NY Islanders – Seattle 0:3 (kon.) | Washington – Edmonton 3:5 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:5 (kon.)
Arizona – Calgary 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:5 (kon.)
New York Islanders
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Seattle Kraken
Čtvrtek 03.02.2022, 01:00 • UBS Arena, New York • NHL

Seattle Kraken zaslouženě vítězí. V zápase byl jasně aktivnějším a tvořivějším týmem. Výsledek byl dlouho bezbrankový, ale to se změnilo ve třetí třetině, kdy hosté přidali 3 branky.

Střely na branku: 19-31.

Hvězdy utkání

1. Philipp Grubauer 100%, (31/31), 60:00
    2. Jared McCann (1+1), 2 střely, 15:58
    3. Vince Dunn (1+0), 2 střely, 21:17 (03:29:21)

59:59 Mason APPLETON - 0:3

59:59
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí lavička je zahalena smutkem, nucená sledovat branku MASONA APPLETONA do odkryté svatyně. Asistence: Colin Blackwell a Jared McCann.

59:49
    Grubauer zachytil kotouč ve vzduchu a záhy si neodpustil menší sekeru do Palmieriho, který se dotíral na hranici brankoviště.

59:24
    Z rohu kluziště zkusil naslepo poslat kotouč před branku Barzal.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetina a domácí jsou zahnání až před vlastní odkrytou branku.

58:38
    Oddechový čas pro New York Islanders.

58:38
    Velmi slibný pokus domácích! Nejspíš Lee od hrazení z ostřejšího úhlu vyslal nebezpečný projektil, ale pro smůlu New Yorku nevypadl Grubauerovi z výstroje.

58:13
    Varlamov opouští branku a domácí nasazují šestého hráče do útočné třetiny.

57:11
    Islanders vsází vše do útoku, čímž nechávají díry v obraně. Nyní šel ze strany sám na branku Donato. Jeho kličku k pravé tyči Varlamov dokázal přečíst a útočníkovi Seattlu nedal šanci.

55:06
    Sheahan se dostal do zbrklé koncovky těsně před Varlamovem! Ten nějakým způsobem dokázal teč vytěsnit.

54:30
    Islanders jsou v útočném pásmu, ale před brankou je neuvěřitelný a přehuštěný provoz. Domácí to mají velmi těžké.

53:30
    Odraz kotouče dobře předpovídal Parise, ale chybělo mu pár kroků, aby stihl ohrozit dosud čisté konto Grubauera.

52:47
    Zachycenou přihrávku zachytili hráči Seattlu a ti okamžitě vystartovali do protiútoku, který na pravé tyči eliminoval přesouvající se Varlamov.

51:56
    Palmieri dokázal nahodit puk až do prostoru brankoviště, ale po zásahu Grubauera hosté rychle kotouč dostali pod kontrolu.

51:06
    Kompletní útočná trojice New Yorku se rychle sjížděla k brance Krakenů, proto Grubauer nic neriskoval a hru raději přerušil.

50:30
    Varlamov je teď pod obrovským tlakem, neboť Seattle je střelecky při chuti. Nebezpečnou střelu Sheahanena musel zastavovat ruský brankář.
    48:35 Vince DUNN - 0:2

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 47. McCann (Jordan Eberle, Marcus Johansson), 49. Vince Dunn (Appleton, A. Larsson), 60. Appleton (Blackwell, McCann)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Greene – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.
    Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson, Lauzon, Vince Dunn, C. Fleury, Giordano, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Donskoi, Wennberg, Donato – Järnkrok, Gourde, Appleton – Blackwell, Geekie, Sheahan.