Carolina – San Jose 2:1 (kon.) | Dallas – Boston 6:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:6 (kon.)
NY Islanders – Minnesota 3:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:6 (1:4, 1:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 31.01.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:51:28)

Jakub Voráček (CBJ)
    – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:09.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Samuel Montembeault (MTL)
    – 4 zákroky, 3 OG, úspěšnost 57,1%, odchytal 9:31
    Cayden Primeau (MTL) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 48:30
    Joonas Korpisalo (CBJ) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,6%, odchytal 59:49.

Střely na branku: 35 – 36 (10:13, 8:11, 17:12).

Montreal od druhé minuty vedl. Pak si ale Montembeault nechal dát dva podobné góly ze střel zápěstím a kvůli individuálním chybám Petryho a Claguea najednou kanadský tým ztrácel 1:4. Toffoli domácím vrátil naději chvíli před koncem druhé třetiny. Ve třetí přidal další gól Lehkonen a Habs měli několik minut na dosah vyrování. Sillinger jim každopádně vzal vítr z plachet gólem na 5:3, jenž v závěru podpořil trefou do prázdné branky Patrik Laine.

59:57
    Chris Wideman si chtěl zlepšit náladu sympatickým ofenzivním výpadem, při kterém si vyhověl se Suzukim, jenže ze slotu zakončil do Korpisalovy lapačky.

59:35
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Adam Boqvist – 2 min., držení).

59:18
    Boqvist navázal na nahození Robinsona mnohem prudší střelou z pravého křídla. Columbus chce hrát do úplného konce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Před Primeauem stáli tři hokejisté, když mu zpoza pravého kruhu adresoval na hrudník kotouč Jack Roslovic.
    57:12 Patrik LAINE - 3:6

57:12
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nyquist svou přihrávkou o krajní mantinel nastartoval Sillingera, jenž ukázal týmového ducha a ještě nahrál před prázdnou bránu PATRIKU LAINEMU. Ten si snadno došel pro osmý gól v sezóně a definitivně rozhodl o hostujícím triumfu. Asistence. Cole Sillinger, Gustav Nyquist.

56:57
    Andrew Peeke netrefil z obranného pásma nikým nehlídanou bránu. Místo toho zavinil zakázané uvolnění.

56:10
    Kuraly netrefil prázdnou klec z pravého mantinelu. Toffoli se přestěhoval před Korpisala a vyslal na něj i jednu solidní střelu.

55:49
    Joonas Korpisalo vyrazil Hoffmanem vyslaný puk do ochranné sítě. To už je Montreal v šesti bez odvolaného Primeaua!

55:33
    Chiarotovi se nezadařilo na útočném výletě a kvůli ztrátě puku hodně chyběl vzadu. Columbus jel ve čtyřech na jednoho, ovšem Primeau Bjorkstranda i Sillingera vychytal.

54:45
    Jenner uspěl na vhazování proti Evansovi. Peeke to zkusil zpoza kruhu a poslal puk do klína Primeaua.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Suzuki (Toffoli, Lehkonen), 40. Toffoli (Lehkonen, Suzuki), 47. Lehkonen (Evans) – 4. Laine (Nyquist, Gavrikov), 9. Roslovic (Bayreuther), 11. E. Robinson, 14. Činachov, 50. Sillinger (Peeke), 58. Laine (Sillinger, Nyquist)

Montreal Canadiens: Montembeault (11. Primeau) – Petry, Chiarot, Ch. Wideman, A. Romanov, Clague, Kulak – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli – Josh Anderson, Evans, Byron (A) – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – R. Pitlick, Poehling, Pezzetta.
    Trenér: Dominique Ducharme

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Bean, Bayreuther – Laine, Jenner (C), Nyquist (A) – O. Bjorkstrand, Sillinger, J. Voráček – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Daisy, Apperson