Columbus – Florida 4:8 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:1 (po pr.) | Chicago – Vancouver 1:3 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:2 (po pr.) | Toronto – New Jersey 6:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:8 (2:4, 2:3, 0:1)
Florida Panthers
Úterý 01.02.2022, 01:09 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    Mason Marchment si dnes připsal šest kanadských bodů, čímž vyrovnal klubový rekord Olliho Jokinena z roku 2007.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:40 (11:11, 8:14, 17:15)
    Zblokované střely – 21:14
    Vyhraná vhazování – 30:35
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 33:9

Ve třetí třetině už padl jediný gól, který na jejím začátku vstřelil hostující Mason Marchment. Columbus tak na svém ledě podlehl Floridě 4:8. Hodně divoké to bylo zejména v úvodních dvou třetinách. Blue Jackets od počátku jen dotahovali. Když se jim ale v průběhu druhé části podařilo snížit z 2:5 na 4:5, vypadalo to, že jsou zpátky ve hře. Cats však krátce před přestávkou udeřili dvakrát v rozmezí 15 sekund a definitivně sebrali soupeři vítr z plachet.

Panterům fantasticky zahrála třetí formace. Sam Reinhart zaznamenal hattrick a k tomu asistenci, Mason Marchment si připsal dokonce šest bodů (2+4) a Anton Lundell pět nahrávek.

59:36
    Sam Bennett dostal přihrávku na levé křídlo a golfákem ještě vyzkoušel Korpisala. Ten kotouč drží a přerušil hru.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Jakub Voráček jel z levé strany na Bobrovského. Ten zakončení mezi betony pokryl!

58:06
    Utkání se blíží ke svému konci. Zbývají dvě minuty.

57:13
    Na druhé straně musel Bobrovskij řešit výjezd Gustava Nyquista z levé strany.

56:39
    Mason Marchment by chtěl hattrick. Hostující útočník si navedl puk na střed k bekhendové střele, která domácí svatyni minula.

55:34
    Na modré měl napraženo Radko Gudas. Jeho rána byla sražena vedle domácí branky.

54:25

54:20
    Sam Bennett se v oslabení zjevil sám před Korpisalem. Zkusil bekhendovou kličku, ovšem domácí brankář ji přečetl a chytil kotouč do lapačky!

53:41
    Zach Werenski dobře schoval svou střelu švihem. Bobrovskij byl ale dobře postaven a kotouč ho trefil.

52:52
    Hostům se podařilo vyhodit.

52:28
    Hned po buly přišla střela Maxe Domiho, kterou pokryl Bobrovskij.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Nyquist (Bayreuther), 20. Laine (J. Voráček), 26. Bemström (Domi, Roslovic), 32. Laine – 1. Marchment (A. Lundell), 4. S. Reinhart (A. Lundell, Marchment), 12. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 18. S. Reinhart (Marchment, A. Lundell), 25. S. Reinhart (Marchment, A. Lundell), 38. Tippett (Verhaeghe, S. Bennett), 38. Weegar (Marchment), 41. Marchment (S. Reinhart, A. Lundell)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (41. Korpisalo) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – Laine, Jenner (C), Nyquist – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, J. Voráček – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov (C), Huberdeau (A) – Tippett, S. Bennett, Duclair – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – J. Thornton, Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Kitchen

Rozhodčí: Dunning, Morton – Pancich, Cherrey

Diváci: 14 214