Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (1:2 po s.n.)
Toronto – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Boston 4:1 (kon.)
Winnipeg – Seattle 5:3 (kon.) | Chicago – Columbus 4:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 7:3 (kon.)
San Jose – Vancouver 4:5 (po pr.)
New York Islanders
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Boston Bruins
Pátek 18.02.2022, 01:40 • UBS Arena, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:15:19)

Utkání sledovalo 16 518 diváků.

Česká a slovenská stopa

Zdeno Chára (NYI) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:21
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:52
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:01

Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno a domácí tým se raduje ze zisku dvou bodů. Poslední třetina se nakonec nesla v duchu právě NY Islanders, když hráči v modrém udělali rázný krok k výhře ve 46. minutě gólem s trochou štěstí, neboť nahození Noaha Dobsona od modré čáry prošlo přes několik hráčů až na branku, od tyčky se puk odrazil do brusle gólmana Ullmarka a poté za brankovou čáru. Boston se pak marně snažil nepříznivý stav zvrátit, naopak v 54. minutě udeřilo na opačné straně, to se k dorážce dostal Mathew Barzal a bylo to o dva. V závěru sáhl Boston k dlouhé power-play, tu ale přesnou ranou ukončil Brock Nelson a uzavřel skóre na 4:1. tým NY Islanders je po této výhře na šestém místě Metropolitní divize se ziskem 42 bodů, Boston je v Atlantické divizi čtvrtý s 58 body.

59:50
    Domácí publikum aplauduje a potleskem gratuluje svým oblíbencům k výhře.

59:31
    Hraje se u Ullmarka, domácí tým má závěr utkání ve své režii.
    58:47 Brock NELSON - 4:1

58:47
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Chára vyhodil puk odrazem o plexi do středního pásma, kde si jej zpracoval BROCK NELSON a hravě trefil prázdnou branku Bostonu – 4:1. Asistence: Zdeno Chára.

58:09
    Zakázané uvolnění domácích, vše se vrací před Sorokina. Power-play hostů pokračuje.

57:30
    Reilly nabízel spoluhráčům puk na teč, nikdo jej ale netrefil a přihrávka tak skončila v rohu kluziště.

57:05
    Ullmark míří na střídačku, je tu dlouhá power-play Bostonu!

56:05
    Z rohu vylétl puk před Ullmarka, ten jej raději přikryl a přerušil hru.

55:21
    Z úhlu to zkusil Palmieri, Ullmarka, který byl přilepen k tyčce tím však nepřekvapil.

54:45
    Zase se hraje v pásmu Bostonu, tohle domácím za tohoto stavu maximálně vyhovuje.
    53:32 Mathew BARZAL - 3:1

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 32. Pageau (Dobson, Barzal), 46. Dobson (Nelson), 54. Barzal (Bellows, Pelech), 59. Nelson (Chára) – 18. T. Hall (Craig Smith, M. Reilly)

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Aho – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Beauvillier, Nelson (A), Bellows – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Barry Trotz

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Vaakanainen, Forbort – Pastrňák (A), Bergeron (C), T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – N. Foligno, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Blidh.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Rank, Luxmore – Berg, Marquis

Diváci: 16 518