Kobra – Havlíčkův Brod 2:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 4:3 (kon.) | Písek – Chrudim 7:5 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 5:4 (3:1 po s.n.) | Ústí n/L – Kralupy n. Vltavou 3:1 (kon.) | Přerov – Technika Brno 3:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Technika Hockey Brno
Neděle 20.02.2022, 16:00 • MEO Aréna, Přerov • Liga juniorů • 39. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek neděle. (18:09:32)

Zápas je u konce. Zubry ve třetí třetině nejprve poslal do vedení o dva góly Jan Fencl, který z dorážky napálil puk za Nešpůrka. Technika ale díky Eriku Pospíšilovi deset a půl minuty před koncem snížila a zbytek duelu tak zdramatizovala. Největší šanci na vyrovnání měli Brňané v samotném závěru při ponechané výhodě, skvělý Postava nicméně Zubry podržel. MEO tak vítězí 3:2 a s Technikou má v základní části Ligy juniorů naprosto vyrovnanou bilanci. Oba týmy v šesti vzájemných utkáních triumfovaly dvakrát 5:2 a jednou 3:2. Hanáci získali na čele tabulky skupiny Východ náskok 21 bodů, momentálně jich mají nasbíráno 92. Náskok Techniky na třetí Šumperk se naopak ztenčil na pouhé tři body, Jihomoravané však oproti Mladým Drakům mají zápas k dobru.

59:59
    Hosté ještě zkouší ohrozit Postavu, vyrovnat se jim už ale nepodaří.

59:57
    Technika bude ve zbývajících sekundách hrát přesilovku pět na čtyři.

59:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Brázda – 2+2 min., vysoká hůl + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Vlach – 2 min., hrubost).

59:57
    Hostující tým si bere oddechový čas.

59:57
    Oním hráčem, který ležel na ledě, byl útočník Techniky Sever. Nyní se již zvedl a v předklonu za pomoci spoluhráčů míří na střídačku.

59:57
    V rohu útočného pásma Techniky zůstává ležet jeden z hostujících hráčů. Do konce třetí třetiny zbývá 2,6 sekundy.

59:57
    Technika měla ponechanou výhodu a jeden z jejích hráčů teď spálil obrovskou šanci, když z prostoru mezi kruhy ztroskotal na skvělém Postavovi. Přerovský brankář nyní udržel těsné vedení svého mužstva. U branky MEO se pak ještě strhla šarvátka, vylučovat se zřejmě bude na obou stranách.

59:30
    Technika hraje v plném počtu.

59:10
    Zubři se nikam neženou a drží kotouč na svých hokejkách.

58:40
    Hosté v oslabení jeli tři na dva Přerovany, ale brejk nesehráli dobře a nic z něj nakonec nebylo.

58:10
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Pokus jednoho z domácích hráčů vyráží Nešpůrek do rohu kluziště.

57:24
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Vlach – 2 min., hákování).

57:23
    Na prudký pas Kolaříka z pravé strany si najížděl Hlávka a nechybělo mu moc, aby ho usměrnil za roztáhnutého Nešpůrka.

57:01
    Hanáci mají nyní ponechanou výhodu a šetří čas.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 21. Šilhavý (Hanák, Němec), 31. Hanák (Šilhavý, Kolařík), 45. Fencl (Halík, Hradil) – 23. Čoupek (Lajoš), 50. Pospíšil (Sever, Čoupek)

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Gréč, Hanák (C), Němec, Nesvadba, Holík, Kaprál, Pekr – Kleniar, Halík, Brázda, Hradil, Šilhavý, Kolařík (A), Fencl (A), Švejda, Hlávka, Buršík
    Trenér: Pavel Neuman

Technika Hockey Brno: Nešpůrek (Skoupý) – Kubica (A), Mrkvica, Holcman, Fojt, Svoboda, Blaško (A) – Líska, Pospíšil, Adam, Růžek, Čoupek (C), Trögner, Vlach, Sever, Fornál, Lajoš
    Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Rimmel – Hranoš, Piskoř