Banská Bystrica – Nitra 3:4 (kon.) | Košice – Poprad 6:0 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 6:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Michalovce 1:3 (kon.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 3:4 (2:3 po s.n.) | Zvolen – Prešov 4:1 (kon.)
HC Košice
6:0 (0:0, 4:0, 2:0)
HK Poprad
sk Neděle 20.02.2022, 16:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Oceliari si záver zápasu poľahky postrážili a z derby odchádzajú bez inkasovaného gólu. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme príjemný zvyšok večera. (18:17:48)

58:56
    Puk je v strednom pásme, ale oba celky odchádzajú striedať. Zdá sa, že v tomto východniarskom derby sa už na štatistikách nič nezmení.

58:00
    Hlásateľ v košickej Steel aréne oznámil, že do konca tretej tretiny zostávajú presne tri minúty. Pri puku sú domáci, budú rozohrávať z hĺbky vlastnej obrannej tretiny.

57:38
    Puk letí až k bránke Košíc. Košarišťan svojim spoluhráčom pomôže s rozohrávkou, ale nikam sa ponáhľať nebude.

56:40
    Hra sa preleva z jednej strany klziska na druhú. Strelecky to skúšal aj Mrázik, no defenzíva jeho puk poľahky zblokovala.

55:58
    Hostia sa veľmi snažia. Z pravého kruhu prudko vypálil Bjalončík, no Košarišťan ho poľahky vychytal.

55:00
    Začína sa posledná päťminútovka tohto zápasu. Košičania vedú o poltucet gólov, takže otázkou ostáva už iba to, či sa Popradu podarí čestný zásah.

54:19
    Košičania sa nikam neponáhľajú a na ľade už vymýšľajú aj parády pre divákov. Novota si dokorčuľoval vlastnú strelu, otočil sa a pálil opäť, ale Valluš ho vychytal lapačkou.

53:38
    Nasleduje komerčná prestávka.

52:55
    Drgoň mal puk na hokejke za bránkou súpera, ale napokon nedokázal nikomu prihrať. Košarišťan zasahovať nemusel.

51:44
    Hostia sa teraz usadili v útočnom pásme a pokúšajú sa oklamať domácu defnezívu. Košičania sa však nemajú kam ponáhľať a môžu sa sústrediť na obranu.

50:43
    Zakázané uvoľnenie Košíc. Hra sa presunie pred Košarišťana a Poprad sa určite bude pokúšať aspoň o čestný gól.

49:32
    Vylúčený Mešár sa vracia na ľad. Zároveň z neho odchádza popradský brankár Tomáš Tomek. Duel dochytá Štefan Valluš.
    49:32 Michal CHOVAN - 6:0

49:32
    Košice dali gól!
    Poprad sa síce v oslabení nebránil zle, ale napokon aj tak inkasuje. Od modrej čiary prudko vystrelil MICHAL CHOVAN a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Allan McPherson.

49:06
    Popradu sa puk podarilo vyhodiť cez všetky čiary a odchádzajú striedať. Hostia sa zatiaľ bránia dobre.

48:21
    Košičania sa ihneď rozostavili v pásme. Na pravom kruhu sa napriahol Saucerman a skúsil to strelecky, ale hostia puk vyrazili mimo bránky.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 27. Mrázik (Volgin), 31. Slovák (Paršin), 37. Ihnačák (McPherson, Mrázik), 39. Volgin (Rogoň), 46. Bartánus (Deyl, Saucerman), 50. Chovan (McPherson)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Volgin, Romančík, Deyl, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – Lapšanský, Havrila, Jokeľ
    Trenér: Kalle Kaskinen

HK Poprad: Tomek (50. Valluš) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Hudec, Demo, Rymsha, M. Mešár – Valigura, Arniel, Svitana – Livingston, F. Mešár, Bondra – Petráš, Bjalončík, Paločko – Sokoli, Mlynarovič, Stanček – Jevoš
    Trenér: Martin Hrnčár

Rozhodčí: Müllner, Valach – Ordzovenský, Ševčík