Kobra – Klatovy 5:4 (po pr.) | Tábor – Písek 6:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 4:1 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 4:3 (kon.) | Vel. Meziříčí – SHK Hodonín 9:4 (kon.) | Kometa Brno B – Žďár n/S 1:2 (kon.)
Děčín – Mostečtí Lvi 3:5 (kon.) | Bílina – Letňany 1:10 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Nová Paka 9:2 (kon.)
Jablonec n/N – Hronov 3:5 (kon.) | Příbram – Havlíčkův Brod 0:4 (kon.) | Řisuty – Cheb 6:2 (kon.)
HK Nový Jičín
4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 23.02.2022, 18:00 • Nový Jičín, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje. Do konce základní části nám zbývají už pouhé dvě kola a týmy stále sbírají cenné body do bojů o play-off. Novojičínských Ďáblů se tento boj netýká, protože mají jisté druhé místo. Naopak Kopřivnice musí ještě bojovat. Díky skvělé šňůře výher se vyšvihla na třetí místo a pro udržení pozice ji stačí jediný bod z posledních dvou zápasů nebo zaváhání Žďáru nad Sázavou a Opavy. Kdyby si tuto pozici udržela, v play-off by narazila právě na Ďábly.

Vzájemné zápasy v této sezoně:
    HC ISMM Kopřivnice vs HK Nový Jičín 2:1
    HK Nový Jičín vs HC ISMM Kopřivnice 3:1
    HC ISMM Kopřivnice vs HK Nový Jičín 1:2
    HK Nový Jičín vs HC ISMM Kopřivnice 5:0
    HC ISMM Kopřivnice vs HK Nový Jičín 2:5

Ďáblové se v tabulce nachází na druhém místě, když odehráli 40 zápasů, ve kterých získali 73 bodů. Ďáblové jsou na svém ledě opravdu silní. Před svými diváky nastoupili do dvaceti utkání a rovnou v šestnácti případech slavili vítězství. Naposledy si na svém ledě poradili s Velkým Meziříčím. Již ve čtvrté minutě sice prohrávali 0:2, ale utkání nakonec zvládli otočit a získali tři body za výhru 6:3.

Kanadské bodování Ďáblů vede stále dvojice Roman Maliník (13+20) a Jakub Lehečka (8+25), když oba mají na svém kontě 33 kanadských bodů. Nejlepším novojičínským střelcem je Robin Gebauer, který svým soupeřům nastřílel 16 branek a přidal k nim ještě deset asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Ďáblů je Petr Kuboš (1+13) s 14 kanadskými body.

Sestava z posledního utkání: Galuška (Šimonů) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška – Káňa, Kafka, Maliník, Lehečka (C), Zdeněk, Konečný, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek.

Forma z posledních 5 utkáních:
    HK Nový Jičín vs HHK Velké Meziříčí 6:3
    HK Opava vs HK Nový Jičín 3:4pp
    HK Nový Jičín vs HC Kometa Brno B 0:1
    HK Nový Jičín vs HC Bobři Valašské Meziříčí

Kopřivnice se v tabulce nachází na třetím místě, když ze 40 odehraných zápasů získala 63 bodů. Momentálně se veze na šňůře sedmi vítězství v řadě, takže šance na zisk aspoň jednoho bodu je velmi vysoká. Na hřištích soupeřů odehrála dvacet utkání, ve kterých získala 27 bodů za devět výher a jedenáct porážek. V posledních třech venkovních zápasech však získala plný počet bodů.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Kopřivnice je Jakub Mach (16+12) s 28 kanadskými body. Pouze o jeden kanadský bod méně má Rostislav Vaněk (13+14). Dominik Suchý má na svém kontě 26 kanadských bodů za třináct branek a třináct asistencí. Nejvíce asistencí nasbíral Petr Seidler, když jich ve 34 zápasech získal 18 a přidal k nim ještě sedm branek.

Sestava z posledního utkání: Kubáň (Kučera) – Štěpánek, Mituchovič, Slavík, Krzak, Marek (A), Fojtík T. – Mach J. (C), Seidler, Suchý, Gola, Pargač, Fojtík F., Indrst, Vaněk, Pindel, Mach M., Sluštík (A).

HC ISMM Kopřivnice vs HC Kometa Brno B 6:3
    HC Bobři Valašské Meziříčí vs HC ISMM Kopřivnice 1:4
    HC ISMM Kopřivnice vs SHK Drtiči Hodonín 8:1
    HK Opava vs HC ISMM Kopřivnice 2:3

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška, Andrýsek – Maliník, Zdeněk, Káňa, Konečný, Kafka, Flok, Sluštík J., Franek, Květoň, Kořenek, Lehečka (C), Gebauer.

00:36
    Ďáblové nahazují kotouč do útočného pásma.

01:15
    Kopřivnice vyhazuje puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

02:00
    První střelu dnešního utkání vyslal na Postavu Zdeněk.

02:36
    Šimonů zneškodnil bekhendový pokus z mezikruží.

02:45
    Domácí při přechodu do útočného pásma přišli o kotouč.

03:24
    Tatra drží puk za svou bránou.

04:19
    Šimonů chytá střelu z úhlu. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

04:59
    Franek se snažil tečovat střelu od modré čáry, ale tečovaný kotouč netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

05:52
    Postava chytá do lapačky střelu Květoně z pravého kruhu.

06:16
    Od modré čáry pálil Kožený, Postava však s jeho střelou neměl problém.

06:16
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., napadení).

06:26
    Hosté vyhazují puk až za bránu Šimonů.

06:59
    Ďáblové se usadili v útočném pásmu.

07:29
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Ďáblové využívají přesilovku a dostávají se do vedení. Střelu od modré čáry dorazil ROBIN GEBAUER. Asistence: Jakub Lehečka a Tomáš Franek.

08:28
    Střela Konečného končí v lapačce Postavy.

08:41
    Postava vyráží pokus Tomečka do ochranné sítě.

08:53
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., držení hole).

09:09
    Kopřivnice kombinuje před bránou Šimonů.

09:34
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Také Kopřivnice využívá přesilovou hru. Puk se od zadního mantinelu odrazil před brankoviště, kde čekal FILIP FOJTÍK. Asistence: Tomáš Fojtík a Radim Štěpánek.

10:05
    Postava vytáhl skvělý zákrok proti střele Franka z mezikruží.

10:35
    Káňa netrefil bránu z dobré pozice.

11:01
    Hosté rozjíždí útočnou akci zpoza své branky.

11:50
    Před Šimonů se vytvořil pořádný závar, ale puk brankovou čáru nepřekročil.

12:30
    Kopřivnice stále drží kotouč na svých holích.

13:05
    Flok zaváží puk do útočného pásma a domácí jedou střídat.

13:38
    Postava chytá střelu Franka z levého kruhu.

13:55
    Ďáblové přišli o kotouč ve středním pásmu.

14:02
    Icing hostů.

14:32
    Domácí drží puk za svou bránou.

15:20
    Konečný se dostal do dobré příležitosti, ale nedokázal zasunout kotouč za ležícího Postavu.

16:23
    Gebauer zblokoval pokus hostujícího obránce od modré čáry.

17:00
    ROSTISLAV VANĚK nabral rychlost a dokázal se natlačit před domácí bránu, odkud už neměl problém skórovat. Asistence: Radek Mituchovič.

17:29
    Zakázané uvolnění domácích.

18:02
    Tomáš Fojtík obral domácí tým o kotouč a zaváží ho do útočného pásma.

18:48
    Šimonů čelil samostatnému úniku. Hostující hráč však nedokázal skórovat.

20:00

V první třetině se oba celky prezentovaly rychlým hokejem. Jako první se trefili Ďáblové, když v osmé minutě využili přesilovou hru. Po střele od modré čáry se domácí dostali k několika dorážkám a Robin Gebauer poslal kotouč až za brankovou čáru. V desáté minutě využila také Kopřivnice přesilovku. Po střele Tomáše Fojtíka, se kotouč odrazil od zadního mantinelu až před domácí bránu, kde čekal nikým nekrytý Filip Fojtík, jenž neměl problém dorazit puk do poloodkryté brány. Tři minuty před koncem první části se hosté ujali vedení. Rostislav Vaněk nabral rychlost a dokázal se natlačit před Šimonů, odkud svou střelou poslal Kopřivnici do vedení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:13
    Jan Sluštík jel hned z úvodu druhé třetiny na Postavu zcela sám, ale puk za jeho záda nedostal.

20:44
    Ďáblové drží kotouč na svých holích.

21:16
    Lehečka střílel z mezikruží, jeho pokus však skončil v ochranné síti.

21:32
    Postava musel zasahovat proti nečekanému nahození ze středního pásma.

22:08
    Kopřivnice se usadila před bránou Šimonů.

22:43
    Hostům se nevydařila rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

23:18
    Gola nahazuje kotouč do útočného pásma, kde se o něj bojuje v rohu kluziště.

23:55
    Postava kryje nahození Hrušky.

24:20
    Rozhodčí signalizuje faul a Šimonů odjel na střídačku.

24:37
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., podrážení).

24:46
    Kopřivnice střílí gól ve vlastním oslabení. ROSTISLAV VANĚK se dostal před domácí bránu a střelou pod víko posílá hosty do dvougólového vedení. Asistence: Matěj Mach a Marek Slavík.

25:16
    Také Ďáblové se prosazují při své přesilové hře. Po přihrávce Hrušky se trefil ROMAN MALINÍK. Asistence: Jakub Hruška a Jakub Lehečka.

26:40
    Hosté nahazují kotouč za bránu domácích.

27:25
    Gebauer zaváží puk do útočného pásma a domácí obránci jedou střídat.

28:12
    Lehečka získal puk za bránou hostů, ale následná přihrávka nemířila na jeho spoluhráče.

28:55
    Matěj Mach minul bránu z dobré pozice.

29:26
    Ďáblové srovnávají stav dnešního utkání. Přečíslení dva na jednoho zakončil povedenou kličkou TOMÁŠ KÁŇA. Asistence: Michael Foltýn.

29:41
    Tomeček pomohl Šimonů, když chytil puk na brankové čáře.

29:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kleiner – 2 min., hákování).

29:55
    Domácí vyhazují kotouč za bránu Postavy.

30:08
    Šimonů chytá střelu z blízka.

30:55
    Kopřivnice přišla o útočné pásmo.

31:28
    Hostům se nedaří dostat před domácí bránu.

31:49
    Ofsajd Ďáblů.

31:53
    Šimonů kryje střelu od modré čáry.

32:24
    Střela Franka od modré čáry Postavu neohrozila.

33:02
    Kopřivnice bude hrát přesilovou hru. Zatím to zkouší v šesti hráčích.

33:27
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Květoň – 2 min., podrážení).

33:32
    Ďáblové se po vhazování zmocnili kotouče a vyhazují ho až před Postavu.

34:12
    Šimonů zneškodnil střelu i následnou dorážku Krzaka.

34:17
    Puk se po mantinelu svezl až do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Šimonů.

34:58
    Tatra se usadila v útočném pásmu.

35:45
    Postava kryje střelu z pravého kruhu.

36:12
    Přečíslení dva na jednoho zakončoval Franek. Postava nepropustil puk za svá záda.

36:40
    Ďáblové získali kotouč v útočném pásmu, ale následně o něj přišli.

37:35
    Gola střílel z mezikruží, Šimonů však jeho pokus zneškodnil pravým betonem.

37:55
    Střelu Konečného vyráží Postava.

38:22
    Filip Fojtík netrefil bránu střelou z pravého kruhu.

38:56
    Icing Kopřivnice.

39:10
    Střela Pindela byla zblokována.

39:48
    Frankovi kotouč přeskočil hůl a puku se poté zmocnili hosté.

40:00

Ve druhé třetině padly opět dvě branky, tentokrát se však dvakrát trefili Ďáblové. Ve 25. minutě byl vyloučen Suchý a novojičínští hráli přesilovou hru. Po devíti vteřinách se však ve vlastním oslabení prosadil Rostislav Vaněk, když se dostal před domácího obránce a střelou pod víko poslal Kopřivnici do dvougólového vedení. Třicet sekund nato se trefili také domácí. Po přihrávce Hrušky poslal kotouč za záda Postavy Roman Maliník. Ve 30. minutě se Ďáblům podařilo srovnat. Přečíslení dva na jednoho zakončil Tomáš Káňa povedenou kličkou.

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:09
    Ďáblové nahazují kotouč za bránu Postavy, kde se ho zmocnili hosté.

40:21
    Vhazování před Šimonů vyhráli domácí.

40:45
    Ve středním pásmu získala kotouč opět Kopřivnice.

41:34
    Ďáblům se nepodařil přechod do útočného pásma a puk získali hosté.

42:03
    Tečovaná střela od modré čáry skončila nad bránou Šimonů.

42:49
    Ďáblové vyhazují kotouč do středního pásma.

43:33
    Váňa přihrával před bránu, ale tam nebyl nikdo z domácích hráčů.

44:30
    Střela Franka byla zblokována.

44:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Maliník – 2 min., nedovolené bránění).

44:48
    Kopřivnice se usadila v útočném pásmu.

45:40
    Tatra stále kombinuje před bránou Šimonů.

46:15
    Ďáblové se osvobozují.

46:50
    Odpískána hra vysokou holí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

47:25
    Z pravého kruhu střílel Suchý, ale netrefil domácí bránu.

48:00
    Hosté zaváží kotouč do útočného pásma.

48:16
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Mituchovič – 2 min., nedovolené bránění).

48:28
    Postava vyráží střelu od modré čáry.

49:05
    Ďáblům se nedaří usadit v útočném pásmu.

49:42
    Po střele od modré čáry se ke třem dorážkám dostal ADAM FLOK a ta třetí už skončila za Postavou. Asistence: Robin Gebauer a Tomáš Káňa.

50:35
    Hosté po inkasovaném gólu drží puk na svých holích.

51:08
    Střela Kafky na Postavu neprošla.

51:22
    Ofsajd Kopřivnice.

51:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., nedovolené bránění).

52:07
    Ďáblové ve vlastním oslabení drží puk v útočném pásmu.

52:37
    Hostům se nedaří dostat k domácí brance.

53:04

53:34

54:15
    Střela Franka končí na betonech hostujícího brankáře.

54:43
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Franek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., sekání).

55:04
    Květoň se snažil natlačit před Postavu, ale puk mu v koncovce sjel z čepele hole.

55:17
    Jan Sluštík mohl skórovat, Postava však jeho střelu chytil i s následnou dorážkou.

55:40
    Hra čtyři na čtyři vyhovuje více Ďáblům.

56:10
    Puk po dlouhé době drží na svých holích hráči Kopřivnice.

Oba týmy hrají s plným počtem hráčů.

57:36
    Jeden z hostujících hráčů střílel hned po objetí brány, ale Šimonů byl pozorný.