Kometa Brno – Litvínov 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (2:4 po s.n.) | Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.)
Olomouc – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Rytíři Kladno
Úterý 22.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 55. kolo

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Kladnem. Hanáci sice zkraje druhé třetiny prohrávali po gólu Tomáše Plekance, ale následně duel dokázali otočit. Ještě před druhou sirénou vyrovnával Lukáš Klimek a ve dvacetiminutovce poslední rozhodly trefy Jana Švrčka, Rostislava Olesze a Jana Bambuly. Pro Hanáky se jedná o velmi cenné tři body, poněvadž se znovu přiblížili účasti v play-off.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:33:46)

Statistiky

Střely na branku: 27 – 24
    Vyloučení: 2 – 1
    Využití: 0 – 0
    Vhazování: 32 – 42

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni David Krejčí a Tomáš Plekanec.

59:22
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Olomoučtí hokejisté si nyní mohou vychutnávat potlesk tribun.

58:59
    Jednašedesát sekund před závěrečnou sirénou se bude vhazovat před Janem Lukášem.

58:34
    Okolo branky Kladna se ještě obtočil Jan Knotek, který to následně zkoušel bekhendem. Svatyni však netrefil, přestože byl blízko.
    58:04 Jan BAMBULA - 4:1

58:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Na Hané je hotovo! Pojistku gólem do prázdné brány přidal JAN BAMBULA přesnou střelou z červené čáry. O majiteli tří bodů je tak v tomto důležitém utkání rozhodnuto. 4:1. Bez asistence.

57:25
    David Škůrek to zkusil přes celé kluziště, ale branku netrefil. Zakázané uvolnění se nepískalo, poněvadž došlo k teči.

56:52
    Tomáš Plekanec to po bráně Olomouce zkoušel pohotově z otočky. Lukáš si prostor mezi betony pohlídal.

56:32
    Už nyní to Kladno zkouší v šesti. Bow je na střídačce.

56:12
    Lukáš rychle vytřepal puk z výstroje, aby se před ním nemuselo vhazovat. O chvíli později ale přece jen přišel na řadu icing Hanáků.

55:16
    Jaromír Jágr vysunul Kubíka, který bekhendem trefil jen a pouze boční síť. Špatnou pozici však neměl o chvíli později Jiří Ticháček, který o pár čísel přestřelil.

54:36
    Michal Kunc byl podle rozhodčích zastaven na hranici pravidel. Vylučovat se tedy nebude, přestože se to olomouckému publiku nelíbí.

54:05
    Olomouc dobře brání. Svou práci na jedničku si na červené čáře odvedl velezkušený Rostislav Olesz, který jel následně střídat.

53:39
    Kladnu už ale mnoho času nezbývá. Nyní se velmi složitě dostává do útočné třetiny.

52:26
    Krejčího nabídku se snažil tečovat Lukáš Nahodil. Dotchin mu ale mnoho prostoru nedopřál.

51:46
    Pokus Kyle Wooda od modré čáry byl sražen mimo Lukášovu klec. Rytíři se však nadechují. Možná nás čekají ještě velmi zajímavé poslední minuty třetí třetiny.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 36. Klimek (Nahodil, T. Černý), 43. Švrček (David Krejčí), 45. Olesz (P. Kolouch, Řezníček), 59. Bambula – 24. Plekanec (M. Beran, Kehar)

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – T. Černý, Ondrušek (C), Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner – Nahodil, David Krejčí (A), Klimek – Bambula, J. Knotek (A), Kusko – Navrátil, P. Kolouch, Olesz – Michal Kunc, Lichanec, Burian.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Arzamascev, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Kehar – Hlava, Plekanec (C), M. Beran – Pytlík, Zikmund, Melka – M. Indrák, A. Kubík, Jágr – Kuťák, Donaghey, Babka.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Pešina, Ondráček – Šimánek, Frodl

Diváci: 2 400