Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 4:0 (kon.)
Mountfield HK
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Berani Zlín
Neděle 06.02.2022, 18:20 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 50. kolo

Ode mě je to pro dnešek už všechno, přeji krásný večer a někdy u hokeje zase na počtenou. (20:43:16)

Nejlepší hráči utkání jsou Radek Smoleňák a Michal Kořének.

Ve třetí třetině se ještě prosadili Graem McCormack a Jordann Perret, kteří přece jen upravili skóre do podoby, která více odpovídá průběhu zápasu.

Je po zápase, Hradec Králové naprosto jednoznačně poráží Zlín 4:0 a hosté si navíc připisují jedno negativní prvenství. Za celý zápas vyslali na Filipa Novotného jen 7 střel, což je nejméně v historii TELH. Během posledních 40 minut šla na hradeckého brankáře jediná střela na bránu.

59:40
    Hradecká ČPP Aréna stojí, blíží se konec utkání.
    58:15 Jordann PERRET - 4:0

58:15
    Hradec právě vstřelil branku!
    Bienvenue JORDANN PERRET! Francouzský útočník korunuje svůj návrat do hradecké sestavy nádherným gólem, když pláchl po levé straně, stáhl si puk zpátky a ukázkově zakončil. Bez asistence.

56:50
    Domácí pořád tlačí na pilu a chtějí si ještě připsat nějaké kanadské body.

56:08
    Filip Pavlík od modré čáry pálil tentokrát vedle zlínské brány.
    55:21 Graeme MCCORMACK - 3:0

55:21
    Tak přecejenom se diváci v ČPP Aréně dočkali další branky. Nikita Ščerbak efektní zadovkou našel volného GRAEMA McCORMACKA a ten přesnou střelou křížem překonal Michala Kořénka. Asistence: Nikita Ščerbak.

54:27
    Ani jeden z hráčů teď nechtěl hrát, protože byla signalizována hra vysokou holí. Snad pět vteřin trvalo, než rozhodčí přerušili.

53:50
    Richard Nedomlel neměl prostor ke střele, puk se pouze odrazil do rohu.

53:09
    Zlínští ve třetí třetině nevystřelili zatím opět ani jednou na bránu. Tentokrát byl jejich pokus sražen do ochranné sítě.

52:43
    Zlín se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu.

51:30
    PSG je v plném počtu a dneska rozhodně může být spokojeno se svojí hrou v oslabení.

51:00
    Jérémie Blain vypálil od modré čáry a Kořénkovi puk vypadl, takže se Hradečtí okamžitě jali dorážet, ale mladý brankář nakonec kotouč zalehl.

50:43
    Kevin Klíma byl u mantinelu pod tlakem, tak to co nejrychleji zkusil na bránu. Tohle nemohlo hostujícího gólmana překvapit.

49:57
    Hradečtí hrají zatím tuto přesilovku nejlépe ze všech. Kořének musel ukázat několik povedených zákroků.

49:27
    Jordann Perret vybojoval další přesilovku pro Mountfield, když ho Zdeněk Okál sekl.

49:00
    Aleš Jergl teď dostal nabito zpoza brány, ale netrefil ji svojí ranou.

48:10
    Zlín opět hodně aktivně napadal a znovu to domácímu týmu moc nechutnalo. Nakonec to skončilo pouze odevzdáním puku na hole žluto-modrých.

47:24
    Jakub Orsava se krásně proháčkoval do několikáté šance v zápase, ale Michal Kořének opět vytrčil svůj beton a hradecký forvard jej už nedokázal přehodit.

46:43
    Nedomlel sice rozehrál nepřesně, ale dostal puk za modrou čáru, takže Zlín nemohl do pásma.

46:16
    Další rána PSG z mezikruží, která potenciálně mohla být nebezpečná, ale letěla hodně vedle brány.

45:41
    Radek Smoleňák mohl být dvougólový, ale na číhané na zadní tyči nedostal puk přes beton.

44:55
    Zlínští se ubránili a dvakrát v řadě puk dostali ven ze svého pásma.

44:08
    Tentokrát nebyla kombinace Lvů špatná, ale opět přišla střela z těžkého úhlu, takže Kořének dokázal zasáhnout.

43:36
    Další přesilovka pro Mountfield, Ferenc pyká za podrážení.

42:40
    Honejsek dostal přihrávku skrz brankoviště a z první nepříjemně střílel, jenomže puk se vznesl do vzduchu a do branky vůbec nezamířil.

41:51
    Berani jsou kompletní a zase přečkali oslabení bez velkých starostí.

41:16
    Další zavezení kotouče mělo skončit nahozením po mantinelu, ale puk zamířil na zlínskou střídačku.

40:55
    Tentokrát pokus Kanaďana skončil vysoko nad bránou a puk dokonce vyjel z pásma.

40:37
    Lalancettova rána byla sražena do rohu.

40:25
    Hradecké přesilovky zatím dnes nejsou příliš povedené. I teď Zlín vystihl přihrávku a ztečoval puk do hlediště.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:06.

Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 12 (21)
    PSG Berani Zlín – 1 (7)

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, ale Hradečtí bušili do svého soupeře, co to šlo. Do slušné formy se rozchytal Michal Kořének, na rozdíl od něj se Filip Novotný v brance Hradce musí nudit. Zlín měl jen jediný závar před jeho bránou, který ale také nebyl úplně nebezpečný.

40:00

39:58
    Filip Pavlík teď napřáhl a vyslal svoji jedovku, která vypadala, že bude gólová, ale Kořének se úžasně přemístil a dokázal zasáhnout. Zlínský gólman ale zůstal po této ráně s bolestivou grimasou na ledě.

39:52
    Lev se Smoleňákem jeli do brejku, ale druhému jmenovanému Bedřich Köhler vysekl hokejku, což neušlo pozornosti sudích.

39:11
    Filip Pavlík teď napravil svoji chybu a na poslední chvíli odzbrojil Antonína Honejska, který se cpal do šance.

38:07
    Teď se před hradeckým brankářem shluklo několik hráčů a ti mu trochu ztížili zákrok proti nahození.

37:06
    Po hodně dlouhé době se puk dostal do obranné třetiny Hradce, ale nedošlo ani ke střele na Novotného.

36:00
    Ahti Oksanen podruhé v této sezóně minul úplně prázdnou bránu zhruba z brankoviště. Puk tentokrát skákal, ale i tak tohle musí finský forvard dávat.

35:19
    Jakub Orsava teď jednoznačně měl střílet do poloodkryté brány, ale z nějakého důvodu tak neučinil. Počkal několik okamžiků, ale to už byl Kořének v bráně.

35:00
    Extrémně dlouhý souboj u mantinelu o puk, který opět sudí odmítli přerušit, i když se tam schylovalo k další potyčce.

34:10
    Od McCormacka se puk odrazil do brankoviště Zlína, ale s tím neměl Kořének žádné starosti.

33:49
    Ahti Oksanen střílel během jednoho střídání hned dvakrát, ale ani jednou to nebylo příliš nebezpečné. Jeho druhý pokus v klidu schoval do lapačky Kořének a po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.

32:25
    Skvěle teď zasáhl Filip Novotný, i když ve statistikách to vidět nebude. Přes hranu jeho brankoviště šla dobrá přihrávka a domácí brankář ji hokejkou protečoval ven z pásma.

31:35
    V posledních minutkách Ševci trochu srovnali hru a hraje se spíš ve středním pásmu. Do domácí kombinace se vkrádá nepřesnost.

30:31
    Sudí chybně odpískali icing a opravili se, takže se opět bude vhazovat ve středovém kruhu.

30:17
    Chvilku teď byl před Novotným volný Pavel Sedláček, ale jeho teč šla nakonec hodně nad bránu.

29:41
    Puk byl při nahození ze středního pásma ztečován do ochranné sítě, takže se vhazuje uprostřed ledové plochy.

29:30
    Skvělé střídání prvního hradeckého útoku, který zase zhruba minutu motal hlavy Zlínským.

28:49
    Jakub Lev měl nataženo ke střele několik vteřin, ale jeho pokus byl nakonec sražen mimo.

28:05
    Bohumil Jank si teď nádherně našel Štěpána Fryšaru a vystavil mu ukázkový strom.

27:22
    Až teď nepřesnost na útočné modré Lvů poslala Berany do útoku, jenomže unavená dvojice se opět nedostala ani ke střele.

26:25
    Dominanci Hradce Králové zatím potvrzují i statistiky. Zlín si ve druhé třetině nevypracoval ani jednu střelu a tím nemyslím pouze na bránu. Hraje se takřka pouze v jejich obranné třetině.

26:25
    A další důležitý zákrok zlínského brankáře. Perret na něj střílel z ostrého úhlu a kdyby puk vyrazil Kořének před sebe, dorážel by úplně osamocený Aleš Jergl.

26:15
    Kořének musel být zase připraven, protože na něj letělo vysoké nahození. Hostující gólman ale zatím podobné situace zvládá poměrně jistě.

25:29
    Ahti Oksanen teď nevyslyšel klepání od Radima Šaldy a vypálil sám, což se domácímu obránci vůbec nelíbilo. Hradecký mladík odjel na střídačku a pořádně kroutil hlavou.

24:57
    Domácí teď mačkali Zlín v jeho obranné třetině a hosté jsou moc rádi, že konečně stihnou dojet na střídačku.

24:25
    Jakub Orsava nebyl daleko od svého druhého gólu, ale střela mu nesedla tak, jak potřeboval. Domácí forvard pak raději zkontroloval, jestli nemá zlomenou hokejku.

23:39
    Kotouč obkroužil celé útočné pásmo Hradce a vyjel ven ze třetiny. Domácí už ale zase diktují tempo.

23:20
    Blain byl pod tlakem, takže puk jen odevzdal na hokejky žluto-modrých.

22:50
    Tentokrát se dobrou švihovkou ukázal Kelly Klíma, který už je zpátky na ledě po své boxerské vložce s Pavlem Kubišem.

22:22
    Radek Smoleňák je dnes hodně při chuti. Tentokrát si dobře vybruslil mezi kruhy a jeho rána nakonec zůstala ve změti těl.

21:35
    Berani už jsou kompletní, takže krizový okamžik přežili a ještě mohou živit naději na zvrat v utkání.

21:02
    Velkou ránu vyslal Filip Pavlík, ale zatřepala se jen boční síť.

20:39
    Hradec se zatím nemůže dostat do útočného pásma.

20:21
    Kombinace hradeckého Mountfieldu nakonec přerušili rozhodčí, kteří viděli přihrávku rukou.

20:01

Na ledovou plochu přijíždí jako první z kabin domácí tým, který bude dohrávat ještě více než minutu a půl dlouhou přesilovou hru.

Další třetina začne přibližně v 19:13.

Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 8
    PSG Berani Zlín – 6

První třetina je za námi a vcelku jednoznačně ji opanoval Mountfield HK. Východočeši byli většinu času na kotouči a v útočném pásmu, navíc se jim velmi rychle podařilo překonat mladého Kořénka. Jakub Orsava se ve třetí minutě otočil u pravého mantinelu, bez přemýšlení puk poslal na bránu a našel místo pod vyrážečkou zlínského gólmana. Druhá branka přišla ve 14. minutě, když se parádní bombou z levé strany prosadil kapitán Radek Smoleňák. Během první periody mohli diváci v ČPP Aréně vidět také kratší bitku, kterou si střihli Kelly Klíma a Pavel Kubiš. V této činnosti měl mírně navrch hostující hráč.

20:00

19:56
    Lalancette teď prováhal možnost ke střele a zdá se, že první třetina skončí poměrem 2:0.

19:33
    Hradec má další přesilovku, protože Jiří Suhrada vyhodil puk mimo hřiště.

19:33
    Jergl teď i v pádu posunul puk za bránu Zlína a udržel pro domácí útočné pásmo.

18:40
    Radek Smoleňák opět číhal na brankovišti na možnost tečovat puk, ale ten tentokrát letěl v blbé výšce. Další zásah Kořénka.

17:38
    Nedomlel teď má šanci na reparát, protože zase operuje s pukem za svojí bránou. Zlín ale hodně vysunul forčeking a nakonec domácí zahráli jen na icing.

16:07
    Místo Kellyho Klímy zatím supluje Ahti Oksanen, který teď musel přihlížet velké chybě v defenzivě od Richarda Nedomlela.

15:34
    Pro jednadvacetiletého Kořénka je to zatím těžká úloha. Zlínský gólman ale teď opět utěsnil bližší tyč.

14:50
    Lvi zatím potvrzují postavení v tabulce, protože na ledě působí mnohem lépe. Rozhodně svého soupeře nepodcenili.
    13:59 Radek SMOLEŇÁK - 2:0

13:59
    Hradečtí si nejprve koledovali, protože ve své obranné třetině nebyli důrazní, ale nakonec se hra otočila a domácí šli do brejku. Jakub Lev na levé straně našel RADKA SMOLEŇÁKA, který bombou nad lapačku našel místo v Kořénkově postoji. Asistence: Jakub Lev, Aleš Jergl.

13:06
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Kubiš – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kelly Klíma – 5 min., bitka).

13:06
    Po několika ostrých zákrocích se Pavel Kubiš a Kelly Klíma rozhodli shodit rukavice a rozdali si to v šarvátce. Příliš ran nakonec k vidění nebylo, ale hostující kapitán nakonec strhl Klímu pod sebe.

12:26
    Novotný teď zaváhal při rozehrávce, ale dobře to pro něj dopadlo. Nakonec se do útoku vydal Hradec a Lalancette měl velkou šanci.

11:37
    Výborně se teď přes Pilaře dostal do střelecké pozice Ondřej Němec, ale Novotný byl připraven. Následně puk poskakoval, takže se hostům nezdařila šance na dorážku.

10:36
    Puk byl dlouho zaseknutý u mantinelu za hradeckou bránou, ale sudí ukázal, že přerušovat nebude. Nakonec ho dostali ven Hradečtí.

10:00
    Oksanen teď potřeboval střídat, takže puk jen obloučkem nahodil do útočného pásma. Přesto Hradec udržel puk a dostal se k dalšímu ohrožení Kořénkovy brány.

09:17
    Okamžitě po buly vypálil Ahti Oksanen, který mířil nad rameno hostujícího gólmana. Ten puk lehce škrtl a vytáhl ho na horní tyčku.

09:08
    Na druhé straně zase byl ve slotu volný Kelly Klíma, ale přestřelil bránu Kořénka.

08:33
    Už po konci početní výhody se do největší šance Moravanů dostal Patriks Zabusovs, ale proti jeho ráně z prostoru mezi kruhy si Novotný vyjel a výborně ji zachytil.

07:58
    Zlínu už začala přesilová hra, ale pouze tím, že Richard Nedomlel vyhodil přes všechny čáry.

07:26
    Kombinace ve středním pásmu teď domácím trochu vázla, takže to zkusí pro změnu Berani.

06:55
    Pěkně sehraná rychlá akce Hradce, která vyústila ve střelu Kevina Klímy. Hradecké křídlo ale bylo v ostrém úhlu a u bližší tyče škvírku nenašlo.

06:27
    O pár vteřin později ale hradecká výhoda končí, protože právě Lalancette také trefil svojí hokejkou soupeře do obličeje.

06:10
    Graem McCormack sestřelil svojí ranou Darka Hejcmana.

05:37
    Štěpán Fryšara je vyloučen za hru vysokou holí, když v pádu zasáhl Lalancetta.

05:20
    Bohumil Jank vystřelil od modré čáry hodně nepřesně. Mountfield ale drží puk.

04:45
    Ševci se nemohou dostat ze svého obranného pásma, protože Východočeši skvěle forčekují.

04:18
    Filip Novotný má zatím nejvíce práce jenom s klepáním hokejkou o led, aby neustále upozorňoval aktivní hradecké zadáky na možnost rodícího se brejku.

03:08
    Hradečtí zatím hrají výborně. Smoleňák nahrál mezi kruhy Lvovi a ten okamžitě bez přípravy pálil, jenomže zasáhl hostující brankář.
    02:27 Jakub ORSAVA - 1:0

02:27
    Na první gól jsme nemuseli čekat dlouho! JAKUB ORSAVA se otočil u pravého mantinelu a okamžitě vypálil pod vyrážečku Kořénka, který puk jen lehce lízl. Asistence: Lukáš Cingel, Graem McCormack

01:58
    Lalancette svojí střelou přepůlil hokejku svého soupeře.

01:28
    Východočeši se na delší dobu usadili v útočném pásmu a nebezpečně kombinují.

00:59
    První solidní útok si vypracoval také Hradec. Kevin Klíma ujel po pravé straně a nahrnul puk do brankoviště, kde ale Kořének nemusel zasahovat.

00:32
    Od modré čáry vypálil Pavel Kubiš, který dnes nastupuje na pozici obránce.

00:06
    Richard Nedomlel si okamžitě po buly připsal první tvrdý hit.

00:01

Svoji domácí premiéru v novém působišti zažije Filip Novotný, který dostal opět přednost před Finem Kiviahem.

Na ledovou plochu za potlesku přijíždí oba dva celky. Mountfield bude hrát v červeno-černé kombinaci, Zlín nasazuje žluto-modrou.

Do hradecké sestavy se naopak po delší době vrací francouzský rychlík Jordann Perret, který chyběl z osobních důvodů.

Při pohledu na úvodní sestavy je zřejmé, že Zlín má problémy na pozici brankáře. Kašík i Huf kvůli viróze museli zůstat doma a svoji letošní extraligovou premiéru si odbude Michal Kořének, který jinak působí v druholigovém Hodoníně. Záda mu bude krýt junior Dominik Šarman.

Mountfield HK: F. Novotný (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), R. Pilař, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Orsava, Koukal, Cingel.

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Kubiš (C), Hamrlík – Mallet, Claireaux, Honejsek – Zabusovs, Hejcman, Köhler – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Karafiát, R. Veselý, Fryšara..

PSG Berani Zlín – 15. místo, 34 bodů

Ševci zažívají opravdu velmi nepovedenou sezónu a zdá se, že už jim nic nepomůže v záchraně nejvyšší české soutěže. Moravané se ale velmi sympaticky nevzdávají a zejména v posledních několika kolech nabrali formu a pokouší se o malý zázrak. Na čtrnácté Kladno ztrácí 12 bodů, ale mají ještě zápas k dobru. Berani už se nekoukají na to, kdo proti nim stojí a bezpodmínečně musí bodovat v každém zbývajícím zápase, aby na Středočechy vytvořili tlak.

Mountfield HK – 2. místo, 90 bodů

Východočeský celek nadále udržuje perfektní druhou příčku, kterou by před sezónou čekal asi málokdo. Svěřenci Tomáše Martince a jeho trenérských kolegů hrají atraktivní útočný hokej s množstvím střel, který se divákům musí líbit. Zatím se jim navíc daří odrážet útoky dotírajících Pardubic a zároveň jistě koutkem oka pošilhávají také po Třinci, na který ztrácí 7 bodů a čeká je v dalším kole vzájemný souboj.

Posledních 5 zápasů Mountfieldu HK

HC Energie Karlovy Vary vs. Mountfield HK 3:4sn
    Mountfield HK vs. Rytíři Kladno 3:4
    Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera 3:0
    Mountfield HK vs. Bílí Tygři Liberec 6:2
    HC Motor České Budějovice vs. Mountfield HK 3:2sn

Krásný podvečer z ČPP Arény, vítám vás u dalšího extraligového kola, které dneska nabídne souboj týmů z opačných konců tabulky. Domácí Mountfield HK přivítá na svém ledě celek PSG Berani Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 3. Orsava (Cingel, McCormack), 14. Smoleňák (Lev, Jergl), 56. McCormack (Ščerbak), 59. Perret

Trenér: Tomáš Martinec

Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Kajínek, Axman