Tampa – San Jose 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston – Seattle 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (po pr.) | New Jersey – Toronto 1:7 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.) | Dallas – Calgary 3:4 (kon.)
Colorado – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Vegas – Buffalo 5:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Středa 02.02.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Philadelphia po opravdu velmi dlouhé době zvítězila v řádné hrací době, dnes přemohla hokejisty Winnipegu 3:1. V utkání brzy prohrávala, už v 1. minutě se totiž prosadil Kyle Connor. Následně ale už Carter Hart všechny střely soupeře pochytal, přičemž jeho kolegové třikrát skórovali. Ve druhé třetině vyrovnal Travis Konecny a v 56. minutě překlopil skóre na stranu Flyers James van Riemsdyk. Do prázdné brány se ještě trefil Oskar Lindblom.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:43:03)

Statistické okénko

Střely na bránu: 36 – 33 | Přesilová hra: 0/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Carter Hart (PHI) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,0%, odchytal 60:00
    Connor Hellebuyck (WPG) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3%, odchytal 59:51

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. James van Riemsdyk (PHI) – 1+0
    2. Carter Hart (PHI) – 32 zákroků
    3. Kyle Connor (WPG) – 1+0

59:31
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Philadelphia si připíše velice důležitou výhru z tohoto zápasu.
    58:46 Oskar LINDBLOM - 3:1

58:46
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Winnipeg ale ztratil kotouč při nepřesné přihrávce a Cam Atkinson rychle přistrčil OSKARU LINDBLOMOVI. Ten přes celé kluziště poslal kotouč do opuštěné klece, takže tady je už zřejmě hotovo. 3:1. Asistence: Cam Atkinson.

58:25
    Pionk uklidnil situaci a vzápětí rozjel útočnou akci. Hosté už jsou na ledě v šesti hráčích v poli.

57:56
    Čas se však hokejistům Jets krátí. Hellebuyck zatím nemůže vyrazit na střídačku, poněvadž se hraje u něj ve třetině.

57:21
    Letci se ale bojí o výsledek, poněvadž nyní předvedli sérii nedorazů ve vlastní třetině. Měli štěstí, že Winnipeg netrestal.

56:52
    Nate Schmidt na druhé straně pálil zápěstím od modré čáry. Hart ramenem stačil zareagovat.
    55:51 James van Riemsdyk - 2:1

55:51
    Domácí jsou blízko ke druhé výhře za sebou. Hosté totiž propadli v útočném pásmu a rázem se dvojice hráčů Philadelphie vydala do situace dva na jednoho. Laughton vystřelil, ale jeho pokus Hellebuyck vyrazil jen před JAMESE VAN RIEMSDYKA, jenž měl s dorážkou poměrně snadnou práci. 2:1. Asistence: Scott Laughton.

55:11
    Frost se bekhendem velice šikovně pokoušel hledat kolegu, ale hosté jeho záměr přečetli.

54:40
    Pionk se u modré čáry perfektně zbavil padajícího obránce a následně zápěstím mířil do horních pater brány. Horní tyč ale přestřelil.

54:23
    Claude Giroux neměl rychlost, a proto musel jen nahodit do útočného pásma.

54:01
    Connor kotouč při souboji se Sanheimem nevybojoval. Posléze přišlo nahození od modré čáry, které Hart bez potíží zastavil.

53:03
    Do konce třetí třetiny zbývá zhruba sedm minut. Prodloužení je stále reálnější, přestože na obou týmech je vidět snaha rozhodnout už nyní.

52:28
    Lapačka brankáře Harta kotouč zastavila. Heinola však celkem zajímavě vypálil od modré čáry.

51:52
    Philadelphia je ve třetí třetině lepším týmem, ale teď se musela poměrně rychle vracet dozadu, neboť hosté ujížděli do otevřenější obrany. York ale situaci stihl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 31. Konecny, 56. J. van Riemsdyk (Laughton), 59. Lindblom (Atkinson) – 1. Connor (Perfetti, Dubois)

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, York, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Mayhew, Frost, Willman – MacEwen, Bunnaman, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Morrissey (A) – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Poganski, Lowry, P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: L’Ecuyer, South – Apperson, Deschamps

Diváci: 13 433