Plzeň – Olomouc 2:1 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Třinec 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 5:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 01.02.2022, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 48. kolo

Na konečný výsledek však už potyčka mezi hráči obou týmů nebude mít vliv. Kometa si v domácím prostředí ponechá všechny body a po třech porážkách se určitě jedná o potřebnou vzpruhu pro moravský tým. Mladá Boleslav dnes může litovat neproměněných přesilových her, celkem jich hrála pět. Kometa však prokázala, že umí velmi dobře bránit, lví podíl na vítězství domácích má také brankář Marek Čiliak. Jediným hráčem, který na něj dnes vyzrál byl Jan Stránský, ovšem Středočeši začali dotahovat pozdě. To je pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek dnešního večera.

22:41 (20:24:18)

Už zbývaly jednotky vteřin, když se projevila frustrace Mladé Boleslavi u domácí střídačky a ještě se strhla mela.

59:51
    Rozhodčí nakonec nařídil vhazování ve středním pásmu a to už pro hosty bude velmi těžké.

59:51
    Ještě se bude vhazovat před brankou Brna.

59:26
    Kometa znovu dostala kotouč mimo obranné pásmo a o cenné vteřinky se pere Horký.

59:18
    Šťastného střelu Čiliak vyrazil a z mezikruží se v tutové pozici ocitl Pospíšil, ovšem ke smůle svého týmu trestuhodně minul!

58:57
    Kometa zatím výborně brání, Mladá Boleslav znovu musí pro puk.

58:39
    Znovu se hostům nepovedlo usadit před brankou Komety.

58:26
    Kometa ihned po vhazování dostala puk z obranného pásma.

58:15
    Mladá Boleslav to zkusí v šesti, Krošelj je na střídačce a vhazuje se před Čiliakem.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Hosté hrají v plném počtu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56
    Bruslaři jsou v útočném pásmu i ve čtyrech.

57:22
    Tanseyho střelu Krošelj velmi dobře viděl a ještě stačil rozehrát Fillmanovi na vyhození kotouče až k Čiliakovi.

56:54
    Šťastný se vložil do kombinace domácích a vyvezl puk mimo ohrožení hostující brány.

56:29
    Prudkou ránu Rotha Krošelj vyrazil, Kometa stále drží puk v útočném pásmu.

56:10
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Matyáš Kantner – 2 min., nedovolené bránění).

55:57
    Dlouhé brněnské nahození Krošelj raději ukryl ve své lapačce, po delší době se bude vhazovat před brankou hostů.

55:39
    Střelu Jánošíka se snažil usměrnit Bičevskis, ale puk zamířil vysoko nad brněnskou branku.

55:33
    Nyní už jsou však Bruslaři znovu před Čiliakem.

55:03
    Brňané se vymanili z obranného pásma a snaží se nasbírat cenné vteřinky před Krošeljem.

54:13
    Kousal nabil na modrou čáru Pláňkovi, jeho rána však skončila vysoko nad brankou Čiliaka.

53:39
    Holík nyní odehrál puk tak, aby nezamířil na zakázané uvolnění a Kometa posílá na led čerstvé síly.

53:03
    Bruslaři logicky vycítili příležitost smazat dvoubrankové manko domácích a snaží se být nadále aktivní v útočném pásmu.

52:34
    Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.
    52:16 Jan STRÁNSKÝ - 2:1

52:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nyní se ovšem jako blesk z čistého nebe dostavila kontaktní branka Mladé Boleslavi. Bičevskis vybojoval u mantinelu v obranném pásmu puk a předložil jej JANU STRÁNSKÉMU, který se rozjel na brněnskou pásmu z pravé strany a povedenou střelou do protipohybu brněnského brankáře dal svému týmu naději na bodový zisk. Asistence: Maris Bičevskis, Martin Ševc.

52:02
    Brňané aktivně napadají rozehrávku hostů a čas běží.

51:11
    Máme zde statistickou perličku, Kometa ubránila 31. oslabení v řadě!

50:56
    Kometa hraje v plném počtu, dnes už ubránila pět přesilových her soupeře.

50:30
    Bruslaři se vlastní vinnou připravili o útočné pásmo.

50:12
    Bernadova rána od modré skončila mimo, hosté jsou však nadále v kombinaci.

49:38
    Ševcovu ránu přizvedl Fořt až do ochranné sítě, hra je přerušena a Kometa posílá na led čerstvé síly.

49:15
    Šťastného střela byla sražena mimo branku Brna, hosté jsou nadále na puku v útočném pásmu.

48:56
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Mueller – 2 min., nedovolené bránění).

47:49
    Hosté byli aktivní v útočném pásmu, ale brněnská obrana se nenechala dostat pod tlak.

47:21
    Kantner se nyní dostal až před Čiliaka, ovšem nedokázal si puk ideálně srovnat na holi.

46:54
    Boleslav se usazovala v útočném pásmu, kombinaci však přerušila hra vysokou holí a hra je přerušena. Probíhá další komerční přestávka.

46:43
    Ševcovu přízemní střelu tečoval Bernad, puk však zamířil mimo Čiliakovu branku.

46:09
    Zakázané uvolnění Brna.

45:42
    Horký se mezi obránci hostů dostával ke střele, prudký pokus ovšem Krošelj vyrazil.

45:10
    Rychlý protiútok v podání elitní formace domácích, Zaťovič poslal puk Holíkovi, ten ještě vylepšil pozici Muellerovi, ale jeho ránu dokázal Krošelj vytěsnit nahoru do ochranné sítě, vhazuje se před brankou hostů.

44:57
    Po vhazování před Čiliakem se ke střele dostal Flynn, brněnský brankář opět pohotově vytáhl svou lapačku.

44:52
    Mladá Boleslav stále marně hledá cestu do útočného pásma.

44:07
    Brněnská snaha o další brejk končí ofsajdem.

43:35
    Malý poslal puk ve středním pásmu na Muellera, ten se však nedokázal mezi bránícími hráči Boleslavi dostat k zakončení.

42:47
    Brno kontroluje puk ve středním pásmu, Mladá Boleslav se nemůže dostat do hry.

41:38
    Kometa hraje v plném počtu.

41:34
    Kelemen vybídl ke kontaktu Kousala, ten si srovnal puk na holi na hranici pravého kruhu, ale pozorného Čiliaka neprostřelil.

41:00
    Další závoru na modré čáře vystavil Ostřížek, zdálo se, že by mohl i vyrazit do úniku, ale neměl dostatečnou rychlost.

40:35
    Tansey dlouhým výhozem osvobozuje Brno.

40:27
    Hra je přerušená, protože puk se dotkl ochranné sítě, vhazuje se před brankou Komety.

40:05
    Stejně jako na startu druhé, tak i ve třetí třetině pokračuje Mladá Boleslav v početní výhodě.

40:01

Ve druhé třetině jsme na změnu skóre čekali marně. Hosté z Mladé Boleslavi měli k dispozici hned čtyři početní výhody, přičemž většinu té poslední si znovu přenášejí do startu nadcházející třetiny. Kometa dnes velmi dobře brání a za zády brněnské obrany chytá jistý Marek Čiliak. Bruslaři mají sice výraznou střeleckou převahu, ale chybí jim více kreativity, která by přeci jen více mohla rozhodit brněnskou obranu. Kometa hrozila z brejků, velkou příležitost k navýšení skóre měl Zaťovič, ovšem Krošelj už další branku za svými zády nepřipustil. Třetí třetina odstartuje v brněnské Winning Group Areně v 19:45.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vladimír Roth – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

39:35
    Kousal zkusil vypálit prudce z otočky, Čiliak měl puk na dohled a jeho střelu vyrazil.

39:06
    Bruslaři v závěru druhé třetiny opět drží útočné pásmo a snaží se kombinovat.

38:28
    Mueller rychle otočil hru a skrz bránícího hráče vystřelil, puk však změnil směr a Krošelj měl teď co dělat, aby neinkasoval potřetí v utkání.

38:18
    Středočeši jsou usazeni v útočném pásmu, ale jejich střely postrádají přesnost.

37:07
    Bruslařům nelze upřít snaha o útočný hokej, nyní se však vlastní nepřesností vyhnali mimo brněnskou třetinu hřiště.

36:11
    Holík rychle dopravil puk do obranného pásma hostů a ještě bekhendem prověřil pozornost Krošelje, mezitím může Kometa poslat na led čerstvé síly.

35:56
    Brnu se nyní nepovedlo rozehrát a píská se zakázané uvolnění.

35:41
    Čiliak si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát byl připraven krotit ránu Kantnera.

35:17
    Hostům dnes v přesilové hře není přáno, Kometa ubránila i třetí oslabení v utkání.

34:50
    Znovu se Kometě podařilo vyhodit.

34:19
    Puk je znovu až u branky hostů.

33:47
    Kousal dojel až před brněnskou branku, kde přenechával puk Kelemenovi, ovšem puk z hole druhého jmenovaného skončil mimo brněnskou branku.

33:24
    Kometa se ihned osvobozuje.

33:17
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Adam Zbořil – 2 min., hrubost).

32:44
    Hosté nyní přitlačili v útočném pásmu, Kotala připravil slibnou palebnou pozici Pospíšilovi, ale ani tentokrát Čiliak neinkasoval.

32:25
    Na druhé straně se do střely od modré čáry opřel Pláněk, Čiliak však zasahovat nemusel, hostující zadáka nebyl přesný.

31:34
    Kometa se rozhodně nechce uchýlit pouze k obrané dvoubrankového náskoku a do útočného pásma podniká sebevědomé výpady, domácím však zatím schází větší přesnost v kombinacích.

30:48
    Kotala ujížděl do zajímavé střelecké pozice, na poslední chvíli mu zakončení znemožnil Ďaloga.

30:27
    Zbořil zlobí obranu svých bývalých spoluhráčů, nejprve hledal před brankou Horkého, puk však byl sražen zpět na hůl Zbořila a ten se snažil puk usměrnit zpoza branky k tyči, naštěstí pro hosty Krošelj dobře četl hru.

30:00
    Další snaha hostů končí ofsajdem, následuje komerční přestávka.

29:05
    Boleslav nyní dokázala několikrát zabránit výhozu brněnské obrany z pásma, k ohrožení Čiliaka se však hosté nedostávají.

28:33
    Kometa byla blízko tříbrankovému vedení! Mueller od mantinelu našel na hranici brankoviště zcela volného Zaťoviče, ten však se svou snahou okamžitě usměrnit puk za Krošelja tentokrát neuspěl!

27:56
    Kometa znovu přečkala oslabení bez úhony a hraje v plném počtu.

27:45

27:29
    Najman přenechal puk na modré čáře Bernadovi, Čiliak schovanou střelu vytáhl betonem.

26:57
    Další ránu z první měl na svědomí Stránský, Čiliak drží Kometu s čistým štítem.

26:45
    Pospíšil poslal puk přes šíří pásma na Fořta, proti centru první formace hostů znovu úřadovala pohotová lapačka brněnského brankáře.

26:37
    Kometa se osvobodila.

26:15
    Pospíšilovu střelu zablokoval Rákos, hosté nadále na puku před Čiliakem.

25:56
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radek Kučeřík – 2 min., hrubost).

25:34
    Středočeši se snaží na Kometu přitlačit, Gulaši odehrál puk na střídačku hostujícího týmu.

25:13
    Nyní ovšem Kometa chybovala v rozehrávce a toho se snažil okamžitě využít Fořt, jeho prudká rána však skončila v pohotové lapačce Čiliaka!

24:43
    Kometa podobně jako Boleslav nepovoluje ohrožení vlastního brankáře, jsme tak svědky hry nahoru dolů bez tvorby brankových příležitostí.

23:54
    Meluzín zachytil puk ještě ve středním pásmu, takže se píská ofsajd Brna.

23:15
    Brňané se snaží v plném počtu hráčů najít cestu do útočného pásma, ale Bruslaři zabezpečili modrou čáru.

22:19

22:15
    Zbořil zahrozil ve vlastním oslabení střelou z pravého křídla, Krošelj vyrazil.

21:49
    Vyhození Komety zachytil Bernad, najel si s pukem hlouběji mezi kruhy, ale brněnskou branku těsně minul.

21:19
    Ostřížek nyní posbíral cenné vteřinky za brankou Mladé Boleslavi.

20:52
    Kelemen se nyní dostal až na hranici brněnského brankoviště, puk však za Čiliakův beton nezasunul!

20:36
    Další úspěšné vyhození Komety měl na svědomí Holland.

20:17
    Zaťovič odmítl bleskové usazení Bruslařů v pásmu a vyhodil.

20:02
    Hosté byli úspěšní na úvodním vhazování a pokračují v přesilové hře.

20:01

První třetina utkání mezi Brnem a Mladou Boleslaví dlouho nenabízelo nic mimořádného. Úvod zápasu přinesl opatrný hokej ve znamení vzájemného oťukávání. Vše se zlomilo s prvním vyloučením v utkání, které měl na svědomí hostující útočník Kousal. Kometa využila nabízenou přesilovou hru, když do černého zamířil Martin Zaťovič. Uplynulo pouhých 16 vteřin hry a Kometa šla do dvoubrankového náskoku, když zmatku v obraně hostů využil Otakar Šiki, pro něhož to byla první trefa v brněnském dresu. Kometa si závěr zkomplikovala vyloučením Daniela Rákose, jenž nafasoval 2+2 minuty, Bruslaři si tak do startu druhé třetiny přenášejí přesilovou hru, která bude trvat ještě 2 minuty a 19 vteřin, stane se tak v 18:54.

Střely na branku v 1. třetině:

10:12

20:00

19:34
    Pospíšil směřoval puk do brněnského brankoviště, ten se odrazil na hůl Fořta, kterého však v tutové pozici vychytal pozorný Čiliak!

18:52
    Pospíšilovu střelu zablokoval Tansey, hosté nadále kombinují.

18:29
    Kometa se osvobozuje.

18:18
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování).

17:53
    Mueller nyní prošel do pásma, obešel bránící hráče Mladé Boleslavi a ještě připravil pozici Holíkovi, na jeho pokus se však Krošelj stačil přesunout a tentokrát svůj tým podržet.
    17:03 Otakar ŠIK - 2:0

17:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané bleskově odskakují do dvoubrankového vedení! Domácí se postarali o další zmatek v pásmu Mladé Boleslavi, Krošelj se po jednom ze zákroků ocitl na ledové ploše a dezorientovanou obranu hostů potrestal OTAKAR ŠIK a připsal si první trefu v dresu brněnské Komety. Asistence: David Ostřížek, Daniel Rákos.
    16:47 Martin ZAŤOVIČ - 1:0

16:47
    Kometa využívá přesilovou hru! Ihned po vhazování domácí rozehráli kombinaci, od modré čáry vypálil Roth, do jehož rány vložil hůl MARTIN ZAŤOVIČ a usměrnil puk za bezmocného Krošelje. Asistence: Vladimír Roth, Luboš Horký.

16:30
    Nyní už se Brno zformovalo před Krošeljem a mladoboleslavský brankář si musel připsat další úspěšný zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

16:08
    Ve vlastním oslabení se k odraženému kotouči dostal Šťastný a prověřil Čiliaka prudkou střelou, kterou ovšem domácí brankář dokázal zneškodnit!

15:55
    Bruslařům se podařilo vyhodit.

15:43
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Kousal – 2 min., podrážení).

15:42
    Rychlý protiútok Mladé Boleslavi vedl Kousal, mezi kruhy uvolnil Najmana a Čiliak naštěstí pro Brno předvedl vynikající postřeh!

15:08
    Třetí formace domácích, dnes složená z mladých hráčů, si vypracovala slibnou příležitost, když Malý vyzval ke střele Meluzína a Krošelj musel bleskově reagovat.

14:23
    Ďaloga se snažil sebevědomě proniknout skrz obranný val Bruslařů, chvíli se mu to i dařilo, ale hosté mu zakončení neumožnili.

14:15
    Bičevskis ve snaze urychlit průnik hostů do pásma odehrál puk až mimo ledovou plochu. Následuje další komerční přestávka.

13:37
    Kelemen vyhrál sprinterský souboj, vyhnul se tak zakázanému uvolnění a z ostrého úhlu ještě stačil otestovat pozornost Čiliaka, brněnský brankář měl prostor u bližší tyče pokrytý.

13:00
    Nyní už se Kometě podařilo vymanit z obranné třetiny a její čtvrtá formace se snaží něco vymyslet na druhé straně.

12:39
    Další střelecký pokus si připsal Moravec a hosté stíhají v náporu střídat.

12:13
    Kantner dostal nabito na modrou čáru, jeho pokus zastavilo zadní tvrzené sklo, Bruslaři jsou nadále v kombinaci před Čiliakem.

11:52
    Elitní formace hostů se drží s kotoučem v útočném pásmu, obrana Komety se musí mít na pozoru.

11:10
    Stránský dojel odražený puk v útočném pásmu a vyslal prudkou střelu, kterou Čiliak zlikvidoval pohotovým zákrokem ramenem.

10:46
    Mladá Boleslav začíná přidávat na útočné aktivitě, Kotala mezi kruhy našel Pospíšila, jeho střelu sice Čiliak vyrazil, ale vůbec si nebyl jistý, kde se puk nachází, až teprve obránci Komety uhasili hrozící nebezpečí.

10:31
    Kousal nyní rychle nabruslil do útočného pásma a předal puk Moravcovi, jeho bekhend však skončil na boční síti a Čiliak následně dostal puk pod kontrolu, vhazuje se před brankou Komety.

09:51
    Bruslaři opět přidali v aktivitě při napadání, ale domácí obrana pracuje s pukem dobře i pod tlakem a nepřipouští ztráty.

09:04
    Brněnská obrana nyní neumožňuje hostům průnik před Čiliaka, domácí jsou nyní více na kotouči.

07:59
    Kotala nyní tak trochu se štěstím prošel skrz obranný val Brna, snažil se vylepšit pozici Kelemenovi, ovšem druhý jmenovaný nedokázal puk zpracovat a brněnská obrana si jej přebrala k rychlému protiútoku.

07:01
    Roth nyní přízemní střelou od modré čáry protáhl Krošelje, jenž vyrazil pokus brněnského zadáka špičkou betonu.

06:52
    Další ambiciózní brejk v podání hostů končí ofsajdem a následuje první komerční přestávka dnešního utkání.

06:33
    Bruslaři po opětovném zisku kotouče nikam nespěchají, Fillman počká na dostřídání svých spoluhráčů.

05:57
    Hosté jsou aktivní ve forčekingu, ovšem Fořt se přes veškerou snahu ke střele nedostal a domácí jdou do protiútoku.

05:16
    Hosté bojovali o kotouč v útočném pásmu, brněnská obrana ovšem dobře pracovala a nepřipustila tvorbu souhry Mladé Boleslavi.

04:45
    Mitchell Fillman nyní v rychlém brejku našel mezi kruhy Flynna, ten se snažil okamžitě usměrnit puk na Čiliakovu branku, ovšem dobrý obranným zákrokem se prezentoval Bartejs a puk skončil ve výstroji domácího zadáka, vhazovat se bude před Čiliakem.

04:16
    Bruslařům se podařilo po delší době navštívit obrannou třetinu Brna, od modré čáry zkusil vystřelit Mitchell Fillman, Čiliak reagoval hokejkou a nyní jsou to domácí, kdo vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

03:53
    Další střelecký pokus Brna měl na svědomí Meluzín, Krošelj znovu úspěšně zasáhl a střelu brněnského mladíka z levého kruhu podržel ve své výstroji.

03:42
    Holík pálil z voleje po přihrávce Zaťoviče, Krošelj puk pouze vyrazil, ovšem číhající Mueller se k dorážce nedostal, hosté následně odpálili puk znovu pouze na zakázané uvolnění.

03:24
    Elitní formace Brna se drží před Krošeljem a snaží se o tvorbu kombinace.

03:08
    Mladá Boleslav po vhazování vyhodila pouze na zakázané uvolnění, a tak se celá situace před její brankou bude opakovat.

03:03
    Po pravém křídle vyrazil do útočného pásma Mueller, natáhl na sebe bránícího hráče a připravil palebnou pozici pro Zaťoviče, Krošelj se proti brněnskému kapitánovi předvedl pohotovou lapačkou.

02:23
    Ani jednomu z celků se doposud nepodařilo ohrozit branku soupeře.

01:43
    Flynn hledal zpoza branky někoho v mladoboleslavském dresu před Čiliakem, nikdo takový se však po přihrávce naslepo nenašel a puk přebral domácí mladičký útočník Šalé.

01:13
    Horký aktivně postupoval vstříc obraně hostů, ačkoliv byl jeho průnik sebevědomý, ke koncovce se nedostal.

00:28
    Kantner zavezl puk do brněnského pásma, kde jej předával na křídlo Fořtovi, brněnská obrana včas znemožnila tvorbu hostující kombinace.

00:05
    Při snaze získat puk se již ve středovém kruhu strhla mela, nakonec se jej ujímá domácí tým.

00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Jakub Sedláček) – Kučeřík, Roth, Ďaloga, R. Holland, Gulaši (A), Bartejs, Tansey – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, A. Zbořil, L. Horký – Meluzín, Malý, Šalé – Ostřížek, Rákos, Šik.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Jánošík, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Pavel Pýcha, Fillman, Bernad – Kantner, Fořt, D. Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský (A).

Rozhodčí: Lacina, Šindel – Pešek, Malý.

BRNO vs. MLADÁ BOLESLAV

Tipsport extraliga má na přelomu ledna a února svižné tempo a v úterý je na programu již 48. kolo základní části. Brněnská Kometa se vrátí do domácího prostředí, kde bude bojovat se soupeřem z Mladé Boleslavi. Bruslaři přijedou pod Špilberk povzbuzeni výhrou nad favorizovanými Pardubicemi. Naopak Brňané budou chtít uspět před vlastními fanoušky a připsat si potřebné vítězství.

BK Mladá Boleslav:

Z posledních tří zápasů se Středočeši radovali dvakrát. Potřebnou vzpruhu pak určitě může dodat Bruslařům nedělní vítězství na ledě favorizovaných Pardubic, v repríze loňského čtvrtfinále totiž Bruslaři brali všechny body za přesvědčivý výsledek 4:0. Momentálně se Mladá Boleslav podobně jako Kometa nachází v nabitém středu tabulky, nyní ji patří sedmá pozice, na čtvrtou Plzeň Bruslaři ztrácejí devět bodů, ale mají hned dva zápasy k dobru. I přes povedený výkon v Pardubicích se s týmem na vlastní žádost rozloučil trenér Pavel Patera, jenž v klubu působil od roku 2018 a pokaždé jej dotáhl do play-off. Uvolněné místo po boku Radima Rulíka zaujme exbrněnský Petr Haken.

Tahounem Bruslařů je v letošní sezoně třiadvacetiletý Petr Kousal, v týmu vede kanadské bodování s bilancí 15+19 a je zároveň i nejlepším nahrávačem. Do černého se z Bruslařů nejvíc dokázal trefit Jakub Kotala (16+5), neztrácí se ani další mladý útočník Ondřej Najman (10+14). Pro výkony Mladé Boleslavi je klíčová také přítomnost reprezentačního útočníka Davida Šťastného (8+11).

Defenzíva týmu stojí na zkušenostech Martina Ševce (3+14). Ofenzívu se snaží podpořit také českobudějovická předsezonní posila Pavel Pýcha (2+12). Užitečné výkony podává Martin Pláněk (3+7) a především má 9 kladných bodů. Bruslaři se mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici. Gašper Krošelj odchytal 23 zápasů, Jan Růžička pouze o utkání méně, oba maskovaní muži mají podobná čísla. Mírně navrch má Krošelj s úspěšností zákroků 91,15 procent a průměrem inkasovaných branek na zápas 2.39. Růžička pochytal 90,55 střel soupeřů a průměrně inkasoval 2.,61 branky na zápas. Kdo dostane důvěru pro úterní střet v Brně?

Vzájemná utkání v sezoně 2021/2022:

Mladá Boleslav – Brno 5:1

Brno – Mladá Boleslav 6:1

Mladá Boleslav – Brno 3:2

HC Kometa Brno:

Hráči brněnské Komety se po vynucené izolaci dostali do dvou utkání. Jednalo se o střet s Karlovými Vary (1:2 po samostatných nájezdech) a ve Zlíně (2:5 z pohledu Brňanů). Proti Mladé Boleslavi se budou chtít modrobílí určitě vytáhnout, neboť další utkání sehrají až 11. února a střed tabulky je neúprosně vyrovnaný. O postavení týmu rozhoduje takřka každý bod, o čemž svědčí i fakt, že mezi 5. a 13. místem je rozdíl pouhých 15 bodů.

Po odpykaném disciplinárním trestu se Brnu vrátil do sestavy kapitán Martin Zaťovič, ovšem v posledním utkání proti Zlínu se jeho formaci bodovat nepodařilo. O čelo extraligové produktivity se nadále pere Peter Mueller, jenž aktuálně čítá na svém kontě 22 branek a 26 asistencí. Nyní je na 3. místě produktivity, na pražského Chlapíka ztrácí tři kanadské body.

Kometa aktuálně sídlí na 10. místě, ovšem v případě úspěchu se v nabité tabulce může dotáhnout právě na soupeře z Mladé Boleslavi. Brňané by se jistě nezlobili, kdyby se jim podařilo zopakovat letošní domácí úspěch proti Středočechům, když zvítězili vysoko 6:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 17. Zaťovič (Roth, L. Horký), 18. Šik (Ostřížek, Rákos) – 53. J. Stránský (Bičevskis, Ševc)

Trenér: Kalous

Trenér: Rulík

Rozhodčí: Lacina, Šindel – Pešek, Malý