Carolina – San Jose 2:1 (kon.) | Dallas – Boston 6:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:6 (kon.)
NY Islanders – Minnesota 3:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Buffalo Sabres
Pondělí 31.01.2022, 02:10 • Ball Arena, Denver • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:56:42)

Hvězdy utkání

1. Mikko Rantanen (COL) – 1+1
    2. Gabriel Landeskog (COL) – 1+0
    3. Darcy Kuemper (COL) – 30 zákroků

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný z českých či slovenských hráčů.

V oslabení: 0:0

Colorado Avalanche tedy nakonec slaví své 18. domácí vítězství v řadě, když díky skvělému výkonu Kuempera nedovolili hostujícím skórovat po druhé a naopak v závěru pečetil střelou do opuštěné klece vítězství domácích Ničuškin.

Colorado tedy na svém ledě nakonec porazilo Buffalo Sabres poměrem 4:1.

59:42
    MacDermid hned dvakrát během krátké chvíle trefil hned prvního bránícího hráče Buffala.

59:24
    Buffalo nyní pouze poslalo puk na zakázané uvolnění a vhazovat se ještě bude před jejich bránou.
    58:57 Valerij NIČUŠKIN - 4:1

58:57
    Colorado právě vstřelilo branku!
    VALERIJ NIČUŠKIN se hned po svém návratu z trestné lavice dostal k vyhozenému kotouč a poté už mu nedělalo problém trefit opuštěnou klec Buffala. Asistence: Logan O´Connor.

58:28
    Tuch chtěl křižně nahrát Skinnerovi, ale do této přihrávky vložil svou hůl Kuemper.

58:08
    Dahlinovu střelu se Kuemperovi podařilo vyrazit za svou klec.

57:41
    Okposova střela z pravé strany byla zblokována mimo bránu Colorada.

57:21
    Coloradu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

57:03
    Po vyhraném vhazování se opakovala předchozí akce, ale Krebs tentokrát bránu netrefil a puk se od mantinelu odrazil mimo kluziště.

56:55
    Dahlin nahrál puk na levou stranu Krebsovi, jehož střela končí v lapačce Kuempera.

56:48
    Buffalo si bere svůj oddechový čas a Tokarski následně zůstává na střídačce.

56:48
    Valerij Ničuškin (COL) putuje na dvě minuty na trestnou lavici, kde si odpyká trest za nedovolené bránění.

56:34
    Cozens se snažil natlačit puk na bránu Colorada, kde měl Kuemper trochu menší potíže, které však díky svým obráncům zvládl uhasit.

55:59
    Hra se přesunula na druhou stranu, kde od modré střílel Jack Johnson, avšak jeho střele neprošla až k Tokarskému.

55:35
    Tuch udržel puk v útočné třetině a následně jej ihned poslal na domácí bránu, kde opět musel zasahovat Kuemper.

55:06
    Dahlin vyslal svou dělovku směrem na Kuempera a brankář Colorada si připisuje další úspěšný zákrok.

54:56
    Eakin natlačil puk na domácí bránu, kde se ještě snažil dorážet Bjork, ale kotouč skončil pod lapačkou Kuempera.

53:55
    Kuemper si po delší době připisuje další úspěšný zákrok, když na něj střílel od modré čáry Jokiharju.

53:21
    Ofenzivní akce Sabres je zastavena na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdového postavení.

53:11
    Buffalo tedy přežilo dlouhé dvojnásobné oslabení bez inkasované branky a po dalším zákroku Tokarského se už vrací do hry i Tuch, a Sabres jsou tak kompletní.

52:52
    Toews se svou další ránou tentokrát trefil hned prvního bránícího hráče Buffala.

52:05
    Toewsovu dělovku Tokarski dokázal vyrazit před sebe a Buffalo následně vyhodilo puk přes celé kluziště.

51:40
    Až nyní se ke střele odhodlal Rantanen a jeho pokus ještě tečoval Landeskog, ale Tokarski má puk ve své moci.

51:25
    Domácí zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

51:08
    Hosté jdou do tří! Dvě minuty za hákování totiž dostává Alex Tuch (BUF).

50:52
    Přesilovou hru si nyní zahraje Colorado, když byl Burakovský zahákován Häggem při jeho úniku a trochu překvapivě dostává zadák Buffala dvě minuty namísto udělení trestné střílení.

50:18
    Tokarski se při rozehrávce zpoza své klece dostal do velkých problémů, když doslova vybídl domácího Newhooka ke skórování, ale naštěstí pro Buffalo stihl zareagovat Pysyk.

49:57
    Newhook zavezl puk do útočného pásma, ale zde jej domácí vcelku rychle ztratili.

49:15
    Ani další přesilová hra Buffala brankou neskončila a Landeskog se s čistým svědomím vrací do hry.

48:40
    Skinner si nabruslil vedle brány Colorada, kde i bekhendem vystřelil, ale Kuemper zasáhl svou vyrážečkou.

48:05
    Ničuškin získal puk u mantinelu a následně jej ruský útočník vyhodil z obranného pásma Colorada.

47:44
    Buffalo se rychle vrátilo do útoku, kde se nakonec do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Okposo, ale tomu se Kuempera nepodařilo překonat.

47:32
    Coloradu se podařilo vytlačit hostující tým do středního pásma.

47:08
    Buffalo bude hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Gabriel Landeskog (COL).

46:08
    Toews z rohu kluziště posílal puk před bránu Buffala, ale zde se kotouč odrazil do betonů Tokarského až do středního pásma.

45:37
    Colorado opět vyhazuje puk přes celé kluziště, a tak Buffalo nevyužije ani svou druhou přesilovou hru v tomto utkání.

45:04
    Sabres sice drží puk ve svém útočném pásmu, ale je to zcela bez jakéhokoliv střeleckého zakončení.

44:31
    Domácí zastavili další útočné snažení Buffala a puk opět směřuje za bránu Sabres.

44:06
    Coloradu se podařilo získat puk, a tak jej domácí odpalují co nejdále do svého brankáře.

43:44
    Sabres však dostanou příležitost v podobě přesilové hry, protože je na dvě minuty za hru vysokou holí vyloučen Mikko Rantanen (COL).

43:17
    Buffalo opět začíná třetinu hodně aktivně, když se hosté snaží ještě vstřelit kontaktní branku, ale zatím neúspěšně.

42:42
    Do velké šance se díky přihrávce o mantinel dostal Tuch, který chtěl překonat Kuempera střelou mezi betony, ale domácí brankář si tento prostor pohlídal.

41:26
    Fitzgerald dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následnou střelu Kuemper jen vyrazil před sebe, kde se k dorážce tlačil jeden z hráčů Buffala, ale neúspěšně.

40:46
    Coloradu se v úvodu třetí třetiny nevydařila útočná rozehrávka, když kotouč letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

40:01

40:00

39:22
    V poslední minutě druhé třetiny se ještě do sebe pustili domácí O´Connor a hostující Okposo a oba dva za své počínání dostávají pětiminutové tresty.

38:58
    Girardovu střelu od modré čáry se hostům podařilo zastavit ještě před Tokarskim.

38:27
    Sabres následně poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

38:18
    Na druhé straně se k zakončení prodral Malcev, jehož střela ze středu útočného pásma však letěla těsně vedle.

37:47
    Eakin se snažil dostat s pukem do útočného pásma, ale domácí obrana mu vystavila stopku hned na modré čáře.

37:01
    Buffalo nyní pouze poslalo puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před Tokarského.

36:08
    Jostova střela byla přizvednuta hostující obranou do ochranné sítě.

35:08
    Kadriho střela z levé strany skončila přesně na vyrážečce Tokarského.

34:08
    Girard nahrál na modré čáře svému kolegovi Jacku Johnsonovi, jehož následná střela letěla přesně do lapačky Tokarského.
    33:03 Mikko RANTANEN - 3:1

33:03
    Avalanche využívají přesilovou hru! Makar dostal přihrávku na modoru čáru a následně přihrál do pravého kruhu MIKKOVI RANTANENOVI, jenž pohotovou střelou překonal Tokarského. Asistence: Cale Makar, Sam Girard.

32:39
    Rantanen nahrával před bránu Kadrimu, který jej tečoval těsně mimo bránu Buffala.

32:14
    Buffalu se však zatím daří své oslabení bránit bez větších potíží.

31:15
    Colorado navíc bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za zdržování hry tedy dostává lavička Buffala. Trest odpyká Krebs.

31:15
    Rozhodčí však na opakovaných záběrech nic proti pravidlům neviděli, a tak je branka Colorada uznána.

31:15
    Hostující trenér si však bere coach challenge, protože se Sabres domnívají, že po zákroku Tokarského kotouč ze vzduchu Newhook zpracoval rukou, a tak se hosté domnívají, že šlo o přihrávku rukou.
    31:15 Nazem KADRI - 2:1

31:15
    Avalanche se opět dostávají do vedení! Do obrovské šance se nejprve dostal Sikura, jehož střelu ze slotu ještě Tokarski dokázal vyrazit, ale kotouč se poté vrátil na hokejku Sikury, který jej dokázal posunout na volného NAZEMA KADRIHO, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, takže to už pro útočníka Colorada nebyl žádný problém. Asistence: Dylan Sikura, Alex Newhook.

30:37
    Sabres nyní jen protečovali puk do svého útočného pásma, ale zde si jej bez větších potíží přebírají domácí hokejisté.

29:50
    Cozens poslal svou přihrávku do pravého kruhu na Bjorka, jehož následná střela končí ve výstroji domácího brankáře.

29:02
    Dahlin si na útočné modré hodně věřil na Landeskoga, kterého chtěl překonat se svou kličkou, ale zkušenější útočník mu to nespolkl.

27:54
    Tokarski se musel ve své bráně hodně předvést, aby neinkasoval druhou branku, když se přímo před ním s pukem objevil Newhook, jehož střelu však brankář Buffala pokryl.

27:24
    Kadri se snažil prodrat s pukem do útočného pásma, kde poté přihrával pod sebe, ale tento pas ukořistili hosté.

26:48
    Tokarski se konečně dočkává zákroku ve druhé třetině, když na něj z levé strany vystřelil Aube-Kubel a brankář Buffala puk nejdříve vyrazil před sebe, aby jej následně zakryl svou lapačkou.

26:23
    Dahlin získal puk za bránou Buffala a následně jej obloukem pouze poslal do středního pásma.

25:08
    Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok, když tentokrát zlikvidoval střelu Bjorka.

24:33
    Cozens dokázal dostat puk pud sebe na Skinnera, který mohl přidat druhou branku Buffala, protože Kuemper byl už na ledě, ale i tak se ještě dokázal se svou lapačkou natáhnout, a zachránil tak Colorado od druhé inkasované branky.

24:07
    Puk je nyní z obranného pásma Colorada tečován do vzduchu a následně dopadl až do hlediště, takže se bude vhazovat před Kuemperem.

23:34
    A Buffalo je nyní hodně při chuti, když Dahlin křižným pasem našel hokejku Okposa, jenž z levého kruhu ihned vystřelil, ale Kuemper zasáhl svou lapačkou.
    22:37 Dylan COZENS - 1:1

22:37
    Sabres právě vstřelili branku!
    Nicméně nyní už se Sabres dočkávají vyrovnání! Colorado sice vyhrálo následné vhazování, jenže Toews za bránou doslova odevzdal puk Skinnerovi, který jej ihned přihrál před Kuempera DYLANU COZENSOVI, jenž už ho dostal za záda domácího brankáře. Asistence: Jeff Skinner.

22:28
    Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, když Okposo nakonec celou akci přímou střelou, kterou orazítkoval břevno domácí klece!

21:40
    Kuemper musel krýt střelecké zakončení Dahlina a domácí brankář poslal kotouč do rohu kluziště.

20:33
    Ničuškin chtěl v útočné třetině nahrát volnému Rantanenovi, ale skvěle na něj zatlačil jeden z obránců Buffala, který tento pas zblokoval.

20:01

První třetina utkání mezi Coloradem a Buffalem je u svého konce a zatím jsme v tomto zápase mohli vidět jednu branku. O tu se postaral kapitán Colorada Landeskog, a tak Avs po první třetině vedou nad Sabres nejtěsnějším rozdílem 1:0.

20:00

19:42
    Ani další ofenzivní akce Colorada nevyšla dle představ domácích, když se opět dostali do ofsajdového postavení.

19:26
    Landeskog se po pravém křídle snažil dostat do útočného pásma, ale jeho snaha byla rychle ukončena hostující obranou.

18:40
    Kuemper vyrazil jedno z dalších nahození hostů až do hlediště, kde si jedna fanynka odnese cenný suvenýr z tohoto utkání.

17:42
    Střelu Ničuškina se hostujícím hráčům podařilo zastavit ještě před Tokarskim.

17:22
    Colorado je zastaveno na útočné modré, kterou se domácím nepodařilo překonat dle pravidel, když se zde dostali do ofsajdu.

16:06
    Coloradu je nyní odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, když u nastřeleného kotouče by byl dříve domácí hráč, ale píšťalka rozhodčích byla rychlejší.

15:08
    Skinner se dostal do střeleckého zakončení z velkého úhlu, které skončilo přesně na helmě Kuempera.

14:21
    Johnson je zpět ve hře a Colorado své první oslabení zvládlo bez větších potíží.

12:57
    Colorado však získalo puk po jedné z nepřesných přihrávek a kotouč poté míří přes celé kluziště.

12:39
    Sabres zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

12:13
    Jack Johnson (COL) je prvním vyloučeným hráčem Colorada v tomto utkání, když dostává dvě minuty za podrážení.

11:40
    Skinner se z rohu kluziště dokázal dostat až před bránu Colorada, ale z bezprostřední blízkosti Kuempera nepřekonal.

11:23
    Tuch si najel s pukem po pravého kruhu, odkud následně i vystřelil a jeho pokus zřejmě Kuemper lehce tečoval svou výstroji a kotouč se následně odrazil mimo hrací plochu.

11:02
    Coloradu další ofenzivní akce nevyšla, když Newhook nezpracoval přihrávku a kotouč poté skončil až na zakázaném uvolnění.

10:19
    Rantanen chtěl nahrát křižně najíždějícímu Toewsovi, jenže jeho pas neprošel přes dva bránící hráče Buffala.

09:32
    Kadri se nyní dostal do střeleckého zakončení, které se však hostům podařilo hokejkou vytáhnout až do ochranné sítě.

09:22
    Kadriho přihrávku na Burakovského se hostující obraně podařilo zblokovat a kotouč poté doklouzal pod lapačku Tokarského.

08:42
    Fitzgerald nahodil puk směrem na bránu Kuempera, ale domácím obráncům se jej nakonec podařilo zblokovat mimo tři tyče.
    07:49 Gabriel LANDESKOG - 1:0

07:49
    Domácí hokejisté jdou do vedení! Rantanen vybojoval puk za bránou Buffala a následně jej ihned poslal před Tokarského GABRIELU LANDESKOGOVI, jemuž se z bezprostřední blízkosti podařilo překonat hostujícího brankáře. Asistence: Mikko Rantanen, Valerij Ničuškin.

07:40
    Nicméně Avs se velmi rychle přesunuli do svého útočného pásma, kde musel Tokarski řešit další střelu domácích.

07:16
    Colorado poslalo kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se tedy bude před jejich brankářem.

07:04
    Od modré čáry to nyní zkusil Toews a Tokarski jeho střelu viděl na poslední chvíli, ale i tak dokázal zareagovat a kotouč vyrazil.

06:38
    Buffalo jen ze středního pásma nahodilo puk na Kuempera, který kotouč ihned předává svým spoluhráčům.

05:46
    Další ofenzivní akce Colorada končí hvizdem čárového rozhodčího, když se domácí hráči dostali do ofsajdu.

05:07
    Aube-Kubel si nyní příliš zahrával s pukem v útočném pásmu, když jej nakonec hosté zdvojili a o kotouč domácího hráče připravili.

04:13
    Po konci přesilové hry se ještě ke střele dostal Newhook, jehož střelu Tokarski vyrazil do ochranné sítě svou hlavou.

03:58
    Burakovsky vystřelil z pravého kruhu a Tokarski jeho střelu vyrazil za svou klec.

03:19
    Hosté nyní poslali kotouč na svou střídačku, takže se bude vhazovat před Tokarskim.

02:58
    Po zblokované střele Landeskoga se kotouč dostal pod kontrolu Buffala, které jej ihned vyhazuje přes celé kluziště.

02:09
    Colorado si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za podrážení vyloučen Hayden (BUF).

01:17
    Pysykovo nahození od modré tentokrát letělo příliš nad bránu Colorada.

00:53
    Další střelecký pokus hostujících hráčů musel Kuemper vyrazit svým ramenem až do ochranné sítě.

00:28
    Kuemper si připisuje první zákrok v utkání, když na něj letěla střela od modré čáry, kterou domácí brankář bez problémů kryje.

00:01

Vitám vás u on-line přenosu ze zápasu NHL, ve kterém se konkrétně podíváme na konferenční střet, protože Colorado Avalanche na svém ledě přivítá Buffalo Sabres.

Zápas startuje něco málo po druhé hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 8. Landeskog (Rantanen, Ničuškin), 32. Kadri (Sikura, Newhook), 34. Rantanen (Makar, Girard), 59. Ničuškin (L. O'Connor) – 23. Cozens (J. Skinner)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Ničuškin, Rantanen, Landeskog – Newhook, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, Compher, Jost – Aube-Kubel, M. Malcev, Sikura.
    Trenér: Jared Bednar

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Jokiharju, M. Samuelsson, Fitzgerald, Bryson, Pysyk, Hägg, Dahlin – Tuch, Mittelstadt, Krebs – Cozens, Peterka, J. Skinner – Okposo, Eakin, Bjork – Hayden, Jankowski.
    Trenér: Tony Granato

Rozhodčí: Pochmara, Lambert – Toomey, O´Quinn

Diváci: 17 456