West Ham – Watford 1:0 (kon.) | Newcastle – Everton 3:1 (kon.) | Burnley – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
Newcastle United
3:1 (1:1)
Everton FC
Úterý 08.02.2022, 20:45 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 24. kolo

Po vyrovnané první půli, která skončila díky dvěma vlastním gólům za stavu 1:1 ovládl druhý poločas naprosto jednoznačně domácí Newcastle. Za posílený celek se dokázala prosadit dvojice Fraser s Trippierem a dotáhnout Magpies pro vítězství v poměru 3:1. Na skvělé výkony Saint-Maximina už jsou fanoušci ze severu Anglie zvyklí, ale co dnes předvedl Kieran Trippier, to bylo galapředstavení tohoto pravého beka, který přišel z madridského Atlética a vstřelil svůj první gól od srpna 2018, kdy skóroval ještě v dresu Tottenhamu.
    Newcastle tak konečně opouští sestupové příčky a je nyní 17. jen o bod za Evertonem.

To je pro dnešek vše a dekuji za pozornost. (22:59:33)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.

90+5

90+5
    Na závěr vidíme ještě konflikt Joelintona s Allim.

90+3
    Domácí se snaží držet míč u rohového praporku na útočné polovině, což se jim daří přesně jak potřebují. Technické kousky hned předvedla nová posila Guimarães.

90+2
    Everton se ještě pokouší o útočnou kombinaci, ale Van de Beek o míč přišel.
    Obranou hostů opět prolétl Saint-Maximin a zblízka nepřekonal Pickforda!

90+1
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Javier Manquillo.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Bruno Guimarães.

Dnešní utkání sleduje 52186 diváků.

90
    Ošetřovat se ještě přímo na hřišti nechá Joe Willock.

89
    Townsendův centr jen přeletěl všechny muže ve vápně Newcastlu, což se moc kvitují fandové na domácích tribunách.

Nový muž na hřiši Jacob Murphy křižnou střelou už překonal Pickforda, ale proti gólu byla tyč! Následně ještě zakončoval po odrazu Saint-Maximin, ale vše již pokryl brankář hostů-

88
    Van de Beek napřáhl zpoza vápna, ale vyprášil jen blok černo-bílé formace.

86
    Everton rozhodně nevypadá jako tým, který by měl ještě nějak pomýšlet na vyrovnání. Newcastle má hru pod kontrolou a k ničemu už hosty z Liverpoolu nepouští.

84
    Alli si teď vůbec nerozuměl s Richarlisonem, což jen dokazuje zmar hostů v druhé půli.