Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.)
Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Vegas – Ottawa 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (po pr.)

2. Robin Lehner (VGK) – 39 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,5%, odchytal 60:00
    3. Anton Forsberg (OTT) – 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:54 (04:53:21)

Domácí hokejisté v tomto zápase dokázali vyhrát. Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení ve druhé třetině, následně hosté vyrovnali, dorážku vlastní střely proměnil Brady Tkachuk. Šest vteřin před koncem se dokázal prosadit ránou bez přípravy Jack Eichel. První vítězný gól tohoto hráče po příchodu do Vegas. Ve městě neonů to bude dnes velký a dlouhý večer. Vegas vyhrává důležitý zápas a nyní ho čeká pětizápasový trip za soupeři.

59:54
    Hosté bez brankáře.
    59:54 Jack EICHEL - 2:1

59:54
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek po extrémně dlouhé době proměnil přesilovku , k odraženému puku se dostal JACK EICHEL, jehož rána bez přípravy zapadla přesně do branky a T-Mobile Arena se třese v základech. Asistence: Max Pacioretty a Jonathan Marchessault.

59:34
    Hostící celek se osvobodil.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:14
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:42
    Brady Tkachuk jen odevzdal puk do obranného pásma Vegas a hostující celek šel střídat.

58:14
    Zach Whitecloud pálil jako obránce od modré čáry, ale jeho rána končí mimo.

58:07
    Kotouč nyní vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas.

57:45
    Jeden z domácích hráčů vypálil od modré čáry, jeho rána nebyla přesná, brankář zasahovat nemusel. Následně se hosté pokusili o rychlý protiútok, ale nedokázali zakončit.

57:11
    Špatná rozehrávka Vegas, vhazovat se tedy bude v obranném pásmu domácích. Závěr zápasu se nezadržitelně blíží.

56:21
    Keegan Kolesar se dostal k první střele v zápase. Jeho ránu z kruhu kryje nadvakrát Anton Forsberg. Bude se vhazovat před jeho brankou. Komerční přestávka.

56:08
    Keegan Kolesar se pokoušel o brejk, ale přihrávka postrádala přesnost.

55:30
    Erik Brännström dobře vypálil, Robin Lehner neměl mnoho práce s jeho pokusem. Vyrovnaný stav stále platí. Následně Vegas dostalo puk ze svého pásma.

55:01
    Domácí hokejisté mírně zlepšili hru a převaha Senators už není tak výrazná jako v první polovině třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Marchessault (R. Smith), 60. Eichel (Pacioretty, Marchessault) – 29. B. Tkachuk (Colin White, Stützle)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, B. Hutton, Coghlan – Pacioretty, Eichel, N. Roy – Marchessault (A), W. Karlsson, R. Smith (A) – W. Carrier, Stephenson, Amadio – Dadonov, Leschyshyn, Kolesar.
    Trenér: Pete DeBoer

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot (A), Zub, Holden, N. Zajcev, Brännström, J. Brown – B. Tkachuk (C), Norris, C. Brown – Formenton, Stützle, Gaudette – N. Paul (A), Colin White, Sanford – P. Kelly, Gambrell, Watson.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Walsh, Nicholson – Smith, Rody

Diváci: 17 909