Jihlava – Prostějov 4:2 (kon.) | Vsetín – Sokolov 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Kolín – Frýdek-M. 1:2 (kon.) | Šumperk – Havířov 4:2 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 0:5 (kont.) | Přerov – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HC Baník Sokolov
Středa 02.02.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

VHK ROBE Vsetín: Gába (D. Sachr) – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), Smetana, J. Říha, Hryciow, Š. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, Kucharczyk (A), Klímek – R. Půček, R. Vlach, Gago – Pitule, Venkrbec, Hořanský.
    Trenér: Stantien

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Pohl, D. Zeman, A. Rulík, Vodička, Kadeřávek – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – L. Adámek, T. Rohan (C), V. Bílek – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.
    Trenér: Štrba

Rozhodčí: Skopal, Cabák – Vašíček, Hranoš.

00:01

00:31
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak to byla hodně rychlá branka. Vše začalo dlouhým lobem do útočné třetiny. VÍT JONÁK dostal puk od Pšurného a umístil prostor u vzdálenější zadní tyči. Asistence: Roman Pšurný a Aleksandrs Jerofejevs.
    00:31 Vít JONÁK - 1:0

01:03
    Sokolov se poprvé v zápase dostal do útočné třetiny, ale rychle byl připraven o puk a Vsetín se dostává ze svého pásma.

01:30
    Rána v podání Hryciowa si nyní nenašla prostor mezi třemi tyčemi.

02:04
    Roman Vlach v další slibné šanci. Cichoň si jeho zakončení pohlídal a vyrazil puk svým betonem.

02:48
    Gába si připsal první úspěšný zákrok. Hosté minimálně třikrát se pokoušeli dorazit puk za jeho záda, ale neúspěšně.

02:54
    Po vyhraném vhazování se do zakončení dostal Tomi, puk zaplul do připravené rukavice Gáby.

03:13
    Ztráta puku Vsetína v jeho třetině a hned z toho bylo další zakončení Sokolova. Gába opět připraven a vyrazil puk.

03:55
    Baník se čím dál více osměluje a všechny své pokusy míří na branku Gáby.

04:30
    Střela od modré čáry nebyla vůbec přesná. Vsetín však nyní drží pásmo.

04:55
    Nakonec se vinou menší chyby dostává Vsetín ven z pásma Sokolova a od své branky začíná podnikat další útok.

05:17
    Tomáš Ondračka dostal přesnou přihrávku do jízdy a najednou se zjevil sám před Cichoněm. Zamířil ke vzdálenější levé tyčce, kterou o kousek minul.

05:59
    Vsetín odskakuje svému soupeři na dvou brankový rozdíl. Ke střele napřáhl Štach, jehož pokus před brankou tečoval do branky ROMAN PŮČEK. Asistence: Lubomír Štach a Michal Gago.
    05:59 Roman PŮČEK - 2:0

06:53
    Sokolov se nyní ocitl pod tlakem. V další slibné šanci se ocitl Michal Hryciow, který nebyl daleko od další branky Vsetína.

07:50
    Cichoň opět v permanenci. Nejprve vyrazil puk před sebe a následně musel rychle ke své levé tyčce, aby zneškodnil dorážku Roba. Další gólová šance Vsetína!

08:34
    Po pěkné kombinaci Vsetína přišla střela Štacha, puk rozezvučel zadní mantinel. Sokolov se nemůže dostat na delší dobu k puku a jeho defenzíva je pod neustálým tlakem.

09:49
    Rulík poslal puk od modré na branku. Před ní se pokoušel tečovat Tomi, ale Gába udržel puk ve své výstroji.

10:39
    Adam Hořanský využil dobře vypíchnutého puku a hezkou kličkou mezi nohama si udělal prostor k bekhendovému zakončení. Cichoň byl u své tyče včas.

12:03
    Tomáš Jandus si nabruslil na střed a mířil do pravé šibenice. Nicméně puk si našel cestu mimo branku.

12:34
    Sokolov ještě chvíli držel pásmo, ale k další střele už se nedostal. Nyní se musí vracet zpět a bránit útok soupeře.

13:31
    Hezká přihrávka na Gaga, který nakonec nedokázal vystřelit z mezikruží. Trochu jej zradilo zpracování puku a následně už měl prostor ke střele vykrytý.

14:14
    Protiútok Sokolova se moc nepovedl. Ani Vsetín nyní nebyl úspěšný a provinil se ofsajdem.

15:01
    Sokolov byl blízko ke kontaktní brance. Puk nyní poskakoval před brankovou čarou. Nakonec Gába i a pomocí obránců uhájil svou svatyni.

15:47
    Horko bylo i před brankou Cichoně, kde Rob měl odkrytou část branky. Nyní velké štěstí přálo Sokolovu, že tato akce neskončila třetím inkasovaným gólem.

16:39
    Gába zastavil lehce nahozený puk a v poklidu nyní rozehrál na spoluhráče. Soupeř odcházel zrovna střídat.

17:16
    Gába dvakrát úspěšný proti zakončení sokolovského útočníka. Defenzíva Vsetína nyní nechala dost prostoru soupeři.

17:44
    Střela Gaga neznamenala výraznější nebezpečí a gólman Baníku nyní pohodlně eliminoval celou situaci svým betonem.

18:39
    Dobrá střela s příklepem v podání Roba, ale Cichoň byl nyní dobře postavený a puk se od něj odrazil.

19:13
    V závěru třetiny velká šance Vsetína. Cichoň neudržel puk po tvrdé ráně Roba. Nakonec se převalil na záda a zastavil puk mířící do jeho branky!

20:00

Vsetín začal velmi dobře začátek utkání. Dokázal od úvodních minut zatlačit na svého soka, z čehož pramenily dvě branky v síti Sokolova. Hostující celek se následně taky dostával do šancí, ale Gába zatím předvádí jisté zákroky a po první třetině si drží čisté konto! Vsetín mohl vést o více jak dvě branky, ale i Cichoň si připsal několik dobrých zákroků.

Začátek druhé třetiny cca v 18:16!

20:01

20:21
    Jako první se do útoku dostal Sokolov. Střela z pravého úhlu neměla brankové parametry.

21:12
    Vsetín útočil po levé straně, ale defenzíva Sokolova nyní odzbrojila soupeře a nepustila je do zakončení.

21:22
    Po ofsajdu Sokolova se vhazovalo ve středním pásmu a u puku jsou domácí.

21:45
    Skrytá střela v podání Haška, Gába reflexivně vyrazil betonem puk k mantinelu.

22:13
    Sokolov je ve druhé třetině zatím aktivnější. Nyní se však provinil zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Cichoně.

22:35
    Pitule byl nyní přišpendlený k mantinelu a Baník se dostává ze svého pásma. Nakonec i dokázal zaměstnat Gábu na druhé straně.

23:13
    Vsetínští nyní spíše honili puk podél mantinelu. Nakonec jej Sokolov dostal pod svou kontrolu a zahajuje svůj útok.

24:18
    Nyní sledujeme spíše hru bez šancí na jednu či druhou branku. Oba celky se střídají na puku.

24:41
    Až teď přišla tvrdší a přesná rána na branku Sokolova. Jejich gólman byl proti této střele připraven.

25:30
    Vlach se chtěl zpoza branky dostat do před brankového prostoru, ale nakonec mu to obránce znemožnil. Fanoušci v hledišti si žádají vyloučení, ale sudí na hrací ploše jsou jiného názoru.

26:11
    Stále sledujeme spíše bojovnou hru od obou týmů a taky několik zákroků na hraně nedovolených zákroků.

26:52
    Hosté útočili ve třech proti dvou, ale Sokolov to nyní spíše překombinoval a k finálnímu zakončení se nedostal.

27:28
    Po delší době i Vsetín zaměstnal brankáře hostí, který chvíli hledal puk ve svém brankovišti. Předtím čelil nepříjemné teči Roba mimo svou klec.

28:15
    Nebezpečná pasáž pro Vsetín. Ten se pokoušel o třetí branku, ale dobrou ránu zastavil před Cichoněm obětavým zákrokem jeden z obránců.

28:47
    Po vybojovaném puku se pokoušel zahrozit Kverka, který však nemířil přesně mezi tři tyčky.

29:07
    Pohotová střela ze střední vzdálenosti a Gába připraven a přerušil nyní hru. Vhazování po jeho pravici .

29:40
    Sokolov nyní neodehrál puk zrovna nejlépe. Zničehonic se Vsetín dostal do zakončení a Cichoň měl nyní trochu práce proti střele Hořanského.

30:06
    Přihrávka na Pšurného byla dobře myšlená, ale o kousek neprošla. Následovala rána od modré a puk se zjevil jen těsně mimo branku.

31:13
    Vsetín se nyní sám vyhnal z pásma. Následně se jeden ze vsetínských hráčů provinil faulem ve středním pásmu.

31:13
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jiří Říha – 2 min., podrážení).

31:34
    Po rychlé kombinaci přišla první střela v přesilové hře. Gába připraven a odrazil puk svými betony. Následně se Vsetín dokázal osvobodit.

32:10
    Sokolov zakládá další přesilový útok.

32:42
    Sokolov dlouho kombinoval, až se povedlo Vsetínu u modré vypíchnout puk a jejich přesilovka se blíží rychle ke konci.

33:15
    Vsetín zvládl své první oslabení na jedničku. Na Gábu šla jen jedna střela, se kterou neměl větší problémy.

34:44
    Ránu ze středního pásma musel kontrolovat až Cichoň. Následně puk vyváží jeho spoluhráči.

35:12
    Brankář Sokolova byl připraven i proti dalšímu zakončení, tentokrát v podání Vlacha.

36:00
    Střela do horní části branky, tu si Gába bezpečně pohlídal a vyrážečkou odrazil puk mimo ledovou plochu.

36:26
    Sokolov nyní zariskoval na modré čáře a moc nechybělo, aby se Vsetín dostal do samostatného úniku!

36:53
    O chvíli později přečíslení dvou na jednoho. Přihrávka na pravou stranu byla na poslední chvíli sražená a z velké šance Vsetína sešlo.

37:33
    Robova střela zápěstím byla sražená. Vsetín si nyní dokázal vytvořit mini tlak.

37:39
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., držení).

38:24
    Vsetín dlouho kombinoval. Nakonec se jim podařilo dostat ke střele a celou situaci nakonec úspěšným zákrokem zneškodnil Cichoň.

38:59
    Jonák se pokoušel vybruslit s pukem před branku, ale na poslední chvíli byl od puku odstaven.

39:27
    Sokolov dokázal dostat puk na své hole a v přečíslení dva na jednoho to vzal Tomi na sebe. Ovšem jeho rána na vzdálenější tyčku neměla úspěch.

39:50
    Hořanský to zkusil naslepo na Pituleho, ale ten nenavýší skóre.

40:00

Ve druhé třetině nám branka nepadla. Spíše byl k vidění bojovný hokej na obou stranách. Oba celky se střídaly v útočení. Více šancí nám přinesl závěr třetiny, kdy měl Vsetín přesilovou hru a v ní několik slibných šancí. Ty však nevedly k jejich další brance. Zatímco Sokolov měl taky možnost první přesilovky, ve které však vyslal jen jednu méně nebezpečnou střelu na Gábu.

Další třetina započne v 19:07!

40:01

40:41
    Snaha Tomiho byla zablokovaná. Vsetín nyní ve svém pásmu vyčkává na vystřídání celé pětice.

41:29
    Gába hodně pracuje svou vyrážečkou a opět vyrazil puk do ochranné sítě.

42:01
    Vsetín hraje poměrně na jistotu. Ovšem toto nahození se jim moc nepovedlo a zakázané uvolnění je vrátí zpět před Gábu.

42:46
    Vsetínu se nyní nedaří založit nějaký smysluplný útok. Sokolov se mezitím snaží aktivně napadat a ví, že musí v dohledné době docílit kontaktní branky, jestliže chce ještě uspět.

43:52
    Gába si dobře vyjel proti dobrému pokusu Vracovského, kterému tak snížil střelecký úhel.

44:16
    Domácí celek dostal puk jen do středního pásma a taky jim ve třetí třetině vázne souhra.

44:48
    Gago si sjel před braku, kde tečoval puk a Cichoň skvělým zákrokem nakonec srazil puk mimo branku!

46:32
    Gába si připsal další úspěšný zákrok a v dnešním zápase je velmi blízko k první vychytané nule v této sezóně.

47:16
    Vlach vystřelil od modré čáry, ale tohle byl spíše pokus z nouze. Sokolov se dostává k puku a bude se snažit o další zteč vsetínské branky.

48:15
    Přesně na středu ledové plochy zůstal ležet Rulík, který se pokoušel vyhnout Hořanskému, ale moc se mu to nepovedlo. Nakonec Rulík vstal a nejspíše bude v pořádku.

49:20
    Jan Berger provedl čistý hit ve středním pásmu. Přesto se Sokolov dostal do pásma, kde se však k ničemu nedostal.

49:51
    Nabídka od Jerofejevse nenašla adresáta. Cichoň si puk stáhl ze vzduchu do své lapačky.

50:14
    Gago za brankou ztratil puk v době, kdy se pokoušel obejít Jurčíka. Protiútok Sokolova následně zastaven pro ofsajd.

51:01
    Kverka neudržel puk v pásmu. Michal Hryciow se o něj postaral a překazil tak další pokus soupeře o kontaktní branku.

51:30
    Vsetín pravděpodobně dává pojistku k dnešnímu vítězství. ROMAN PŠURNÝ dostal puk zpoza branky. Bruslí si jej ještě přiťukl a pod betony Cichoně přesně zametl puk do branky. Asistence: Vít Jonák a Luboš Rob.
    51:30 Roman PŠURNÝ - 3:0

53:36
    Vsetín byl blízko k další trefě, jeden z hráčů nakonec minul horní roh branky. Ovšem bylo to s faulem a Vsetín má k dispozici druhou přesilovku.

53:36
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vít Jiskra – 2 min., hákování).

53:43
    Čisté vyhrané buly, které zamířilo na modrou a odtud rána v podání ALEKSANDRSE JEROFEJEVSE, která nakonec propadla mezi betony Cichoně. Nyní trochu smůla pro hostujícího brankáře. Asistence: Roman Pšurný.
    53:43 Aleksandrs JEROFEJEVS - 4:0

56:09
    Sokolov se snaží alespoň o čestný zásah. Konkrétně se pokoušel o branku Tomi, ale byl ubráněn.

56:38
    Další pohyb hostí v pásmu Vsetína už nepřinesl zakončení a domácí celek vytahuje hru do středního pásma.

57:32
    Pšurný, následně Rob předložil na Jonáka, který minul tyčku! Hezká akce, která skoro znamenala pátou branku Valachů.

57:58
    Stadionem už zní známá hymna Vysoký jalovec, což je předzvěst oslavy dalšího vítězství Vsetína!

59:05
    "...přeskoč ho má milá, rovnýma nohama..."Sokolov se pokoušel v dalším útoku o ohrožení branky Gáby, ten si podržel puk na své hrudi.

59:17
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., sekání).

Vsetín ve třetí třetině dokázal opět dvakrát skórovat a zpečetil tak své vítězství. Rozhodně dnešní zápas rozhodl dobrý vstup Vsetína do zápasu, který se v prvních šesti minutách hry dostal do pohodlného dvou brankového vedení. K vítězství hodně pomohl i Gába, který předvedl jistý a koncentrovaný výkon. (19:41:03)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Jonák (Pšurný, Jerofejevs), 6. R. Půček (Štach, Gago), 52. Pšurný (Jonák, Rob), 54. Jerofejevs (Pšurný)

Rozhodčí: Skopal, Cabák – Vašíček, Hranoš