Ottawa – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.) | Florida – Vegas 4:1 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.)
Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.) | Montreal – Anaheim 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Seattle 1:2 (po pr.) | St. Louis – Calgary 5:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:5 (kon.)
Edmonton – Nashville 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Edmonton Oilers
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Nashville Predators
Pátek 28.01.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Hezké brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Edmontonu dnes změří síly s Nashvillem. Začínáme krátce po 3:00.

EDMONTON OILERS

Edmonton se postupně propadal tabulkou, ale poslední dva duely dokázal zvládnout, tudíž lze předpokládat, že se znovu dostal na vítěznou vlnu. Kanadský celek po sérii sedmi proher v řadě v minulých duelech zdolal 5:3 Calgary a následně 3:2 po prodloužení Vancouver. V tabulce Západní konference jsou Olejáři na jedenácté příčce se ziskem 42 bodů po osmatřiceti odehraných zápasech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Němec Leon Draisaitl s devětapadesáti kanadskými body na kontě.

NASHVILLE PREDATORS

Predátoři si letos vedou velmi dobře, momentálně jsou v Západní konferenci druzí nejlepší. Získali 57 bodů ve 44 zápasech a na první Colorado ztrácí šest bodů. Do zápasu v Edmontonu nastupuje Nashville se třemi výhrami v řadě v zádech, doma zdolal Winnipeg a Detroit a naposledy vyhrál 4:2 na kluzišti Seattlu. Další výbornou sezonu prožívá obránce Roman Josi, jenž nasbíral už 43 kanadských bodů a je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Vzájemné zápasy

04.11.2021 Edmonton - Nashville 5:2

Česká a slovenská stopa

David Rittich (Nashville) – 7 zápasů, 88,24% úspěšnost zákroků

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Lagesson, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, Draisaitl, Foegele – Kassian, R. McLeod, Hyman – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
    Trenér: Dave Tippett

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Ekholm (A), A. Carrier, Benning, Josi (C), Borowiecki, Tennyson – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Trenin, Sissons, Jeannot – Kunin, Johansen, Cousins – Tomasino, McCarron, Luff.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Markovic, Rank – Toomey, Mills.

00:01

00:49
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., podrážení).

01:04
    Na levém kruhu operoval s pukem na holi Forsberg, jenže švédský útočník touš nepředal přesně, takže vzápětí přišlo vyhození domácích.

01:36
    Vpřed se v oslabení po křídle dostával Hyman, jenž ale prostor ke střele od obránců v bílých dresech nedostal.

02:23
    Zahrozil i Devin Shore, jehož dělovku po dlouhém nápřahu vyrazil Saros lapačkou před sebe.

02:52
    První přesilovka se hostům vůbec nepovedla. Oilers už hrají v plném počtu.

03:22
    Jesse Puljujärvi si na útočné modré čáře hledal přihrávku Draisaitla, avšak poměrně rychlá souhra těchto dvou nakonec přesná nebyla.

04:02
    Vysoko napadal v útočném pásmu Matt Luff. Forvard Predators ale trvaleji puk na svou hůl nezískal.

04:30
    Zatím utkání rozhodně má tempo. Domácí pálili z kruhu, ale pravý beton Sarose se činil.

04:57
    Do otevřenější obrany se vydal Duchene, jehož ránu vyrazil Koskinen do rohu kluziště.

05:07
    Nashville právě vstřelil branku!
    Útočná akce Predators ale pokračovala a záhy z ní vznikla první branka. Alexandre Carrier z rohu kluziště přistrčil puk na modrou čáru FILIPU FORSBERGOVI, který nádherně trefil volné místo u zadní tyče. Koskinen se vyrážečkou po puku natahoval marně. 0:1. Asistence: Alexandre Carrier a Mikael Granlund.
    05:07 Filip FORSBERG - 0:1

05:50
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., sekání).

06:09
    Po nepřesné přihrávce hostů touš do neutrální zóny vyvezl útočník Ryan Nugent-Hopkins.

07:01
    Úplně volno měl na pravém kruhu Nick Cousins, který si zpracoval pěknou pobídku svého kolegy. Do rány mu však lehl jeden z obránců, takže Koskinen zasahovat nemusel.

07:40
    Teď už hosté hrají v obranném pásmu, tudíž to vypadá, že ani druhou přesilovku v tomto duelu nevyužijí.

07:50

07:59
    Roman Josi předvedl výtečnou kličku a poté se dostal do příhodné střelecké pozice na levém kruhu. Jen těsně minul horní růžek u zadní tyče.

08:45
    Do přečíslení dvou proti jednomu na opačné straně se dostal Ceci, jenž vzal zakončení na sebe, ale prostor pod vyrážečkou Sarose nenašel.

09:52
    V úvodu jsou domácí střelecky aktivnější, jenže zatím o gól prohrávají. Na počet střel na bránu je to v tuto chvíli 8 ku 3.

10:27
    Kassian hledal na brankovišti Draisaitla, který byl ale poctivě střežen a k zakončení se tedy nedostal.

11:03
    Druhá lajna Oilers zůstala v tlaku. Na modré čáře si získával prostor Kris Russell, který následně i střílel z otočky. Puk po jeho střele zaplul kousek vedle zadní tyče.

11:57
    Úplně volný na chvíli mezi kruhy vyplaval hvězdný Connor McDavid, jenž jen o kousek minul pravou tyč ze svého pohledu.

12:29
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., krosček).

12:41
    Pořádné komplikace musel Saros řešit na brankovišti. Puk ale záhy odklidil z nebezpečného prostoru Mark Borowiecki.

13:12
    Teď už jsou hosté z nejhoršího venku. Kotouč dokázali dostat přes všechny čáry a zároveň mohou prostřídat.

13:44
    McDavid pálil z pravého kruhu. Touš pravděpodobně vyrazil Saros, kotouč pak skákal u brankoviště.

14:18
    Z podobné pozice střílel i Leon Draisaitl. Německý kanonýr o chlup minul. Za okamžik první přesilovka Edmontonu skončí.

14:29

14:57
    Individuálně se málem proháčkoval do kloudné pozice Tanner Jeannot, jenže kotouč mu nakonec odskočil od hokejky.

15:39
    Shore se jako tank tlačil před Sarose, který si ale pomohl vystrčenou hokejkou. Díky ní nebezpečí před jeho klecí zastavil.

16:11
    Forsberg nechtěně dostal kotouč do hlediště, takže hra se musela přerušit. Na řadu přichází poslední komerční pauza této třetiny.

16:29
    Na brankovišti jemně tečoval Duchene. Puk ale nezasáhl ideálně, takže černá guma se odrazila do rohu kluziště.

16:59
    Do útočné třetiny protečoval Trenin, který se následně vydal bojovat na zadní mantinel.

17:42
    Cody Ceci si celkem šikovně měnil kotouč s kolegou na útočné modré čáře, avšak Nashville měl veškerá volná místa pokryta a velmi těžko se jeho obrana překonávala.

18:11
    Se střelou Kassiana brankář Saros větší starosti neměl. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve třetině Predators.

18:42
    Johansen šikovně přenechal puk Cousinsovi, který tak pálil ze strany. Koskinen měl s kotoučem problémy, nadvakrát jej ale dokázal zkrotit.

19:09
    Mattias Ekholm dostal kotouč z nebezpečných míst alespoň do středního pásma. Mezitím se nám rozběhla poslední minuta první periody.

19:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hlavním hrdinou posledních sekund první třetiny se stal CONNOR MCDAVID, který ve vlastním pásmu získal puk a následně si to ve velké rychlosti mířil vpřed. Objel Forsberga i Benninga a poté se natlačil do předbrankového prostoru. Rychlou ranou k přední tyči překonal Sarose. 1:1. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Darnell Nurse.
    19:28 Connor MCDAVID - 1:1

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 9

V první třetině jsme se rozhodně nenudili. V úvodu hrál Nashville dvě přesilovky, ale poprvé skóroval při hře pět na pět, to se trefil z pravého kruhu Filip Forsberg. Edmonton si ale udržoval střeleckou převahu a nakonec byl odměněn vyrovnáním. O to se ve 20. minutě postaral Connor McDavid, takže do druhé třetiny půjdeme za nerozhodného stavu.

20:01

20:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

20:44
    Zkraje oslabení se domácí celek osvobodil vyhozením puku přes všechny čáry. V tomto ohledu uspěl Duncan Keith.

21:09
    Zach Hyman tlačil puk k zadní tyči. Tu však o pár centimetrů netrefil, takže branku v oslabení domácí nevstřelili.

21:56
    Nashville kombinoval v útočné zóně, ale po teči touš opustil hrací plochu. Hra tedy musela být přerušena.

22:17
    Jen o kousek se odražený kotouč nedostal ke Kuninovi, který by jinak střílel. Za okamžik už třetí dnešní přesilovka hostů skončí.

22:25

23:15
    Přečíslení Oilers dvou proti jednomu nevyřešil Leon Draisaitl úplně nejlépe. Kotouč si stáhl do bekhendu, přičemž chtěl ještě vybídnout svého kolegu. Hosté ale vykryli pozice tak, že přihrát nešlo.

24:05
    Ve středním pásmu puk ztratil Hyman, v útočném snažení tedy pokračují Predátoři.

24:28
    Velkou rychlost nabral Duchene, kterého ale stačil zastavit Duncan Keith, jenž si tedy směrem do defenzívy splnil povinnosti na jedničku.

25:01
    Z otočky z poměrně značného úhlu střílel Shore. Na brankovišti se uvolnil jeho spoluhráč, ale Saros veškerá volná místa ucpal.

25:42
    Foegele nastartoval Draisaitla, který se dostal do samostatného úniku. Šedesátého kanadského bodu v sezoně se ale nedočkal, poněvadž jej Saros vychytal vyrážečkou.

26:17
    Edmonton má opravdu obrovský tlak. Pokud jej nevyužije, čeká na něj přesilová hra.

26:23
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., sekání).

26:59
    Dlouho si domácí hledali co nejvýhodnější pozici, až nakonec od modré čáry střílel Bouchard. Trefil však jen před sebou blokujícího soupeře.

27:36
    Jesse Puljujärvi chtěl dorážet na brankovišti sražený McDavidův pas, ale nejlépe se zorientovali hosté.

27:59
    Predátoři už znovu dostali puk přes všechny čáry. Z přesilové hry Oilers zbývá už jen dvacet vteřin.

28:20
    Na konci přesilovky střílel z vrcholu levého kruhu Keith. Velezkušený zadák trefil připravenou lapačku finského brankáře Sarose.

28:23

28:32
    Chvíli po skončení hostujícího oslabení jdou hokejisté Nashvillu znovu do vedení. Dostali se do přečíslení 2 na 1, které vzal na sebe MATT DUCHENE. Útočník s číslem 95 na zádech parádně vymetl horní růžek u bližší tyče. 1:2. Asistence: Filip Forsberg a Matt Benning.
    28:32 Matt DUCHENE - 1:2

28:57
    Mohlo to být už o dvě branky. Koskinen však další přečíslení Predátorů zastavil vynikajícím zákrokem levým betonem.

30:12
    Teď domácí nezažívají povedenou pasáž. Znovu se museli bránit, poněvadž Nashville hledal místo v otevřenější obraně.

30:59
    McDavid obkroužil bránu a poté posunul na modrou čáru Bouchardovi. Dělovka druhého jmenovaného se neujala.

31:30
    Na mantinel byl přitlačen Ryan, který tak celkem snadno ztratil puk. Rozhodně ale znovu sledujeme velmi záživnou pasáž hry.

32:02
    Přechod Ryana McLeoda přes útočnou modrou čáru v pořádku nebyl. Je pískán ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.

32:45
    Tanner Jeannot si našel v mezikruží přihrávku Granlunda, načež rychle pálil. Mikko Koskinen vykopl svůj pravý beton a připsal si další úspěšný zásah.

33:09
    Josiho přihrávku z rohu útočného pásma zastavily brusle vracejícího se obránce Ceciho.

33:36
    Na střílenou nabídku Boucharda jen nastavil hůl Kassian. Na rychlou změnu směru puku se ale Saros připravil a znovu svůj celek znatelně podržel.

34:18
    Vpřed se tlačil Alexandre Carrier, jenž dnes pomáhá ofenzívě. Tentokráte se ale ke kotouči nedostal.

34:44
    Ceciho nahození zastavil pozorný Juuse Saros lapačkou. Za okamžik se bude vhazovat po jeho levici.

34:48
    Krátce po vhazování domácí podruhé v zápase vyrovnávají! Derek Ryan vyhrál buly na Shorea, který posunul na modrou čáru EVANU BOUCHARDOVI. Jeho ránu tečovali hned dva bránící hráči, takže o to těžší situaci Saros měl. Šťastný gól domácích. 2:2. Asistence: Devin Shore a Derek Ryan.
    34:48 Evan BOUCHARD - 2:2

35:54
    Edmonton je teď při chuti. Znovu se usadil v útočném pásmu a hledá si co nejvýhodnější střeleckou pozici.

36:28
    Ekholm dobruslil nahozený kotouč jako první, takže je pískán icing domácího celku. Po delší době se těžiště hry stěhuje před Koskinena.

36:49
    Olejáři se ale dostali do rychlého kontru, který vedl Hyman. Bývalý útočník Toronta ale těsně před Sarosem ztroskotal.

37:30
    Střela Josiho brankáři Koskinenovi vypadla. Vzápětí měl domácí gólman problémy s dorážkou, ale nakonec odolal. O pár vteřin později na druhé straně zahrozil Leon Draisaitl.

38:19
    Shore pohotově vystřelil z pravého kruhu. Saros poměrně rychle zaklapl betony, čímž svůj celek zachránil.

39:09
    Filip Forsberg předvedl výtečnou stahovačku, ale poté byl od kotouče čistě odstaven.

39:33
    Brejkovou situaci domácí nevyřešili ideálně, nicméně jejich postup vpřed byl znovu poměrně rychlý.

39:52
    Závěrečné sekundy druhé periody se odehrávají v obranném pásmu Edmontonu.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 30 – 19

Druhá třetina nabídla aktivní hokej z obou stran. Nashville se chvíli po ubránění početní výhody soupeře dostal podruhé v zápase do vedení, když v přečíslení parádně do růžku zamířil Matt Duchene. Vedení Predators ale trvalo jen šest minut, poté se poměrně šťastně prosadil Evan Bouchard. Před třetí třetinou tak platí stav 2:2.

40:01

40:18
    Tohle nevypadalo špatně. Trenin nahazoval na Koskinena, který vyrazil touš mezi kruhy před zcela volného Tannera Jeannota. Posledně jmenovaný trefil konec lapačky brankáře Oilers.

41:02
    Úvod třetí periody patří Nashvillu, který stále působí v ofenzivní třetině.

41:28
    Na červené čáře puk zachytil Ekholm, který jej okamžitě posunul do útočného pásma.

41:55
    Connor McDavid zavezl puk do prostoru mezi kruhy, kde oslovil nabrusleného Zacha Hymana. Hyman tlačil kotouč nahoru, ale Saros ramenem zakročil.

42:29
    Edmonton nyní uklidnil hru. Přihrává si na obranné polovině a záhy zřejmě zaútočí.

42:56
    V rohu útočného pásma byl od kotouče odstaven Derek Ryan, jenž ale poměrně značně bojoval.

43:24
    Čtvrtá formace domácích rozhodně je vidět a směrem dopředu se nebojí. Pokus o kličku ale Shoreovi po dlouhé přihrávce Boucharda nevyšel.

43:52
    Cousins z pásma vyhodil tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Hostující celek teď může na led poslat čerstvé síly.

44:39
    Koskinen pravým betonem rychle vyrazil nahození Romana Josiho, které rozhodně nemělo nárok na úspěch.

45:05
    O vzruch před brankou Nashvillu se nyní postarali Kailer Yamamoto a Connor McDavid. Hostující defenzíva měla velké štěstí, že se Edmonton poprvé v utkání nedostal do vedení.

45:47
    Hyman ustrážil puk před dvěma hráči soupeře a poté vypálil po ledě. Juuse Saros poměrně rychle zaklapl betony.

46:09
    Edmonton se provinil zakázaným uvolněním. Vhazování tedy bude obstaráno před Mikkem Koskinenem.

46:40
    Colton Sceviour jen posunul do útočného pásma. Následně se střetl s obráncem Markem Borowieckim.

47:04
    Právě Mark Borowiecki se následně dostal ke dvěma střelám od modré čáry. Žádná větší potíž pro Koskinena.

47:39
    Evan Bouchard to dnes často zkouší od modré čáry. Tvrdě napřáhl i nyní, jenže těsně před Sarosem došlo k bloku Romana Josiho.

48:09
    Střela Keitha od modré čáry byla hned dvakrát tečovaná. Na své razanci ovšem ztratila, takže Saros měl čas na to, aby zareagoval.

48:54
    Teď jsou mírně lepší domácí hokejisté, kteří by se velice rádi dostali do vedení.

49:08
    Zack Kassian to zkoušel z pravého kruhu. Saros toho mnoho neviděl, ale i tak si černou gumu našel a nakonec ji ukryl na hrudi.

49:39
    Ve třetí třetině domácí vedou na střely už 9:3. I na tomto lze dokázat, že Edmonton má momentálně blíže k rozhodnutí.

50:16
    Matt Luff s obtížemi dostával kotouč z vlastního pásma. Nakonec se mu to ale povedlo.

50:52
    Nahození ze středního pásma v podání Nurseho brankář Saros zastavil lapačkou. Do rozehrávky se nehnal, takže hru přerušil.

51:16
    Jesse Puljujärvi absolvoval na útočné modré čáře poměrně ostrý osobní souboj. Dostal puk zpět na hůl Draisaitla, který si ale s defenzívou Predators neporadil.

52:03
    Ducheneho střílená pobídka zamířila do rohu kluziště. Po delší době se Nashville objevil s pukem na hokejkách v útočné třetině.

52:47
    Teď je to boj o každý centimetr ledu. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes sedm minut.

53:12
    Poctivě se vrátil Luff, jenž ale následně nepředložil ideální přihrávku, takže kotouč je zpět v moci domácích hokejistů.

53:46
    Od Hymana se černá guma odrazila na brankoviště, kde velmi rychle zareagoval Juuse Saros.

54:09
    Kotouč po odrazu skončil na střídačce Edmontonu. Na řadu přichází poslední komerční pauza tohoto duelu.

54:41
    Tanner Jeannot přitlačil na mantinel obránce Russella a dokázal získat puk. Poté vznikl před svatyní Oilers závar, který ale brankou neskončil.

55:13
    O puk si na útočné modré čáře klepl Josi, který ale neměl podporu spoluhráčů, a proto musel zvolit návrat dozadu.

55:48
    Nurse nahodil puk za bránu hostů, kam si pro hrací předmět dojel Saros, který velmi rychle a přesně rozehrál.

56:03
    Matt Duchene se dostal do velmi podobné pozice jako při své brance. Tentokráte ale klec Olejářů minul.

56:29
    Prodloužení začíná být stále reálnější, nicméně v posledních desítkách sekund se hostující celek herně zvednul.

57:09
    Draisaitl vybídl bekhendem na levém kruhu Kassiana, jehož střelu vyrazil Saros ramenem.

57:38
    Otevřený prostor před sebou měl Kunin, jenž ale nezpracoval ideálně pobídku svého kolegy.

58:09
    Už to vypadalo, že se Duchene dostane do samostatného úniku, ale kotouč si nezpracoval zrovna nejlépe. Velká škoda pro Predátory.

58:48
    Treninova střela z úhlu byla betonem Koskinena posunuta do ochranné sítě. Do sirény, která ukončí třetí třetinu, zbývá už jen 72 vteřin.

59:06
    Hyman se objevil v souboji s Carrierem. Bylo to rameno na rameno, nakonec ale obránce Predators ztratil rovnováhu a posunul bránu.

59:49
    McDavid vybídl zpoza brány Leona Draisaitla, jenž ale prostor u přední tyče nenašel. Juuse Saros znovu podržel svůj tým.

60:00

Střely na branku po 3. třetině: 43 – 26

60:01

60:34
    Johansen předal do tandemu Ducheneovi, jehož rána zápěstím skončila na vyrážečce Koskinena.

60:58
    Poprvé se v prodloužení připomněl McDavid, jenž předvedl rychlou kličku, ale střela se mu nevydařila dle představ.

61:22
    Teď drží kotouč na hokejkách domácí, kteří by velmi rádi rozhodli. Ostatně k tomu mají od třetí třetiny výrazně blíže.

62:04
    Jesse Puljujärvi si musel vybruslit z útočného pásma, poněvadž přihrávka Keitha na jeho hůl moc precizní nebyla.

62:27
    Ránu McDavida z levé strany srazil Ekholm mimo tři tyče.

63:00
    McDavid hledal u zadní tyče Hymana, který zamířil do betonu Sarose. Vzápětí se do přečíslení dostali hosté, kteří se ale nepřesnou přihrávkou k zakončení nedostali.

63:33
    V tutovce se objevil Roman Josi. Z mezikruží střílel zápěstím, ale Koskinenova vyrážečka zapracovala skvěle.

63:59
    Chybu Keitha ve střední třetině mohl vzápětí trestat Duchene. Kličkou si obhodil beka, ale poté už moc prostoru ke střele neměl. Koskinen opět odolal.

64:31
    Trojice hráčů Nashvillu kombinovala v útočném pásmu, ale Forsberg byl nakonec od kotouče odstaven.

64:56
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Luff – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

64:56
    Čtyři sekundy před koncem prodloužení si domácí střídačka vyžádala čas na poradu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Leon Draisaitl brankáře Sarose nepřekvapil. Dlouhý blafák do forehandu nezvládl.
    Leon DRAISAITL

1. série
    0:0
    Filip Forsberg šel do bekhendové kličky, ale Koskinen si prostor u vyrážečky pohlídal.
    Filip FORSBERG

2. série
    1:0
    Connor McDavid předvedl, že má ruce opravdu velmi rychlé. Sarose si položil a poté dal branku.
    Connor MCDAVID

2. série
    1:0
    Matt Duchene ve finální fázi nezvedl puk nad beton, takže gól nedal. Edmonton může rozhodnout.
    Matt DUCHENE

3. série
    1:0
    Ryan Nugent-Hopkins volné místo nenašel. Ještě rozhodnuto není.
    Ryan NUGENT-HOPKINS

3. série
    1:0
    Roman Josi mezírku mezi betony nenašel, takže je rozhodnuto!
    Roman JOSI

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.
    Connor MCDAVID - 3:2

Je za námi duel mezi Edmontonem a Nashvillem, který nakonec po zásluze vyhráli domácí hokejisté. V utkání sice ani jednou nevedli, ale v nájezdech uspěli, takže se radují z výhry 3:2. První branku utkání vstřelil Filip Forsberg v 6. minutě. Na konci prvního dějství vyrovnal Connor McDavid, ale v prostřední části vrátil vedení Predátorům Matt Duchene. Oilers znovu vyrovnali díky Evanu Bouchardovi a dalších třicet minut už gól nepadl. Nájezdy rozhodla branka Connora McDavida, jenž se tak opět stal hrdinou svého týmu.

Statistické okénko

Střely na bránu: 46 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 64:53
    Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Evan Bouchard (EDM) – 1+0
    2. Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků
    3. Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:36)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Bouchard (Devin Shore, D. Ryan), rozh. náj. McDavid – 6. F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund), 29. Duchene (F. Forsberg, Benning)