Písek – Klatovy 4:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 4:1 (kon.) | Kometa Brno B – SHK Hodonín 4:1 (kon.)
Jablonec n/N – Letňany 0:4 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Letci Letňany
Pondělí 31.01.2022, 18:00 • Jablonec nad Nisou, Městský zimní stadion • 2. liga skupina Sever (ČR) • 21. kolo

Letci z Letňan byli v dnešním zápase daleko lepším týmem a po zásluze vyhráli 4:0. Jablonec nezopakoval výborný výkon ze sobotního zápasu, kdy sice Vlci prohráli 2:4, ale sehráli výborný zápas. Ten asi Jablonecké stál spoustu sil a ty jim dnes chyběly. Z Městského zimního stadionu v Jablonci nad Nisou vám přejeme pěkný večer a zase někdy na shledanou u on-line přenosu! (20:16:28)

59:59
    Letňany právě vstřelily branku!
    V poslední vteřině ještě krásně našel Kellerstein před prázdnou brankou JANA HLAVÁČE, který současně se sirénou střílí svou druhou dnešní branku. Asistence: Adam Kellerstein.

59:39
    Ve velkých šancích se ocitli Jursa s Bouřilem, ale Zeithaml zatím uhájil nulu na svém kontě.

59:24
    Domácí se na chvilku dostali do útočného pásma, ale záhy tam přišli o puk.

58:56
    Vacín ve velké šanci, kterou ale opět likviduje Jelínek.

58:18
    Pěkně se uvolnil hostující Turek, který ohrozil Jelínka, ten však předvedl výborný zákrok.

57:33
    Hraje se pět na pět.

57:26
    Další vyhození domácích.

57:12
    Domácí dlouho v zámku, ale bez střely. Nakonec vypálil z poněkud nepřipravené pozice Kellerstein, domácí pak vyhodili.

56:05
    Domácí vyhazují obloučkem přes všechny čáry.

55:33
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Pavlů – 2 min., sekání). Domácí se dlouho bránili při signalizované výhodě. Nakonec hru přerušil až zákrok Jelínka.

54:29
    Nahození Straky skryl Jelínek v lapačce.

53:40
    Jursa chyboval v obraně a hosté tak získali pásmo, nakonec ale pokus hostí zblokován do ochranné sítě.

53:08
    Homolka našel na modré Abrahama, který bez přípravy vypálil golfákem, ale jeho pokus skončil v lapačce Zeithamla.

52:19
    Pejchal krásně našel na levé straně MATĚJE HASILA, který puk zvedl pod víko a korunoval svůj výborný výkon také brankou. Asistence: Tadeáš Pejchal.

52:08
    Hasil to zkoušel z levé strany, Jelínek byl připravený.

51:10
    Pavlů se hezky proháčkoval před Zeithamla a ohrozil ho. Byla to teprve druhá šance Jablonce ve třetí třetině...

49:50
    Jursa dostal přihrávku do jízdy a vyslal nebezpečnou střelu, jenže mířila do středu branky Zeithamla.

49:04
    Domácí jen odevzdaně nahazují do útočného pásma a jdou střídat.

48:24
    Letňany výborně brání a navíc jsou i nebezpečné v útoku. Zdá se, že Jablonci, který není zvyklý hrát zápasy ob den, docházejí síly.

47:54
    Křepelka bojoval v útočném pásmu, ale byl tam sám, a tak o puk přišel.

47:12
    Icing Vlků.

46:11
    Domácí teď konečně jen nebrábí, ale do útočného pásma se jim s pukem na holi nedaří proniknout.

45:03
    Vomáčka zkouel přihrávat napříč pásmem, ale jeho nahrávka nenašla adresáta. Alespoň se ale domácí vymanili z tlaku soupeře.

44:29
    Brokeš teď na chvilku vybojoval puk v útočném pásmu, ale brzy o něj přišel.

43:33
    Ofsajd Letňan.

43:24
    Řepík v dobré pozici mířil těsně mimo branku.

42:34
    Letci se vytrvale drží v útočném pásmu a ohrožují Jelínka. Hasil v dobré pozici nedal.

41:51
    Kropáček hned po buly v dobré šanci, ale Jelínek mu zmenšil střelecký úhel.

41:38
    Špatná rozehrávka Vlků končí zakázaným uvolněním.

41:03
    Letňany vyslaly už tři střely na Jelínka a domácí nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

40:26
    Řepík trefil dělovkou Jelínka do masky.

40:01

Druhá třetina byla jasně ve znamení hostí, kteří byli nebezpeční i během vlstních početních nevýhod. Druhý gól Letců přidal ve 33. minutě Hlaváč, od dalších branek domácí ochránil skvělý Jelínek v brance Vlků. Jablonec bude muset ve třetí třetině hodně přidat, pokud chce pomýšlet na body z dnešního zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:59
    Teprve v samotném závěru druhé třetiny si vytvořili domácí tlak, ale k brance to nevedlo.

39:40
    Od modré pálil Abraham, ale Zeithaml vyráží.

39:16
    Domácí se nemůžou dostat do útočného pásma, Letci postavili na vlastní modré neprostupnou hráz.

38:49
    Puk skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:42
    Nepřesnosti na obou stranách, nakonec ofsajd domácích.

38:15
    Vlci vyhazují na zakázané uvolnění.

37:49
    Domácí Kapička pálil z pravé strany, jeho pokus byl zblokovaný a Zeithaml měl plné ruce a nohy práce, aby ho zkrotil.

37:26
    Postavení mimo hru Jabloneckých.

36:56
    Hlaváč to zkoušel z pravé strany, ale Jelínek puk chytá.

36:24
    Domácí hráli v útočném pásmu puk vysokou holí.

36:02
    Letňany ve druhé třetině jasně dominují zápasu, daří se jim vytvářet příležitosti dokonce i během oslabení. Vlci si vytvářejí střelecké šance pouze sporadicky.

35:22
    Letňany jsou v plném počtu.

35:15
    Hosté vyhazují.

34:52
    Od modré nahodil puk Křepelka, ale Zeithaml puk bez potíží chytil do rukavice.

34:44
    Krpáček v další šanci v oslabení, ale tentokrát si na Jelínka nepřišel.

33:42
    Nejprve nebezpečně střílel Mrkvička, hosté pak šli do protiútoku dvou na jednoho. Zakončoval Kastner, který mířil na bližší vikýř, ale Jelínek puk vyrazil.

33:22
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Řepík – 2 min., vysoká hůl).

33:17
    Fiala vypálil od modré z levé strany a jeho utajenou střelu zastavila až pravá tyč Jelínkovy branky!

33:02
    Z pravé strany to zkoušel Turek, ale puk zůstal Jelínkovi ve výstroji.

32:14
    Kellerstein našel z levé strany před brankou JANA HLAVÁČE, který bekhendem z těžké pozice dokázal uplatnit své zkušenosti a skóruje! Asistence: Adam Kellerstein.

31:48
    Letňany mají převahu, ale Jelínek svými výbornými zákroky drží Jablonecké na dostřel.

31:33
    Koláříkovu dělovku srazil Plíhal.

31:24
    Mrkvičkovi se rozehrávka nepodařila dle představ a je z toho icing.

30:43
    Letňany jsou v pěti.

30:15
    Domácí hrají přesilovku honě mizerně, Letňany měly už tři šance v oslabení...

29:20
    Wojnar s Hasilem jeli po obrovské chybě domácí obrany ve dvou na Jelínka, Wojnar nakonec místo přihrávky volil střelu, ale šla nad horní tyč Jelínkovy branky. To byla obrovská šance na zvýšení náskoku!

28:43
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Hozák – 2 min., sekání).

28:43
    Domácí jsou v pěti, vzápětí pálil Potěchin a Jelínek předvedl výborný zákrok.

28:11
    Přihrávka na Lokajíčka nebyla přesná a hosté se sami vytlačili z pásma.

27:51
    Vlci vyhazují.

27:25
    Od modré pálil po ledě Lokajíček, ale Jelínek opět chytá.

26:33
    Z levé strany pálil Řepík, výborný zákrok Jelínka!

26:24
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Abraham – 2 min., hrubost).

26:24
    Závar před Jelínkem. Puk se dostal k Zedkovi, ten ale vystřelil přímo doprostřed branky.

25:59
    Kastner pálil na vyrážečku, ale Jelínek situaci vyřešil.

25:11
    Potěchin pálil od modré, ale trefil jabloneckého obránce před sebou.

24:54
    Domácí jsou v plném počtu a vyhazují na zakázané uvolnění.

24:12
    Kačírek se dostal v oslabení do samostatného úniku. Pokusil se o střelu na vyrážečku, ale Zeithaml vyráží!

23:47
    Domácí vyhazují.

23:39
    Hosté tráví přesilovku v útočném pásmu, ale nebezpečných situací si vytvořili poskrovnu.

23:29
    Dělovka Koláříka bez přípravy byla sražena mimo.

22:32
    Kolářík si hledal volné místo ke střele a nakonec ohrozil Jelínkovu branku, ale skóre se nemění.

22:18
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Bitman – 2 min., sekání).

21:30
    Začalo se opatrně ve středním pásmu.

20:01

Domácí vstoupili do zápase lépe, hosté v první polovině úvodní části nebyli nabezpeční. jenže když Vlci nevyužili dlouhou přesilovku pět proti třem, dokázali hosté ještě vteřinu před návratem svého druhého vyloučeného hráče udeřit, když se po samostatné akci prosadil Vojtěch Kropáček. Neměl to snadné a přesto se dokázal z těžké pozice dostat před gólmana a brnkově zakončit. Za to mu patří velké uznání. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:40
    Bouřil dostal přihrávku na útočnou modrou, ale neměl rychlost k tomu, aby se pokusil o zteč Zeithamlovy branky.

18:30
    VOJTĚCH KROPÁČEK dokázal obrat domácího obránce o puk na modré čáře, nabruslil si z pravé strany před gólmana a otevírá skóre! Bez asistence.

18:10
    Hájek ve velké příležitosti, ale Zeithaml v poslední chvíli zachránil.

17:56
    Grupo Antolin Turnovelká šance Kapičky, drtivý tlak domácích!

17:32
    Mrkvičkovu dělovku Zeithaml vyráží.

16:53

16:31
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Kolářík – 2 min., nedovolené bránění). Skoro minutu a půl budou hrát domácí pět na tři.

16:12
    Jan Křepelka si najel na modré doprostřed a trefil levou tyč Zeithamlovy svatyně!

16:02
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Arnošt – 2 min., sekání).

15:28
    Velká šance domácího Kačírka! Dostal puk a velkou rychlostí se řítil a branku Zeithamla. Prostor k zakončení měl, ale nakonec volné místo netrefil a skóre se nemění.

14:47
    Zakázané uvolnění Letňan.

14:31
    Řepík je na ledě.

14:18
    Teď domácí sevřeli Letňany do zámku, nebezpečně pálil Pavlů, ale hostům se nakonec přece jen podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

13:37
    A teď dokonce končí nepřesná přihrávka Vlků zakázaným uvolněním.

13:13
    Domácímse první část přesilovky nedaří. Ještě nevystřelili.

12:31
    Po levé straně pronika Homolka a hostující Řepák ho fauloval. Jde ven za napadení.

11:34
    Dělovka Lokajíčka od modré zaduněla o mantinel za brankou Jelínka.

10:52
    Střela Patzelta byla nedůrazná a ještě šla mimo.

09:52
    Domácí vyhazují dvakrát za sebou na zakázané uvolnění, Letňany ani sobotní výhrou neutišily hlad po gólech.

09:15
    Řepík zpoza branky nahazoval puk před brankáře a doufal o odraz puku do sítě. Gólmana sice překvapil, puk v síti ovšem neskončil.

08:10
    Domácí se snaží o útočení, ale teď se puk od hokejky Hrice odrazil na hostující střídačku.

07:26
    Vomáčka našel v ideální pozici v pravém kruhu stojícího Křepelku, jehož ránu ale Zeithaml likviduje!

07:03
    Hezká finta Patzelta, ale nakonec dojem z ní kazí následné zakázané uvolnění Vlků.

05:52
    Naopak našel Jursa Bouřila a ten nebezpečně vypálil. Zeithaml byl připravený.

5:10
    Ve druhé polovině přesilovky nejsou Letňany nebezpečné.

04:41
    Ofsajd Letců.

04:16
    Nahození Hlaváče skončilo mimo branku, pak Vlci vyhazují.

03:37
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Abraham – 2 min., krosček). To byl trochu zbytečný faul.

03:22
    Abraham chyboval v obranném pásmu, ale výbornou práci v obranném pásmu předvedl Plíhal.

2:54
    Domácí Vlci se ubránili a hrají v plném počtu.

2:22
    Luokajíček našel Smolu, jehož střelu Jelínek vyrazil a domácí odpálili puk do bezpečí.

1:25
    Kolářík neudržel pásmo a domácí vyhazují.

00:54
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Homolka – 2 min., podrážení).

00:28
    První postavení mimo hru v zápase. Zavinily ho Letňany.

00:01

Oba ýmy už jsou na ledě a zápas za chvíli začne.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Patzelt, Bitman, Pavlů (A), Abraham, Had, Mrkvička (C) – Křepelka, Jakubec, Kačírek – Brokeš, Hric, Jursa – Hájek, Plíhal, Kapička – Vomáčka, Homolka (A), Bouřil.
    Trenér: Tomáš Plíhal

HC Letci Letňany: Zeithaml (Horák) – Potěchin, Straka, Chalupa, Lokajíček, Zedek, Kolářík, Fiala – Kastner (A), Hasil, Hlaváč – Vacín, Řepík, Wojnar – Kropáček, T. Pejchal, Kellerstein – Hozák (C), Turek, Arnošt – Smola.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Domský – Goltsch, Beneš.

V sobotu v kársném zápase Jablonečtí Vlci s Letňanskými Letci prohráli 2:4, v pondělní dohrávce se jim pokusí porážku oplatit. Zápas začíná na jabloneckém zimním stadionu v 18 hodin.

Nový termín utkání je 31.1. 2022.

Utkání v Jablonci se ani dnes neodehraje. V týmu Jablonce byl potvrzen covid, a tak se hledá další náhradní termín.

Zápas mezi Jabloncem a Letňany se bude dohrávat 17. ledna od 18:00.

V Jablonci se dnes hrát nebude. Ani po hodině snažení se nepodařilo ledařům opravit praskliny v ledu, a tak bylo rozhodnuto o ukončení utkání pro nezpůsobilost ledové plochy.

Utkání zatím nezačalo kvůli díře v ledu.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Abraham, Pavlů (A), Had, Kulda, Charvát, Tržický, Pilek – Kačírek, Hric, Brokeš (C) – Hájek, Král, Bajer – Jursa, Bouřil, Homolka (A)

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Hanuš, Lokajíček, Šána, Zedek, Kolářík, Straka, Fiala, Potěchin – Kastner (A), Hlaváč, Vacín – Řepík, K. Pejchal, Kropáček – T. Pejchal, Kellerstein, Hozák (C) – Turek, Arnošt, Staněk

Rozhodčí: Kraval – Thuma, Jurak.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 19. Kropáček, 33. Hlaváč (Kellerstein), 53. Hasil (Pejchal), 60. Hlaváč (Kellerstein)

Rozhodčí: Domský – Goltsch, Beneš