Písek – Cheb 6:1 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:1 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 6:2 (kon.)
Hronov – Mostečtí Lvi 4:1 (kon.) | Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:3 (kon.) | Klatovy – Příbram 1:2 (5:6 po s.n.)
Žďár n/S – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Řisuty – Havlíčkův Brod 4:7 (kon.) | Kometa Brno B – Opava 6:1 (kon.)
Děčín – Nová Paka 2:5 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 7:4 (kon.) | Tábor – Kobra 7:2 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
HHK Velké Meziříčí
Sobota 05.02.2022, 17:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 36. kolo

Góly a přihrávky

Rostislav Vaněk (2+1), Matěj Mach (0+1), Jakub Mach (1+1), Petr Seidler (0+1), Radim Štěpánek (1+0), Ondřej Sluštík (0+2), Filip Krzak (1+0), Miroslav Marek (0+1), Vojtěch Pindel (1+0), Marek Slavík (0+1)

Petr Slabý (1+0), Filip Střecha (0+1), Tomáš Střecha (1+0), Milan Strnad (0+1) (19:14:47)

Nejklidnější byla z pohledu šarvátek a vyloučení druhá třetina, v první rozhodčí rozdali 10 trestných minut, ve druhé pouze 6 a ve třetí poslali do kabin ve 43. minutě po bitce domácího Jiřího Pargáče a Tomáše Kochánka z Velkého Meziříčí. Kromě toho rozdali ještě další 4 trestné minuty.

Domácí navázali na výhru v Brně a vybojovali další cenné 3 body do tabulky a odskakují Velkému Meziříčí na rozdíl 3 bodů. Zároveň tak srovnali letošní vzájemnou bilanci utkání na 3:3.

59:47
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Hrůzek – 2 min., podrážení).

59:35
    Hosté ještě zkouší něco udělat s výsledkem utkání v útočném pásmu.

58:58
    Tomáš Střecha statečně bojoval o puk v útočném pásmu, nakonec jej ale nepřesnou přihrávkou vyhodil až do vlastního obranného pásma.

Velké Meziříčí vstřelilo branku!
    Napoprvé ještě trefil brankářovu výstroj, napodruhé po přihrávce Milana Strnada už TOMÁŠ STŘECHA střelou otřenou o tyč prostřelil brankáře domácích a koriguje tak skóre na 2:6. Asistence: Strnad.

54:38
    Po přihrávce zpoza brány střílel Filip Střecha, ale Kubáňova lapačka si našla i tuto střelu.

54:21
    Hráči bojují o puk v útočném pásmu hostů.

53:33
    Miroslav Marek dokázal obehrát 2 útočníky v obranném pásmu, ale nakonec stejně Kopřivnice o puk přišla.

53:10
    Střela Dominika Suchého byla tečována a letěla do horních řad kopřivnického stadionu.

52:53
    Domácí se snaží napadat až v útočném pásmu.

52:02
    Vojtěch Pindel se snažil najít někoho ze spoluhráčů zadovkou mířící před bránu, ale puk skončil u hráčů velkého Meziříčí.

51:11
    Se šikovnou tečí Filipa Indrsta měl brankář Juda velké problémy.

50:53
    Postavení mimo hru.

50:05
    Blízko brankáři se ocitnul Vojtěch Pindel, ale nepřekonal jej.

49:43
    Domácí chtěli až moc kombinovat a tak se vůbec nedostali ke střele.

49:14
    Rostislav Vaněk rukavicí vyhodil puk z obranného pásma.

48:33
    Petr Seidler dostal přihrávku do jízdy, ale hostující obránci jej obsadili tak, aby nemohl vystřelit.

47:44
    Puk mířící k Jaroslavovi Judovi dostihl dříve hostující obránce než Filip Fojtík.

47:34
    Hra vysokou holí domácích hráčů.

47:00
    Samostatný průnik Rostislava Vaňka skončil před betony brankáře hostů.

46:21
    Tomáš Střecha střílel přes hráče, ale i tuto střelu brankář domácích viděl.

45:58
    Štěpánkovo nahození bez problémů do lapačky chytil Jaroslav Juda.

45:36
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně hostů.

45:12
    Domácím se podařilo dostat puk z obranné třetiny.

44:57
    Domácí sice opět vyhráli vhazování, ale vyhazují na zakázané uvolnění.

44:42
    Zakázané uvolnění domácích.

44:26

42:42
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Pargáč – osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Kochánek – osobní trest do konce utkání, hrubost).

42:26
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (2 min. – nesportovní chování). Trest odpyká Doležal.

41:52
    Hosté přešli přes modrou do útočného pásma.

41:28
    Patrik Gola byl moc rychlý při přechodu modré čáry a tak se píská ofsajd.

41:00
    Domácí vyhazují tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění a jedou střídat.

40:37

40:20
    Hosté se ženou dopředu do útočného pásma.

40:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, třetí třetina za okamžik začíná.

Další třetina bohatá na góly. Na 4:0 zvyšoval Filip Krzak, následně vstřelil zatím jediný gól hostů Petr Slabý. Na 5:1 zvyšoval tečí v přesilovce Vojtěch Pindel. Zatím poslední branku utkání přidal ve 37. minutě Rostislav Vaněk.

Kopřivnice tak po 40 minutách vede nad hosty z Velkého Meziříčí 6:1 a uvidíme, co přinese třetí třetiny, která začíná zhruba 18:36.

40:00

39:33
    Dominik Suchý a Filip Fojtík jeli sami na brankáře hostů, ale nedokázali jej překonat.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Zakázané uvolnění domácích po tlaku hostů.

37:49
    Hosté v útočném pásmu ostřelují branku domácích.

37:29

36:49
    Ofsajd hostů.

36:08
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    ROSTISLAV VANĚK se ocitnul sám před brankářem hostů a střelou do pravého horního růžku branky zvyšuje na 6:1. Asistence: Sluštík.

34:16
    Domácím stačilo 10 sekund z přesilovky na její využití. Po střele od modré ji tečoval VOJTĚCH PINDEL a domácí tak vedou už 5:1.. Asistence: Slavík a Vaněk.

34:06
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Strnad – 2 min., nedovolené bránění).

-22:49
    Rostislav Vaněk trefil Judovu vyrážečku.

33:32
    Puk po teči skončil v publiku.

33:19
    Ofsajd a obětavý zákrok bránícího hráče zastavil akci hostů.

33:03
    Rozhodčí píská hru vysokou holí na straně hostů.

32:26
    Opět akce 2 na 1, tentokrát zakončoval Jakub Mach, trefil ale betony brankáře Judy.

31:10
    Hosté si dokázali přesně přihrát několikrát přes osu hřiště, čímž rozpohybovali kopřivnickou obranu a následně se PETR SLABÝ přesně trefil mezi 3 tyče. Asistence: Střecha.

30:34
    Puk se po vhazování dostal až k brankáři Judovi.

30:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., podrážení).

30:17

30:15
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

29:57
    Filip Krzak si sjel z modré blíže brance, ale trefil pouze brankářovo rameno.

29:05
    Opět střela hostů, tentokrát Vojtěch Maštera.

28:47
    Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.

28:29
    Vyhození hostů a následné podcenění situace ze strany domácích vedlo až ke střele hostů a vhazování v jejich útočném pásmu.

28:17
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Slabý – 2 min., podrážení).

27:36
    Po přihrávce Petra Seidlera střílel z prostoru pro vhazování Patrik Gola.

26:39
    HOsté se snaží vyvinout tlak v útočném pásmu, ale domácí se snaží napadat jejich přihrávky a nepouštět je ke střelám.

25:40
    Další vyhrané vhazování domácích, nahrávka na modrou, kde stál FILIP KRZAK, který prostřelil brankáře hostů.. Asistence: Marek a J.Mach.

25:35
    Další tvrdá střela od modré, od Judovy vyrážečky šel puk opět do ochranné sítě.

25:30
    Od modré střílel Filip Krzak.

24:32
    Od mantinelu střílel nad rameno brankáře Ondřej Sluštík, ale trefil jeho rameno a následně šel puk do ochranné sítě.

24:03
    Po vyhraném vhazování se vstříc brance hostů vydal Filip Fojtík, nedokázal ale přejít přes 3 hostující hráče a tak aspoň nahodil puk do rohu kluziště.

23:49

23:36
    Signalizovaný ofsajd, hosté nesmí do útočného pásma.

22:55
    Akci dva na jednoho nevyužili domácí. Po přihrávce Patrika Goly nezachytil puk na hokejce Vojtěch Pindel.

22:21
    Hosté míří s pukem do útočného pásma.

21:48
    Jaroslav Juda podržel puk pod lapačkou.

21:26
    Do útočného pásma zavezl puk Viktor Burian.

20:43
    Do útočného pásma míří Vojtěch Pindel.

20:13
    Nakonec hrají oba týmy v plném počtu a jako první se do útočného pásma vydávají hosté.

20:01

Oba týmy postupně přicházejí na ledovou plochu, zanedlouho začíná druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Během první třetiny padaly branky pouze do branky hostů. Nejprve skóre v oslabení otevřel Rostislav Vaněk, o 2 minuty později jej v 17. minutě následoval Jakub Mach a o další minutu později se trefil Radim Štěpánek.

Rozhodčí během této třetiny rozdali dohromady 10 trestných minut, na konci třetiny se do sebe pustili Ondřej Sluštík a Ondřej Malec, a tak je rozhodčí vyloučil na 2+2 minuty za hrubost. Ve druhé třetině se tak bude 3 a půl minuty hrát 4 na 4.

20:00

19:37
    Hosté vystřelili od modré, brankář domácích ale střelu viděl a bez problémů chytil.

19:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Malec – 2+2 min, hrubost).

19:31
    V rohu útočného pásma se strhla menší šarvátka.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:58
    HOsté posouvají puk do útočného pásma.

18:21
    Přihrávka rukou pískána v útočném pásmu hostů.

17:35

17:20
    Ani ne minutu po druhé brance zvyšují domácí na rozdíl již 3 gólů. Další pohlednou kombinaci proměnil v gól RADIM ŠTĚPÁNEK. Asistence: Sluštík.

16:32

16:25
    Po projetí do útočného pásma jel s pukem až za bránu asistující Petr Seidler, který po objetí branky nahrál před bránu na hokejku skórujícímu JAKUBOVI MACHOVI. Asistence: Seidler.

16:10
    Pohotový zákrok Andrease Kubáně po rychlé přihrávce přes osu kluziště.

15:20
    Domácí s pukem v obranném pásmu, snaží se rozehrát, ale hosté maji dobře pokryté střední pásmo.

14:47

14:07
    Domácí opět získali puk v obranném pásmu a do akce 2 na 1 vyslal domácí přihrávkou Matěj Mach, který nahrál skórujícímu ROSTISLAVU VAŇKOVI a domácí se tak ujali vedení.. Asistence: M.Mach.

13:20
    Sám na brankáře jel Dominik Suchý, ale nepřekonal jej.

12:55
    Domácí ihned vyhazují přes celé kluziště.

12:47
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., hákování).

12:17
    Po nepřehledné situaci netrefil přesně puk do brány Rostislav Vaněk.

11:40
    Rostislav Vaněk protečoval do útočného pásma.

11:20
    Hra přerušena, na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Velkého Meziříčí.

10:41
    Opět rychlé přenesení hry a střela z hokejky Lukáš Patáka, i tato střela skončila v Kubáňově lapačce.

09:55
    Po kombinaci ve středním pásmu přešli domácí do útočného pásma bez větších problémů.

08:59
    Domácí dobrým napadáním získali v útočném pásmu puk, vzápětí o něj ale přišli.

08:14
    Malec trefil z velmi ostrého úhlu boční síťku branky.

07:46

07:25
    Na útočnou modrou dostal přihrávku Vojtěch Maštera, ale ani tentokrát nevyzrál na brankáře Kubáně.

06:36
    Dominik Suchý nastřeluje puk do útočného pásma.

05:47
    Tomáš Fojtík trefil při střele prvního bránícího hráče.

05:42
    Po vyhraném vhazování pálil z první Radim Štěpánek.

05:38
    Rychlé přenesení hry a brankář hostů raději schovává puk pod lapačkou.

05:16
    Z rohu kluziště před bránu nahazoval Ondřej Malec.

04:53
    Bekhendem zkoušel obhodit brankáře Judu Miroslav Marek.

04:32
    Domácí opět v útočném pásmu.

03:48
    David Křenek neproměnil samostatný únik, proti němu byl brankář Andreas Kubáň.

02:54
    Domácí míří s pukem do útočného pásma.

01:56
    Vojtěch Maštera dostal křižnou přihrávku přes celé střední pásmo, v útočném byl ale čistě od puku odstaven domácím obráncem.

01:44
    Od modré nahazoval Marek Slavík, před bránou nikdo netečoval.

00:44
    První zákrok brankáře domácích.

00:15
    Domácí se ihned po vyhraném vhazování ženou do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, za chvíli utkání začíná.

Na vzájemná utkání vede Velké Meziříčí 3:2, takže dneska má Kopřivnice šanci srovnat stav vzájemných utkání.

Velké Meziříčí vyhrálo 4 z posledních 5 utkání, když nejprve porazili Valašské Meziříčí v prodloužení, následně porazili venku Žďár nad Sázavou a doma Nový Jičín, pak sice prohráli náladě Hodonína, ale ve středu už opět vyhráli nad Opavou 3:2.

Kopřivnice dnes bude chtít navázat na šňůru 4 zápasů, ve kterých si připsali alespoň jeden bod. V prodloužení prohráli na ledě Hodonína a Žďáru nad Sázavou, 3 body si připsali po vítězství nad Valašským Meziříčím a ve středu si připsali vítězství nad Kometou Brno.

Hezké sobotní odpoledne, dnešní utkání 36. kola zahajuje poslední kolo vzájemných utkání. Nepočítáme-li předehrávky a dohrávky jednotlivých kol, každému týmu by tedy mělo chybět odehrát 7 utkání. Kopřivnice, stejně jako Velké Meziříčí, mají na svém kontě 45 bodů, na play-off jim chybí 6 bodů. Tyto týmy se tedy řadí na 6. a 7. místo, nad nimi s 51 body jsou Opava, Kometa Brno B a Žďár nad Sázavou. Dnešní zápas je důležitý i pro to, že ten tým, který vyhraje, se přiblíží postupové čtveřici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 15. Vaněk (M.Mach), 17. J.Mach (Seidler), 18. Štěpánek (Sluštík), 26. Krzak (Marek, J.Mach), 35. Pindel (Slavík, Vaněk), 37. Vaněk (Sluštík) – 32. Slabý (Střecha), 56. T.Střecha (Strnad)

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Kučera) – Štěpánek, Slavík, Mituchovič, Hrůzek, Krzak, Marek (A), Fojtík T. – Mach J. (C), INdrst, Sluštík (A), Pindel, Seidler, Mach M., Suchý, Fojtík F., Gola, Vaněk, Pargáč
    Trenér: Jaroslav Kofroň

HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Slabý, Ambrož (C), Burian, Báňa, Kochánek, Vlašín, Hort – Strnad, Střecha T., Střecha F., Maštera, Malec, Křenek (A), BArák, Paták, Doležal, Rozmarín
    Trenér: Lukáš Paták

Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Novotný