1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HbK Karviná
Neděle 20.02.2022, 11:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vítám všechny hokejbalové fanoušky u sledová Extraligy mužů. Naše nejvyšší hokejbalová soutěž dnes pokračuje dalším utkáním, ve kterém se střetnou HBC Plzeň a HbK Karviná.

HBC Plzeň

Plzeňským hokejbalistům se podzimní část příliš nevydařila, s jedenácti body se momentálně nacházejí na předposledním místě. Na podzim vyhráli jen tři zápasy, dvakrát prohráli v samostatných stříleních.

V rámci přípravy odehráli tři utkání. V prvním změřili síly s reprezentací U18, kterou porazili 9:3. Radovali se v i dalším souboji, když neinkasovali žádnou branku a s pražským Kert Parkem vyhráli 5:0. Čisté konto udrželi také v duelu s Českými Budějovicemi, se kterými zvítězili 7:0.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je s devíti body Jakub Vobruba, který vstřelil jednu branku a na osm nahrál. Osm kanadským bodů posbíral Richard Hurt (3+5).

HbK Karviná

Karvinští na podzim odehráli nejméně utkání ze všech týmů, do jarní části už ale vstoupili sobotním utkáním s Dobřany a se sedmnácti body jim patří sedmá pozice. Na svém kontě mají pět výher za tři body, jednou zvítězili v prodloužení.

První zápas v jarní části odehráli v sobotu v Dobřanech. Ve druhé třetině nejprve otevřeli skóre, ještě před přestávkou ale domácí vyrovnali. Karviné se poté povedl začátek třetí části, kde šla do dvoubrankového vedení, výhru si pak ještě pojistila v závěru.

Nejvíce bodů z karvinských hráčů posbíral Lumír Rosůlek, který vsítil sedm gólů a k tomu si zapsal jedenáct přihrávek. Dvanáct bodů mají na svém kontě Jan Diviš (9+3) a Martin Pala (1+11).

Vzájemná utkání

Plzeň a Karviná v letošní sezóně ještě neodehrály žádné utkání. V minulém ročníku se potkaly na plzeňském hřišti, kde byli úspěšnější domácí. Ti v první třetině nejprve vsítili dvě branky, před koncem první části se karvinským hokejbalistům ještě podařilo vyrovnat. Poté skóre otočili, ale Plzeň na to dokázala odpovědět a v samostatných stříleních zvítězila.

Budou se Plzeňští radovat z prvního vítězství v jarní části a zapíšou si důležité body, nebo Karviná naváže na sobotní výhru?

HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – O. Benedikt, Chramosta, Hanuš (C), Poláček, Štípek, Ulč (A) – Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Kristl, Majer, Malý, Palečka, Reiser, Sus, Svoboda, Vobruba (A)
    Trenér: Volkán, Gráca

HbK Karviná: Šimara (Orság) – Kalus, Popek, Růžička, Sladký, Tóth (A) – Diviš, Fárský, Kaluža, Pala (A), Řehůřek, Rosůlek (C), Stromko, Wrobel.

Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:40
    Hned v úvodu musí být oba brankáři na pozoru, nejprve hosté prověřili Návaru od modré, na druhé straně pak pálil Hanuš.

01:41
    Domácí jsou nyní aktivnější, do útoku se teď vydávají také Karvinští.

02:10
    Svoboda dostal přihrávku mezi kruhy, zamířil ale jen do dobře postaveného hostující gólmana.

02:54
    Rozhodčí přerušují hru, je pískán ofsajd.

03:21
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Majer – 2 min., držení).

03:31
    Karviná se v úvodu přesilové hry usadila v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

03:49
    Plzeňským hokejbalistům se podařilo osvobodit, posílají míček na druhou stranu hřiště.

04:09
    Hostům se tato početní výhoda příliš nedaří, balonek se nachází za karvinskou brankou a Plzeň šetří cenné vteřiny.

05:10
    Pala zkusil střelecké štěstí za modrou, míček byl ale sražen na zadní mantinel.

07:16
    Plzeňští jsou nebezpeční v útočném pásmu, hostující brankář musí být pozorný.

07:43
    Po chvíli se před Návarovu klec dostali také hosté, nebezpečně vystřelil Tóth, ale domácí gólman míček vyrazil.

08:42
    Zakázané uvolnění Karviné, hra se přesune zpět do obranného pásma hostů.

09:14
    Ulč prověřil Šimaru krátce po buly, ale karvinský gólman nepustil míček do branky a hra pokračuje.

10:02
    Karviná právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre utkání! Pala z prostoru mezi kruhy nahrál MICHALU TÓTHOVI, který z pravého kruhu zamířil mezi betony plzeňského gólmana. Asistence: Martin Pala, Lumír Rosůlek.

10:12
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Wrobel – 2 min., podražení).

10:53
    Plzeňští mají možnost odpovědět v přesilové hře.

11:25
    Ani domácím se přesilová hra nedaří podle představ, hostům se podařilo osvobodit.

12:01
    Poláček střílel z prostoru mezi kruhy, Šimara ale zareagoval včas.

12:43
    Střídání v týmu HBC Plzeň: ze hřiště odchází Návara, přichází Kráčina.

13:30
    Stromko byl v dobré příležitosti před bránou, Kráčina má plné ruce práce.

14:01
    Probíhá poslední minuta první části hry.

14:45
    Plzeň se ještě v závěru první třetiny snaží vyrovnat, ze svého tlaku ale nemůže vytěžit žádný gól.

15:00

V první třetině měli nejprve hosté k dispozici přesilovou hru, ta se jim využít nepodařila, radovali se až v jedenácté minutě, když úvodní branku vsítil Martin Pala. Početní výhodu si pak zahráli také plzeňští hráči, ale nikdo se neprosadil, a po první části tak vedou Karvinští 1:0.

15:01

15:24
    Domácí se od začátku druhé třetiny stačí o vyrovnávací gól, Šimara musí zasahovat.

15:32
    Karvinští se znovu prosazují a jdou do dvoubrankového vedení! Hosté rychle otočili hru na druhou stranu, Rosůlek našel
    před bránou JANA DIVIŠE, který prostřelil Kráčinu. Asistence: Lumír Rosůlek, Martin Pala.

16:13
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Wrobel – 2 min., vysoká hůl).

16:58
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jedné branky! Hanuš nahrál na modrou čáru JAKUBU VOBRUBOVI, který překonal hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Hanuš, Ondřej Benedikt.

17:46
    Hosté byli v nebezpečné šanci a mohli si vzít dvoubrankový náskok zpět. Jeden z plzeňských obránců ale rychle zareagovat a odpálil míček od branky.

18:35
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Tóth – 2 min., faul loktem).

19:14
    Karviná se osvobozuje, posílá míček až ke Kráčinovi.

19:54
    Mečouni se delší dobu nemohli dostat ke střele, Kejř vypálil z dálky, ale míček v brance neskončil.

20:12
    Karvinským hráčům se znovu podařilo poslat míček na druhou stranu hřiště.

20:35
    Hosté jsou v plném počtu, v tomto oslabení neinkasovali.

20:41
    Poláček zamířil na branku od střídačky, ale trefil jen boční síťku.

21:11
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Reiser – 2 min., podražení).

22:12
    Plzeňští byli blízko branky v oslabení. Vobruba se s míčkem dostal před hostující klec, zpoza branky nahrál Hanušovi do mezikruží, míček byl pak ještě dorážen v brankovišti, ale do sítě se nedostal.

22:12
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Diviš – 2 min., napadení).

22:29
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Kalus – 2 min., sekání).

23:40
    Plzeň je usazena na svých přesilovkových pozicích, Hanuš napřáhl na modré, ale míček byl sražen jedním z bránicích hráčů.

24:08
    Domácí se snaží o vyrovnání, několika pokusy prověřili Šimaru.

24:29
    Hosté už jsou v plném počtu, plzeňským hráčům se nepodařilo v přesilové hře srovnat.

26:16
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Fárský – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Poláček – 2 min., držení hole).

27:25
    Karviná se provinila zakázaným uvolněním, buly před hostujícím brankářem.

28:16
    Oba týmy jsou v plném počtu.

28:50
    Gřonka zkoušel střelecké štěstí z dálky, teď si míček ale berou na své hokejky hosté a běží s ním na druhou stranu.

29:01
    Je ohlášena poslední minuta druhé patnáctiminutovky.

30:00

Na začátku druhé třetiny se hosté dostali do dvoubrankového vedení, Plzeňští ale poté v přesilové snížili, když přesně mířil Jakub Vobruba. Plzeňští hráči mohli vyrovnat v oslabení, ale míček se do branky nedostal. Po druhé části tak vede Karviná 2:1 a ve třetí třetině ještě čeká oba týmy boj.

30:01

30:29
    Domácí vstoupili do třetí části aktivně, Hanuš prověřil Šimaru zblízka, ale hostující gólman byl připravený.

30:43
    Karvinští vyhazují na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Šimarou.

30:46
    Před plzeňskou brankou byl osamocený Rosůlek, ale trefil jen domácího hráče před sebou.

32:09
    Karviná se znovu proviňuje icingem, hra se přesune před hostujícího brankáře.

32:25
    Hosté nyní byli před Kráčinou nebezpeční, ten situaci zvládl.

32:48
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Diviš – 2 min., podražení).

33:39
    Na začátku oslabení poslali Karvinští míček ke Kráčinovi, nyní už je ale Plzeň usazena v útočném pásmu.

34:37
    Hosté znovu vyhodili, Plzeňští musejí hledat novou cestu dopředu.

34:48
    Karvinští už hrají v plném počtu, tuto přesilovou hru mečouni nevyužili.

36:54
    Plzeňští se snaží dostat do útoku, ale hosté dobře brání.

37:44
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden tým se nemůže dostat ke gólové šanci.

39:23
    Hosté nyní mohli skórovat, míček ale zamířil jen do tyčky, hra pokračuje.

40:41
    Zakázané uvolnění Karviné, vhazování před hostujícím brankářem.

40:59
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Pavlečka – 2 min., sekání).

41:57
    Plzeň byla opět nebezpečná v oslabení, Vobruba byl vyslán do samostatného úniku, ale zamířil jen do Šimary.

42:53
    Domácím se podařilo osvobodit, míček je u karvinské branky.

42:59
    Plzeň hraje v plném počtu.

43:56
    Plzeňští jsou před hostující brankou a ještě se snaží něco vymyslet.

44:22
    Domácí trenéři si berou oddechový čas.

44:22
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Kaluža – 2 min., podražení).

Ve třetí třetině měli Plzeňští možnost vyrovnat v přesilové hře, tu ale nevyužili. Naopak ke gólu byli blízko hosté, kteří zamířili do tyče. V oslabení šli domácí do samostatného úniku, ale nepodařilo se jim ho proměnit. V závěru zkoušeli srovnat v šesti, Karvinští náskok udrželi a vyhráli 2:1. (18:29:19)

Markéta Peclová

Branky a nahrávky: 17. Vobruba (Hanuš, O. Benedikt) – 11. Tóth (Pala, Rosůlek), 16. Diviš (Rosůlek, Pala)

Rozhodčí: Volkán, Gráca