PAOK – Gent 1:0 (kon.) | Arnhem – AS Řím 0:1 (kon.) | Slavia – Linz 4:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Feyenoord 2:5 (kon.) | Marseille – Basilej 2:1 (kon.) | Leicester – Rennes 2:0 (kon.)
Eindhoven – Kodaň 4:4 (kon.) | Bodö/Glimt – Alkmaar 2:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
0:1 (0:1)
AS Řím
Čtvrtek 10.03.2022, 18:45 • GelreDome, Arnhem • Evropská konferenční liga • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:38:29)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:16.

Je konec. AS Řím zvítězil na půdě Vitesse poměrem 1:0. Ovšem domácí celek byl o něco lepším týmem a vytvořil si několik šancí. Tu největší měl ve 34. minutě Loïs Openda, ovšem v obrovské tutovce přestřelil svatyni Italů. V nastavení první půle využil nepokrytí Sérgio Oliveira a zakončil nechytatelně do pravé šibenice. Druhá půle nám nenabídla tolik šancí, ale v 75. minutě mohl otevřít brankový účet Mancini, ovšem jeho hlavička letěla nad bránu. V 78. minutě uviděl Oliveira červenou kartu, ale početní výhody domácí nevyužili.
    Řím vyhrál na půdě Vitesse 1:0.

90+4

90+3
    Vitesse si chtělo vymodlit penaltu, ale nakonec je z toho pouze útočný faul domácích!

90+2
    Ovšem po centru se Jacob Rasmussen dopustil útočného faulu a pomalu to vypadá, že Řím toto utkání zvládne.

90+1
    Lorenzo Pellegrini odhlavičkoval centr soupeře do zámezí a následovat tak bude rohový kop.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89
    AS Řím se ovšem po rohu soupeře dostal do protiútoku, ale ten nepřinesl nic vážnějšího, nýbrž ofsajd.

88
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Chris Smalling.

87
    Arnhem získal rohový kop z levé strany a to je šance srovnat stav zápasu.

86
    Gianluca Mancini následně uviděl za řeči kartu žluté barvy a v příštím zápase bude chybět!

86
    Útočný faul Eliho Dasy, který stáhl k zemi Abrahama.

84
    Další balón skončil jen za bránou hostů a Rui Patrício nebude spěchat s odkopem.

83
    Dobrá možnost pro domácí, když se Adrian Grbic dostal ke hlavičce po krásném centru, ale zakončil přesně do rukou Patrícia.

82
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Nikolai Baden Frederiksen.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Alois Oroz, přichází Thomas Buitink.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Toni Domgjoni, přichází Riechedly Bazoer.

81
    Domácí drží míč na polovině soupeře, ale zatím je obrana Říma nepouští ke střele.

80
    Zbývá posledních deset minut a Vitesse nyní bude vyvíjet velký tlak na srovnání zápasu.

Michal Raška

Branky: 45+1. S. Oliveira (Zaniolo)

Karty:   7. Viña (ASR), 70. S. Oliveira (ASR), 86. Mancini (ASR)   78. S. Oliveira (ASR)

SBV Vitesse Arnhem: Houwen – Oroz (82. Buitink), Doekhi (C), Rasmussen, Wittek – Dasa, Tronstad, Domgjoni (82. Bazoer) – Grbic, Openda (82. Frederiksen), Bero.
    Náhradníci: Reiziger, Schubert – Frederiksen, Bazoer, Buitink, de Regt, Gboho, Hájek, Hernández, Huisman, Manhoef, Yapi.

Trenér: Thomas Letsch

AS Řím: Patrício – Mancini (C), Kumbulla, Ibañez – Maitland-Niles (46. Karsdorp), S. Oliveira, Veretout (46. El Shaarawy), Viña (46. Cristante) – Zaniolo (66. Lorenzo Pellegrini), T. Abraham, Mchitarjan (88. Smalling).
    Náhradníci: Fuzato – Bove, Cristante, E. Darboe, El Shaarawy, Karsdorp, Lorenzo Pellegrini, C. Pérez, Šomurodov, Smalling, Zalewski, Afena-Gyan.

Trenér: Jose Mourinho

Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik
    Čtvrtek 17.03.2022
    AS Řím - Arnhem 1:1

Branky: 90+1. T. Abraham (Karsdorp) – 62. Wittek (Dasa)

Karty:   18. Ibañez (ASR), 72. Zaniolo (ASR), 73. Mourinho - trenér (ASR), 89. El Shaarawy (ASR) – 42. Grbic (ARN), 58. Rasmussen (ARN)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 12:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:17.