Jihlava – Havířov 3:2 (3:0 po s.n.) | Vsetín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:0 (kon.)
Litoměřice – Slavia 0:2 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 0:5 (kont.)
Přerov – Sokolov 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 16.02.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásnou středu všem hokejovým nadšencům. V rámci 46. kola Chance ligy budeme sledovat utkání Poruba – Prostějov, které začíná v 17:30.

Poruba sehrála poslední utkání v pondělí, kdy se na domácím ledě postavila proti Přerovu. Na gól si diváci museli počkat až do 17. minuty, kdy skóre zápasu otevřel přerovský Jakub Herman. První třetina jinak moc šancí nenabídla, a tak se do druhé části pokračovalo za stavu 0:1. Ani prostřední část zápasu nebyla na šance bohatá, oba celky předváděli opatrnou hru a skóre se neměnilo. Domácím vyšel vstup do poslední periody, v čase 41:48 totiž vyrovnal Michal Vachovec. Oba gólmani všechny ostatní střely pokryli, po základní hrací době tak byl stav 1:1 a šlo se do prodloužení. V tom se do velké šance dostal Přerov, jenže v zakončení byli hostující hráči nepřesní. O chvíli později mohli domácí ukončit zápas, když se na přerovského gólmana řítili Hrníčko se Stloukalem, ten ale trefil pouze tyč. V poslední minutě prodloužení si mezi kruhy najel Jan Süss, který prostřelil domácího brankáře a vystřelil Přerovu druhý bod.

Poruba ve 42 zápasech získala 63 bodů a momentálně se nachází na 13. místě, které by znamenalo baráž o udržení, bodové rozestupy jsou ale malé, tým na 10. příčce má jen o 3 body víc. Porubské čeká ještě šest zápasů (včetně dnešního), ve hře je tak 18 bodů.

Nejproduktivnějším útočníkem domácích je Pavel Jenyš 32 bodů (18+14), v obraně si vedou nejlépe Šimon Szathmáry 18 bodů (3+15) a Dušan Žovinec 18 bodů (2+16). Nejvíc trestů posbíral Tomáš Guman 36 trestných minut. V bráně se Poruba spoléhá na Adama Brízgalu – 19 zápasů – úspěšnost: 92,06% a Ervinse Muštukovse – 24 zápasů – úspěšnost: 91,07%.

Minulé utkání odehrál Prostějov 11. 2., když hostil Kolín. Jestřábům se toto utkání vůbec nepovedlo, už ve 3. minutě prohrávali, když kolínský Martin Štohanzl tečoval střelu z levé strany. Ke konci první třetiny mohl srovnat Beránek, bránu však přestřelil. O další branku se znovu postaral Kolín, z pravé strany přesně zamířil Jan Veselý. Domácím se v zápase nepodařilo skórovat, Kozlům se to povedlo ještě dvakrát. V čase 55:10 se prosadil Zdeněk Král a minutu a půl před koncem zápasu si druhou branku připsal Martin Štohanzl, který puk dovezl do prázdné branky.

Prostějovským patří po 41 zápasech 7. příčka, když si připsali 67 bodů.

Nejlepším hráčem v útoku je Petr Mrázek 40 bodů (20+20), v defenzivních řadách pak Jiří Klimíček 26 bodů (5+21). Na trestné lavici si nejvíc odseděl Jan Kloz 43 trestných minut. Nejvytíženějším gólmanem je Ondřej Bláha – 35 zápasů – úspěšnost: 90,28%, několik šancí měli i Martin Altrichter – 5 zápasů – úspěšnost: 90,52% a Marek Micka – 3 zápasy – úspěšnost: 90,48%.

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Husa, Žovinec, Michal Barinka, T. Voráček, Urbanec (C), Hajný – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Jenyš (A) – Guman, Réway, Bitten – Pořízek, Korkiakoski, Marek Špaček – Kanko.
    Trenér: Jiří Režnar

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, A. Havlík, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Rudovský – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kučera, Blažek.

00:01

00:06
    Úvodní vhazování pro Porubu, která kotouč rychle nahodila do pásma, tam ale puk berou hosté.

00:28
    Husák hned v úvodu prověřil Brízgalu, ten střelu vyráží do rohu kluziště.

01:14
    Poruba se rozestavila v útočné třetině a z pravé strany pálil Voráček, bránu lehce minul.

02:18
    Domácím se nepovedlo rozehrát a píská se zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Brízgaly.

02:42
    Domácí neprošli přes hostující obranu a Prostějov otáčí směr hry.

03:21
    Za držení je vyloučen porubský Voráček.

03:26
    Rudovský udržel pásmo a posunul kotouč za porubskou branku.

03:49
    Střelu Rudovského schytal Barinka, pak se ještě snažil dorážet Jáchym, ale ani jeho pokus se k bráně nedostal.

05:15
    Klimíček z levé strany přihrával před branku, kde byl Havlík, který ale zakončil pouze do betonu.

05:21

06:31
    Najíždějící Hrníčko si říkal o přihrávku, kterou mu následně Toman poslal, ale první jmenovaný puk nedokázal zachytit.

07:31
    Račukovo nahození má Réway, který teď čeká za brankou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

08:21
    Gřeš dostal puk mezi kruhy, jenže pak ho nechal za sebou, a tak nemohl vystřelit.

08:55
    Střela Zajíce z levé strany končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.

09:06
    Špaček prodloužil puk do středního pásma, kde ho převzal Korkiakoski.

09:37
    Pořízek se výborně přemístil z pravého kruhu do levého, jenže na jeho střelu byl Bláha připraven.

10:23
    Jeden z domácích hráčů fauloval, hosté tak mají výhodu.

10:28
    Domácí Žovinec vyloučen za držení.

10:32
    Hosté neudrželi pásmo a musí se vracet pro kotouč.

10:56
    Voráček svižnou střelou osvobozuje Porubu.

11:16
    Prostějov je ale zpátky, Jiránkovi však utekl puk od hokejky, proto se nedostal k zakončení.

12:07
    Za podrážení je vyloučen prostějovský Račuk.

12:14
    Kotouč se odrazil k Jenyšovi, který stál před brankou, jenže Bláha jeho rychlou střelu stihl vyrazit.

12:28

12:44
    Hra je přerušena kvůli porubskému postavení mimo hru.

12:59
    Prostějov vystřelil kotouč až za porubskou bránu.

13:33
    Stloukal v pásmu dlouho kličkoval, pak mu ale hosté kotouč sebrali a osvobozují se.

14:07

14:50
    Jiránkova rána prošla přes domácí obránce, ale Brízgala si s ní poradil. Vhazování po pravé ruce domácího brankáře.

15:12
    Toman přihrával před branku, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, a tak z této akce nic nebylo.

15:50
    Hajný udržel útočnou třetinu, jeho následnou střelu ale zastavil Krejčí.

16:45
    Bitten se dostal do obrovské šance, když se k němu odrazil kotouč a jel sám na Bláhu, toho si položil na led, ale pak zakončil vedle.

17:26
    Hajného ránu chtěl tečovat Stloukal, ale Bláha byl rychlejší a puk schoval.

17:58
    Porubský Hrníčko vyloučen za nedovolené bránění.

18:11
    Do přihrávky Kloze se vložili domácí, kteří se osvobozují.

18:22
    Hostující Kloz vyloučen za podrážení.

18:35
    Žovincovu ránu od modré Bláha vyráží za bránu, domácí ale stále drží pásmo.

18:52
    Teď už je u kotouče Havlík, který se žene do útočného pásma.

19:39
    Jenyš zakončoval z pravého kruhu, Bláha ale své betony sklapl včas.

19:57
    Píská se prostějovský ofsajd.

19:58

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Viděli jsme vyrovnanou první třetinu, ve které se k několika šancím dostaly oba celky. Gólmani ale za svá záda žádnou střelu nepustili a zatím jsou stoprocentní. Vypadá to, že nás čeká velice zajímavé utkání, ve kterém rozhodnou drobnosti. Domácí budou na začátku druhé periody dohrávat přesilovou hru.

20:01

20:13
    Stloukal orazítkoval Bláhovu vyrážečku.

20:22

20:52
    Kotouč se nečekaně odrazil k Brízgalovi, ten ale dokázal natáhnout svůj beton a zabránit gólu.

21:15
    Špatná přihrávka Prostějova končí na zakázaném uvolnění, hra se proto vrátí před Bláhu.

21:49
    Hajný zblokoval střelu Mrázka z levého kruhu.

22:03
    Trest za podrážení si jde odsedět prostějovský Jáchym.

22:15
    Husou svou střelou sestřelil prvního bránícího hráče.

22:23
    Gumanova rána byla sražena vedle branky, ale u kotouče jsou stále domácí.

23:02
    Urbancova střela od modré proletěla kolem tyčky.

23:12
    Pokus Jenyše sice Bláhovi vypadl, ale pak už se k puku nikdo z domácích nedostal.

24:03

24:13
    Po Račukově přihrávce zamířil Havlík nad bránu.

24:31
    Jiránek trefuje betony Brízgaly, hosté stále drží pásmo.

25:12
    Hosté jsou teď aktivnější a přihrávají si v pásmu.

25:25
    K žádné střele však nedošlo a na druhou stranu už vyráží Poruba.

25:53
    Boj o puk vedle prostějovské branky pro Porubu.

26:26
    Prostějovský ofsajd zastavuje hru.

26:48
    Guman sice prošel do pásma, jenže ke střele se nedostal a přišel o puk.

27:00
    Rudovský se snažil dorážet z levé strany, ale Brízgala byl proti.

27:21
    Poruba právě vstřelila branku!
    JAKUB HUSA dostal přihrávku k modré čáře, vyjel si k levému kruhu, odkud zamířil ke vzdálenější tyči, kam Bláha nedosáhl. Asistence: Michal Vachovec a Dušan Žovinec.
    27:21 Jakub HUSA - 1:0

28:00
    Novákovu přihrávku nedokázal Kloz zachytit, i tak ale hosté udrželi útočné pásmo.

28:32
    Zakázané uvolnění vrací hru před Brízgalu.

28:43
    Jiránek udržel pásmo, pak Krejčí přihrával před branku Jáchymovi, jeho střelu na poslední chvíli Brízgala schoval pod lapačku.

29:01
    Porubský icing.

29:15
    Toman prošel přes modrou, pak puk přenechal Stloukalovi, ten nahazuje za prostějovskou branku.

29:37
    Urbanec trefil pouze beton Bláhy.

29:37
    Hned po vhazování pálil Beránek, trefil tyč!

29:57
    Po zakázaném uvolnění Poruby se bude vhazovat po pravé ruce Brízgaly.

30:23
    Jáchym se prokličkoval až před bránu, kde ale nedokázal zakončit.

30:45
    Bitten vracel kotouč před branku, kam se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

30:58
    Zakázané uvolnění Prostějova.

31:39
    Novák se z vlastního pásma přesunul až před porubskou branku. Jeho střelu z levého kruhu drží Brízgala na své hrudi.

32:14
    Toman trefil boční síť branky. Poruba ale pokračuje v kombinaci.

32:33
    Teď už na druhé straně pálil Novák, ale domácí obrana puk zastavila.

32:43
    Porubská branka je posunuta, musíme chvíli počkat, než ji ledaři spraví.

32:47
    Vše je v pořádku, pokračujeme ve hře. Poruba se rychle přemístila do útočné třetiny, pokus Žovince od modré skončil vedle brány.

33:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Guman – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Klimíček – 2 min., podrážení).

34:19
    Havlík přihrával před branku, tam puk zastavil Husa.

34:47
    Havlík se znovu snažil protlačit kotouč před branku, ale domácí mu to nedovolili.

34:59
    Prostějovský ofsajd přerušuje hru.

35:20
    Oba týmy hrají v plném počtu.

35:24
    Ránu Rudovského vyráží Brízgala ramenem do ochranné sítě.

35:33
    Kotouč se odrazil před Bláhu, ten ho raději přikryl lapačkou, protože viděl najíždějícího Hrníčka.

36:04
    Vachovec přihrál mezi kruhy volnému Gřešovi, ten kotouč nedokázal zpracovat.

36:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Tomáš Guman.

37:49
    Brízgala skvěle zastavil ránu Nováka z levé strany.

37:51
    Otřesený Husa se těžce zvedá z ledu, na střídačku mu pomáhají spoluhráči.

38:18
    Vysokou střelu Klimíčka Brízgala vyráží za branku.

38:31

38:58
    Stloukal ve velké šanci! Domácí útočník vybojoval puk, vybruslil si mezi kruhy, jeho pokus ale Bláha drží u svého betonu.

39:16
    Kotouč vyletěl z hrací plochy, bude se vhazovat před Brízgalou.

39:26
    Domácí mají výhodu.

39:30
    Hostující Jáchym vyloučen za sekání.

39:37
    Réway mířil těsně vedle branky, pak se chystal vystřelit ještě jednou, ale kotouč nechal za sebou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:17.

Ve druhé části hry se domácím podařilo otevřít skóre, když Bláhu prostřelil Jakub Husa. Šance měli i hosté, třeba ve 29. minutě měl Brízgala problémy se střelou Jáchyma. Domácí gólman je ale stále bezchybný a Poruba po dvou třetinách vede 1:0.

40:01

40:01
    Poruba na vhazování úspěšnější. Domácí se ihned přesouvají do útočného pásma.

40:34
    Teď se ale porubským nepovedla přihrávka a pro kotouč se musí vracet k vlastní brance.

41:27
    Beránek krouží s pukem a čeká, než jeho spoluhráči vystřídají.

41:30

42:38
    Zajíc založil novou útočnou akci, k zakončení se pak dostal Rudovský, ale Brízgala svým betonem puk do brány nepustil.

42:48
    Střela Husáka proletěla nad bránou. Prostějov ale dobře napadá a drží útočné pásmo.

43:19
    Žovincovo nahození ze středního pásma vyrazil Bláha do rohu kluziště.

43:48
    Vachovec zakončil pouze do boční síťky branky.

44:13
    Zajíc udržel útočnou třetinu.

44:20
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Brízgalu. Vhazování po pravé ruce domácího gólmana.

45:00
    Už to vypadalo, že se Prostějov dostane do přečíslení, ale domácí obrana se stihla vrátit a hosté ani nevystřelili.

45:25
    Husovu ránu Bláha vyrazil.

45:54
    Jenyš spěchal za kotoučem za porubskou branku, poté přihrál Gřešovi, ten se ale k zakončení nedostal.

46:33
    Klozovu střelu zbrzdili domácí hráči, a tak s ní Brízgala neměl žádné potíže.

46:44
    Guman objel bránícího hráče, zakončil ale pouze do betonů připraveného Bláhy.

47:08
    Bittenovu střelu z levé strany chtěl do brány usměrnit Guman, který ale zamířil těsně vedle tyče a teď je velice naštvaný.

47:25
    Ofsajd Prostějova. Vhazování ve středním pásmu.

47:55
    Krejčího ránu zastavil Barinka.

48:44
    Hrníčko zachytil rozehrávku Bláhy, ale ke střele nedošlo.

49:22
    Račuk mířil hodně vedle.

49:32
    Brízgala míří na střídačku, domácí mají výhodu!

49:35
    Prostějovský Husák vyloučen za nedovolené bránění.

49:48
    Jestřábi se osvobodili.

50:28
    Domácí kombinují v útočné třetině, od modré pálil Urbanec, ale přesný nebyl.

50:42
    Hosté poslali kotouč až k porubské brance.

51:29
    Gumanova přihrávka na Réwaye sice neprošla, ale Poruba i tak udržela útočné pásmo.

51:35

51:53
    Z otočky zakončoval Račuk, Brízgala byl připraven, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

Dnešní utkání sleduje 695 diváků.

52:41
    Jáchym začíná zpoza vlastní brány.

53:41
    Kloz se několikrát snažil překonat Brízgalu, ten je ale stále bezchybný.

54:14
    Po špatném přechodu Prostějova se píská ofsajd.

55:10
    Račukova rána proletěla nad bránou.

55:25
    Hosté musí vyjet z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

55:39
    Krejčí těžce odjíždí z ledu.

56:55
    Poruba si přihrává v pásmu, ke střele se ale zatím nedostává.

57:28
    Za nesportovní chování je vyloučen porubský Voráček.

57:54
    Hosté to zkouší v šesti.

57:55
    Po přihrávce Jáchyma střílel Račuk, ale zlomil hůl.

58:19
    Domácí zblokovali prostějovskou střelu a získali kotouč, se kterým pak PAVEL JENYŠ prošel mezi prostějovskými hráči a zakončil do odkryté klece. Asistence: Martin Réway a Michal Barinka.
    58:19 Pavel JENYŠ - 2:0

58:30
    Hosté znovu bez brankáře.

59:28

59:53
    Velký závar před Brízgalou, ten ale kotouč přikryl.

59:55
    Vhazování před Brízgalou pro Porubu, Žovinec bere puk za bránu, kde počká, než uplynou poslední sekundy.

Poruba dnešní utkání zvládla a bere důležité 3 body. Na branku si diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy prostějovského gólmana propálil Jakub Husa. Zápas byl vyrovnaný a Prostějov měl několik šancí na vyrovnání, nicméně Brízgala dnes porubskou branku uzamkl. Necelé dvě minuty před koncem zápasu poslal puk do odkryté brány Pavel Jenyš. Poruba tedy vítězí 2:0. (19:49:48)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 28. Husa (Vachovec, Žovinec), 59. Jenyš (Réway, Michal Barinka)

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kučera, Blažek