Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.)
Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Vegas – Ottawa 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
San Jose Sharks
Pondělí 07.03.2022, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (04:52:57)

3. Troy Terry (ANA) – 0+2

Na dnešní utkání si našlo cestu do Honda Center 12 183 diváků.

Bodyčeky: 19– 19.

Je za námi dnešní duel mezi Anaheimem Ducks a San Jose Sharks. Z vítězství se nakonec radují domácí Kačeři, kteří zvládli souboj dvou celků ze Západní konference v prodloužení. Dva body na stranu Ducks dokázal přisoudit rozhodující trefou po čtrnácti sekundách prodloužení Rickard Rakell. Domácí si vítězství zasloužili, po celé utkání byli aktivnější, svého soupeře přestříleli a vypracovali si více příležitostí.

Anaheim zakončil tedy sérii domácích zápasů vítězstvím a poskočil na desátou příčku Západní konference. Na pozice zaručují play-off aktuálně Ducks ztrácí tři body. Vylepšit svůj bodový zisk budou mít možnost v noci z úterý na středu, kdy míří do Chicaga. Pro San Jose jde o třetí porážku v řadě, po vysoké porážce od Nashvillu si Sharks alespoň tentokráte odnáší ze zápasu jeden bod. Zlomit šňůru proher budou moci Žraloci v noci ze čtvrtka na pátek, kdy jej bude hostit Los Angeles Kings.

60:14 Rickard RAKELL - 3:2

60:14
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po čtrnácti sekundách je rozhodnuto! Terry vyslal do samostatného úniku RICKARDA RAKELLA, který si dokázal naznačením položit Sawchenka a přesně zakončit. Asistence: Troy Terry a Cam Fowler.

60:01

Ve třetí části zápasu jsme branku neviděli. Oba celky si vypracovaly několik slibných šancí, které ale všechny dokázaly zneškodnit brankáři. Dáme se tedy nadstavbu v podobě prodloužení!

60:00

59:29
    K dalšímu zakončení se tlačil Meier, hostující útočník však prováhal ideální možnost ke střele. Stolarz ho svým pochybem dokázal vytlačit z nebezpečných pozic.

59:12
    Opatrná hra od obou celků v posledních minutách. Ani jeden nechce udělat v závěrečných minutách základní hrací doby rozhodující chybu.

56:55
    Dva parádní zákroky musel vytáhnout Stolarz. Domácí brankář nejprve vyrazil ránu Balcerse z pravé strany, následně se dokázal vytáhnout i proti dorážce ostrostřelce Meiera!

56:32
    Domácí si žádali další vyloučení po pádu Zegrase v souboji s Merkleyem za brankou. Rozhodčí však dal jasně najevo, že tentokrát vylučovat nebude.

55:32
    Ani hostům se přesilová hra využít nepodařilo. Pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby. Dokáže jeden z celků překlopit vedení na svoji stranu?

54:46
    Uniknout dokázal podél levého mantinelu v oslabení Deslauriers. Tvrdá dělovka domácího tvrďáka zamířila pouze do náručí Sawchenka.

53:39
    Balcers je na ledě, přesilová hra čeká San Jose.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 22. Henrique (Comtois, T. Terry), 40. Milano (Henrique, Fowler), 61. Rakell (T. Terry, Fowler) – 8. Couture (T. Meier, Hatakka), 23. M.-É. Vlasic (Meloche)

Anaheim Ducks: Stolarz (J. Gibson) – Drysdale, H. Lindholm, Fowler (A), Mahura, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Steel, Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – D. Grant, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: Dallas Eakins

San Jose Sharks: Sawchenko (Stalock) – B. Burns (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic, R. Merkley, Hatakka – Balcers, Hertl (A), T. Meier – Barabanov, Couture (C), Gregor – Nieto, Bonino, Cogliano – Reedy, Gadjovich, Viel.
    Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: Sutherland, South – Brisebois, Suchánek

Diváci: 12 183