NY Islanders – Seattle 0:3 (kon.) | Washington – Edmonton 3:5 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:5 (kon.)
Arizona – Calgary 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 0:5 (kon.)
Detroit Red Wings
3:5 (1:0, 0:2, 2:3)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 03.02.2022, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:25:22)

Trestné minuty: 16:14

Je dobojováno a hosté se mohou radovat z výhry a dvou bodů. Třetí část přinesla gólově nejbohatší třetinu a Detroit měl i slušně našlápnuto k případnému obratu. Ve 49. minutě totiž srovnal Tyler Bertuzzi a domácí měli i další šance. Jenže zaváhali v obraně, dopustili přečíslení a to zakončil svým dnes druhým gólem Phillip Danault. Ten byl při závěrečné power-play Detroitu blízko hattricku, jenže trefil tyčku a úspěšný byl až o pár okamžiků později Viktor Arvidsson. Vše vypadalo jasně, jenže hráči v červeném se ještě jednou nadechli a v poslední minutě snížil Joseph Veleno. Detroit tak opět sáhl ke hře bez brankáře, ale ani napodruhé to k vyrovnání nevedlo, naopak střelou přes celé kluziště upravil na konečných 3:5 Adrian Kempe. Detroit je po této porážce na p´tém místě Atlantické divize s 46 body, Los Angeles je v Pacifické divizi druhé s 55 body.

59:50 Adrian KEMPE - 3:5

59:50
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ve svém pásmu se k puku dostal ADRIAN KEMPE a přesným obloučkem prakticky přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky. Upravil tak na 3:5 a definitivně zajistil svému celku výhru. Bez asistence.

59:40
    Domácí jsou zase v šesti.
    59:13 Joseph VELENO - 3:4

59:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je tu ale ještě drama. Detroit se dostal do útočného pásma, kde předvedl pěknou kombinaci, před branku dostal přihrávku JOSEPH VELENO, kličkou se vyhnul Quickovi a z ostrého úhlu pověsil puk pod horní tyčku – 3:4. Asistence: Sam Gagner, Gemel Smith.
    58:33 Viktor ARVIDSSON - 2:4

58:33
    Co se nepovedlo Danaultovi, dokončil VIKTOR ARVIDSSON. Ten se kličkou ve středním pásmu uvolnil a poté vystřelil od červené čáry. Puk doklouzal do sítě a je to 2:4. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.

58:18
    Danault byl centimetry od hattricku, jenže ze středního pásma trefil pouze tyčku opuštěné branky!

57:50
    Nedeljkovic je na střídačce, začíná power-play Detroitu!

57:23
    Määttä vystřelil od modré čáry, Nedeljkovic si poradil svou rychlou lapačkou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 18. M. Rasmussen (Zadina, Hronek), 49. Bertuzzi (G. Lindström, Dylan Larkin), 60. Veleno (Gagner, Gemel Smith) – 33. Danault (Strand, T. Moore), 39. Kaliyev (B. Lizotte, Strand), 53. Danault (T. Moore, Arvidsson), 59. Arvidsson (Kopitar, Doughty), 60. A. Kempe

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, G. Lindström, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Gemel Smith, Veleno.
    Trenér: Jeff Blashill

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Doughty (A), Moverare, Strand, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Athanasiou – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Morton, McCauley – Brisebois, Kovachik

Diváci: 11 553