Edmonton – Washington 4:3 (po pr.) | Vancouver – Montreal 5:3 (kon.)
Čtvrtek 10.03.2022, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, odchytal 63:27
    Ilja Samsonov (WSH) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,%, odchytal 60:58

Česká a slovenská stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -2 účast, 1 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:41

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+1
    2. Brad Malone (EDM) – 1+1
    3. T. J. Oshie (WSH) – 2+1 (05:04:40)

Washington Capitals na poslední chvíli vybojoval bod, ale v prodloužení už na soupeře nestačil. Dva body bere domácí celek za výhru 4:3. Sledovali jsme dramatický duel plný šancí a zajímavých momentů.

63:27 Connor MCDAVID - 4:3

63:27
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, domácí celek tento zápas vyhrává v prodloužení, po rychlém přenesení hry se prosazuje CONNOR MCDAVID.

63:00
    Z prodloužení zbývají poslední dvě minuty.

62:33
    Anthony Mantha měl velkou šanci, ale sám proti brankáři trefil jen tyč. Následně Mikko Koskinen přerušil hru.

62:13
    Domácí rozehrávají od své branky, Zach Hyman dostal hru do útočného pásma.

61:54
    Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström se dostali do situace dva na jednoho, ale přihrávka nebyla přesná.

61:30
    Na nějakou výraznější šanci v prodloužení čekáme.

61:06
    Domácí se usadili v útočném pásmu, vypadalo to na faul, ale hra pokračuje dál.

60:37
    Hosté rozehrávají od své branky. Tom Wilson se dostal do zakončení, ale jeho rána nebyla přesná.

60:01

Na poslední chvíli dokázal hostující celek vyrovnat, a tak si oba týmy dělí po bodu. O další se bude za malý moment bojovat v prodloužení.

60:00
    59:58 T. J. Oshie - 3:3

59:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Obrovská radost hostů, je vyrovnáno, tvrdou ránou se prosazuje do horní části mířící T. J. OSHIE. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.

59:33
    Zach Hyman dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Yamamoto (McDavid, Bouchard), 39. Ceci (D. Ryan, B. Malone), 51. B. Malone (Kassian, Bouchard), 64. McDavid – 23. Bäckström (Mantha, Oshie), 47. Oshie (Bäckström, Carlson), 60. Oshie (Carlson, Kuzněcov)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Nurse (A), Ceci, Keith, Broberg, Lagesson, Bouchard – R. McLeod, McDavid (C), Hyman – E. Kane, Draisaitl (A), Yamamoto – Foegele, Devin Shore, D. Ryan – B. Malone, Sceviour, Kassian.
    Trenér: Jay Woodcroft

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Mantha, Bäckström (A), Oshie – McMichael, Eller, Sheary – Jonsson Fjällby, N. Dowd, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Rooney, Hanson – Deschamps, Marquis

Diváci: 16 368