Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)

2. Logan Couture (SJS) – 1+1
    3. Anthony Cirelli (TBL) – 1+0 (03:57:40)

Zápas je tedy u konce a Tampa si připisuje další vítězství a další dva body do tabulky. San Jose ale nemusí odjíždět zklamané. Jeden bod si připisuje taky a navíc od minule, což bylo před čtyřmi zápasy, kdy Lightning vítězili 7:1, Sharks na hře výrazně zapracovali.

62:45 Victor HEDMAN - 3:2

62:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak a je rozhodnuto! VICTOR HEDMAN to vzal na sebe, z levé strany si najel na tu pravou, připravil se a vystřelil. Kotouč napálil krásně k pravé tyčce a rozhodl tak nejen prodloužení ale i o tom, ke komu bude putovat bonusový bod. Ano, bude to Tampa. Bez asistence.

62:06
    McDonagh je v prodloužení katastrofální. Před chvílí servíroval kotouč na soupeřovy hole, pak se zase nechal obrat Hertlem a pustil ho samotného na branku. Nyní bude ještě vyloučen.

61:58
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., podrážení).

61:45
    Point vyjel s Palátem do dalšího přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný se ale zachoval trochu sobecky, nenaservíroval Palátovi touš do příhodné pozice před poloprázdnou brankou a následně pálil sám, což mu vůbec nevyšlo.

61:26
    Ondra Palát si sjížděl před branku do tandemu pro přihrávku. Po kolizi se soupeřem "odletěl" na zem a kolenem narazil do brankové konstrukce. Sudí nakonec po poradě vylučovat nebudou.

61:13
    Sergačjov kombinoval na modré čáře, ale nakonec se rozhodl stáhnout puk do prostřední části ledového hřiště.

60:31
    Tampa nastoupila ve složení Cirelli – Stamkos – Hedman. Tato formace se ale ani nedotkla puku a už je na střídačce.

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhrálo San Jose.

60:01

Ve třetí třetině se hra vyrovnala, co se týče skóre. Logan Couture pohotovou tečí srovnal na 2:2. Další branku už jsme neviděli ovšem za pár chvil ji uvidíme v prodloužení (nebo nájezdech)

60:00

59:37
    Vasilevskij se jen otočil za neskutečně rychlým pukem, který mu prosvištěl kolem hlavy. Nezamířil ale do branky.

59:06
    Už přes minutu se San Jose vůbec nedostalo ke kotouči. Domácí hokejisté v konci třetiny exceluj, ale neproměňují šance.

58:28
    Tampa se opravdu snaží utkání rozhodnou ještě v základní hrací době. Soupeř vůbec neví, jak ji odstavit od kotouče.

58:00
    Do konce třetí dvacetiminutovky zbývají právě dvě minuty.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 22. Cirelli (B. Point, McDonagh), 39. Killorn (Stamkos, Hedman), 63. Hedman – 25. Balcers (M.-É. Vlasic, Couture), 42. Couture (B. Burns, Barabanov)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Sergačjov, McDonagh, C. Foote, Claesson – Cirelli, B. Point, Palát – M. Joseph, Stamkos, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.
    Trenér: J. Cooper

San Jose Sharks: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns, M. Ferraro, Meloche, Jaycob Megna, M.-É. Vlasic, J. Middleton – Barabanov, Hertl, T. Meier – Dahlén, Couture, Balcers – Nieto, Bonino, Cogliano – Gregor, Pederson, Gadjovich.
    Trenér: B. Boughner

Rozhodčí: F. Laurent, J. Herbert –