Philadelphia – Edmonton 0:3 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:3 (po pr.) | Minnesota – Calgary 1:5 (kon.) | Winnipeg – Montreal 8:4 (kon.)
Colorado – NY Islanders 5:3 (kon.) | Vegas – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Boston 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Boston Bruins
Středa 02.03.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné středeční ráno. (06:54:43)

Hity: 24:23

Zápas je u konce, dlouho směřoval k prodloužení, ale nakonec domácí Anaheim porazil Boston gólem v závěru 4:3. Ducks do zápasu vstupovali jako mírný outsider, ale v první třetině vypadali výborně a vedli po ní zaslouženě 3:1. Domácí se do vedení dostali v přesilovce, kterou využil z dorážky Rickard Rakell. Boston rychle vyrovnal brankou Nicka Foligna a mohl jít i do vedení, ale Marchand trefil ve velké šanci tyčku. Právě tento útočník Bostonu se pak přimotal ke gólu na druhé straně, když ve vlastním pásmu ztratil puk a domácí to potrestali, z dorážky se trefil Isac Lundeström. V poslední minutě první třetiny ještě na 3:1 zvýšil po povedené týmové akci Adam Henrique. Boston se rozhodně ve druhé třetině zlepšil, zejména v její druhé části, v té první ještě měli domácí tlak a šance. Boston byl nakonec za svou převahu odměněn alespoň kontaktní brankou, po přihrávce Noska se prosadil Brandon Carlo . I druhý gól hostů tak zařídila čtvrtá útočná řada týmu. Třetí třetina nabídla vyrovnaný hokej. Nejprve se o vyrovnání na 3:3 postaral svým 29. gólem v sezoně po dvakrát tečované střele David Pastrňák . Poté oba týmy měly šance na prolomení vyrovnaného stavu, ale dlouho vládli brankáři. Až v samotném závěru třetí části dostali domácí možnost zahrát si přesilovku, a tu využili. Přesnou střelou z levého kruhu vstřelil vítězný gól na konečných 4:3 Trevor Zegras.

Střely na branku ve 3. třetině: 12:13.

59:45
    Boston ještě zkouší risk bez brankáře, ale času už je proklatě málo.
    59:39 Trevor ZEGRAS - 4:3

59:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují z přesilovky a výrazně se posouvají k vítězství dnešního zápasu! TREVOR ZEGRAS převzal kotouč a vypálil z vrcholku levého kruhu. Ullmark na jeho střelu na lapačku ideálně neviděl a kotouč tak skončil za jeho zády. Asistence: Jamie Drysdale, Ryan Getzlaf.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Anaheim má ideální možnost zápas rozhodnout ještě před prodloužením, jednu přesilovku už dnes využil.

59:15
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).

58:48
    Terry získal další puk v útočném pásmu po ztrátě Bostonu a našel Henriqueho, ten ale v obrovské šanci Ullmarka nepřekonal!

57:48
    Domácí získali puk v útočném pásmu a z pravého kruhu poté nebezpečně pálil Sam Steel, který jen o kousek minul branku.

56:58
    Ullmar musel být hodně pevný ve svém postoji, aby skrz něj nedokázal Adam Henrique protlačit puk. Zatím vše schyluje k prodloužení.

56:23
    Nyní se po nepovedené rozehrávce Bostonu píská zakázané uvolnění.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 7. Rakell (Getzlaf, Zegras), 18. Lundeström (Fowler, Silfverberg), 20. Henrique (T. Terry, Getzlaf), 60. Zegras (Drysdale, Getzlaf) – 9. N. Foligno (Carlo, T. Nosek), 32. Carlo (T. Nosek, N. Foligno), 42. Pastrňák (T. Hall, Haula)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Fowler (A), B. Guhle, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, S. Carrick, Deslauriers.
    Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Frödén, T. Nosek, N. Foligno.