Banská Bystrica – Trenčín 5:3 (kon.) | Michalovce – Zvolen 4:2 (kon.) | Prešov – Nové Zámky 3:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Košice 3:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 2:5 (kon.) | HC Slovan – Nitra 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
HC Košice
sk Neděle 06.02.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Košice si v druhej tretine skomplikovali cestu za triumfom, nakoniec ale odchádzajú z Liptova domov s plným bodovým ziskom za výhru 5:3. (19:22:44)

59:56
    Ešte veľké šance, dokonca aj pred odkrytou bránou, ale Liptáci ani toto nedokázali pretaviť na gól!

59:27
    Puk v rohu klziska, toto už nevyzerá na to, aby domáci dokázali vyrovnať.

59:07
    Hostia so štyrmi korčuliarmi na ľade! Pokračuje presilovka šiestich proti štyrom.

59:06
    Domáci vyhrali buly, Handlovský pálil z ľavého kruhu, avšak po bloku napokon poslal puk až na ochrannú sieť.

59:01
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., hákovanie).

58:29
    Košice dali gól!
    Zákrok Riečického, otočka z prvej a COLTON SAUCERMAN cez celé klzisko pravdepodobne definitívne rozhoduje o triumfe hostí.

58:15
    Ivannikov už na striedačke, začína presilovka šiestich proti štyrom!

57:44
    Jurík narazený na mantinel, padol na ľad, čo narobilo neplechu nielen na ľade, ale aj v hľadisku. Rozhodcovia vyháňajú hru do stredného pásma.

57:27
    Obdržálek mal dostatok času na strelu z ľavého kruhu, lenže jeho koncovka dokonca vyháňa Liptákov z útočnej tretiny.

57:07
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Cibák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:00
    Chovanovi uniká puk na modrej útočnej čiare, domáci môžu kontrovať.

55:51
    Uhrík s Paločkom narobili nepríjemnosti v košickom bránkovisku, lenže hostí tam bolo viac.

55:27
    Až v tomto momente sa Liptáci oslobodili, puk však odovzdávajú súperovi priamo na hokejky.

54:56
    Veľký boj o puk v tretine HK 32 pri mantineli, súboj šiestich hráčov pokračuje už pätnásť sekúnd.

54:00
    Šesť minút do konca, Liptovský Mikuláš sa musí zase raz vrátiť do stretnutia. Podarí sa to domácim do tretice?

52:50
    Ukážková delovka od modrej, presilovka využitá! VADIM PERESKOKOV mal priveľa času na zakončenie, palubnú pozíciu si vylepšil až napokon posiela hostí do vedenia 4:3.

Asistencie: Colton Saucerman, Denis Paršin.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 34. Paločko (Salija, Jurík), 40. Varttinen (Kriška), 48. Walega (Kriška, Handlovský) – 27. Cibák (Pereskokov, Chovan), 28. Snuggerud (Paršin, Slovák), 47. Paršin (Bartánus, Snuggerud), 53. Pereskokov (Saucerman, Paršin), 59. Saucerman

HK 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Kurali, Salija, Mezovský, Pavúk, Nemec, Dunčko – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Elo, Jurík – Paločko, Uhrík, Haluška – Obdržálek, Babka, Ďurina
    Trenér: Peter Mikula

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Cibák, Šedivý, Deyl, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Jokeľ, Linet, Rogoň
    Trenér: Kalle Kaskinen

Rozhodčí: Smrek, Mullner – Junek, Hercog – Martinko