Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (1:2 po s.n.)
Toronto – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Boston 4:1 (kon.)
Winnipeg – Seattle 5:3 (kon.) | Chicago – Columbus 4:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 7:3 (kon.)

2. Paul Byron (MTL) – 1+0
    3. Sam Montembeault (MTL) – 26 střel, 2 OG, úspěšnost 92,9% (03:54:42)

Česká a slovenská stopa v utkání

Do dnešního duelu nenastoupil nikdo z českých a slovenských hokejistů.

Kdo se postavil do brankoviště?

Samuel Montembeault (MTL) – 26 střel, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 61:26
    Ville Husso (STL) – 27 střel, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 61:50

Střely na branku: 30 – 28

Je konec! Montreal díky skvělému obratu v závěru dnešního souboje ukončil nepříznivou sérii porážek a vítězí nad St. Louis 3:2. Minutu před koncem základní hrací doby přitom poslal hosty do vedení Pavel Bučněvič. Za domácí ale při hře bez brankáře vyrovnal Cole Caufield a stejný hráč v prodloužení vystřelil Canadiens druhý bod.

62:22 Cole CAUFIELD - 3:2

62:22
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Montreal nakonec vítězí v prodloužení a získává bonusový bod! Jeff Petry projel po levé straně do útočného pásma, poslal přihrávku před branku a důrazný COLE CAUFIELD potrhl svůj skvělý výkon! Asistene: Jeff Petry.

62:10
    Caufield vytlačil napadajícího soupeře mimo třetinu a vybojoval kotouč pro domácí Montreal.

61:39
    Až nyní se poprvé v prodloužení dostali do útoku hosté. Vladimir Tarasenko se hnal před branku, ale v klíčovou chvíli podklouzl.

61:03
    Mike Hoffman střílel z levé strany útočného pásma, ale důrazný Ryan O´Reilly jeho ránu srazil do ochranné sítě.

60:34
    Caufield kouzlil na levé straně útočného pásma, ale prudkou střelou trefil jen brusle prvního soupeře v bílém dresu St. Louis.

60:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Uvidíme, zda dnešní duel dojde až k samostatným nájezdům.

60:01

Šedesát minut hry nám o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. Hosty sice poslal minutu před koncem do vedení Bučněvič, ale domácí zariskovali hrou bez brankáře, během které devět sekund před třetí sirénou vyrovnal Cole Caufield.

60:00
    59:51 Cole CAUFIELD - 2:2

59:51
    Je vyrovnáno! Domácímu celku skvěle vyšel risk při hře bez brankáře. Montreal se v závěru usadil v útočném pásmu. Přihrávku na levou stranu dostal COLE CAUFIELD a z ostrého úhlu poslal puk do branky! Asistence: Chris Wideman, Mike Hoffman.

59:34
    Domácí se při dalším přechodu do útočného pásma sami zbytečně vystavili do postavení mimo hru. St. Louis už je hodně blízko k dalšímu triumfu.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 8. Byron (Lehkonen, Petry), 60. Caufield (Ch. Wideman, M. Hoffman), 63. Caufield (Petry) – 19. R. Thomas (Bučněvič), 59. Bučněvič (Tarasenko, Faulk)

Montreal Canadiens: Montembeault (A. Hammond) – Petry, Kulak, A. Romanov, Schueneman, Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki (A), Caufield – Byron (A), Evans, R. Pitlick – Armia, Poehling, Lehkonen – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman.
    St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, I. Barbašev, B. Schenn (A) – Sundqvist, Joshua, K. Kostin.

Rozhodčí: St. Pierre, Schrader – Knorr, Cormier