Písek – Cheb 6:1 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:1 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 6:2 (kon.)
Hronov – Mostečtí Lvi 4:1 (kon.) | Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:3 (kon.) | Klatovy – Příbram 1:2 (5:6 po s.n.)
Žďár n/S – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Řisuty – Havlíčkův Brod 4:7 (kon.) | Kometa Brno B – Opava 6:1 (kon.)
Děčín – Nová Paka 2:5 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 7:4 (kon.) | Tábor – Kobra 7:2 (kon.)
IHC Králové Písek
6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
HC Stadion Cheb
Sobota 05.02.2022, 17:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Jih (ČR) • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jihočeši jsou na sedmé příčce a mají 28 bodů. Na šestý Cheb ztrácí 14 bodů. Poslední Řisuty na Krále ztrácí jen body 2. Ze tří posledních kol Králové nevyhráli ani jednou, nejprve před svým publikem padli 1:13 s lídrem z Tábora. Poté se utkali s Řisuty a těsně prohráli 4:5. Ten samý výsledek byl k vidění i v 33.kole, kdy k Otavě přijeli Klatovy, které zvítězily o jediný gól.

Drží se na šestém místě se ziskem 42 bodů, stejně mají i páté Klatovy. Na čtvrtý Havlíčkův Brod ztrácí 4 body. Hosté mají přesně opačnou bilanci, kdy ze tří posledních zápasů porazili na svém stadionu 6:4 Bruslaře a 11:4 Řisuty. Třetí vítězství v řadě zaznamenali na ledě Příbrami, kde vyválčili těsnou výhru 3:4.

Vzájemná utkání

1.kolo – Cheb x Písek 3:2

8.kolo – Písek x Cheb 4:2

15.kolo – Cheb x Písek 5:2

22.kolo – Písek x Cheb 5:7

27.kolo – Cheb x Písek 1:8

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Dosek, Tampier, Dudáček, Novák, Turek, Kurfürst – Matějček, Novotný, Lechnýř, Volf J., Volf L., Januška, Sýbek (C), Čížek, Brož, Bednařík, Ryba
    Trenér: Milan Filipi

HC Stadion Cheb: Kašpar (Horák) – Kořán, Stejskal (A), Vasiliev, Strýček (C), Pohanka, Leština (A) – Fečo, Rozhon, Trapl, Krejsa, Holub, Šťastný, Novotný, Krutina, Liutov
    Trenér: Petr Nekvinda

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Charvát.

00:01

00:40
    Oba týmy již navštívily útočné pásmo, žádná střela k vidění nebyla.

01:12
    Domácí brankář si připisuje první úspěšný zákrok proti střele Martina Trapla.

01:20
    S kotoučem se již potkal i brankář na druhé barikádě, který do své lapačky ukryl nahození Jakuba Volfa.

01:47
    Novotný tečoval střelu Brože, kotouč však minul branku o několik centimetrů.

02:40
    Rozhon byl s největší pravděpodobností faulován v útočném pásmu, rozhodčí ale zůstávají v klidu, a tak se do útoku žene Písek.

03:32
    Písek právě vstřelil branku!
    Jihočeši otevírají skóre dnešního utkání! Dravec JAKUB ČÍŽEK předvedl důraz v brankovišti, což mu přineslo kýžené ovoce v podobě gólu. Asistence: Lukáš Bednařík, Martin Matějček.

04:10
    Hokejisté v modrých dresech nahazují kotouč do útočné třetiny a rychle střídají.

05:04
    Sýbek neudržel puk v útočném pásmu, šance pro soupeře zaútočit.

05:20
    Dosek vypálil od modré, ale Kašpar měl čistý výhled, a tak neměl se střelou domácího beka žádné problémy.

05:56
    Čížek objel Kašparovu klec a pokoušel se kotouč okamžitě zasunout za brankovou čáru, brankář hostů se ale stihl přemístit a zastavil puk.

06:48
    Liutov zkoušel to stejné jako Čížek, ale rovněž neuspěl.

06:53
    Ondřej Leština je vyloučen na dvě minuty za sekání.

07:23
    Cheb vyhazuje puk přes všechny čáry a střídá.

07:38
    Chebští hokejisté se opět vysvobozují dalekým vyhozením kotouče.

08:28
    Králové kombinovali v útočném pásmu, neúspěšně, Cheb opět posílá puk pryč z obranné třetiny.

09:42
    Sýbek ostře vystřelil z pravého kruhu, Kašpar připraven.

10:42
    Domácí rozehrávají ve svém pásmu.

12:00
    Cheb má potíže s rozehrávkou, domácí velmi dobře napadají.

12:35
    Dudáček dostal nabito na pravý kruh a přestřelil Kašparovu svatyni.

12:40
    Brankář hostů se zmocnil kotouče a přerušil hru.

Hra je přerušena, potíže s ledovou plochou.

Vše vyřešeno, zápas může pokračovat.

13:18
    Kašpar lapil Doskovu ránu od modré. Jihočeši jsou v posledních minutách aktivnějším mužstvem.

14:19
    Přihrávka rukou vyhání písecké hokejisty z útočného pásma.

14:57
    Patrik Šťastný jako nůž máslem projel do útočného pásma, obešel obránce a vyzval brankáře Kříže. Chebský útočník to zkoušel bekhendem, ale písecký brankář vystřihl ukázkový semafor. Tato šance vyvolala nemalé ovace.

15:23
    Přečíslení domácích se s úspěchem neshledalo.

15:52
    Kříž si připisuje úspěšný zákrok, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

16:23
    Za vysokou hůl je vyloučen Jakub Krejsa.

16:45
    Sýbek tvrdě vypálil z pravého kruhu a brankář Kašpar neměl kotouč ve své moci, a tak začal dotírat Januška. Chebský brankář se ale následně zorientoval a zastavil písecké útočníky.

18:32
    Filip Novák je vyloučen na dvě minuty za sekání.

19:05
    Ostrá rána Šťastného minula branku.

20:00

Máme za sebou úvodních dvacet minut, domácí vedou 1:0, prosadil se kanonýr Čížek.

20:01

20:15
    Hosté nahazují puk do útočného pásma, zbývá patnáct vteřin přesilové hry.

21:22
    Matějček poslal puk do mezikruží na Bednaříka, ten se ještě pokoušel najít lépe postaveného Čížka, ale do přihrávky zasáhl hostující bek.

22:15
    Pohankova střela nenadělala domácímu brankáři potíže.

22:56
    Krutina se po chybě domácího útočníka Volfa dostal ke kotouči v útočném pásmu, udělal otočku a zakončoval. Kříž připraven.

23:35
    Hra se stěhuje do obranného pásma hostů, důvodem je zakázané uvolnění.

23:41
    Kašpar lapil Novákovu střelu.

24:11
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

24:28
    Králové se dostali do přečíslení dva na jednoho! Čížek poslal puk na hůl Matějčka, který okamžitě střílel, avšak Kašpar se stihl hbitě přemístit a zamezil letícímu kotouči cestu za brankovou čáru.

25:52
    Kapitán domácích byl v útočném pásmu až příliš aktivní. Dvě minuty za hákovaní pro Jana Sýbka.

26:12
    Stadion Cheb právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! DAVID NOVOTNÝ poslal puk přímo do šibenice. Brankář domácích za pukem pouze ohlédl. Asistence: Vladislav Pohanka, Daniil Liutov.

26:42
    Petr Kořán jde na trestnou lavici za držení hole.

26:54
    Stadion vyhazuje puk z obranného pásma.

27:31
    Matějček pálil z mezikruží, ale minul branku.

27:46
    I domácí využívají přesilovou hru! Matějček zavezl puk do hloubi pole a poslal křižnou přihrávku na druhou stranu, kde byl připraven obránce DANIEL DUDÁČEK, který zakončoval do odkryté svatyně. Asistence: Martin Matějček, Jakub Čížek.

30:04
    Králové drží kotouč v útočném pásmu a kombinují.

30:38
    Kašpar si připisuje další úspěšný zákrok, lapil Doskovu střelu od modré čáry.

31:25
    Chebští hokejisté mají problémy s přechodem do útočného pásma.

32:01
    Krejsa pálil z levého kruhu, Kříž byl v pozoru a letící puk ukryl do své náruče.

32:18
    Bednařík se dostal do krkolomné pozice, ale i přes to se mu povedlo zakončit. Střela to byla ale chabá, a tak si Kašpar připsal pohodový zákrok.

32:40
    Kotouč mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:42
    Cheb posílá puk do útočného pásma. Kotouče se ujímá domácí bek Tampier, který okamžitě zakládá útočnou akci.

35:12
    Januška se dostal do samostatného úniku, ale v rozhodující okamžik si nerozuměl s pukem, který ho neposlechl.

35:45
    Králové odskakují na rozdíl dvou branek! MARTIN MATĚJČEK vypálil a Kašpar kotouč vyrazil před sebe, avšak byl zmaten a písecký útočník se následně dostal k dorážce. Asistence: Stanislav Dosek.

Toto neradi vidíme, písecký hráč zůstává nehybně ležet na zemi.

Matěj Novotný je za doprovodu svých spoluhráčů odvážen z hrací plochy.

37:35
    Stejskal pronikl do útočného pásma a obešel dva bránící hráče. S jeho následnou střelou si ale brankář Písku poradil.

38:12
    Matějček pálil z pravého kruhu a zlomil hůl, střela byla tím pádem hodně nepřesná.

39:30
    Písečtí operují v útočném pásmu.

40:00

Prostřední dějství je za námi. Cheb dokázal využít přesilovou hru a vyrovnal, avšak následně přišly dva nemilosrdné údery v podání domácích.

40:01

40:35
    První útočná akce domácích ve třetí třetině neslavila úspěch, Cheb posouvá puk do středního pásma.

40:45
    Krásná branka v podání FRANTIŠKA JANUŠKY! Písecký útočník s kotoučem sjel až na konec pravého kruhu a poslal bekhendem puk přesně do mezírky u bližší tyčky. Asistence: Jan Sýbek.

42:46
    Střela Lukáše Volfa z mezikruží rozezněla tyč!

43:35
    Liutovu střelu vyráží brankář Kříž do rohu hřiště.

44:08
    David Novotný jde na trestnou lavici za hákování.

44:43
    Domácí využívají přesilovou hru! JAKUB ČÍŽEK vypálil od modré a kotouč se zastavil až v síti. Asistence: Stanislav Dosek, Lukáš Bednařík.

44:43
    Pro Kašpara dnešní utkání končí, nahradí ho Adam Horák.

46:25
    Střela Lukáše Volfa orazítkovala plexisklo za Horákovo brankou.

46:49
    Liotov mířil na vzdálenější tyč, ale jeho střela byla nepřesná.

47:40
    Petr Kořán nedovoleně zastavil píseckého obránce, který pronikal do útočného pásma. Dvě minuty za nedovolené bránění.

47:46
    Chebští hokejisté vyhazují puk ze svého pásma.

48:38
    Cheb se opět osvobozuje, tato přesilovka domácích nepatří mezi ty povedené.

50:30
    Cheb vyráží do brejku.

51:18
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb (Liutov – 2 min., podrážení).

51:58
    Písek bude hrát déle než minutu přesilovku pět na tři! Pohanka je vyloučen na dvě minuty za sekání.

52:17
    Sýbek z dobré pozice minul branku, kotouč následně putuje do středního pásma.

53:05
    Tři mušketýři vyhazují a střídají, Cheb hraje solidní oslabení.

Cheb hraje ve čtyřech.

53:25
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se stěhuje do neutrální třetiny.

54:00
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Čížek – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb (Rozhon – 2 min., vražení na mantinel).

54:16
    Holub pálil z pravého kruhu, ale neměl správně seřízená mířidla.

Dnešní utkání sleduje 252 diváků.

55:29
    Puk v ochranné síti, bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

55:39
    David Novotný se dostal ke třem střelám za sebou, ale ani jedna neprošla za záda brankáře Kříže. Obrovská šance hostujícího mančaftu.

Oba týmy hrají v plném počtu.

56:36
    Puk se rozhodl pozdravit domácí střídačku, následuje vhazování před domácím gólmanem.

58:00
    Cheb kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střelby.

58:20
    MARTIN MATĚJČEK vypálil z ostrého úhlu na bližší tyč a kotouč pronikl za záda brankáře Horáka. Bez asistence.

59:20
    Střelu na bližší tyč vyzkoušel i domácí kapitán, Horák si připisuje úspěšný zákrok.

59:57
    Písek mohl přidat sedmou branku! Kotouč poskakoval v brankovišti, avšak Horák kotouč zalehl a nedovolil dotírajícím útočníkům zakončit.

Písek porazil favorizovaný Cheb 6:1 a připsal si cenné tři body do tabulky.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer. (18:58:59)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 4. Čížek (Bednařík, Matějček), 28. Dudáček (Matějček, Čížek), 36. Matějček (Dosek), 41. Januška (Sýbek), 45. Čížek (Dosek, Bednařík), 59. Matějček – 27. Novotný (Pohanka, Liutov)

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Dosek, Tampier, Dudáček, Novák, Turek, Kurfürst – Matějček, Novotný M., Lechnýř, Volf J., Volf L., Januška, Sýbek (C), Čížek, Brož, Bednařík, Ryba

HC Stadion Cheb: Kašpar (45. Horák) – Kořán, Stejskal (A), Vasiliev, Strýček (C), Pohanka, Leština (A) – Fečo, Rozhon, Trapl, Krejsa, Holub, Šťastný, Novotný D., Krutina, Liutov

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Charvát