Alavés – Valencia 2:1 (kon.) | Levante – Real Betis 2:4 (kon.) | Real Sociedad – Granada 2:0 (kon.)
Espanyol – Barcelona 2:2 (kon.)
RCD Espanyol Barcelona
2:2 (1:1)
FC Barcelona
Neděle 13.02.2022, 21:00 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španělská LaLiga • 24. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:01:49)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:13.

Tak to byl ale zápas! Pravé nefalšované městské derby nabídlo fantastickou podívanou a nakonec skončilo smírně 2:2!
    Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří otevřeli brankový účet utkání už ve 2. minutě, když se prosadil Pedri. Následně byl k vidění velký počet faulů, ovšem ve 38. minutě se Adama Traoré dostal do velké šance, ale jeho pumelici vytěsnil López. O minutu později hlavičkoval Torres v dobré příležitosti vedle. Tyto dva momenty Barcelona nedokázala proměnit a ve 40. minutě přišel trest, když vůbec z první šance Espanyolu krásně skóroval k tyči Sergi Darder.
    Začátek druhé půle začínal v pomalejším tempu, ale v 56. minutě poslal hosty do vedení Gavi, ovšem jeho branka nebyla uznána pro ofsajd Frenkiho de Jonga. V 64. minutě využil Raúl de Tomás velké chyby Garcíi a zakončil k levé tyči, čímž poslal Espanyol do vedení. Následně se začalo hrát od podlahy a velmi tvrdě. K vidění bylo plno žlutých karet. V 90+1. minutě se Luuk de Jong dostal ke hlavičce, ale tu poslal nad bránu. O dvě minuty později uviděli červenou kartu Óscar Melendo a Gerard Piqué. Barcelona nakonec sebrala všechny síly do poslední akce v 90+6. minutě a po centru Traorého se prosadil k pravé tyči Luuk de Jong. Espanyol byl velice blízko k výhře v domácí lize nad Barcelonou po 13 letech, ale ani tentokrát to nevyšlo!
    Espanyol remizoval s Barcelonou 2:2.

90+7

90+6
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Je srovnáno na 2:2 v samotném závěru nastaveného času! Adama Traoré poslal z pravé strany fantastický centr do vápna, který přistál přesně na hlavě LUUKA DE JONGA a ten zakončil excelentně k pravé tyči. Asistence: Adama Traoré.

90+5
    Espanyol je velice blízko k vítězství v tomto vypjatém derby a hlavní sudí Hernández ukazuje, že se bude hrát ještě jedna minuta navíc a tudíž celkově sedm!

90+4
    Raúl de Tomás zkoušel vypálit z velké dálky, ale jeho rána letěla hodně vedle.

90+3
    Gerard Piqué zezadu zatáhl za Melameda, který ho následně znovu atakoval a oba dva hráči uviděli druhou žlutou kartu a tudíž červenou!

90+3
    Nico Melamed nejprve uviděl první žlutou kartu za svůj faul na Piquého.

90+2
    Následně se domácí snažili něco vymyslet na polovině soupeře, ale tam se do sebe pustili hráči a červená se!

90+1
    Ousmane Dembèlé dokázal odcentrovat z levé strany do vápna na hlavu Luuka de Jonga, ale jeho hlavička letěla pouze nad bránu Espanyolu!

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc!

90
    Posléze Diego López chytá další centr do svých rukou a nikam nespěchá.

90
    Raúl de Tomás ale dokázal odhlavičkovat centr na přední tyč a Espanyol si na chvíli může odpočinout.

90
    Fernando Calero nyní před Dembélém odhlavičkoval balón pouze do zámezí a následuje tak rohový kop Barcelony.

89
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Luuk de Jong.
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Fernando Calero.

88
    Ani další standardní situace hostů ale nepřinesla nic vážnějšího, ovšem hráči Barcelony zůstávají na míči a přenáší hru na pravé křídlo, kde je Adama Traoré.

87
    Ousmane Dembèlé se snažil odcentrovat z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován a následuje tak rohový kop Barcelony.

Michal Raška

Branky: 40. Darder (de Tomás), 64. de Tomás (Darder) – 2. Pedri (J. Alba), 90+6. L. de Jong (Traoré)

Karty:   24. Bare (ESB), 60. Vilhena (ESB), 76. Puado (ESB), 90+3. Melamed (ESB) – 74. Piqué (BAR), 78. García (BAR), 84. González (BAR)   90+3. Melamed (ESB) – 90+3. Piqué (BAR)

RCD Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Aleix Vidal (89. F. Calero), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Vilhena (61. Melamed), Bare (62. Morlanes, 70. Mérida), Y. Herrera, Darder – de Tomás, Puado.
    Náhradníci: J. García – F. Calero, Dimata, Embarba, Melamed, Melendo, Mérida, Miguelón, Morlanes, Loren, Vilà, Wu.

Trenér: Moreno

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo (46. García), Piqué, J. Alba (72. O. Dembèlé) – F. de Jong (62. Aubameyang), S. Busquets (C), Pedri (89. L. de Jong) – Traoré, F. Torres, Gavi (72. González).
    Náhradníci: Neto, Tenas – Aubameyang, Braithwaite, L. de Jong, O. Dembèlé, Ezzalzouli, García, Jutgla, Mingueza, González, Puig.