Pardubice – Litvínov 6:5 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
6:5 (1:2, 2:2, 2:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 03.02.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u přenosu předehrávky 51. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí Dynamo Pardubice a hostující HC VERVA Litvínov. Domácí Dynamo má za sebou dvě porážky, když nejprve nedalo gól Mladé Boleslavi a následně proti Spartě předvedlo srdnatý výkon, gólem v poslední minutě však těsně podlehlo. Nicméně pozice Pardubic je v tabulce stále pevná a drží 3. místo, na druhý Mountfield HK ztrácí čtyři body. Naopak Litvínov se po nepovedených výkonech tabulkou neustále propadá a patří mu až 13. místo, navíc prohrál už čtyřikrát po sobě.

Dynamo Pardubice v O2 areně svádělo velmi vyrovnaný souboj proti pražské Spartě, nakonec rozhodl gól v poslední minutě po vyloučení na pardubické straně. Domácí celek se tak mohl radovat z vítězství 5:4, Dynamo však bylo velice důstojným protivníkem a zápas nabídl divákovi skvělou podívanou. „Říkal jsem si, že je to super, že budeme na koni, vstřelíme další branku. Bohužel hned druhé střídání po mém gólu, myslím, jim to tam spadlo. To byla velká škoda. Škoda byla celého zápasu, když jsme ho měli takto rozehraný,“ mrzelo střelce třetí branky Ondřeje Matýse.

Nejproduktivnější hráči:

Anthony Camara (útočník) – 36 bodů (22 + 14)
    Robert Říčka (útočník) – 36 bodů (20 + 16)
    Jan Košťálek (obránce) – 33 bodů (4 + 29)

VERVA Litvínov momentálně nezažívá vůbec dobré období, už čtyřikrát v řadě nevyhrál, a to znamená pád na 13. pozici, tedy na místo těsně před baráží. Poslední duel sehrál Litvínov na domácím ledě proti Třinci, na který nestačil v poměru 2:6, i když první dvě třetiny se držel na dostřel. „Já si troufnu říct, že jsme většinu zápasu hráli lépe. Bohužel jsme neproměnili šance a nevstřelili góly. Táhne se to takhle celou dobu. My musíme hrát celých šedesát minut a ne si nechat dát během osmi minut tři branky. To se nesmí stávat,“ řekl po zápase zklamaně Jiří Fronk.

Giorgio Estephan (útočník) – 33 bodů (13 + 20)
    Patrik Zdráhal (útočník) – 30 bodů (14 + 16)
    Richard Jarůšek (útočník) – 20 bodů (10 + 10)
    Trefí se dnes?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, Kaštánek – Hecl, Poulíček (C), Cienciala – R. Kousal (A), A. Musil, Švyrjov – Paulovič, Anděl, O. Rohlík – Koffer, O. Roman, Herčík.
    Trenér: Richard Král

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Neužil) – D. Kolář, Irving, Demel, Strejček, Hrbas, O. Baláž, Stříteský – Zygmunt, Estephan, P. Zdráhal – Kudrna, Sukeľ, Jarůšek – P. Straka, V. Hübl, Fronk – M. Havelka, Gerhát, P. Svoboda.
    Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Axman.

Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu, za chvíli začneme.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro domácího Poulíčka.

00:48
    Adam Musil se dostal až před brankáře Zajíčka, puk mu ovšem skákal a nezakončil!

01:56
    Rohlíkova střela nejprve minula bránu, s následným nahozením z hole Sergijenka si už musel Zajíček poradit.

02:31
    Kaštánkova střela od modré nadělala Zajíčkovi až nečekaně velké problémy a lapačkou ji vyrazil těsně nad břevno.

04:01
    Gerhát se hnal za pukem za bránu, tam už byl ale připraven pardubický bek a Dynamo je opět na puku.

04:40
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Fronk – 2 min., hákování).

05:00
    Marek Hecl jako první zaměstnal brankáře soupeře střelou na betony.

05:48
    Rohlík posílal puk na brankoviště, kde se pohyboval Poulíček, který byl od puku odstaven.

06:17
    Sukel skvěle zapracoval v oslabení a okradl Dynamo o nějaké vteřiny.

06:40
    Hosté hrají v plném počtu.

07:16
    Koffer střelou z první těsně minul levou tyč!

08:10
    Balážova přihrávka na hůl Zdráhala nebyla přesná.

08:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se dostává zaslouženě do vedení! Po rychlém přechodu útočného pásma se puku chopil MAREK HECL, který bekhendem překonal Zajíčka – 1:0! Asistence: Patrik Poulíček
    08:55 Marek HECL - 1:0

09:51
    Patrik Zdráhal nepříjemně napadal Robertsona u mantinelu, puk je nakonec na pardubických holích.

10:18
    Litvínov velice rychle srovnává! Za modrou čárou si nabruslil do střelecké pozice GIORGIO ESTEPHAN, který neomylně zamířil nad Kloučkovu lapačku – 1:1! Asistence: Patrik Zdráhal a Šimon Zajíček
    10:18 Giorgio ESTEPHAN - 1:1

11:41
    Marek Hecl útočil už na svůj druhý gól! Brankáře Zajíčka si položil na led, jenže puk se mu nepodařilo dostat pod jeho betonem.

12:24
    Švyrjov připravil dobrou pozici pro Košťálka, který si sjel od modré pro puk, na Zajíčka si ale nepřišel.

12:53
    Irvingovi střela příliš nesedla a obrana jeho pokus zablokovala.

13:39
    Havelka střílel za clonou pardubického hráče, Klouček si puk ale našel a zasáhl.

15:34
    Kudrna posílal svižný puk před bránu, naštěstí pro Dynamo nikoho puk netrefil a Klouček tak nemusel zasahovat.

16:17
    Kudrna při přechodu modré čáry přišel o puk. Poté ale musel zasáhnout betonem pardubický brankář.

18:48
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují do vedení! Po nenápadné akci, kdy si za bránu zajel Fronk, předložil puk na nehlídaného PETRA STRAKU, který překonal přesouvajícího se brankáře Pardubic – 1:2! Asistence: Jiří Fronk a Daniel Kolář
    18:48 Petr STRAKA - 1:2

19:57
    Dynamo ještě napadá v útočném pásmu, k zisku kotouče to už ale nepovede.

20:00

První třetina uplynula a vyhrál ji hosté z Litvínova. Domácí Dynamo mělo sice drtivý nástup, kdy si vytvořilo několik gólových šancí, prosadil se však jen střelou bekhendem Marek Hecl. Za necelé dvě minuty už bylo vyrovnáno po zásahu Giorgia Estephana. Litvínovu se podařilo stav otočit, kdy byl před bránou volný Straka, který využil chytrou Fronkovu přihrávku.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Počet střel na bránu po první třetině: 12:9

20:01

21:14
    Hned v úvodu druhé třetiny odskakuje Litvínov na rozdíl dvou branek! Nahozený puk skončil až za zády Kloučka, gol byl připsán JIŘÍMU FRONKOVI – 1:3! Asistence: Matěj Stříteský a Petr Straka
    21:14 Jiří FRONK - 1:3

22:54
    Gerhátova střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Kloučkem.

23:42
    Cienciala ještě hledal v přečíslení svého spoluhráče, jenže přihrávka k němu neprošla.

24:39
    Hlasitý pískot pardubických fanoušků byl nakonec ukončen radostí ze vstřelené branky! Na modré čáře se napřáhl JAN KOSŤÁLEK a puk propadl brankáři soupeře mezi betony těsně za čáru – 2:3! Asistence: Robert Kousal
    24:39 Jan KOŠŤÁLEK - 2:3

25:05
    Jarůšek tvrdě vypálil jen do zadního mantinelu.

26:14
    Robertson se opřel do puku a ten po několika tečích skončil vedle tyče.

27:16
    Petr Straka sice získal na modré čáře puk, jeho spoluhráč už byl ale v pásmu a píská se ofsajd.

27:57
    Paulovič vracel puk na modrou čáru k obránci, jeho pas byl ale vystižen Strakou.

29:32
    Během ponechané výhody to zkoušel Strejček, Klouček ale včas zasáhl.

29:32
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., podrážení).

30:01
    Hosté si zatím nezvládají dát přesnou přihrávku a Dynamo vyhazuje.

30:27
    V polovině utkání už hosté střílí svůj čtvrtý gól, o který se postaral přesnou střelou od modré AARON IRVING, jehož bomba se odrazila ještě od tyč – 2:4! Asistence: Giorgio Estephan
    30:27 Aaron IRVING - 2:4

30:27
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Milan Klouček, přichází Dominik Frodl.

31:56
    Čerstvý Frodl musel rychle vyjet po puku, nakonec jej stačil odehrát k mantinelu na spoluhráče.

32:40
    Pawel Zygmunt se protáhl podél mantinelu, prostor pod břevnem ale netrefil přesně a vysoko přestřelil.

33:42
    Cienciala byl v dobré střelecké pozici, jenže se rozhodl ještě vrátit puk na Poulíčka, což ale litvínovská obrana přečetla.

34:49
    Robertson tvrdě napálil puk jen do Zdráhala, který střelu těžce rozdýchává.

36:01
    Hosté předvedli několik hraničních zákroků na pardubické hráče a následně se strhla menší šarvátka. Rozhodčí budou vylučovat.

36:01
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Fronk – 2 min., faul loktem).

36:01
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Rohlík – 2 min., hrubost).

36:35
    Při hře ve čtyřech si střelecký pokus připravil Cienciala, nebyl ale nijak zvlášť nebezpečný.

37:24
    Dynamo drží pásmo. Heclovu střelu vyrazil Zajíček ramenem.

38:09
    Těsně po návratu obou vyloučených domácí opět úspěšně odpovídají! Robert Kousal ukázal skvělý přehled a poslal puk na MATEJE PAULOVIČE, který se protlačil puk až za Zajíčka – 3:4! Asistence: Robert Kousal a Ondřej Vála
    38:09 Matej PAULOVIČ - 3:4

38:51
    Pardubice se nadechují k vyrovnání! Mikušova střela byla zablokována a Rohlíkovu střelu překazil až zákrokem lapačkou brankáře Litvínova.

39:24
    Dynamo v posledních vteřinách bude držet pásmo, vhazuje se před Zajíčkem.

39:54
    Paulovičova střela byla zblokována.

40:00

Také druhá třetina byla velice bohatá na góly a gólové šance. Hned po pauze navýšil skóre Litvínova Jiří Fronk. O snížení na 2:3 se postaral Jan Košťálek, který se tvrdě opřel do puku a ten skončil za brankářem, jenže následně se povedlo využít početní výhodu Irvingovi a vyhnal Kloučka z brány. Po tlaku domácích ke konci se o gól zasloužil Matěj Paulovič, který se natlačil před brankáře a dostal puk do brány.

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

Počet střel na bránu po druhé třetině: 25:14

40:01

40:58
    Košťálek protáhl Zajíčka, střela nakonec letěla vedle brány.

41:47
    Kousal opět hledal před bránou svého spoluhráče, tentokrát ale Sergijenkovi kousek k zásahu puku chyběl.

43:27
    Sukeľ ukradl v útočném pásmu soupeře puk, jeho střela ale byla nepřesná.

43:43
    Nahození Ciencialy Zajíček kryje.

43:47
    Zasahuje také proti Sergijenkově střele od modré čáry.

44:16
    Fronkovu střelu na zadní tyč ukryl Frodl v lapačce.

45:04
    Po Válově zaváhání ujel s pukem na Frodla Přemysl Svoboda, brankář Dynama proti střele na poslední chvíli zasáhl!

46:27
    Sergijenko nahazoval puk za bránu, jeho myšlenku ale spoluhráči nepochopili a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

46:58
    Jarůšek vyhazoval puk, jenže trefil kostku nad ledem. Vhazovat se bude před Zajíčkem.

48:08
    Adam Musil už puk nedobruslil a píská se také icing na druhé straně.

49:26
    Hra obou týmů nabízí momentálně hodně nepřesností, naposled musel Vála zasáhnout puku vysokou holí a hru přerušit.

50:30
    Zdráhalovu ránu musel vytěsnit Frodl ramenem mimo.

51:06
    Puk se objevil před Kousalem, který se snažil zakončit do brány přes hradbu těl, to se mu nepovedlo. Puk se ale následně odrazil před Robertsona, který měl puk mezi nohama nezvládl ho vůbec trefit!

52:47
    Cienciala přihrál puk Heclovi, který střelou z první nebyl úspěšný. Slovenský útočník neuspěl ani napodruhé, když jeho střela postrádala razanci a byla zastavena před brankovou čárou.

54:18
    Ondřej Roman neudržel nohy na modré čáře a píská se ofsajd, protože Anděl přejel modrou s pukem na holi.

54:36
    Marek Hecl se protáhl až před brankáře Zajíčka, v poslední moment, kdy se chystal zakončit, zasáhl puk obránce!

54:39
    Verva střílí možná rozhodují branku! Po vyhraném vhazování Estephana se do puku lehce opřel PATRIK ZDRÁHAL, jehož střela překonala Frodla – 3:5! Asistence: Giorgio Estephan
    54:39 Patrik ZDRÁHAL - 3:5

54:50
    Tak pozor, Dynamo se oklepalo velice rychle! Robert Kousal opět přichystal puk MATEJI PAULOVIČOVI, který se z prostoru před bránou nemýlil a střílí dnes svůj druhý gól – 4:5! Asistence: Robert Kousal
    54:50 Matej PAULOVIČ - 4:5

55:26
    Neuvěřitelné, Pardubice během minuty střílí další gól! O gól se postaral ADAM MUSIL, který naprosto přesně zakončil – 5:5! Asistence: Jan Košťálek a Dennis Robertson
    55:26 Adam MUSIL - 5:5

56:23
    Dynamo hraje teď ve velké pohodě a tlačí Litvínov ve vlastním pásmu!

56:41
    Frodlovi sice Kudrnova střela vypadla z lapačky, nikdo v okolí branky ale nebyl a stačil puk včas ukrýt.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:19
    Hra se odehrává v útočném pásmu domácího celku.

59:25
    Heclova střela ze slotu zamířila nad bránu poté, co do ní lehl jeden z litvínovských hráčů!

59:58
    Adam Musil vzal poslední akci zcela na sebe a jeho skrytou střelu vyrazil Zajíček hokejkou! Jde se do prodloužení.

60:00
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., držení).

60:00

Litvínov se v průběhu třetí třetiny dostal do pohodového vedení o dvě branky, jenže domácí Dynamo předvedlo, že nic předem nevzdává a dokázalo během jediné minuty srovnat po gólech Pauloviče a Musila. Ke konci třetí třetiny ještě měly Pardubic tlak, poslední Musilova střela ale v brance neskončila.

60:01

60:54
    Dynamo po vyloučení Hübla ke konci třetí třetiny zahrává přesilovou hru, Paulovič dobře střílel, úspěšný ale nebyl.

61:37
    Dynamo využívá početní výhodu v prodloužení a dokonává obrat! Po několika zblokovaných střelách Pauloviče poslal slovenský útočník puk na druhou stranu, odkud se přesně nad beton prosazuje ROBERT KOUSAL – 6:5! Asistence: Matej Paulovič a Jan Košťálek
    61:37 Robert KOUSAL - 6:5

Je za námi nakonec velice napínavé utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. Ještě v 54. minutě Dynamo prohrávalo o dva góly a vypadalo to, že nezíská ani bod. V rozmezí jedné minuty se ale podařilo skórovat Paulovičovi a následně srovnal Musil. V prodloužení dokonal obrat střelou z první Robert Kousal.

Celkový počet střel na bránu: 37:19

To už je ode mě vše, já se s vámi loučím a budu se těšit u dalších přenosů. (20:36:07)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 9. Hecl (Poulíček), 25. Košťálek (R. Kousal), 39. Paulovič (R. Kousal, O. Vála), 55. Paulovič (R. Kousal), 56. A. Musil (Košťálek, D. Robertson), 62. R. Kousal (Paulovič, Košťálek) – 11. Estephan (P. Zdráhal, Zajíček), 19. P. Straka (Fronk, D. Kolář), 22. Fronk (Stříteský, P. Straka), 31. Irving (Estephan), 55. P. Zdráhal (Estephan)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (31. Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, Kaštánek – Hecl, Poulíček (C), Cienciala – R. Kousal (A), A. Musil, Švyrjov – Paulovič, Anděl, O. Rohlík – Koffer, O. Roman, Herčík.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Axman