Cheb – Kobra 2:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 6:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 1:4 (kon.)
SHK Hodonín – Kometa Brno B 2:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Děčín – Letňany 3:7 (kon.)
Mostečtí Lvi – Bílina 14:3 (kon.) | Nová Paka – Hronov 5:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 6:4 (kon.)
Příbram – Tábor 8:3 (kon.) | Opava – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Řisuty – Klatovy 4:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
6:4 (1:2, 1:0, 4:2)
IHC Králové Písek
Středa 16.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Jih (ČR) • 39. kolo

Je za námi 39. kolo druhé hokejové ligy mezi Havlíčkovým Brodem a Pískem. Nervy drásající bitva nabídla úplně všechno. Oba celky předvedly to, co v nich je. Jihočeši vedli o dvě branky, aby Bruslaři čtyřmi trefami v řadě otočili vývoj utkání na svoji stranu. Králové se nevzdali a dokázali smazat dvoubrankové manko. Vypjatý zápas na svoji stranu překlonil domácí výběr, který díky hattricku Petra Kuchty slaví veledůležité tři body do tabulky.

S tímto konstatováním se s vámi loučím. Děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek středečního večera. (20:19:09)

Třetí třetina nám nabídla gólovou nadílku, když Havlíčkův Brod dvěma trefami na začátku poslední dvacetiminutovky otočil vývoj utkání na svoji stranu. Písek nedal svoji kůži lacino a dokázal vyrovnat, už tak nervy drásající podívanou. Když se vše pomalu chystalo na prodloužení, tak v čase 56:42 zaznamenal vítěznou trefu kapitán Bruslařů Petr Kuchta. Soupeř zkusil v závěru hru bez brankáře, risk se mu nepodařil, a tak dál bude bojovat o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži.

59:58
    Oba celky dohrály zápas ve středovém kruhu, kde bylo poslední vhazování dnešního vypjatého duelu.

59:55
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí vyhrávají důležité utkání! Přihrávku dostal PETR KUCHTA, který trefil prázdnou klec a kompletuje tím hattrick v dnešním utkání! Asistence: Luboš Voříšek a Tomáš Mlynář.

59:43
    Střela z levého kruhu byla zablokovaná, Písek udržel pásmo!

59:12
    tak už mohlo být vyrovnáno. Puk od modré se doklouzal k pravé tyči, kde stál Lukáš Volf, jenž nasměroval puk podél brankové čáry. Kotouč jen těsně vyplul za levou tyčí!

59:01
    Je to tak, Písek zkouší hru bez brankáře! Co vymyslí Králové v poslední minutě...

59:01
    Oddechový čas pro hosty. Bude hrát Písek v šesti?

59:01
    František Januška střílel od modré čáry, před Chaloupkem byl chumel hráčů, ale kotouč byl ztečovaný do ochranné sítě!

58:14
    Králové okupují útočnou třetinu Havlíčkova Brodu, který za podpory fanoušků jde pomal vstříc vítězství.

56:42
    Zápas plný zvratů pokračuje nadále dál! PETR KUCHTA se dostal k odraženému puku, který s ledovým klidem uklidil za dezorientovaného Kříže, který neměl nárok jak zasáhnout! Asistence: Luboš Voříšek.

56:01
    Písečtí byli na kotouči a Chaloupek teď měl, co dělat, aby uhájil svoje brankoviště. Bruslaři s vypětím všech sil ustáli celou situaci bez inkasované branky.

55:03
    Písečtí se dostali do pásma, kde kombinovali u modré čáry. Domácí si rozebrali volné hráče Písku, takže Ondřej Chaloupek byl bez práce.

53:55
    Lukáš Bednařík jel se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale nahrávka byla příliš prudká, takže ze slibné příležitosti Jihočechů nic není.

52:36
    Víte, že... ani jeden z týmů neudržel dvoubrankové vedení? Písek vedl 2:0, ale Havlíčkobrodští otočili na 4:2. Stejný osud potkal domácí tým, který vedl o dvě branky, stav zápasu je tedy 4:4.

51:54
    Písek právě vstřelil branku!
    Králové se dostávají do hry o body! Jihočeši potrestali chybnou rozehrávku domácí defenzivy, když si puk našel JAN SÝBEK. Ostřílený matador nedal rychlou střelou šanci Chaloupkovi na dobrý zákrok! Asistence: Martin Matějček.

51:06
    Jan Bulín dostal dobrý kotouč na levý kruh, ovšem jeho pokus nebyl přesný, i když si Kříž na puk sáhl částí výstroje.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 13. Dvořák, 24. Třetina (Čermák, Čejka), 41. Kuchta (Mlynář, Voříšek), 44. Kliment (Tecl, Ludvík), 57. Kuchta (Voříšek), 60. Kuchta (Voříšek, Mlynář) – 5. Sýbek (L. Volf, Matějček), 11. Čížek (Sýbek, Kurfürst), 46. Čížek (Dudáček), 52. Sýbek (Matějček)

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Benák, Dvořák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Čejka, Třetina, Bulín – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač.
    Trenér: Richard Cachnín

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Dosek, Tampier, Dudáček, Kurfürst, Novák, Turek – Čížek, Hrakholski, L. Volf, Novotný, Brož, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek (C), Bednařík.
    Trenér: Milan Filipi

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Erik Berger, Jiří Roupec