Edmonton – Washington 4:3 (po pr.) | Vancouver – Montreal 5:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 10.03.2022, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů - o účast v play-off • Skupina A

Mountfield HK tak zapisuje do tabulky důležité body a dělá další krůček směrem k vyřazovacím bojům. Plzeň k nim má taky kousek, ale na 100% jistotu si ještě musí počkat. (19:22:53)

Domácí se radují, hosté smutní. A euforie, respektive zklamání je na obou stranách o to větší, že dnešní duel se vyvíjel 25 minut přesně obráceně, než skončil. Hosté se dostali do dvougólového vedení a měli dobře nakročeno k zisku bodů, jenže pak udělali chyby i fauly a umožnili Hradci vyrovnat.

Ve třetí třetině se hrál relativně vyrovnaný hokej, i když o něco větší územní převahu měli Plzeňští. Ta jim ale nakonec k ničemu nebyla, protože si nepohlídali Lukáše Pajera, který rozhodl dnešní mač. Lvi vítězí také za velkého přispění hradecké defenzívy a Maxmiliána Burdy, který v posledních vteřinách pochytal několik střel.

59:59
    Plzeň ho zvládla vyhrát a dostala se ještě k jedné střele, tentokrát z levé strany. Burda předvedl univerzální a poslední zákrok dnešního večera.

59:58
    Ještě jedno buly před hradeckou bránou.

59:55
    Zmocnili se ho znovu hráči Škodovky, puk míří opět na Soukupa a následuje střela, kterou Burda opět kryje.

59:49
    Skvělý Burda zasáhl proti ráně Dominika Soukupa z pravého kruhu, kotouč ale nedokázal udržet.

59:34
    Hradečtí se dokázali osvobodit a posílají puk přes všechny čáry. Hra se vrací před Burdu.

59:24
    Plzeňský brankář míří znovu na střídačku, jeho spoluhráči do útočné třetiny.

59:15
    Následuje oddechový čas domácích a poté buly u Vondraše.

59:15
    Toho mohl využít Matěj Beneš, který se zmocnil puku a zkoušel trefit opuštěnou klec. Jeden z hostů ale rovněž do střely po hlavě skočil a hokejkou vytěsnil puk do ochranné sítě.

59:09
    Nádherný defenzivní moment Daniela Šedivého. Ten se vrhnul svým tělem proti střele od modré čáry a nejenže nepustil puk na svou bránu, ale dokonce ho dostal na hole svých spoluhráčů.

58:55
    Vondraš je na střídačce, Plzeň hraje v šesti!

58:32
    A dostali se dokonce ke střele, která byla ztečovaná do ochranné sítě. Vhazování u branky indiánů.

58:22
    Vondraš už mířil na střídačku, ale po pár tempech musel rychle zacouvat. Ve středním pásmu se totiž zmocnili puku domácí a hnali se dopředu.

57:48
    Puk se dostal napravo k Matěji Houdkovi, střelec úvodní dnešní branky tentokrát tolik štěstí neměl – Burda ho vychytal.

57:16
    Další buly vyhráli hosté a kombinují okolo hradeckého brankoviště.

57:10
    Burda si připisuje další zákrok, poté se u branky strhla menší výměna názorů. O nic zásadního ale nešlo, pokračuje se v plném počtu hráčů.

Martin Voltr

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 26. Naar (Perička, Šedivý), 32. Pinkas (Pajer, Matěj Beneš), 55. Pajer (Idžan) – 17. Houdek (Marcel), 25. Hamšík (Korčák, M. Soukup)

Mountfield HK: Burda (Sajdl) – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar (A), Perička – Matěj Beneš, Budina, Kašpar (C), Pajer, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš.
    Trenér: Jiří Janoušek

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, D. Soukup, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, Beránek, Ženíšek, Dáňa.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Veselý, Úlehla – Lučan, Maštalíř.