Pittsburgh – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Colorado 4:6 (kon.)
Dallas – Washington 0:5 (kon.) | Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.)
Philadelphia – Los Angeles 4:3 (po pr.) | St. Louis – Winnipeg 1:4 (kon.)
New York Rangers
2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Minnesota Wild
Sobota 29.01.2022, 02:20 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou příště! (04:59:38)

Po první třetině to vypadalo, že to dnes bude velmi jednostranná podívaná. Rangers na soupeře ze severu vlétli jako hurikán a v úvodních dvaceti minutách ho prakticky nepustili ke slovu, přičemž jejich aktivita jim přinesla dvougólový náskok. To ale bylo z jejich strany vše – v následujících dvou dějstvích měla jednoznačně více ze hry Minnesota, která postupně zkompletovala obrat a po možná trochu kontroverzním závěru si z Madison Square Garden odváží plný počet bodů.

59:59
    Rozhodčí McIsaac rozpažil i podruhé, branka neplatí! Gólman Minnesoty byl podle mužů u videa zatlačen do klece a zásah tudíž nemůže být uznán pro nedovolené bránění brankáři! Talbot sice souhlasně pokýval, nutno ale podotknout, že se jednalo o hodně spornou situaci. Fanoušci nejsou šťastni, domácí střídačka jakbysmet...

59:59
    Obrovský tlak domácích vedl k chaotické skrumáži, která se po pár sekundách přeměnila v obrovskou vlnu radosti! Oslavy ale rychle utnul sudí, jenž okamžitě rozpažil! Bude se volat!

59:29
    Kreider byl v poměrně slibné pozici u pravé tyče, za Talbotův beton ale pryž neprošťouchl.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:59
    Šesťorkin bude muset zpět na led, jeho spoluhráči totiž teď vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

58:40
    Ruský brankář opouští svůj rajon, Rangers už nemají co ztratit a hrají vabank!

57:41
    Strome měl před sebou prázdnou cestu, ale kdyby pokračofal, byl by v ofsajdu, tak se raději stáhl a pryž přenechal protihráčům.

57:08
    Vhazovat se teď bude před Šesťorkinem, který pochopitelně zatím zůstává v brankovišti. Je ale pravděpodobné, že ho velmi brzy opustí.

56:30
    Jones udržel puk před Talbotem, jen o pár sekund později ho ale nedopatřením odevzdal protihráčům.

55:51
    Rangers v útočném pásmu nevychází vůbec nic, ani rutinní krátké přihrávky. Minnesota je všude o dva kroky dříve.

55:07
    Míříme do finiše, máme tu posledních pět minut třetí třetiny. Spurgeon ze středního pásma nahazuje puk hluboko do domácího pásma.

Střely na branku: 23 – 31.

54:56
    Brodin udržel puk u mantinelu, odzbrojen byl až po nějaké době. Hostující zadák tak odkrojil velmi cenné vteřiny ze zbývajícího průběhu periody.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 9. Goodrow (Trouba, R. Strome), 18. Kreider (Trouba, Zibanejad) – 33. K. Fiala (Hartman, Jordie Benn), 34. Zuccarello (Kaprizov, Boldy), 42. F. Gaudreau (K. Fiala, Zuccarello)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – K'A. Miller, Trouba, R. Lindgren, B. Schneider, Z. Jones, Hájek – Kreider (A), Zibanejad, J. Gauthier – Panarin (A), R. Strome, Goodrow (A) – Lafreniere, Brodzinski, Dryden Hunt – McKegg, K. Rooney, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, V. Rask, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: McIsaac, Morton – Shewchyk, Flemington.

Diváci: 18 006 (vyprodáno)