Ottawa – NY Rangers 1:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 7:3 (kon.) | Arizona – Dallas 3:1 (kon.)
San Jose – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:7 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.)
Philadelphia – Carolina 3:4 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 3:1 (kon.)
Calgary Flames
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Winnipeg Jets
Pondělí 21.02.2022, 22:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, na přečtenou! (00:41:27)

Kdo se postavil do brankoviště?

Connor Hellebuyck (WPG) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 59:45
    Jacob Markström (CGY) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 59:36

Česká a slovenská stopa

Kristián Reichel (WPG) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 11:11
    Adam Růžička (CGY) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:04
    Daniel Vladař (CGY) – nenastoupil

Tři hvězdy utkání

1. Elias Lindholm (CGY) 1+0
    2. Sean Monahan (CGY) 1+0
    3. Andrew Mangiapane (CGY) 0+1

Dnešní zápas je u konce. Calgary ve třetí části nebylo lepším týmem, ale v poslední minutě dokázalo vstřelit dva góly, a tak si z dnešního zápasu bere plný počet bodů.

59:50 Tyler TOFFOLI - 3:1

59:50
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TYLER TOFFOLI trefuje prázdnou branku z mezikruží a dává hřebíček do rakve hostujícího týmu. Asistence: Mikael Backlund, Blake Coleman.

59:35
    Winnipeg v šesti!
    59:14 Elias LINDHOLM - 2:1

59:14
    Calgary se ujímá necelou minutu před koncem zápasu vedení! ELIAS LINDHOLM fantasticky tečoval střelu Gaudreaua a skóruje osmý zápas v řadě, čímž vyrovnává klubový rekord! Hosté si ještě vzali coach challenge, ale neúspěšně. Asistence: Johnny Gaudreau.

58:18
    Wheeler se natlačil z levého křídla před branku, ale blafákem nevyzrál na Markströma!

57:17
    Calgary sice drží kotouč v útočné třetině, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

56:00
    Backlund střílel z levé strany, ale jeho pokus Hellebuyck vyrazil do rohu hřiště.

54:15
    Dubois dostal přihrávku na bližší tyčku, ale Markström rychle přirazil beton k brankové konstrukci a zamezil hostujícímu forvardovi vstřelit gól!

53:20
    Tečovaná střela skončila v ochranné síti, vhazovat se bude v pásmu Calgary.

52:43
    Colemanovo nahození z pravého křídla prolétlo kolem branky Hellebuycka, třetí třetina se blíží ke svému konci a stále máme vyrovnáno.

51:40
    Calgary je v této třetině zatím skutečně horším týmem, za více než jedenáct minut vystřelilo na branku soupeře pouze jednou. Winnipeg na tom není o moc lépe, na branku Markströma vystřelil teprve šestkrát.

49:44
    Markström raději zalehl skákající kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

48:51
    Tečovaný puk končí na střídačce jednoho z týmů, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:09
    Gaudreau našel volného Tkachuka, tomu ale puk přeskočil hokejku, a tak se vše obešlo bez zakončení.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 22. Monahan (Mangiapane, Hanifin), 60. E. Lindholm (J. Gaudreau), 60. Toffoli (Backlund, Coleman) – 28. Toninato (Pionk, Dillon)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Toffoli, Monahan (A), Lucic – D. Dubé, Adam Ružička, T. Lewis.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Pionk, Dillon, DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – A. Brooks, Dubois, Connor – K. Reichel, Lowry, J. Svečnikov – Poganski, Toninato, Harkins.

Rozhodčí: Schlenker, Skilliter – Mills, Baker