřed se v oslabení po křídle dostával Hyman, jenž ale prostor ke střele od obránců v bílých dresech nedostal.

01:04
    Na levém kruhu operoval s pukem na holi Forsberg, jenže švédský útočník touš nepředal přesně, takže vzápětí přišlo vyhození domácích.

00:49
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., podrážení).

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Lagesson, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, Draisaitl, Foegele – Kassian, R. McLeod, Hyman – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
    Trenér: Dave Tippett

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Ekholm (A), A. Carrier, Benning, Josi (C), Borowiecki, Tennyson – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Trenin, Sissons, Jeannot – Kunin, Johansen, Cousins – Tomasino, McCarron, Luff.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Markovic, Rank – Toomey, Mills.

Česká a slovenská stopa

David Rittich (Nashville) – 7 zápasů, 88,24% úspěšnost zákroků

Vzájemné zápasy

04.11.2021 Edmonton - Nashville 5:2

NASHVILLE PREDATORS

Predátoři si letos vedou velmi dobře, momentálně jsou v Západní konferenci druzí nejlepší. Získali 57 bodů ve 44 zápasech a na první Colorado ztrácí šest bodů. Do zápasu v Edmontonu nastupuje Nashville se třemi výhrami v řadě v zádech, doma zdolal Winnipeg a Detroit a naposledy vyhrál 4:2 na kluzišti Seattlu. Další výbornou sezonu prožívá obránce Roman Josi, jenž nasbíral už 43 kanadských bodů a je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

EDMONTON OILERS

Edmonton se postupně propadal tabulkou, ale poslední dva duely dokázal zvládnout, tudíž lze předpokládat, že se znovu dostal na vítěznou vlnu. Kanadský celek po sérii sedmi proher v řadě v minulých duelech zdolal 5:3 Calgary a následně 3:2 po prodloužení Vancouver. V tabulce Západní konference jsou Olejáři na jedenácté příčce se ziskem 42 bodů po osmatřiceti odehraných zápasech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Němec Leon Draisaitl s devětapadesáti kanadskými body na kontě.

Hezké brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Edmontonu dnes změří síly s Nashvillem. Začínáme krátce po 3:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Bouchard (Devin Shore, D. Ryan), rozh. náj. McDavid – 6. F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund), 29. Duchene (F. Forsberg, Benning)