Pittsburgh – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Colorado 4:6 (kon.)
Dallas – Washington 0:5 (kon.) | Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.)
Philadelphia – Los Angeles 4:3 (po pr.) | St. Louis – Winnipeg 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 29.01.2022, 21:15 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Je za námi utkání mezi St. Louis a Winnipegem. Hosté dokázali zaskočit favorita a po sérii nezdarů vyhráli, na ledě Blues uspěli 4:1. Jako první ovšem skórovalo St. Louis díky Vladimiru Tarasenkovi, avšak poté už pálili jen Tryskáči. Vyrovnání obstaral Paul Stastny a ve druhé třetině se trefili i Kyle Connor a Nate Schmidt. Po čtyřiceti minutách vedl Winnipeg zaslouženě a v části závěrečné své vedení s přehledem strážil. Svou druhou branku v utkání si navíc připsal Stastny, jenž skóroval do prázdné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:44:09)

Statistické okénko

Střely na bránu: 29 – 24 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Ville Husso (STL) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0%, odchytal 58:34
    Eric Comrie (WPG) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 59:35

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Kyle Connor (WPG) – 1+1
    2. Paul Stastny (WPG) – 2+0
    3. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+0

59:49
    Ještě jednou se hosté pokusí zamířit dopředu, ale skórovat už nutně nemusí. Je jasné, že dnes zvítězí.

59:27
    Marco Scandella vystřelil z velkého úhlu do připraveného levého betonu hostujícího brankáře.

59:02
    Bozak neprotlačil puk do předbrankového prostoru. Dobrou práci holí odvedl Johnny Kovacevic.

58:40
    Vpřed se chtěli znovu vydat hosté, ale defenzíva Blues si nakonec poradila.

58:25
    Teď už je zcela zřejmé, že se utkání z obou stran dohrává.
    57:25 Paul STASTNY - 1:4

57:25
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Zdálo se, že Ryan O'Reilly byl faulován Duboisem, ale rozhodčí ruku nezvedli. Posléze vyhodil puk Neal Pionk. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil příhodně k PAULU STASTNÉMU, který jej dorazil do sítě. 1:4. Asistence: Neal Pionk.

56:52
    Hru šesti proti pěti zahájili domácí s kotoučem na hokejkách. Co vymyslí Vladimir Tarasenko?

56:33
    Hra je přerušena a po reklamní přestávce se bude vhazovat před Comriem. Husso už je na střídačce, takže se dá čekat, že domácí to rovnou zkusí v šesti.

56:10
    Po špatné rozehrávce Schmidta se na puk dostal rozjetý Thomas. Forvard Blues trefil připravenou vyrážečku Comrieho.

55:38
    Do konce řádné hrací doby už zbývá jen něco málo přes čtyři minuty. Winnipeg už je velmi blízko k zisku dvou bodů.

55:11

54:53
    Hosté dlouho drželi puk, až se u zadní tyče uvolnil Cole Perfetti. Domácí měli štěstí, že útočník Jets puk netrefil ideálně.

54:13
    Stastny se vrátil na led, takže početní výhodu si teď zahrají hosté.

53:41
    Rychlost nabral Thomas, který báječně bekhendem oslovil zcela volného Parayka mezi kruhy. Zadák St. Louis bránu ovšem netrefil, takže snížení na 2:3 nepřišlo.

53:11
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., sekání).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Tarasenko (B. Schenn, Faulk) – 15. P. Stastny, 28. Connor (Dubois), 33. N. Schmidt (Scheifele, Connor), 58. P. Stastny (Pionk)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
    Trenér: Craig Berube

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Dubois, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Poganski, Lowry (A), P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – McNamara, Marquis

Diváci: 18 096